Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Stipe2 reče pred 3 urami:

 

Prejšnji je že v svojem 14 letu, pa še vedno dela normalno - prejšnji receiver je tudi star enako in še vedno dela normalno...tudi za trenutni TV so mi dali 5 let garancije, tako da verjetno so izračunali da bi moral trajat vsaj toliko.

Tudi telefon (Galaxy Note 4) imam skoraj že 6 let, pa še vedno dela normalno, celo baterija ni še prdnila...konec koncev tudi konzola zdrži 10 let z lahkoto.

 

Ne vem no, po mojih izkušnjah stvari že zdržijo da ne crknejo, samo pač tehnološko zastarajo...

 

 

Vse je odvisno od pretečenih ur uporabe. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 16 minutami:

 

Vse je odvisno od pretečenih ur uporabe. 

 

+ od cenovnega razreda in tudi od načina uporabe - nekdo pač kupi TV, ga pusti na out of the box max brightness profilu z vsemi možnimi vklopljenimi procesiranji slike - potem pa "predčasno crknil", kriva slaba kvaliteta...pri nas doma TV, receiver (zdaj integrirc) in računalnik lavfajo praktično non stop - zadnji računalnik sem tudi sestavil 2012, pa tudi ne bo še lep čas potrebe po menjavi, razen če se en dan spomnem da bi spet bil malo master race. :)

Povezava do prispevka

peesda ne vem, samoo.. mogoce ima stipe prav da imajo tej OLED teveji kaksno tehnologijo za ta burn, sam nekako dvomim..

 

jaz imam naprimer samsunga, ze nekaj let star s7 edge in se mi ze konkretno pozna burn.. dobor ni lih uno ful motece ampak se pozna.. sploh ce dam belo podlago se prav vidi tipke od messangerja in zgornji bar od brskalnika, tako v neki blagi rdeci barvi..

 

tako da pomoje, ce igras neko igro ful casa in da ima nekje na zaslonu vedno isto sliko in zna bit da fases burn

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
Arey reče pred 22 urami:

Ne vem kaksne ljudi poznas ti, jz ne poznam nobenega ki menja TV na 5 let.

 

A to se ti zdi veliko al malo? Te kolegi, ki imajo denar in tech freaki menjajo TV v treh letih.

 

Vzamimo primer enga low end income. 15 let nazaj ni imel niti za flat TV, ker je koštal 3 njegove plače. Ampak tam 2006 2007, človek kupi prvi LCD tv, ker so pač res vsi to kupovali. Sicer zelo dragi, 32" komaj padejo pod 1000€, ampak takrat res ves folk presedla iz ogromnega 63cm CRTja na kar 20cm večjega LCDja.

 

3-5 let kasneje, kupi 40-43 FullHD tv za pol manj denarja, kot je dal za prvi TV, niti pol mezde.

 

In kako naj ima človek leta 2020 še zmeraj 42" TV, ko pa je 65" že manj, kot 500€? Enostavno ne more...  Tako že tretrjič v manj, kot 15letih menja TV.

 

Jest nisem iz predmestja, kjer živi bogata smetana, moj krog ljudi niso fevdi, ki dajejo 3k€ za TV, ampak enostavno ne poznam nobenega, ki bi šele po letu 2008 recimo, kupil prvi 32" lcd in istočasno ne poznam nikogar, ki bi še vedno imel 32" TV, v bistvu ne poznam nikogar, ki bi imel manjši od 55" kot main TV. Kar pomeni, da so menjali TV najmanj 3x od leta 2005.

 

Povezava do prispevka

Ne, v bistvu sem mislil da se mi zdi ful insane da trdis da folk menja tvje tako hitro. Jz sem svojega prvega HD ready 32" sicer res menjal po cca 5 letih, samo to je bil cas ko so bli ti TVji relativno dragi in so se brutalno pocenili cez par let. Zdej mam pa svojo 50" plazmo ze.. Ne vem, verjetno 8 let, pa je definitivno ne mislim menjat dokler dela tako dobro.
Ampak ok, to sem jaz. Tast in tasca, imata TV dlje kot ju poznam, kar je vec kot tvoj timeframe za menjavo, enako velja za moja starsa. Ok, boomerji. Edini kolega ki ga poznam da je v zadnjih letih menjal TV je to storil par let nazaj in kupil dobesedno nek dirt cheap kitajski TV ker je imel neko totalno sranje iz leta 2007. Ostali majo iste TVje ze pomoje 10 let. Ne vem, sej mogoce je to res problem mene in prijateljev, ampak ce ljudje TV rabijo za karkoli se ze vrti na live tvju in kaksen film tu in tam res nima smisla menjat, ce nisi ful skrtaril pri nakupu. Stipe, admiteddly ne obicajen potrosnik, kupi top shelf zadevo in jo pol fura leta in leta, kar ful spostujem. Ampak tudi ce kupis midrange TV si lahko 8+ let nazaj kupil dost decent sliko. Plus da veliko ljudi dejansko nima placa za vecji tv, tko da nima smislit isto velik TV se enkrat.

Ej, atomic, prej sm spil eno dantejevo pivo in me je ful prijelo, a tko zgleda ko si fotr in shitpostas slightly drunk na forumih? :D

Povezava do prispevka
Arey reče Pravkar:

Ne, v bistvu sem mislil da se mi zdi ful insane da trdis da folk menja tvje tako hitro. Jz sem svojega prvega HD ready 32" sicer res menjal po cca 5 letih, samo to je bil cas ko so bli ti TVji relativno dragi in so se brutalno pocenili cez par let. Zdej mam pa svojo 50" plazmo ze.. Ne vem, verjetno 8 let, pa je definitivno ne mislim menjat dokler dela tako dobro.
Ampak ok, to sem jaz. Tast in tasca, imata TV dlje kot ju poznam, kar je vec kot tvoj timeframe za menjavo, enako velja za moja starsa. Ok, boomerji. Edini kolega ki ga poznam da je v zadnjih letih menjal TV je to storil par let nazaj in kupil dobesedno nek dirt cheap kitajski TV ker je imel neko totalno sranje iz leta 2007. Ostali majo iste TVje ze pomoje 10 let. Ne vem, sej mogoce je to res problem mene in prijateljev, ampak ce ljudje TV rabijo za karkoli se ze vrti na live tvju in kaksen film tu in tam res nima smisla menjat, ce nisi ful skrtaril pri nakupu. Stipe, admiteddly ne obicajen potrosnik, kupi top shelf zadevo in jo pol fura leta in leta, kar ful spostujem. Ampak tudi ce kupis midrange TV si lahko 8+ let nazaj kupil dost decent sliko. Plus da veliko ljudi dejansko nima placa za vecji tv, tko da nima smislit isto velik TV se enkrat.

Ej, atomic, prej sm spil eno dantejevo pivo in me je ful prijelo, a tko zgleda ko si fotr in shitpostas slightly drunk na forumih? :D

 

Jest, ko menjam TV ga dam fotru in imata dve familiji upgrade :) , ker itak tv ni več vreden, kot 100€? In ti z 50" plazmo, je sploh fullhd? Mislim, kako misliš furat nek PS5 potem? Sploh če upoštevaš, da za manj kot 500€, dobiš 15 inčev večji 4K LCD HDR ready?

Dobro, to itak vsi vlečemo zaključke na podlagi svojih izkušenj in okolice, pač jest poznam folk, ki je menjal najmanj 3 tvje, odkar so ratali flat TVji mainstream.

 

 

Jest postam po forumih samo v službi ali slightly tipsy, če je en pir preveč, mi je pol naslednji dan nerodno, ko berem svoje poste :)

Povezava do prispevka

kot je nekdo omenil, je pomojem glavna fora to, da nima vsak v stanovanju/hiši prostora za 65" ali še večji TV. in če mu 5 let star 55" še vedno odlično deluje, zakaj bi kupoval novega OLEDa enake velikosti? kacin bo povsem enako zgledal na obeh :D

jaz sem npr v tem položaju, rade volje (ker sem pač mahnjen na tehniko, lastim si PS4, ...) bi si privoščil 65" OLEDa, ampak ga žal nimam kam dati. poleg tega mi 7 (!!!) let star sony še vedno odlično deluje, moti le, da ne podpira vseh kodekov oz. formatov, tako da mi včasih noče predvajati (najpogosteje zvoka) pri filmih, ki jih stegnem z neta. pa bi se tudi to dalo rešiti s kakšno android tv škatlico (mogoče ubodem nvidia shield tv).

povprečen folk je pa itak še dosti manj zahteven od mene oz. nas tukaj, tako da res ne vem, čemu bi menjali tv vsake nekaj let, magari so postali občutno večji in cenejši napram preteklosti.

Povezava do prispevka
maksi reče Pravkar:

Pa pri OLED imaš možnost burn-in, tak da je neprimeren za gaming. Škoda, ker tehnologija nima težave z odzivnostjo pikslov in je dosti boljša v ta namen kot LCD (ni ghostinga).

Bi rekel, ce imas vedno 5-urne seanse brez prestanka na 100% svetilnosti, da bi znalo biti res.

Ampak vmes gres vsej scat, ce ne po kozarc vode/piva/ribezovega soka se slika dovolj spremeni, da se ne zazere v sliko. Ce pa gres celo jest vmes, ti pa itak screensaver vklop.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 19. 5. 2020 at 15:56:

peesda ne vem, samoo.. mogoce ima stipe prav da imajo tej OLED teveji kaksno tehnologijo za ta burn, sam nekako dvomim..

 

jaz imam naprimer samsunga, ze nekaj let star s7 edge in se mi ze konkretno pozna burn.. dobor ni lih uno ful motece ampak se pozna.. sploh ce dam belo podlago se prav vidi tipke od messangerja in zgornji bar od brskalnika, tako v neki blagi rdeci barvi..

 

tako da pomoje, ce igras neko igro ful casa in da ima nekje na zaslonu vedno isto sliko in zna bit da fases burn

 

sej isto bi bilo na OLED TVjih, če te nebi posiljevali s screensaverji in temi čistilnimi procesi...gledaš dnevnik in TV ti izpiše žal moraš ugasnit za 10 minut, da opravim čistilni proces, ker že predolgo gledaš brez ugasnit - al pa se malo bolj zabuljiš v tv spored in se ti upali screensaver, ker je zaznal statično sliko - sej priznam da OLED slika je boljša kot LCD (razen mogoče HDR), ampak take stvari bi mi šle ful na kurac. :D

Pa tudi OLED TV po kakih 5 letih bo sigurno pokazal burn in, kljub vsem algoritmom - po 2 letih je tudi tvoj telefon verjetno bil še ok brez nobenih screensaverjev ipd...

 

Povezava do prispevka

Ma jest verjamem, da je top TV najboljši užitek, ampak jaz ga nikoli nisem imel niti sem ga kdaj videl, kako to zgleda. V 15ih letih sem zamenjal 5 TVjev in noben ni bil dražji od 900€, raje manj. Vse skupaj ne vem če sem dal 4k€ za 5 tvjev. Mogoče bi bila res 10x boljša izkušnja na 55" inčnem OLEDU, ma ne vem, ko grem v kino ni nekega HDRa in podobno in imam raje 82" za isti denar, ma je res, da vklopim HDR, da mene sezuje, ampak to sezuvanje čevljev ne vem če je vredno dodatnih 2000€

Povezava do prispevka

Jest sm nazadnje kupu TV kako leto po izzidu PS3 ko so prišli ven dostopni full hd LCDji, torej nekje leta 2007. 42 inchni Philips in nism mel neke strašne potrebe po menjavi. 3d gimmic me ni premamu, 4k me je bolj mikal, ampak ne vem no, mogoče nism tolk obseden s sliko, kot z zgodbo, igralnostjo, muziko,... Pa naj bo to film, serija, šport...

 

Zdej sm nabavu nov oled in upam da bo mel podobno življenjsko dobo. Menjam pa bolj al manj zarad selitve kjer bo večji prostor, pa če že montiram na novo lahk tud mal posodobim. No precej, glede na prejšnje stanje.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 15 urami:

Ma jest verjamem, da je top TV najboljši užitek, ampak jaz ga nikoli nisem imel niti sem ga kdaj videl, kako to zgleda. V 15ih letih sem zamenjal 5 TVjev in noben ni bil dražji od 900€, raje manj. Vse skupaj ne vem če sem dal 4k€ za 5 tvjev. Mogoče bi bila res 10x boljša izkušnja na 55" inčnem OLEDU, ma ne vem, ko grem v kino ni nekega HDRa in podobno in imam raje 82" za isti denar, ma je res, da vklopim HDR, da mene sezuje, ampak to sezuvanje čevljev ne vem če je vredno dodatnih 2000€

 

Ja, jaz sem malo pred prihodom PS3 dal nekje 3500 za takratni 52" Samsung in sem ga imel do lani - torej sva približno isto porabila, samo tebi je pač večji gušt skozi menjat, meni pa je to najbolj mrsko delat zato kupim za čim dlje, stvar osebne filozofije...

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 6 minutami:

meni pa je to najbolj mrsko delat zato kupim za čim dlje, stvar osebne filozofije...

Kaj ti to res? Meni pa je neko novo tahniko kupovat, iskat, gledat primerjave, teste, nato najboljši deal najt in nabavit... en največjih užitkov. No zdaj sem že malo pretiral z zapravljanjem :D Samo še klimo za spalnico nabavim, pol pa do PS5 mir. Upam :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Mel dve Panasaonic plazmi in slika je bila top napram totalno entry level LCD TC-ju.....

 

OLED - console   gaming, nula problemov, imel sem edino image retention pri live TV, burn-in pa nikol, TV je prižgan 5 ur dnevno, 2 leti.......

 

Je pa OLED dosegel tehnološki peack, prihodnost je v  micro-led, OLED bo šel po poti plazme v terminacijo v roku  par let.

 

Tam en 75-80 col 8K micro-led čez 3 leta, bo počasi za kupit, mi je 65 col iz 2.8m minimum velikost bi mel še dosti večji TV

 

OLEd pa ponavaid pluva folk ki nima denarja za proper TV

Povezava do prispevka

Valda se vzame 120Hz panel, če je TV namenjen za špile drkat.

 

Trenutno je 65" Q70R na saturn.de 999€, in me za to ceno tok rajca, ampak v pičku mater, ni še na vrsti.

 

Drgač pa input lag ni kaj dosti boljši kot 2019 modeli QLEDov, tko da ne bi plačeval tega norega premiuma za letošnje modele.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
Super Km3t reče Pravkar:

Na nek način se res vzame 120Hz panel, če je TV namenjen za špile drkat.

 

Trenutno je 65" Q70R na saturn.de 999€, in me za to ceno tok rajca, ampak v pičku mater, ni še na vrsti.

Za ta denar je re top nakup.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...