Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

tiesto reče pred 57 minutami:

Dejmo raj rect maja :D js sm se vsaj kak mesec dva odsotn, pol pa predvidoma zacnem aprila nabijat km. Eni lahk pol iz Mozirja startamo pa se dobimo v Lucah, iz Luc na Pavlicevo pa nazaj do Logarske in prot dolini. Sam za Pavlicevo morte bit spremni, ker je dolg klanc pa tut 15% zna bit.

Do Mozirja pa imam samo 1 uro. Zakon.


Meni tudi bolj maja odgovarja.

 

Lahko pa kar s biciklom pridem od doma. Extra 50km v eno smer :doctor: 

Povezava do prispevka

Jest če bi že jemal bi definitivno vzel Endurace, Grail ima vsaj meni osebno zelo sus geometrijo, kot glave okvirja za stopinjo in pol bolj položen kot na Endurace a enak kot sedežne, velikost L ima reacha skoraj 430mm in potem 70mm fajfo. Jest bi to definitivno rad probal preden bi kupil, si ne znam predstavljat, kako se to obnaša na cesti :) 

 

Če bi pa že jemal tovrstni gravel mi je pa bolj všeč Cubov Nuroad, če ne drugega že zato, ker ima obično fajfo + balanco in okroglo zic štango (jebote D štanga na Grailu).

Povezava do prispevka

Ne razumem ničesar tbh. Kaj ima veze kot sedežne v primerjavi z glavo? Je pa res raztegnjeno kolo, ampak efektiven reach je zelo podoben pri obeh na račun različnih fajf.

 

Jaz ne kupim več kolesa brez integriranega kablovja. D štanga in enodelna balanca me sploh ne ganeta. Folk vozi kolesa, ki niti forka nimajo standardnega ;)

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

Ne razumem ničesar tbh. Kaj ima veze kot sedežne v primerjavi z glavo? Je pa res raztegnjeno kolo, ampak efektiven reach je zelo podoben pri obeh na račun različnih fajf.

 

Jaz ne kupim več kolesa brez integriranega kablovja. D štanga in enodelna balanca me sploh ne ganeta. Folk vozi kolesa, ki niti forka nimajo standardnega ;)

Ti mas na zadnjem menjalniku zajlo pol metra iz okvirja, valjda te moti😁

 

Men je cist vseeno kje so zajle in kabli, a mogoce skodi performansu

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 14 urami:

Kaj porečete na Endurance vs. Grail?

Oba modela sta mi neizmerno seksi in tudi presenetljivo podobna. Jaz bi sedaj najbrž izbral drugega, čeprav bi bil primarno za na asfalt. Samo zato, da bi imel opcijo širših gum v primeru bikepackanja. Pa še zadržkov glede 1x grupe nimam zaradi dobrih izkušenj z Ekarjem.

 

vzames endurace, lahko das gor 35mm gume kar je cist dovolj :)

Povezava do prispevka

Jaz bi tko naredu, pravim zase da ne bo nesporazumov😄

kupis dva bajka, unga k mas za veckrt, recmo road,das mal vec, gravel pa enga alu za 1500 in mas pokrito vse

 

Ze same feltne in gume pa kaseta pa diski pridejo pol enga solidnega gravla lahk

 

Jaz mam xc pa ni sans da bi s 35mm gumam lahk enako dobro fural offroad s specialko

 

Edina prednost gravla pred xc je balanca in drza, to pa za daljse turce gravel zmaga

 

No itak vsakemu svoje😁

 

Ce bi pa mel moznost samo enga bajka pa gravel, tud po asfaltu gres lahk hitro brez cestnih gum

 

 

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 10 urami:

Ne razumem ničesar tbh. Kaj ima veze kot sedežne v primerjavi z glavo? Je pa res raztegnjeno kolo, ampak efektiven reach je zelo podoben pri obeh na račun različnih fajf.

 

Jaz ne kupim več kolesa brez integriranega kablovja. D štanga in enodelna balanca me sploh ne ganeta. Folk vozi kolesa, ki niti forka nimajo standardnega ;)

 

Ej nisem se toliko poglabljal in sem bleknil bolj zato, ker je na MTBjih po navadi ta korelacija (bolj položen kot glave -> bolj strm kot sedežne) :lol:

Me pa res zanima, kako dobro so ujeli ta balans odzivnost : stabilnost. Zato bi probal.

 

Drugače pa ja, integracija je res slick. Če ti dimenzijsko paše. Pa če ne rabiš nič nastavljat :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...