Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Jake the Mess reče pred 1 uro:

S 5x večjim veseljem recimo preberem b4dove reportaže

 

Direkt v srce, v pravem casu, ker mi mal motivacije manjka (za pisat in fotkat, za biciklo je vse ok). Res pa tudi da trenutno samo tle lokalno pse preganjam na biciklu in nimam kaj pametnega napisat.
 

Povezava do prispevka

Da malo presekam to sovražnost, ki se je nabrala zadnji teden.

 

Gledam za bicikli že zadnja pol leta in ali so dragi kot motorji, jih ni ali pa kaj tretjega (so predragi).

 

Ta trenutno mi je najbolj všeč https://freestyle.si/kolesarjenje/kolesa/cestna-kolesa/kolo-giant-defy-advanced-1-m-orion-nebula-2023::11230116

Sicer je 105 "samo", vendar pa je Di2.

Ima pa 35mm za gume in bi bil idealen za gravela po glavni sezoni. 

Pa cena je še kar OK.


Kaj menite strokovnjaki rumenjala?

 

 

Povezava do prispevka

Osebno bi se stegnil 500eur vec za tegale, ma se karbonske feltne

Oba sta stari model, letosnji je nov izboljsan

 

105di2 je cist ok🙂

 

https://freestyle.si/kolesarjenje/kolesa/cestna-kolesa/kolo-giant-defy-advanced-pro-2-di-m-carbonmessier-2023::11230153

 

Je pa defy endurance, ti ki si fit vzem rajs tcr

 

Razen ce ti je moznost sirsih gum prioriteta pol pa defy boljši 

Povezava do prispevka

a si med rabljenimi kaj gledal? men gre kar malo na jok, ko vidim take cene bajkov.

 

Pa ta me vedno nasmeje, ko berem giantove strani:

Navedek

Koliko tehta to kolo? To je pogosto vprašanje. A v resnici v kolesarstvu ni standardov za uradne teže koles, zato je veliko zavajajočih podatkov. Do razlik prihaja zaradi velikosti, materialov okvirja, končne obdelave in opreme. Pri vse lažjih kolesih so te razlike kritične. Pri Giantu verjamemo, da je edini pravi podatek o teži tisti, do katerega boste prišli sami pri vašem prodajalcu.

 

a bejž, če ni standarda pa napišite kaj je v tej teži zajeto. še vseeno bo napisanega manj špeha kot ta butast "PR" odstavek.

Povezava do prispevka

Tuerk, kle mas tud s karbonskimi feltnami, letosnji model tcr, di2 105

 

https://freestyle.si/kolesarjenje/kolesa/cestna-kolesa/kolo-giant-tcr-advanced-1+-disc-m-cold-night-2024::11230115

 

Cenovno so se bolj ugodni kot canyon

 

Ce najdes kje na zajle in karbonske feltne za dobr dnar si tud mal poglej

 

Pa karbonske feltne>>>>>di2 

 

 

Extreme ma tcr di2 za 2600

 

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/cestno-kolo-giant-tcr-advanced-disc-1-kom-p-43303.html

Povezava do prispevka

Zanimivo, da kaže za novi model švoh pol kile več kot za starega. Me zanima, kam se je zredil.

 

S<3NEC reče pred 20 minutami:

Nov model, Di2, skriti kabli (že slednje je vredno pecto)

 

Sej ni Di2, samo 12-redna grupa je napram 11-redni na starem modelu? Se že jaz sprašujem, kam so dejansko porabili 500 eur.

Povezava do prispevka

DOL S CESTE :D in nazaj v MTB jarek!

 

Se nekaj dni nas loci od jubilejnega 20. ABSA CAPE EPICA (XC(M) Tour de France)! LIVE prenosi na YT, za vse nas remote home delavce, das lepo v ozadje ali na drug monitor in uzivas cel teden.

 

 

 

Ce vas ze @Boris ne informira o novem EPICu najboljse znamke na svetu, hud je:

 

 

 

S tem povezano tudi to, da SRAM/RS pocasi a vztrajno zabijajo zeblje v krsto japanskih ribarjev (Shimano) in tistih za motokros (Fox racing shox).
Vsaj kar se tice brezzicnosti. Ceprav sta bila prav slednja prva, ki sta orala ledino, so se njihove resitve nekje vmes izgubile in smo se vedno na zajlah.

EPIC je namrec v vseh navadnih in EVO modelih na RS vzmetenju, razen enega EVO-a s Fox Factory (pa se ta nima remote lockouta).

Aja pa zgleda so priznali da je BRAIN obup za servisirat in ga poslali na smetisce zgodovine (ceprav zanimiva tehnologija).

Ce sem prav prebral, ni niti enega bicikla v seriji, ki bi imel Shimano pogonski sklop ali pa vsaj bremze, kar je bilo popularno zadnja leta.

Bicikla zgleda vrhunsko, osebno mi je vsec kam sili XC zadnja leta, po meni najboljsi del kolesarstva, hitro gor, raztur dol, kjerkoli. Se tale EVO izvedenka je nepotrebna z geomentrijo navadnega, ki je bolj progresivna kakor lanski EVO.

 

Torej RockShox XC Flight attendant, koncno v najlazjih vilicah in shocku. Skoraj AI za vzmetenje, zna tudi kdaj butas pune rore hamre, da vzmetenje otrdi in kdaj si na sproscenih delih, kjer ga omehca.
Smesen del je ta, da uradno FA ni podprt na novem Scott Sparku, ceprav ga je Nino pomagal razvijati, go figure kaj so takrat vtaknili zadaj, verjetno so baterijo kam lepili da ni strlela s shocka.

 

 

 

Nov Liv (Giant) Pique za dame. Lep, razen remote lockout kabla na shocku (isto strli kot na Mondrakerju).

240314_liv1.jpg

https://www.mtb.si/oprema/liv-pique-advanced-je-lazji-in-bolj-tog/

 

 

 

 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
erted45 reče pred 9 urami:

Zanimivo, da kaže za novi model švoh pol kile več kot za starega. Me zanima, kam se je zredil.

 

 

Sej ni Di2, samo 12-redna grupa je napram 11-redni na starem modelu? Se že jaz sprašujem, kam so dejansko porabili 500 eur.

Pa res ni. Ne vem kako sem prišel do te ideje.

Torej vzamem vse nazaj. Težji in dražji. Edino malenkost lepši.

Povezava do prispevka

Pozdravljeni, za tamalo bi rad ubavu en sdeežek za picikl - ima kdo kaj izkušenj z temi otroškimi zadevami?

Tamala ima 2,5 let, prej se je furala na enih starih plastičnih jajcih, zdej pa mi tastar sdeežek ne gre več gor na tanov bicikl.

Kako velike otroke vozite na sedžikih brez opore za hrbet?

 

Povezava do prispevka
svaljek reče pred 10 urami:

Vsakdanji kolesar ne bo opazil absolutno nobene razlike. Bo pa opazil 500 EUR manj v denarnici.

 

Meni je pa starejši model lepši. Subjektivno, saj veš.

 

Če bi dejansko bil Di2, potem pa je druga pesem, ja.

Di2 je ce mas prevec dnarja, alpa da je res hud deal

 

Un tcr za 2600 ma di2 in nov model je, dans je tezko dobit boljso ponudbo od tega

 

Stara ultegra na zajle salta cist ok, pa da prestavi ketno na zobnik zna vsak menjalnik dobro, ce je nastelan

 

Mene tud drzi da nadgradim bajk na di2, pol bi pa videl da je isto sranje pa jurja manj v zepu

 

Mam na ebajku xtr di2 pa v primerjavi z xt na zajle na xc mtb ne vidim niti ene prednosti, se zmer mors rocico premaknit, da zamenja

 

Kot sm reku ce je dober deal pol ja, to je moje mnenje in ne mnenje vecine

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
gorann reče Dne, 13. 3. 2024 at 19:38:

Je pa defy endurance, ti ki si fit vzem rajs tcr

Nisem fit. To je catch. Jebejo me pljuče zadnje čase. Pred mesecem dni je pulz kamot šel do 200, zdaj pa pri 180 mislim, da bom umrl.

Pa res bi rad imel bajk pripravljen a gravel.

 

svaljek reče pred 23 urami:

Vzemi Canyona pa roka.

 

Drugače pa dobiš za 2 jurja marsikaj zelo solidnega rabljenega.

Ni slab. Ma bedak sem, ko hočem Di2.

Imam njihov opomnik za tega naštimanega https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf-slx/endurace-cf-slx-8-di2/2739.html?dwvar_2739_pv_rahmenfarbe=TQ

Če se vse poklopi...

 

gorann reče pred 23 urami:

Kva mas pa zdj za enga, tuerk

CBT Italia, shimano 105 , v brake :D. Karbonc je l. 2018.


Sem pa šel gledat danes tistega defy. Še kar lušten bajk.

Povezava do prispevka

Mislu sm gibcen😁

 

Kolk si visok

 

Ti sam nabav, pa uzivaj, ti ga bos vozil ne mi, mi itk svetujemo kar je nam lepo

😁

 

Cf slx je brezveze, cf pa prsparas 500eur zarad okvirja🙂

 

Shimano je itk sam sebe zajebal z di2 105, nc slabs od ultegre

 

 defy di2 pa 1700 mej za kanarce dopust pa zip 303😁

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 11 minutami:

Ni slab. Ma bedak sem, ko hočem Di2.

Imam njihov opomnik za tega naštimanega https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf-slx/endurace-cf-slx-8-di2/2739.html?dwvar_2739_pv_rahmenfarbe=TQ

Če se vse poklopi...

 

Tole z opomniki na Canyonovi strani je malo mimo, ker zaloga poide praktično takoj, ko jo dajo ven. Mislim, da gredo kolesa v prodajo pogosto v noči z nedelje na ponedeljek. Raje uporabi kako aplikacijo, ki spremlja spremembe elementov na spletni strani (recimo gumba za razpoložljivost zaloge), s temi obvestili boš veliko prej prišel do kolesa.

Povezava do prispevka
tuerk reče pred 1 uro:

Ni slab. Ma bedak sem, ko hočem Di2.

Imam njihov opomnik za tega naštimanega https://www.canyon.com/en-si/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf-slx/endurace-cf-slx-8-di2/2739.html?dwvar_2739_pv_rahmenfarbe=TQ

Če se vse poklopi...

 

enduraci so všečni, ampak mene je na koncu mal nazaj držala cena vsega skupaj. na bajk za 4500 fuknejo obroče težke 2kg pri preseku 22mm (ta dt swiss OEM sekret). to je že sramotno pri taki ceni, če mene vprašaš. na račun tega sekreta bi ti mogli 500€ odštet pizda. :D

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 56 minutami:

 

enduraci so všečni, ampak mene je na koncu mal nazaj držala cena vsega skupaj. na bajk za 4500 fuknejo obroče težke 2kg pri preseku 22mm (ta dt swiss OEM sekret). to je že sramotno pri taki ceni, če mene vprašaš. na račun tega sekreta bi ti mogli 500€ odštet pizda. :D

 

Mam občutek, da je cenovno to ravno tista točka, ko ti lih sfali "nekaj". Canyon ima smeti od obročnikov. Giant Defy za 4500 ima 105 (ajd, je vsaj Di2). Cube ima lušen bajk za ~4400 ampak je že kar agresivna geometrija in pa max. 28 mm gume na kvazi endurance kolesu so težek lol.

Rose ima neko akcijo za tri šecsto (če si od 2 metrov) ampak ne poznam ne znamke ne bajka. Me pa zanima, a so to na Marsu vagali, da so dobili 7,6 kg.

 

Jest bi za ta denar najbrž naredil kaj nespametnega in kupil kaj italjanskega. Kakšno Astro, recimo. Ker sem sucker za italjanske bajke :lol:

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...