Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Boris reče pred 2 minutama:

Dilar vidim da si gorenc. V oktobru septembru pridem na vikend za kak teden pa lahko cestaka prfuram pa gremo kak krog. Hud krog je ljubelj pa pol po austriji proti jezerskemu pa nazaj. Cudoviti kraji na austrijski strani

 

Ja dej, smo na vezi. Upam, da bom mev takrat že kej več kolesarske kondicije, ker tale Ljubelj - Jezersko se kr brutal sliš :) Verjamem pa, da je ful lepo. 

 

Boris, a ti drugač furaš tubeless al mal klinčerje? Mal sm gledu zdej te razne cycling videe po Youtubu, pa so dostkrat omenjal, da se v primeru clincher gum splača investirat v kvalitetne zračnice. Vsi neki govorijo kok so zračnice iz latexa ql, sam kao to morš pol skoz neki pumpat al kako?

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka
dilar reče pred 9 minutami:

 

 

Boris, a ti drugač furaš tubeless al mal klinčerje? Mal sm gledu zdej te razne cycling videe po Youtubu, pa so dostkrat omenjal, da se v primeru clincher gum splača investirat v kvalitetne zračnice. Vsi neki govorijo kok so zračnice iz latexa ql, sam kao to morš pol skoz neki pumpat al kako?

zdej govorimo od specialki verejtno.

Osnova ti je valda dobr plasc. Jst sm prej fural S works Pro in so neunicljivi. Nikol prebil. Zracnice od speca (pac zastonj roba). 

 

Zdej sm dal gor turbo coton majo vec TPI sam so ploscate po 2000km. Sranje od gum. Nism pa prebil se gume. Tubless je brez veze dajat na cestaka ker si limitiran z pritiskom. To lahko gorancuga da ker se fura na 3 barih. Pa kdo se bo jebal z tekocino pa zablokiranimi ventilcki. Ze tko se jebem z tem na gorcu. Latex zracnico so shit ker se spustijo v parih urah ko ne furas

Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 1 uro:


44 mam ja, verjetn bi bla bolš 42

sej pravim, odvisn od sirine ramen, po tem gledajo kaksna balanca je kao najbolj primerna da ti je najbolj udobno drzat

 

jest mam 42cm compact, mogoce kdaj dam 40cm tudi compact zarad reacha mi najbolj odgovarja

Povezava do prispevka

Kle pri nas se je shladilo ful, premraz za na kolo

Stir dni nc kolesa, prou pase mal pocivat. 

Ta tedn zdj k pride pa spet pocas nabirat kilometrino. 

 

Urco na dan dost

 

@Zorz skoz omenja tezo, pa naj mi nekj preracuna

Zdaj mam na lisco okol urce, kolk bi mel pri istih watih in 15kg manj teze

Povezava do prispevka

nima veze velikost imo, vec se bos vozil bolje bo, vseeno pa se ne bi zajebaval s tem in pejt dohtrju da te da na testiranje, ce je res samo kondicija to

isto je pr moji babnci, povisan utrip na kolesu, normalen utrip okoli 80, cim gre na kolo je mela pa 120 in to pri miru

ji je dohtr dal byol za zmanjsanje utripa

https://www.moja-lekarna.com/byol-125-mg-filmsko-oblozene-tablete--navodilo-za-uporabo-zdravila

sla je tud na testiranje pa ji je tam  govoru da je to kao manj kondicije  pa ne vem kaj se, ceprav nima to povezave ker je lahk normaln govorila in tud dihala ni ko da ma 180 utripa, samo srce je zbijalo tolk

 

probaj tudi med hojo zmerit utrip, njej je nabil pri normalni hoji na 150+, pri hitrejsi hoji pa tudi 180, pa nobenih bolezni od prej ali da bi bila scitnica kaj sfukana, pa teza je tud normalna 55kg

 

 

pri sebi opazam, da je tudi odvisno kdaj jem, zjutraj ce grem na tesce mam 10 utripa manj

Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 18 minutami:

ful mam visok utrip skos, čim mal bol poganjam je na max (180)

 

kako to natrenirat, da se zmanjša?

 

a ma kej veze da sm visok? v mirovanju mam 80, sam da se na kolo usedem (pa na mer stojim) je 100

 

med neko normalno vožnjo pa 160+

 

Visoki ljudje imajo v povprečju celo nižji srčni utrip v mirovanju. Lahko pa na frekvenco bitja srca vpliva cel kup stvari, od tega kolk si spočit, do temperature zraka, ko kolesariš, časa v dnevu, ko kolesariš, itd. Jaz, ko sem med karanteno treniral statično zadrževanja zraka, sem si vzel par dni počitka, in vsak dan zjutraj izmeril srčni utrip v mirovanju. Na tretji dan počitka je utrip v mirovanju padel za 10, 15 utripov na minuto, se mi zdi da nekje med 45 in 50. 

 

Srčni utrip lahko tudi reguliraš s tem, kako dihaš med kolesarjenjem. Če boš delal ob naporu zelo hitre in plitke vdihe in izdihe boš hiperventiliral in se bo srčni utriš še zvišal, boš pa manj učinkovit.

Povezava do prispevka
gorančuga reče pred 18 urami:

Nekj za dilarja ko sanjari o gravelu

 

 

 

Sem gledal ja :) Sej trenutno morm rečt, da mi čist zadošča še cestna asfaltna podlaga :)

 

@Boris dej nalep za tole turco, ko boste konc, zemljevid, profil pa podatke iz Strave, če ti ne muri :), da vidmo celo pot, kje ste šli.

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...