Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Super Km3t reče pred 8 urami:

 

Saj princip HDRa mi je jasen. Ampak glede na to, da očitno OLEDi niti v SDR niso tolk bright ko so nekateri QLEDi v HDR, potem to vse skupaj podkrepi argument da sta bodisi oba, B9 in C9 za HDR slaba ali pa oba okej.

 

GOT si dal tak lep primer, ki ga vsi poznamo, pa bi si najbrž vsi želel to gledat v HDR, ako je možnost. Ampak povej mi kje lahko gledaš GOT v HDR? Na IPTVju in s tistim HBO paketom, ki ti ga ISP siluje za mastni cvenk ziher ne. Imaš ločen HBO subscription v njihovem smart tv appu? Like I said, HDR se zdi daleč od mainstream in če ti ni v interesu poleg dragega TVja imet še nekaj različnih subscriptionov, da lahko požiraš nekaj tega contenta potem je vse skupaj meh. Moj argument da je vse skupaj samo butast marketing izhaja iz tega, ker vem če sam sebe insertam v tako situacije, vem da se mi ne bi dal s tem ukvarjat z iskanjem kje bom dobil HDR signal. Jst se usedem pred TV in gledam (bodisi IPTV, bodisi Plex - brez subscriptiona, bodisi Netflix). Drug razlog pa je, da večino filmov in serij gledam zvečer, ko mi niti približno ne paše, da mi TV šajna v fris v 3 pičke materine, da rabim sončne špegle. Sem precej občutljiv na svetilnost in enostavno ne vidim pointa takih norih svetilnosti v praksi (pa mam zgolj 55" RU8009 TV, ki ni tako zelo bright).

 

Pa še tole fuknem zraven.

 

Kot sem že par strani nazaj omenjal, kupovanje TVja po praktičnih potrebah in navadah uporabe je nekaj drugega kot kupovanje TVja po specih.

 

HBO nima nikjer HDRja, HDR je samo na njihovih bluray izdajah.

 

Netflix vsebine imajo vse Dolby Vision, Amazon pa vse HDR1000.

 

Pač HDR je tuki, sploh v špilih, če pa ne špilaš in ne gledaš moderne tv produkcije in ne downloadas HDR filmov je pa itak irelevantno in nabav eno stopnjo nižji tv. Drugač majo OLEDi odličen HDR, ampak ne tok dobr kot lanski QLEDi, letos, ko je pa samsung downgradal shit, LG pa upgrejdal je pa zadeva primerljiva.

 

C9 se itak ne dobi, tko da je irelevantno. B9 je pa zelo cheap in odličen tv (ja slika je slabša kot na c9/cx, sam ne ful slabša).

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

Ti morš pomoje CX nabavt, drugač jst sm praktično oba vidu in mata izjemno podobno sliko, sam HDR bolj popa v CXu. To je glavna razlika. Drugač 700 eur razlike zihr ni :D Panela je ista, gibanje je isto, pač mal razlike je v HDRju (tko 10%), mal bolše gibanje, kle pa lahk že potegnemo črto. Featurji so isti, panela je ista, vse prednosti OLEDa in serije 9 ma tud B9, ja pač proc je mal bol švoh, sam whatever. 

 

Rajš kup 75" B9, kot pa 65" CX, bo nardil masivno večjo razliko. Najboljša varianta bi bil C9 za unih 100 eur več, sam to tud LG ve, zato jih pa ni na trgu in morjo vsi nabavt CX :D

Povezava do prispevka

hmhm okej HDR mi je pomemben

 

sicer zadnjic sem sel gledat cez mejo in pizda 75 je prevelik.. mislim, sej vem da bo ql ko bo doa hehe.. sam.. 75 .. za uno ko jaz semdim blizu pri igrah je res prevelik, mores prav glavo premikat.. ce bi sedel na divanu pa bi imo bil tudi 75 premajhen.. tak da.. 65 pa se mi zdi idealno.. mislim.. pri 55 je ze skroaj prevelik view angle, za mojo razdaljo pri igrah 120cm, sam jebiga 65 je ze v izi prevelik ampak immersion je ql pa glavo ne rabis tolk premikat, lih v izi.. a za gledat filme na divanu pa me itak bk

 

bom pogledal se danes mal ocene za 75 b9

pizda ze vidim b9 75 je jeba dobit

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Burn-in ni mit, sme imel že 2 x image retention na LG C7, če ne bi bil pazljiv bi imel burn-in

 

Logo nickelodion, in netflx logo, sedaj je ok.

 

Če gledaš večinoma filme in igraš igre NI problem, če gledaš konstantno iste TV kanale z neprosojnimi logoti JE PROBLEM, v tem primeru NE bi vzel OLED

 

Jaz bi drugače ponovno kupil OLED, za gaming vma povem da 100% ni noben problem burn-in

Povezava do prispevka

Pa kar se tiče velikosti, jaz ne bi ama nikoli ne bi vzel 65 col za igranje iger iz razdalje 1,2m, cinema distance je načeloma referenčen tudi za gaming, kar je več boš premikal glavo, ne samo oči, meni je to overkill totaln in neudobno

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

 

Netflix vse vsebine (ki so njihove) oddaja v dolby vision in dolby atmos.

 

LG podpira HDR 10, HDR 10+ pa ne

 

 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 24. 8. 2020 at 14:03:

 

Na škatli piše Nvidia G-Sync?  Koelga je kupil ta TV. Sprobat pa ne more, ker je trenutno brez Nvidia grafične. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 37 minutami:

Samsung 75Q70RAT. Yes or no? Dobim po smešni ceni. Vidim da ima 4k 120hz in freesync

 

koliko smešni in koliko kosov?

 

že mesec dni ga poskušam ujagat, pisarim na razne konce po celi evropi, zaenkrat imam skoraj safe rezervacijo v grazu, ampak če ga lahko kje hitreje / ceneje, bi bil zelo za

 

če je na voljo samo en, pol ti naj povem da gre za res beden teve s slabim price / performancom, tako da lahko kar meni pošlješ kontakt :D

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 5 minutami:

Drugace pa me ze caka v skladiscu lg65cx oled za 2300... sam jbtga ce se dobi 75 za res smesno ceno bu lahko skoraj zahinavil

Kako to, da si se zdaj odločil? Ne boš počakal na future proof bombončke? Sem videl, da te zanima tudi grafa nova :D Si si glede PC tudi premislil in boš nabavil 2 leti pred planiranim?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Kako to, da si se zdaj odločil? Ne boš počakal na future proof bombončke? Sem videl, da te zanima tudi grafa nova :D Si si glede PC tudi premislil in boš nabavil 2 leti pred planiranim?

Ja kot si dobro opazil jaz se rad premisljujem... ne sej LG je future proof.. sam sm ga mislil dobit za 2300 minus davek cca 1800 sam pol so me zahinavli kao da brez davka samo do 500 eur.. zdej mi gre malo na k..

 

Glede tega q70r pa odvisno od cene ce je res huda tipo okrog 1500 al da se da dobit celo brez davka na podjetje pol pol raje dam pol manj in me boli kita

 

Glede graficne pa priznam, da fantaziram hehe, dobro ce bi vodokotic zrihtal res bolj poceni kaksno rtx 3080 bi zgrabil, drugace pa sem malo razmisljal in se splaca pocakat kaksne teste, da se vidi kako in kaj.. ne vem ce je zdaj ql kupovat.. pac.. ce bi se izplacalo ki vem da vodokotic ima,neke hude deale

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 8 minutami:

Ma če se da bom zrihtal. Če dobim tv se ga mogoče lahko odrečem za 1600eur. Samo tudi jaz bi ga rabil, ker mi črna na plazmi gre na živce. :)

Malo mi je tudi prevelik.

 

Kdaj boš vedel? Ker naslednji teden pičim ponj v graz, če ne bo nikjer alternative.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 28 minutami:

Ja crna na plazmi je malo kurac, ne vidis toliko podrobnosti, po drugi strani pa jw na Qledih problem, ce je presvetla slika, nebo oblaki, ipd tudi ne vidis idealno.. zal se niso se izmislili popolnega tvja

 

Ma presvetljeno mi ni problem.

 

Slinch reče pred 20 minutami:

 

Kdaj boš vedel? Ker naslednji teden pičim ponj v graz, če ne bo nikjer alternative.

 

Jutri mogoče.

 

Povezava do prispevka

Ej @Slinch lahko ti zrihtam 75q90t za 1750 eur

 

https://www.unieuro.it/online/TV-QLED/QE75Q90TAT-pidSAMQE75Q90T

 

Sam mores imet VPN z ita serverjem

 

V glavnem do nedelje 6. Sept Imajo popuste ga dobis za 2250 eur - 40 off.. pol do 28. Sept. Ce se prijavis, itak da se, dobis dodatno povrnjeno 500 eur ce si iz EU od samsunga;)

 

760624747_Screenshot_20200905-075618_SamsungInternet.thumb.jpg.4484a163c5f0ac01eafd2e588975c2b8.jpg

 

Jaz sem narocil 2 komada v Milije. Enega 75 in enega 65 za vsak slucaj =)))) uni od 65 je 1500 sam pol ti vrnejo 300, tak da 1200 za 65 ni bad.

 

Anyway. Ne vem, ce moras prej placat al ne. Ker akcija oz. 40% popust velja do jutri in ce narocis dostavo v Milije ne bo prislo do jutri. Sam mislim, da steje kdaj si narocil. Sicer pa lahko tudi placas prej. Jaz grem zdaj direkt tam pogledat kaj imajo, cene jih bom vprasal.

 

Upam, da ti je q90t 75 ql :)

 

itak tej samsungi imajo vsi v kurcu local dimming ce je v game mode tako da jebiga.. imajo pa vrhunsko opcijo game mption plus baje.. kot da igras 30fps na 60 fps lol

 

boljse da ti ne govorim za koliko bi lahko dobil 75q70r ce bi bil na zalogi

 

974250256_Screenshot_20200905-065728_SamsungInternet.thumb.jpg.f089deb0a7f845a703f66e4e11ea59ed.jpg1229703499_Screenshot_20200905-065712_SamsungInternet.thumb.jpg.3abf5496e7cf0632cf7f6c199ad81091.jpg

 

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 6 urami:

Ej @Slinch lahko ti zrihtam 75q90t za 1750 eur

 

 

Fak tole je čist insane.

 

Samo ne vem, če se bi ubadal z vsem kar spada zraven, pol pa še upal, da bo šel skoz cashback in ne bo kakšen drobni tisk sfukal upravičenosti in to. 

 

Drugač pa ya, ko sem česal skoz internete za q70r sem videl da je bilo v začetku korone par akcij za 75 inčerja za okroglega tisočaka, jebiga :/

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Zdravo :)

Pred kratkim sem stratal svoj youtube kanal, in v prvem videu govorim kako lahko stari TV spremenis v pametnega.

Upam da sem objavil v pravi sobi, ce ne, lahko premaknete :)

Hvalezen bom za kak feedback, like in subscribe :blush:

 

 

 

Objavljal bom vsakih 14 dni, tako da bo ze jutri nov video gor :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...