Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

gorančuga reče pred 12 minutami:

Mogoce tole nabavm, zame je ok, zdj mam enga camelbak tolk da je, z mehom 2,5l sm dal 50€

 

 

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/kolesarski-nahrbtnik-evoc-fr-trail-unlimited-20l-p-28509.html

 

Nared si nov account na Vitalu (rab email address ki ga še nisi nucal na njihovi spletni strani) pa dobiš še 10 EUR popusta s kodo WELCOME. Tko sm jst zadnjič naredu :D sm dva naročila opravu mal nad 50 EUR, pa sm dvakrat z različnimi maili po 10 EUR manj plačov.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 8 minutami:

ne dobim jst nic :D Jst ogromno stvari kupim kot ti navaden kupec iz nemcije. Ker so svicarski uvozniki nori z cenami. Ce italjan placa za celado 100e jo mi 170.-

Kar se tice koles in komponent pa ja. 

 

Sej štekam, da ma folk ful preveč keša v Švic, sam zakaj bi dajal namerno za neki dvakratno ceno, če itak lahko brez carine iz Italije. Nemčije al bilokje naročiš za pol cenej skor? Bi vseen pričakoval, da jih bo free market kej zjebal. Vsaj pri nas so se v zadnjih letih mal streznil s tistimi norimi maržami pri večini stvari, čeprav maš še vedno kar velik cvetk, ko ti res ni jasn, kako je folk še tok glup, da tok preplačuje.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 11 minutami:

ne dobim jst nic :D Jst ogromno stvari kupim kot ti navaden kupec iz nemcije. Ker so svicarski uvozniki nori z cenami. Ce italjan placa za celado 100e jo mi 170.-

Kar se tice koles in komponent pa ja. 


se prav za kolo daš 3k namest 6k, za čelado pa 170 namest 100

 

bogi, bogi

Povezava do prispevka

kako brez carine v italiji? A da ne placam davka v ch? 

 

Ti mas recimo v trgovini 10 bajkov. Ne das niti % popusta in bos kolesa prodal. Ker pac folk ma kes. Zato v ch navijajo cene tudi uvozniki. Mas na sreco v ch vec uvoznikov in pol pac narocis pri tistemu ki ma nizje cene. Mah meni se ne da jebat in fehtat po trgovinah da prisparam 10-20e

Povezava do prispevka
Boris reče pred 9 minutami:

kako brez carine v italiji? A da ne placam davka v ch? 

 

Ti mas recimo v trgovini 10 bajkov. Ne das niti % popusta in bos kolesa prodal. Ker pac folk ma kes. Zato v ch navijajo cene tudi uvozniki. Mas na sreco v ch vec uvoznikov in pol pac narocis pri tistemu ki ma nizje cene. Mah meni se ne da jebat in fehtat po trgovinah da prisparam 10-20e

 

A nima Švica brezcarinskega dogovora z EU? My bad, če ni res :)

Povezava do prispevka

Carina placas7.7% davka + odvisno kaj uvazas dolocen %. Je pa tako da do 65.- ne placas davka sam najdi mi kak kos opreme al pa obleke k stane manj kot 65 pa da niso smeti. 

 

Dokler nimam potnega lista se pac nemorem zajebavat pa svercat kot delajo mnogi. Das bajk v prtljaznik in picis domou.  italjanski cariniki ponavadi posljejo  pol svicarjem in si najebal. Sploh ce nisi drzavljan. 

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka
Boris reče pred 37 minutami:

Carina placas7.7% davka + odvisno kaj uvazas dolocen %. Je pa tako da do 65.- ne placas davka sam najdi mi kak kos opreme al pa obleke k stane manj kot 65 pa da niso smeti. 

 

Dokler nimam potnega lista se pac nemorem zajebavat pa svercat kot delajo mnogi. Das bajk v prtljaznik in picis domou.  italjanski cariniki ponavadi posljejo  pol svicarjem in si najebal. Sploh ce nisi drzavljan. 

 

 A ok, vidš, nism vedu tega. Sem mislil, da so si Švicarji spedenal isto kot ima cela EU, pač brez carine. Ja sej pol pa hit nanese, če je davek, pa še kšne dodatne carine. Pa itak ja, če bi mev jst tok visoko plačo se verjetno tud ne bi sekiral za tistih 20, 30% dražje cene stvari.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...