Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Kako to dejansko zgleda drugač? Sam še nikoli nisem rekel za popust, ker mi je preveč nerodno. Si izbereš kolo, namontirajo ti še tista pedala pa bidon halterje, pol greš pa na blagajno pa pomežikneš prodajalcu pa rečeš: Bod faca pa še en popustek stisni. 

Al se to že po mailih / telefonu zmeniš za popust, pač če je to res zadnja cena, kar je napisano na netu?

 

Moje izkušnje so bolj take, da nabereš robo, greš na blagajno, pa ti prodajalac sam da tistih 5%, 10% postov, pa hvala lepa in adijo. Al bi dejansko dobil še ceneje stvari če ne bi bil prpa pa bi moril tam? Ker vem da če bi bil jest prodajalac, takih žoharjem ki se cenkajo, iz principa ne bi dal popusta. 

Povezava do prispevka

gres v stacuno. gledas bajk ovo ono tretje. vprasas ce je kej popusta in da ti dajo predracun. ce s ehoces se mal barantat mal poves da si gledu en drug bajk, ki ma to in to za tako ceno, ce lahko se mal spustijo ceno ali pa dajo kaksen dodatek zraven zastojn. 

 

to naredis v parih trgovinah

vzames bajk, ki te je najbolj navdusil glede na to kar si videl in se ti zdi cena sprejemljiva.

 

in evo ravnokar si prisparal 500 eurov brez ikakvega truda

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 minuto:

gres v stacuno. gledas bajk ovo ono tretje. vprasas ce je kej popusta in da ti dajo predracun. ce s ehoces se mal barantat mal poves da si gledu en drug bajk, ki ma to in to za tako ceno, ce lahko se mal spustijo ceno ali pa dajo kaksen dodatek zraven zastojn. 

 

to naredis v parih trgovinah

vzames bajk, ki te je najbolj navdusil glede na to kar si videl in se ti zdi cena sprejemljiva.

 

in evo ravnokar si prisparal 500 eurov brez ikakvega truda

Ja ok, sam da si porabu ogromn enga časa, pa v 10ih trgovinah si izpadu kot cigo - fehtar. 

Povezava do prispevka

Men je tud neprijetno se neki tm pogajat pa že vprašat sploh za popust, kar mi je sploh jeba pri neprimičninah, kjer je par procentov lohk ful in dejansko vsi streljajo mal nad pričakovano, ker vsi zbijajo. Pri Orbeji mi je bilo dost lagano vprašat za dejansko ceno, ker sem v trgovni dobil laptop z orbea.com stran in nej mal pogledam, koles ni bilo za probat, še modela ne kaj šele velikost okvirja, čakat bi mogu par mescov pa 50% pologa bi mogu plačat. To mi je blo vse skup že tok bizarno da mi je bilo smiselno, da tud jaz dobim nekaj za tak leap of faith.

 

Drugač pa pač ne prideš zapaljen ko v srednji šoli za joške v trgovino že odločen kaj boš kupu, prideš informiran s svoje strani po pustiš prodajalcu opravt svoje delo, naj te izpraša in pove kar misli, se odloč kaj bi bilo zate in česa se hoče znebit in ko on začne teb prodajat ti bo začel ponujat dobr deal. Tko al tko ne boš ti nič kupil in on nič prodal, če se ne bo obema kul, ne obstaja prodaja, kjer je samo ena stran zadovoljna.

Povezava do prispevka

Tako ja, posortiram po ceni naraščajoče, pol pa kliknem na četro stran od devetih, sej veš, zlata sredina, ampak mal cenej, pa naročim prvega ki ima lepo barvo. 

 

Pizda no, a ti res vidiš samo tvoj način kot pravilen? Valda da se v tem času vsak normalen človek pozanima kaj bi kupil in pogleda kje to dobiti za najbolj ugodno ceno. Razlika je sam v temu da pač meni ni do fehtarjenja, tebi pa to ni problem. Saj s tem ni nič narobe, pač ljudje smo si različni. Jaz samo zase vem da mi grejo taki ljudje, ki bi vse naredil za marginalen prihranek in občutek da so nekoga nafukali, precej na kurac. Pa če ti misliš da si dejansko zbil ceno za 500 €, zato k si reku da ti v drugi štacuni še bidon pa štumfe dajo za tako ceno, pol se precej motiš. 

uredilo bitje Jake the Mess
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 19 minutami:

Tako ja, posortiram po ceni naraščajoče, pol pa kliknem na četro stran od devetih, sej veš, zlata sredina, ampak mal cenej, pa naročim prvega ki ima lepo barvo. 

 

Pizda no, a ti res vidiš samo tvoj način kot pravilen? Valda da se v tem času vsak normalen človek pozanima kaj bi kupil in pogleda kje to dobiti za najbolj ugodno ceno. Razlika je sam v temu da pač meni ni do fehtarjenja, tebi pa to ni problem. Saj s tem ni nič narobe, pač ljudje smo si različni. Jaz samo zase vem da mi grejo taki ljudje, ki bi vse naredil za marginalen prihranek in občutek da so nekoga nafukali, precej na kurac. Pa če ti misliš da si dejansko zbil ceno za 500 €, zato k si reku da ti v drugi štacuni še bidon pa štumfe dajo za tako ceno, pol se precej motiš. 

Vsi teli trgovci majo dolocen max popust k ga se dobis ker je tko lepse videt kolk si kao prsparal

Povezava do prispevka

za kolena mam ponavad. komolce se iscem kere bi nabavu. hrbet mam v ruzaku scitnik.

 

tle smo skakal in dropal in pri teh stvareh mi kolencniki skossss dol padajo. ruzaka nimam ker sem hotel bit cimbolj lazji in neoviran ko se ucim gibe. itak je pa sam blato in trava okrog.

 

tko da i guess, da kupujem tudi nove kolencnike.

 

fora je pa to, da mam debela bedra in bicepse in mi vecina scitnikov pada dol ali so pa skrajno neudobni (npr fox d3o).

Povezava do prispevka
drevored reče pred 32 minutami:

za kolena mam ponavad. komolce se iscem kere bi nabavu. hrbet mam v ruzaku scitnik.

 

tle smo skakal in dropal in pri teh stvareh mi kolencniki skossss dol padajo. ruzaka nimam ker sem hotel bit cimbolj lazji in neoviran ko se ucim gibe. itak je pa sam blato in trava okrog.

 

tko da i guess, da kupujem tudi nove kolencnike.

 

fora je pa to, da mam debela bedra in bicepse in mi vecina scitnikov pada dol ali so pa skrajno neudobni (npr fox d3o).

 

To sem si jaz isto rekel dokler me ni prvič zložil po tleh in sem se nabil na lasten bajk.

uredilo bitje erted45
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...