Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Zod visino zica si lahko izracunas ker tkole dvigat spuscat po cm ali dva je kr huda

 

Sezuj se pa izmeri od tal do jajc in to pomnozi z 0.883 in mas visino zica. Meris iz sredine gonilke

 

kolk mas pa zic naprej nazaj pa mors met 90st kot od tal in pokriva center pedal in konc tvojega kolena. 
 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 urama:

Zod visino zica si lahko izracunas ker tkole dvigat spuscat po cm ali dva je kr huda

 

Sezuj se pa izmeri od tal do jajc in to pomnozi z 0.883 in mas visino zica. Meris iz sredine gonilke

 

kolk mas pa zic naprej nazaj pa mors met 90st kot od tal in pokriva center pedal in konc tvojega kolena. 
 

To sem že naredil pa se je izkazalo da nisem bil dovolj precizen pri merjenju. Tako dobro kot imam nastavljenega sedaj ga še nisem imel, višine ne spreminjam sploh, medenica je popolnoma na miru ko brcam, sedim dejansko na kosteh, edino max 0.5cm ga bom premaknil bolj naprej, ko si mi svetoval naj spremenim kot, se je tudi izkazalo za plus.

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

Ti toplo priporocam, da si nabavis kolesarski dres. Ce ne zaradi drugega zaradi zepov, da ne bos rabil vlaciti s sabo potovalk :)

Itak imam 3 komplete 😄 žepi so ok, torbico z hrano vzamem seboj samo ko grem kam dlje bolj na izi, kot nek izlet 😄

Povezava do prispevka

Ravno sem klical Žagarja v kranju, in vprašal če imajo kakšno kaseto, 9 speed, ker mi je 11-23 pretežka za klance in je rekel da ima 11-28 in da naj bi pasala tudi 11-32 z podaljškom menjalnika. Tako da grem v torek dopoldne tja da mi zamenjajo že 11-28 bi bila ogromna razlika. Cena je pa tudi smešna 25e za kaseto in 15 za podaljšek, pa mogoče par členov ketne... se pravi za 60e bom lažje gonil klance 🤣 saj bi rad menjal kolo ampak nima smisla da kupujem nekaj za 800e, bolje da počakam kakšno leto ali dve in si potem privoščim kaj solidnega. Kot tudi ta stara jajca so mehansko brezhibna tako da ne vidim smisla zaenkrat.  Včeraj sem se z avto vozil po rakitni, kako je kaj ta cesta za iti s kolesom? Me mika da bi ga dal v avto parkiral tam kjer se gre na sv.Ano in šel malo kolesarit tja... spust mora biti epski 🥰

Povezava do prispevka
gorann reče pred 20 urami:

Manj bos presvican v dresu, spodaj pa se eno dobro svic majco

 

 

 

Imam 3 komplete dresov, še majco spodaj lol a ste normalni pri 88kg je vsaka obremenitev takoj da sem ves moker. Imam tudi fajn anorak. Dokler ni manj kot 12C nimam pod dresom nič, od 12C do 7C imam spodaj majico brez rokavov, kar je.manj pa dolge hlace in vetrovko in kapo pod čelado...

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 12 minutami:

Ravno sem klical Žagarja v kranju, in vprašal če imajo kakšno kaseto, 9 speed, ker mi je 11-23 pretežka za klance in je rekel da ima 11-28 in da naj bi pasala tudi 11-32 z podaljškom menjalnika. Tako da grem v torek dopoldne tja da mi zamenjajo že 11-28 bi bila ogromna razlika. Cena je pa tudi smešna 25e za kaseto in 15 za podaljšek, pa mogoče par členov ketne... se pravi za 60e bom lažje gonil klance 🤣 saj bi rad menjal kolo ampak nima smisla da kupujem nekaj za 800e, bolje da počakam kakšno leto ali dve in si potem privoščim kaj solidnega. Kot tudi ta stara jajca so mehansko brezhibna tako da ne vidim smisla zaenkrat.  Včeraj sem se z avto vozil po rakitni, kako je kaj ta cesta za iti s kolesom? Me mika da bi ga dal v avto parkiral tam kjer se gre na sv.Ano in šel malo kolesarit tja... spust mora biti epski 🥰

gres na rakitno da obcutis malo drugo stran kjer bos jebal mater idiotom v avtih k te prehitevajo in turirajo 1cm od tvoje belance

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
doz reče pred 21 minutami:

Ravno sem klical Žagarja v kranju, in vprašal če imajo kakšno kaseto, 9 speed, ker mi je 11-23 pretežka za klance in je rekel da ima 11-28 in da naj bi pasala tudi 11-32 z podaljškom menjalnika. Tako da grem v torek dopoldne tja da mi zamenjajo že 11-28 bi bila ogromna razlika. Cena je pa tudi smešna 25e za kaseto in 15 za podaljšek, pa mogoče par členov ketne... se pravi za 60e bom lažje gonil klance 🤣 saj bi rad menjal kolo ampak nima smisla da kupujem nekaj za 800e, bolje da počakam kakšno leto ali dve in si potem privoščim kaj solidnega. Kot tudi ta stara jajca so mehansko brezhibna tako da ne vidim smisla zaenkrat.  Včeraj sem se z avto vozil po rakitni, kako je kaj ta cesta za iti s kolesom? Me mika da bi ga dal v avto parkiral tam kjer se gre na sv.Ano in šel malo kolesarit tja... spust mora biti epski 🥰

 

Mater, svetujem 11-32. Jaz imam zdaj 28,  mi je majstr že menjal na eni kripi stari, pa mi še zmer zmanjka na orenk naklonih... Ravno študiram, a grem še v eno menjavo, čeprav mi je moj majstr rekel, da mi je zdaj dal maksimum gor, kar lahko imam na trenutno stanje, al bi nabavil nov bajk. Tega rabljenga imam cca 5 let, drugi lastnik.

K sreči grem zdej na dopust, pa fajn razmislim, pol pa po dopustu akcija - menjava bajka al pa menjava kasete.:blush:

Povezava do prispevka
Boris reče pred 27 minutami:

gres na rakitno da obcutis malo drugo stran kjer bos jebal mater idiotom v avtih k te prehitevajo in turirajo 1cm od tvoje belance

Fante v lajfu nisem šel blizu kolesarja z brzino. Se pa tudi sam čudim kako odfukani so nekateri da, sem že imel izkusnjo ko so mi pripizdili mimo 20cm... noro ja. ko sem.bil star 17 me je zbil avto v hrbet ko sem hodil po travi zraven ceste in spizdil, brzina 50kmh... na sreco sem jo odnesel ziv, tako da si predstavljam ja...

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
Gogy reče pred 18 minutami:

 

Mater, svetujem 11-32. Jaz imam zdaj 28,  mi je majstr že menjal na eni kripi stari, pa mi še zmer zmanjka na orenk naklonih... Ravno študiram, a grem še v eno menjavo, čeprav mi je moj majstr rekel, da mi je zdaj dal maksimum gor, kar lahko imam na trenutno stanje, al bi nabavil nov bajk. Tega rabljenga imam cca 5 let, drugi lastnik.

K sreči grem zdej na dopust, pa fajn razmislim, pol pa po dopustu akcija - menjava bajka al pa menjava kasete.:blush:

Ne pozabi da imam spredaj 3 zobnike pomojr je najmanjši 32 ali 34... pa manjsi obseg gum 650c. Tako da bi 28 skoraj moralo biti ok, bom pa vprasal tam ja. Hvala za nasvet

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
doz reče pred 7 minutami:

Ne pozabi da imam spredaj 3 zobnike pomojr je najmanjši 32 ali 34... pa manjsi obseg gum 650c. Tako da bi 28 skoraj moralo biti ok, bom pa vprasal tam ja. Hvala za nasvet

 

Aha, to pa nisem vedel.. Pol bo pomoje tut 28 dovolj, ja.

Povezava do prispevka
doz reče pred 2 urama:

Imam 3 komplete dresov, še majco spodaj lol a ste normalni pri 88kg je vsaka obremenitev takoj da sem ves moker. Imam tudi fajn anorak. Dokler ni manj kot 12C nimam pod dresom nič, od 12C do 7C imam spodaj majico brez rokavov, kar je.manj pa dolge hlace in vetrovko in kapo pod čelado...

 

Danes sem v Goričanah ponovno srečal Bizzaro @doz-a. Isti Scott, zunej 26 stopinj, model pa v bundi, dolge hlaće, snood okol vratu, zadekan do nosa :lol: Prov ne vem, a ma to model neki na bed, ker men ni jasno, kako lahko vozš tok oblečen sred poletja. Jst sm šov danes od Mojstrane do Belopeških zjutri. Je blo 12 stopinj, ko sem štartal, sem mev nogavčke pa rokavčke, pa perfetto ros čez. Sem po 5 min zgruntov, da sem fuknen, da sm se tok obleku :D

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tuerk reče pred 2 urama:

Meni je okoli 12 st. minimum, da lahko imam kratek dres. 

 

Kapo pa obvezno. Najbolj sovražim, če me v uhe zebe.

 

Ma itak je hajcal na soncu. pomoje bi z rokavi pa hlačnicami pa vestom čist normaln zvozu, pa trak za ušesa. Tko je pa tekl od mene nazaj grede :D

Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...