Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

ma komot, ce jest pri skoraj 100kg komot speljem vse brez da stopim dol, bi ti se lazje, samo tempirat si mors pot, da se ne skuris prehitro na zacetku

prideva s frendom do jezera jasna v kr gori pa prav ce hocem da greva naprej do belopeskih pa sm reku si nor, ce sm ze kle grem na vrsic kaj pa je tolk zajebanga, in res,  ni tolk zajebano se da lepo zmerno gonit

 

 

:)

 

mas v troli mojo sliko ce te zanima kaksn sm haha

Povezava do prispevka

Ma v kakrsni koli obliki narediš 130 km je zame ze dosežek :D Jst sm nazadnje kolesaril prejšnjo nedeljo. Od torka do petka sva bla s punco v Dolomitih (brez koles tokrat), zdejle zadnje dva dni se mi pa ni nič dal. Sem šel prejšnjo nedeljo iz Škofje Loke cez Žiri, pa pol na Smrečje prot Ljubljani, cez Šentjošta, pa potem cez Lučine in Gorenjo vas nazaj proti Škofji Loki. Mal več kot 60 km, pa sem bil čist uničen pol cel dan :D Je pa res da nisem nič hrane vzel s sabo, ker sem mislil, da si bom v Žireh na Petrolu kupil kakšen cukr, pa ga potem ni bilo na poti. Me je pa Komoot spet neki na ena stran pota speljal ko sem delal tiste vmesne točke, tko da sm kr v eno dolino zataval tm pod Šentjoštom :D

 

 

9B7F82D9-133A-454F-8327-A53B76184674.jpeg

 

9ABDFDE5-879D-405F-904A-9ACF508A9C5C.png

uredilo bitje dilar
Povezava do prispevka
dilar reče pred 1 minuto:

Ma v kakrsni koli obliki naredis 130 km je zame ze dosezek :D Jst sm nazadnje kolesaril prejsnjo nedeljo. Sem sel iz Skofje Loke cez Ziri, pa pol na Smrecje prot Ljubljani, cez Sentjosta, pa potem cez Lucine in Gorenjo vas nazaj proti Skofji Loki. Mal vec kot 60 km, pa sem bil cist unicen pol cel dan :D Je pa res da nisem nic hrane vzel s sabo, ker sem mislil, da si bom v Zireh na Petrolu kupil kaksen cukr, pa ga potem ni bilo na poti.

 

 

 

Uf, filanje s hrano je najbolj pomembno med voznjo :) drugac ti zmanjka moci

Povezava do prispevka
dilar reče pred 11 minutami:

 

Ja sej tam proti Lučinam me je kar mal pobiral že, prot Smrečju sta me pa en tip pa ženska tko prehitela kot da bi nitros vklopla v klanc :D

Jest sm vcer dva jajca pa dva toast kruhka preden sm startal z avtom do kranja, to je blo okol pol petih zjutrj, pol ob sestih pa ena banana. Pol do vrsica gor sem dve frutabeli, prvo na jesenicah  skup s cedevito, drugo v kr gori. Gor  na vrsicu sem pojedel ricet pa mal klobase notr, pa eno lasko 0,0% 

Tretjo frutabelo sem pojedel v zirovnici pa eno union 0,0% pivo zravn

To je blo to do konc turce

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 10 minutami:

Kake mate kej sedeze? Stock sedez je cist premajhen in mam zgleda zato dost problemov pri daljsih furah, naj bi bla moja velikost L3. 

Kere firme/cene nej gledam za 1k gravel bike? (selle italia, fizik?) 

 

fizik ne vem, če boš kje v Sloveniji dobil. V vitalu si lahko drugač izposodiš sedeže za neki denarja na dan, ki ti ga pa v primeru nakupa odštejejo od cene sedeža. Plus v Ljubljani ti lahko na retul sistemu zmerjo te sedalne kosti, pa ti pol povejo kakšno širino sedeža rabiš, pa kater model bi bil kao primeren za tvoj stil vožnje.

Povezava do prispevka

Pr sedezih je tko da ne pase vsak vsakemu, mors res najt pravega

Ta aeolus je mal daljsi kot power ampak je sirsi spredaj in daje dodatno oporo, zgleda je glih to pr men manjkalo

Mogoce ce bi power arc probal bi blo drugac k je bolj zaobljen na sirsem delu

Sam ker ni testnih za dobit v vsaki trgovini je to loterija zal

Povezava do prispevka
gorann reče pred 19 minutami:

A nisi biu na fitingu? To se tam zmeri kosti in priporoca sedez ponavad

Drugac pa nima sedez veze s ceno kolesa :)

jest sm mel specialized power pa mi ni glih najbolj pasal, to je kratki sedez

sem nabavu bontrager aeolus comp za 50€ in mi je cist kul

Ja, mi je reku da gledam L3, pa da ce se da prej sprobam da vidim kaj mi pase. S kolesom je prsu pa 2x ozji sedez :D

Povezava do prispevka
dilar reče pred 22 minutami:

 

fizik ne vem, če boš kje v Sloveniji dobil. V vitalu si lahko drugač izposodiš sedeže za neki denarja na dan, ki ti ga pa v primeru nakupa odštejejo od cene sedeža. Plus v Ljubljani ti lahko na retul sistemu zmerjo te sedalne kosti, pa ti pol povejo kakšno širino sedeža rabiš, pa kater model bi bil kao primeren za tvoj stil vožnje.

V avstriji sem, nej bi ga mel par stacun. Dober nasvet, bom probu najdt kako stacuno tle k ma na voljo izposojo pa pol popust ce nabavim pri njih. 

 

Dobis plus, nisem vedu da mam tok mal reakcij na dan, rabim mn3 platinum acc zgleda

uredilo bitje Vučko
Povezava do prispevka

Sam ves kaj je problem zdj

 

Ti si biu na fitingu in nisi sedeza mel pravega, torej vse kar ti je ostalo od fitinga bojo nastelani blokeji, ko zamenjas sedez, ker bos podrl vse nastavitve

A si se zmenil da prides se enkrt na korekcijo, ponavad je to v ceni prvega fitinga, da se se malce postima, ker ti na trenazerju nikol ne bos tko vozil kot zunaj

Pa nic sparat na jeziku, poves vse kje te moti, kaj te moti, ce te kaj boli, a mas mravljince karkol, to so pomembne informacije za unga k dela fiting

 

Povezava do prispevka

Vucko fizik ma dost racing sedeze. Ti predlagam da pogledas kak ergon al pa power zic. V sloveniji pr extremu zihr dobis testen sedez. Pa ne probat samo eno uro furo ampak odfuri teden ali dva. 
 

obvezno pa izmeri tocno sirino kosti. Da imas informacijo kateri sedez potrebujes. 
 

https://www.ergonbike.com/en/product-details.html?w=road&a=saettel&anr=44062040&s=srroad

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka
Boris reče pred 15 minutami:

Vucko fizik ma dost racing sedeze. Ti predlagam da pogledas kak ergon al pa power zic. V sloveniji pr extremu zihr dobis testen sedez. Pa ne probat samo eno uro furo ampak odfuri teden ali dva. 
 

obvezno pa izmeri tocno sirino kosti. Da imas informacijo kateri sedez potrebujes. 
 

https://www.ergonbike.com/en/product-details.html?w=road&a=saettel&anr=44062040&s=srroad

Kul, hvala. Bom pogledal pa ce se bo kje tle dal sprobal. Izmerjeno mam L3 - to je dovolj ne?

Povezava do prispevka

L saddles go from 145 mm up to a maximum of 150 mm.

The number associated with the size (1, 2 or 3) then identifies the existence or absence of the central hole (Flow technology): a special anatomical shape that allows you to “discharge” the pressure onto the sitting point, ensuring excellent comfort through greater flexibility in the central part of the saddle.

 

 

ti bi rabu 155mm sirino sedeza

 

vsak sedez ma svoje oznake. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...