Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

erted45 reče pred 27 minutami:

 

Zavetrje.

Ok, nisem vedel da se pozna na tako razdaljo 😄  Enkrat sem vozil za dvema in sem nekako z lahkoto vozil 5km hitreje kot običajno. In zato pari kjer šibajo 35kmh vedno moški spredaj, bejbe pa lepo v zavetrju zadaj 🤣

Povezava do prispevka

Ja to ko ropota je tezko stekat od kje prihajaz jst vedno prvo menjam feltno probam. Ker tudi zvok potuje po okvirju in pol vcasih zgleda k da je bb pa je cist neki drugega. Jst sm se nazadnje jebal z enim bajkom k je res pokalo k da je okvir hin. Na koncu je bil vijak od nosilca bidona k je bil suh in ob poganjanji je pokalo

Povezava do prispevka

Sem mislil tudi sam feltno probat, samo se mi ni ljubilo kasete premontirat :D Ja jebena so ta klikanja in skripanja, potuje po okvirju in vsem in na koncu lepo po vrsti izkljucujes kar lahko...

 

 

Power intervali pa kar zanimivi, vse drugo kot na HR, ni slepanja :D

Povezava do prispevka

Za mtb isces al road?

Jst za mtb imam ze ene 5 let od mamuta je bolj pohodniska ampak vse kolesarske so bolj lahke in se hitro premocijo. Tale je pa dobra za par ur nalivanja. Jst sm to vzel ker ce grem na furo 2k+ in me ujame kaksna nevihta vem da bom mel dobro zascito. Ce me ne useka kaksna strela prej 

https://www.baechli-bergsport.ch/it/uomo/giacche/giacche-hardshell/mammut-58506-nordwand-pro-hs-hooded-jacket

Povezava do prispevka

Ma najraje bi imel nekaj za splošno uporabo na mokrem, pač da se da ponucat tudi na kolesu.

Trenutno imam en softshell sam preslabo diha in se hitro začneš kuhat, če ne stojiš pri miru.

 

Pohodniško robo sem tudi gledal ja, edino cene so pikantne za nekaj, kar bom oblekel parkat na leto.

Grem v ponedeljek v štacuno pa bom pretipal par primerkov Millet jaken.

Povezava do prispevka
b4d reče Dne, 4. 8. 2023 at 20:29:

Nekam tiho je na stravi danes :D

Malo sem šel peš pogledati cesto katero smo čakali 10let... To je nočna mora za nekoga, ki ima rad spucan avto... pa bo spet sranje naslednje leta 😪 z mojim avtom po obvozu preko možjance sploh ne morem domov, po tisti gozdni poti... sucks 

 

Screenshot_20230806_073142_Strava.jpg

  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
erted45 reče pred 8 urami:

Ma najraje bi imel nekaj za splošno uporabo na mokrem, pač da se da ponucat tudi na kolesu.

Trenutno imam en softshell sam preslabo diha in se hitro začneš kuhat, če ne stojiš pri miru.

 

Pohodniško robo sem tudi gledal ja, edino cene so pikantne za nekaj, kar bom oblekel parkat na leto.

Grem v ponedeljek v štacuno pa bom pretipal par primerkov Millet jaken.

sej ce bos uporabljal zadevo samo za bajk si vzami neki za "male pare" pa da ti je ok ce te ujame dez. Poglej kolk vode zdrzi pa ti bo jasno al bos mokr v 5min al v 1 uri. Jst tole mamutovo uporabljam za mtb k grem kaksno vecnevno furo z road (me je pred tremi leti pralo vsake pol ure) ali pa za setat. Slaba stran je da je nemores narolat pa v zep ampak rabis nahrbtnik

Povezava do prispevka
Boris reče pred 5 urami:

sej ce bos uporabljal zadevo samo za bajk si vzami neki za "male pare" pa da ti je ok ce te ujame dez. Poglej kolk vode zdrzi pa ti bo jasno al bos mokr v 5min al v 1 uri. Jst tole mamutovo uporabljam za mtb k grem kaksno vecnevno furo z road (me je pred tremi leti pralo vsake pol ure) ali pa za setat. Slaba stran je da je nemores narolat pa v zep ampak rabis nahrbtnik

 

Benx reče pred 1 uro:

@erted45 poglej še Intersport, jaz sem pred leti dobil McKinley al kaj je njihova znamka za 75€, 20k vodnega stolpca.

 

Ma pomojem si bom omislil kaj bolj konkretnega, da bo za večnamensko uporabo (itak že dlje časa iščem nekaj, kar bo tudi za pohodništvo), pa imam mir.

Povezava do prispevka
Benx reče pred 2 minutama:

Sej jaz sem pohodno mislil, minus za kolo je kot pravi Boris da ne gre v žep na kolesarskem dresu.

 

Kolikor sem na hitro pogledal je problem teh klasičnih pohodnih ta, da kapuca ne gre čez čelado. Za to mora bit gorniška / alpinistična, tam so pa itak cene v nebesih.

Sem gledal tudi od Decathlona, nekaj za cca. 150 eur, ampak bi moral probat. Če kapuca ne gre čez čelado je IMO bolj kot ne BV za kolo.

Povezava do prispevka
b4d reče pred 52 minutami:

Pomojem z Gore Endure ne mores falit. Jaz malo spremljam situacijo, ampak se bolj nagibam k necemu brez kapuce, kot je Torrent jakna, ker da grem res v dezju pedalirat se redko zgodi. Pohodno jakno pa ze imam.

 

U, tole zgleda pa zanimivo, hvala. Jo mogoče imaš, kako se obnese?

Povezava do prispevka
b4d reče pred 1 uro:

@erted45 Nimam, nisem se se odlocil al Endure al Torrent :D Po reviewih je kul, pa tudi z ostalimi zadevami od Gore imam dobre izkusnje. Glede na vreme, se bo treba hitro odlocit :D

 

 

Ma jaz sem lepo vprašal lokalnega S.P.-jevca po čem prodaja MT500 in GV500 od Endure.

 

Od teh pohodniških mi je všeč RAB Firewall. Gledal sem sicer še nekaj od Milleta ampak se mi zdi predraga (500), sploh glede na to, da imajo GoreTex in slične membrane načeloma omejeno življensko dobo.

Povezava do prispevka

Endura bi bla moja druga izbira, par kosov imam njihovih in mi kr sedejo.

 

Pohodnisko ne vem, vse se mi zdi drago... En cajt sem sanjal Arcteryx, pa ne vem zakaj rabim tako drago jakno, potem dobil za 90eur TNF Dryzzle, sam jo bolj za v mesto uporabljam, ker se mi ne da prat po biciklu. :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...