Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

bozicekman reče pred 50 minutami:

vrag je odnesel šalo, sama jaka elektronika na tem tvojem picikelnu goranne

Kod ti to kupuješ vse to, da si ni potrebno toliko trgati od ust?

 

 

Sej se poloznce nabirajo pa otrok k babici hod jest pa take fore

 

Ne sj ne mam familijo v svici pa mi dnar v rupetino posiljajo

 

Letos sm 1500eur dal na bajk to je to kar je blo v planu

Feltne, powermeter pa to dvoje zdj ceprav stevc mam se edge 1000 ampak je od babnce pa sm vzel kombo stevc z radarjem k je ene 40eur ceneje kot ce bi posebej nabavljal

1000ka nima nekih featurjev kot jih ma 530 pa baterija je dost boljsa kao na 530

 

 

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 24 minutami:

Sej se poloznce nabirajo pa otrok k babici hod jest pa take fore

 

Ne sj ne mam familijo v svici pa mi dnar v rupetino posiljajo

 

Letos sm 1500eur dal na bajk to je to kar je blo v planu

Feltne, powermeter pa to dvoje zdj ceprav stevc mam se edge 1000 ampak je od babnce pa sm vzel kombo stevc z radarjem k je ene 40eur ceneje kot ce bi posebej nabavljal

1000ka nima nekih featurjev kot jih ma 530 pa baterija je dost boljsa kao na 530

 

 

 

Mene zanima samo kje si kupil to oz. kje kupuješ ponavadi te stvari. V kolikor ni skrivnost, seveda.*
LP

uredilo bitje bozicekman
Povezava do prispevka
bozicekman reče pred 1 uro:

Mene zanima samo kje si kupil to oz. kje kupuješ ponavadi te stvari. V kolikor ni skrivnost, seveda.*
LP

Slo ali tujina, powermeter bikediscount, feltne maxisport, stevc 530 pa radar je v slo akcija

 

Pogledam kje je ceneje 

Povezava do prispevka
burek reče pred 6 urami:

 

Ne delaj neumnosti. Skoraj za enak denar dobiš Scott Scale 980 2021, ki ima samo zadnji menjalnik. Že samo to je vredno 500€ več, če mene vprašaš. 12 prestav, pleza ko Spiderman. Iz prve roke ti povem, da je kolo vredno vsakega centa in če bi kupil namesto tega kaj od tvojih predlogov, bi se kmalu tolkel po glavi. 

Imel sem letošnji model dobra dva meseca in ga nato zamenjal za full suspension. Odlično kolo!

 

Tudi Trek Marlin 7 je imo veliko boljši predlog.

Povezava do prispevka

Marlin 7 je 200eur cenejsi je pa razlika da ma 10 brzin, scale pa 12

Oba mata nov deore gor 

Jest bi dobil marlina 7 za 700eur, ne vem pa kolk popusta dajo na scotte 

Ne vem pa kaksna razlika je v geometriji, ker trek ma v rangu scalea x-caliber modele

X caliber 7 za 950eur ma judy vilco na zrak, marlin 7 na fedr

Je pa marlin 7 top model od marlin serije, tko da ce ces boljse glej x caliber 

Povezava do prispevka

ta marlin zgleda ok, ampak ga ne najdem z xxl okvirjem. že za tista dva gor sem se kar namatral najt to velikost, nobena trgovina nima skor nič xxl na zalogi do jeseni - vsaj ne v tem cenovnem rangu.

 

kaj točno bi me pa najprej zmotilo glede teh dveh koles? tega rockhopperja sem na hitro probal, itak prvič kupujem dejansko dovolj veliko kolo, in mi je bila kar udobna vožnja pa vse po meri.

uredilo bitje burek
Povezava do prispevka
burek reče pred 6 urami:

ta marlin zgleda ok, ampak ga ne najdem z xxl okvirjem. že za tista dva gor sem se kar namatral najt to velikost, nobena trgovina nima skor nič xxl na zalogi do jeseni - vsaj ne v tem cenovnem rangu.

 

kaj točno bi me pa najprej zmotilo glede teh dveh koles? tega rockhopperja sem na hitro probal, itak prvič kupujem dejansko dovolj veliko kolo, in mi je bila kar udobna vožnja pa vse po meri.

Kje bi se pa vozil? Po kakšnih poteh? Koliko si visok, da rabiš XXL? Več kot 2m? 

 

Saj pravim, največja razlika je 1x12 menjalnik. Menjaš samo z eno ročko, v prvi prideš na kateri koli hrib. V 12ti gre ko šus. Ne vem kakšen je tvoj budget, ampak glede na to, da je Aspect v linku 840€ se po moje splača dati še 100 ali 200 evrov in greš probat nekam Scale-a (980 ali 970, ki ima še boljšo opremo). Ne pričakuj pa veliko popusta, ker je letos tudi dobava koles problem. 3 do 5%. Wheelbase ima 970 za 1044€ s popustom. 

uredilo bitje Hajvan
Povezava do prispevka

visok sem 2m. vozil se bom sicer pretežno po cesti ampak tud včasih v kak hrib/gozd. mtb kupujem ker mi pozicija sedenja bolh ugaja kot pri treking. tko da 1x12 menjalnik itak ne pride v poštev. kolo za jurja pa tud ne, ker se šele podajam v ta hobi - tistega scotta aspect so mi rekli da bi dobil z enim popustom, 800eur je že itak over budget glede na to kolk sem mislil porabit zdej za to.

Povezava do prispevka

sej zaenkrat sem lih na tem, ja - sam hotel sem še tuki pridobit mnenja, če je pri opremi mogoče kak očiten kiks, kaj na kar bi moral pazit, pa tko. pa tudi če je oprema od scotta dost boljša, da bi se stegnil do 800; tega scotta (aspect 930 xxl) baje dobijo na zalogo naslednji teden, tko da grem tud tega probat ko bo.

Povezava do prispevka

Js bi tut vprasu k mate tuki kr dost pojma razn goranna (hec) 

Nej vzamem enga hardtail gorca pa kupim pol se ene vilce pa ga spremenim v gravel k mi zapase al nej raj kr gravel vzamem? Vecino bom delal tko po asfaltu z res redkimi makedami ali off roadi ampak ce bi pa zelel kdaj cez sumarak bi pa blo fajn da neb s tisto karjolo uletu gor. 

Kak je kej vzpenjanje na hrib z gravel zadevami ? Gorc, kak gre to gor na Lisco npr? Ker tuki pr nas je vsega od hribov do ravnine in mi sede oboje

Tnx za mnenje/kritiko/pomoc

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 11 minutami:

Js bi tut vprasu k mate tuki kr dost pojma razn goranna (hec) 

Nej vzamem enga hardtail gorca pa kupim pol se ene vilce pa ga spremenim v gravel k mi zapase al nej raj kr gravel vzamem? Vecino bom delal tko po asfaltu z res redkimi makedami ali off roadi ampak ce bi pa zelel kdaj cez sumarak bi pa blo fajn da neb s tisto karjolo uletu gor. 

Kak je kej vzpenjanje na hrib z gravel zadevami ? Gorc, kak gre to gor na Lisco npr? Ker tuki pr nas je vsega od hribov do ravnine in mi sede oboje

Tnx za mnenje/kritiko/pomoc

Ne vem upam da sm pomagal

 

Nared kontra kar ti boris predlaga

 

Gravel ti je ko specialka z debelejsimi gumami gres lahko hitro povsod

Ce bi izbiral en bajk pa da bi vecino asfalta potem gravel

Glej da bojo vsaj 40mm gume gor

To je safe za vse podlage

 

Ce bos pa mtb pa zaklenes vilce ne rabs menjavat vilc zarad tega

 

Gravel nabav z grx grupo po moznosti x1 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...