Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Juzna stran, tokrat cez Lavrico, Lanisce, na Reber, Mocilo pa Orle. Pomojem mi je tale osemletnik do pomfrija jebal potihem vse po spisku :D Ampak dokler nakoncu vprasa kdaj gremo spet, vse ok.

 

Mas na stravi ce si v unem nasem veselem klubu bi moral videt.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
gorann reče pred 6 urami:

@S<3NECkolega a mas ti drug bajk ali se zmeraj unga k smo bli na krvavcu skupaj

Crnec 2 sm vidu pa zdj ne vem ce je un bajk mel tud to ime😁

Dobro si opazil. Tisti je samo "Črnec". Drugače sem ga pred meseci tu pokazal, ampak si očitno spregledal post.

 

Fino se pelje. Razliko opazim predvsem pri višjih hitrostih, ker sem zaradi dropbarov (prvi ima flat) veliko lažje v agresivni poziciji. V klanec ni omembe vredne razlike. Z vso navlako je ta lažji za približno kg. S klanca se pa po nedavnem padcu spet učim vozit. Prav neverjetno je koliko strahu se mi je naselilo v glavo.

 

Zadovoljen sem tudi z izbiro grupe. Edino ročke imajo na stiku z balanco ogromen rob in sem moral večkrat popraviti ter podložiti trak, da sem dobil približno udoben prehod. Odločitev za vroče voskanje verige se mi tudi dopade. Daleč najbolj tečno je bilo razmaščevanje nove verige. Sedaj verigo spiram z vrelo vodo, za topljenje voska pa imam nek poceni električni lonec. Grem pa hitro preko priporočenih 400-500 km med voskanji. Bom videl koliko časa bo zdržala veriga.

 

Trenutno me pesti le še neko pokanje neznanega izvora pod obremenitvijo. Počasi izločam komponento za komponento dokler mi ne bo ostal le še pressfit BB.

 

S&lt;3NEC reče Dne, 24. 3. 2023 at 20:28:

Evo, še moj DIY bajk. Izpolnil sem si dve želji. 1x prestave in široki obroči v kombinaciji s širokimi gumami. Par malenkosti moram še spilit in poiskat najbolj udoben položaj sedeža ter cleatov. Okvir je kitajski (Yoeleo R11).

Zaenkrat sem zadovoljen. Edino kokpita se še privajam, ker sem prej imel flat bar ter rahlo bolj sproščeno geometrijo.

 

1112903217_20230319_150806(Large).thumb.jpg.84665bef2165d55257cf065a93cb78b7.jpg

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
b4d reče pred 50 minutami:

Ce rabis za MTB ti lahko poshaream par GPXov tam okrog.

 

Hahahaha, hvala, sem bolj cestni. :D

Imam sicer enega starega trekkinga, s katerim grem ponavad do Orel, pol se pa po Golovcu dol spustim do Urha, ampak nič drastičnega in vratolomnega. Večinoma pa na cestnem, kadar se mi da.

Povezava do prispevka
gorann reče pred 11 minutami:

Respekt za yoeleo okvir, a feltne pa nisi hotu njihove

 

Ekar ma 13 prestav ne, kak se to obnese

 

 

Za navzdol pa ne rabs razvaljivat, jaz sem tam do 50kmh se sproscen kar je hitreje pa ne vec

 

Na prvem kolesu me občutno zanaša potem, ko sem montiral 32 mm gume na ozke obroče. Zato sem žele za drugega kar se da široke obroče in Yoeleo ni imel nič pametnega v ponudbi. Pa še v te Zipp sem se rahlo zaljubil :)

 

Z Ekarjem imam sedaj več razpona kot ga imam z Ultegro. Malo me je skrbelo, da bodo koraki med prestavami preveliki, ampak nimam nobenih težav. Niti ko se peljem skupaj s kakim kolegom ali dvema. Je pa kar tečen za nastavit.

 

Mah, sedaj se praktično ustavim pred vsakim ovinkom. Si bom vzel čas, da se spet sprostim in malo bolj osvojim tehniko.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 49 minutami:

Absolute unit. Imam dve vprašanji:

- Si resno pobril noge? Na sliki namreč izgleda tako.

- Bo @erted45 kdaj dobil nazaj svoje čevlje in pedala?

 

Edit: Bonus vprašanje:

- Kako močno si fleksal noge za to sliko?

Ne bom bril nog lol, nisem kaj dosti kosmat

Cevlje mi je podaril.in jih bom uporabljal dokler ne razpadejo

Mau sm nasponal, sicer imam slaba meča 😆   

 

 

Ps: se vidi da ste kolesarji ker noben še ni vprašal kaj je skrito pod pokrivalom levo 😍

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 1 uro:

@gorann kaj bolj pohvalijo za e-specialke, TQ ali Mahle X20?

ne vem, nism se poglabljal v to, sem pa vidu da majo 300w motorje teli novejsi razen ce mislijo peak power

 

mahle je itk hub, tq pa sredinski, tq je tud tih pa precej lepse zgledajo novejsi bajki s tako majhnim motorjem na sredini, pa sredinski so ze tko boljsi bolj naravni filing majo med poganjanjem, hub pa ko da te kdo poriva mal zadaj

 

lej kaj so hudi

https://www.tq-ebike.com/en/bikes/

 

 

men dej karkol da ne crknem v klanc pa bom vesel:D

 

 

Povezava do prispevka

Se je še komu kdaj zgodilo, da mu Garmin računalnik noče kazat kadence iz Garmin senzorja? Tam na vrhu ko prižgem napravo je kazalo, da je povezan, pol ko pa vozim, so pa prazni okvirčki, kjer bi mogl kazat kadenco. Zdej sem probal ponovno povezat senzor z napravo, mi ga pa noče več povezat. Baterijo sem predtem že zamenjal.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 1 uro:

Se je še komu kdaj zgodilo, da mu Garmin računalnik noče kazat kadence iz Garmin senzorja? Tam na vrhu ko prižgem napravo je kazalo, da je povezan, pol ko pa vozim, so pa prazni okvirčki, kjer bi mogl kazat kadenco. Zdej sem probal ponovno povezat senzor z napravo, mi ga pa noče več povezat. Baterijo sem predtem že zamenjal.

Probi povezat prek bluetootha. Js sm mel tak problem z powermetrom, ki je bil povezan prek ANT+in kazal 100W na turo :rofl: zdej prek bluetootha pa deluje.

Povezava do prispevka
S&lt;3NEC reče pred 1 uro:

TQ mi je res všeč. Mahle je pa dokaj popularen na specialkah, ampak prejšnji model ni imel senzorja navora in je samo na kadenco poganjal. X20 sedaj reagira na navor, ampak še nisem našel kakega dobrega testa, da bi si lahko ustvaril mnenje.

tq oglasuje 50nm drgac je mal pod 35nm ce primerjas z mahle 35nm

 

mors vzet bajk k ma dobr softwate pa app ne glej samo motorja

Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...