Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Glede mazanja ketnice, sedaj se je nabralo 5000km tako da imam neke podatke: v glavnem kdor je len kot jaz in se mu ne da voskati, in kupuje olje po 15e za 1dcl je bedak, kot sem predvideval je to navaden nateg. Muckoff oz fuckoff je sranje slabše od olja za menjalnike. Tako: na 3600km sem menjal ketnico obraba je dosegla 0.7% in sem bil že malo pozen, sedaj sem naredil 1400km in dosti mokrih voženj, tako da je kar obremenjeno vse skupaj, kako mažem: na cca 80km obrišem ketnico s cunjo in potem zalijem z oljem nekajkrat obrnem pustim urco obrišem kar se da dol.

 

Olje za menjalnike 75w80 je nekoliko pregosto in težko pride tja kamor mora, pod obročke, tako da se naredi mešanica, 1del belega špirita in 1del olja, 2l mesanice stane 15e in to je doživljenska zaloga... tako da beli spirit razdredči olje ga potegne pod obročke potem pa izhlapi in olje ostane spodaj.  Prednosti: poceni ni treba paziti koliko porabiš, lahko mažeš vsako furo, slabosti: vonj in kot vsa olja vleče prah nase ter zdrži do okoli 80-100km potem se ketnica začne bolj slišati, muck off zdrži okoli 60km lol... tako da za daljše vožnje 100+ uzamem mini flaško sabo... spodaj je tabela meritev in očitno delam prav ker med 3600km ko sem menjal ketnico in 5000km sedaj ni izmerljive razlike... tako da naprimer muck off ludicrus za ceno 65e 0.5dcl znese potem 1l 1200e, noro kakšna nategancija...

Screenshot_20240617_064952_Samsung Notes.jpg

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

@gorann vceri sm bil v tvojih koncih, mad Sevnico smo mel piknik na enmu vikendu. Po nekem cudezu (beri navigacija) sem sel cez nenormalne rovte (Planina in Lisca?) in nasel en klanc z 24%. Je to znana trasa in zakaj se ne ubijas na teh klancih? :D

Kje ste bli tocno, a uni vikendi pod lisco k so taki lustni pa ta znak je kle

 

Drugac z navadnim je men kr jebeno na lisco ker so klanci prehudi za moje kile

 

Drugac ni klanca od 24% kle naprej mogoce 17% pa se to sm prevec reku

 

 

20240606_094523.jpg

Povezava do prispevka
gorann reče pred 44 minutami:

Kje ste bli tocno, a uni vikendi pod lisco k so taki lustni pa ta znak je kle

 

Drugac z navadnim je men kr jebeno na lisco ker so klanci prehudi za moje kile

 

Drugac ni klanca od 24% kle naprej mogoce 17% pa se to sm prevec reku

 

 

20240606_094523.jpg

Bil je znak 24, brez 2.5 km. Men se sicer ni zdel, sam sm bil z avtom :D nimam pojma, kje tocno smo bli, kake 10min stran od plezalne steze na Lisco se mi zdi, bolane rovte uglavnem :D je pa huda trasa za specialko.

Povezava do prispevka

Nemors mim lisce, ce je lisca vrh

 

Torej si sou v rimskih levo pa cez most in desno proti jurklostru tam pa desno v smeri lisca oziroma breg pise

 

Ta del ni tolk strm kot iz brega ali iz sevnice

 

Ce si pa sou se na planino pol nimam pojma kam si sou

 

Lahk na zs naslov, da si predstavljam 😁

 

 

 

 

Povezava do prispevka

kaka so pa kaj vaša mnenja glede strpnosti ljudi na cesti?

 

a smo vozniki skoz bolj nestrpni do sovoznikov, do kolesarjev pa sploh?

 

a smo res tako priviligirani in take snežinkice, da si mislmo, da mamo samo mi pravico nekam hitro pridet za varnost drugih nas pa boli kurac?

 

trajnostna mobilnost se debatira samo na ravno Enategavtov. konkretni plani za kolesarske steze/obvoznice... mate to po vaših občinah?

 

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 urama:

kaka so pa kaj vaša mnenja glede strpnosti ljudi na cesti?

 

a smo vozniki skoz bolj nestrpni do sovoznikov, do kolesarjev pa sploh?

 

a smo res tako priviligirani in take snežinkice, da si mislmo, da mamo samo mi pravico nekam hitro pridet za varnost drugih nas pa boli kurac?

 

trajnostna mobilnost se debatira samo na ravno Enategavtov. konkretni plani za kolesarske steze/obvoznice... mate to po vaših občinah?

 

 

Ne vem, men se je načeloma zdel, da je letos folk bolj strpno prehiteval, ko sem se vozil po glavnih cestah okol mojega doma. Res je pa, da se sam probam čimprej spokat stran iz glavne ceste. Še najslabšo izkušnjo v zadnjem času sem imel na Hrvaškem, ko sem se vračal z Motovuna preko Antenala v Novigrad, ko je na tistem klancu kr nek beton na cestišču in sem moral zapeljat bolj na sredo desnega pasu in je pol en trobu, ko zmešan češ, kaj se grem idiot :)

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 23 minutami:

dobr, hrvaška je itak fenomen ker res ne marajo kolesarjev, ker tud razen dopustnikov skoraj nihče tam ne kolesari. :D

 

Jaz lahko govorim samo za Istro in overall nisem imel nekih težav, večinoma ljudje dokaj obzirno obvozijo. Res pa da se večinoma jaz tam vozim izven glavne sezone. Ja pa bilo že par tednov nazaj ogromno kolesarjev, nekaj specialkarjev pa ogromno MTBajkerjev + boomer štromarji.

Povezava do prispevka

Hehe, meni je lansko leto na Krku gospodična, ki me je masirala, full luštno odvalila, ko sva debatirala vmes... Mi je na desnem listu zatipala vozlje in me vpraša, če se ukvarjam s športom.. in ji začnem naštevat, fuzbal, basket, tek, kolo... in se nasmeje pa odvali, ja, vi Slovenci ste carji, ful se ukvarjate rekreativno z vsem živim, ovi naši osim nogometa, ništa... :)

Povezava do prispevka
dilar reče pred 3 urami:

 

Jaz lahko govorim samo za Istro in overall nisem imel nekih težav, večinoma ljudje dokaj obzirno obvozijo. Res pa da se večinoma jaz tam vozim izven glavne sezone. Ja pa bilo že par tednov nazaj ogromno kolesarjev, nekaj specialkarjev pa ogromno MTBajkerjev + boomer štromarji.

sam v istri ne zivijo hrvati pa ce reces nekomu v istri da je hrvaska te bo grdo gledal. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...