Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Jaz imam 43QN90B. Moram povedat, da sem zelo zadovoljen. Sem nekaj časa gledal med QN90B in LG Oled C2. Izbira je padla na Samsung, predvsem ker imam tv tudi kot primarni monitor. In iz mojih prejšnjih izkušenj ( burn-in pri oled B6) sem predvsem miren pri uporabi tv-ja. :) 

Slika je čudovita, črna je že zelo blizu oledu (res zelo blizu) , ter čez dan verjetno ni boljšega tv-ja. Imam PC ( 4k144hz) ter PS4 in Xbox Series X. Vse dela brezhibno. Od VRR naprej... Skratka, zadovoljen. In dobil sem jo za 628€ en teden pred Black Friday.  Za BF je bila cca. 850€. :D

Povezava do prispevka

Js mam 65"QN90. 

Sem precej zadovolen.

Je pa treba vseeno opozorit, da se na določenih trenutkih blooming opazi. Zdej a je moteč al ne, težko rečem, js sm se navadu tko da mi je vseeno. 
Verjetno ostali proizvajalci niso nič boljši kar se tega tiče (seveda kar ni OLED).

Kako leto nazaj ko sem ta tv kupu, je blo za ta dnar (dal sem cca 1.3k) težko dobit boljši deal/performance. 

 

Edina izboljšava bi lahko bil OS. Torej da bi bil android. 

 

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 21 urami:

Js mam 65"QN90. 

Sem precej zadovolen.

Je pa treba vseeno opozorit, da se na določenih trenutkih blooming opazi. Zdej a je moteč al ne, težko rečem, js sm se navadu tko da mi je vseeno. 
Verjetno ostali proizvajalci niso nič boljši kar se tega tiče (seveda kar ni OLED).

Kako leto nazaj ko sem ta tv kupu, je blo za ta dnar (dal sem cca 1.3k) težko dobit boljši deal/performance. 

 

Edina izboljšava bi lahko bil OS. Torej da bi bil android. 

 

 

 

Hisense 65" top model za 800eur. E to je bil top shit nakup pred leti. Slika res huda. Edino me moti da ne morem chromecastat npr TVtoGo.

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

 

Hisense 65" top model za 800eur. E to je bil top shit nakup pred leti. Slika res huda. Edino me moti da ne morem chromecastat npr TVtoGo.

 

Moja prva izbira je bla hisense, ampak sem pol ugotovu, da je isti model za ameriški trg boljši kot za EU. 
Torej, panel je bil slabši, in ni podpiral 120hz preko hdmija (čeprav je kao podpiral 120 oz 100hz). Kar mi je bil rahlo nateg, ker sem imel namen na TV priklopit tudi PC.  

Če bi EU model bil isti kot ameriški, bi ziher imel hisense in ne samsunga zdej v dnevni sobi. 

Povezava do prispevka

Sem si ubodel 65 LG C2 OLED. Za referenco, doma že imam 55 C1.

 

Primerjava:

- Boljši brightness, TV se da normalno gledati pri dnevni svetlobi, C1 se mi zdi bolj night TV. 

- Veliko manj glare-a, dejansko lahko TV normalno gledaš v svetli sobi, pri C1 je odsev že moteč. Tukaj so naredili kar velik improvement.

- hitrost premikanja po menijih in raznih aplikacija - res velik improvement, dosti bolj snappy je vse skup kot na C1. Določeni preklopi med appi so skoraj instantni. 

- slika je malenkost bolj clean kot pri C1, se mi pa zdi, da je motion rahlo boljše hendlal C1. To je mogoče tudi stvar osebnega okusa.

-  izdelava mi je boljša pri C1. C1 je dosti tanjša (tudi heart attack pri montaži je močnejši), pri C2 je pa debelejši aluminij okrog. C2 mi deluje bolj "cheap" glede izdelave, je tudi lažja. C1 mi deluje bolj premium. Tudi stand je daljši pri C1, pri C2 je kratek in smešno ga je videt. 

- Zvočniki so malenkost boljši pri C1. Ne me narobe razumet, pri obeh so še vedno crappy in bolj za silo, soundbar oz zunanji sistem is the way to go

 

Če potegnem črto, se verjetno splača počakati na C3, ki obeta kar razlike, pa takrat bo tudi padla cena C2. To je bil tudi moj plan, ampak sem bil preveč neučakan. 

20230112_110718823_iOS.thumb.jpg.8638b5cf4cc2947187d137b1498e6682.jpg

 

Povezava do prispevka

vse ljubitelje velikih žensk, velikih avtov in velikih TV-jev je na CES-u 2023 razveslil velenjski kitajec Hisense.

 

HISENSE 120LX 8K LASER TV PROJECTOR

https://www.projectorscreen.com/blog/Hisense-120LX-8K-Laser-TV-Hisense-Announces-new-8K-Ultra-Short-Throw-Projector

Navedek
  • 8K Resolution (7680x4320)
  • True RGB Triple Laser Light Source
  • Screen Brightness Up To 400 Nits (About 3850 lumens)
  • Bundled With 120 Inch UST Daylight Screen
  • 107% Coverage Of The BT.2020 Color Space
  • Built-In Harman Kardon Speakers
  • Dolby Atmos, DTS Virtual:X Audio Technology
  • Imax Enhanced Certified
  • Improved 3000:1 Contrast with Deeper Blacks
  • Dolby Vision and HDR10 Support
  • Google TV and NEXTGEN TV Including Netflix
  • Wifi 6e for Stable and Reliable Streaming
  • Airplay 2 for Easy Casting
  • Ultra-High Speed 2.1 HDMI Ports
  • ATSC 3.0 OTA Tuner Built-in

 

 

Hisense ULED X Mini LED 110-inch TV

https://www.ecoustics.com/products/2023-hisense-uled-x-tv/

Navedek

ULED X is the new generation of Hisense’s proprietary ULED technology. It represents the ultimate goal of LED picture quality technology, accumulated over ten years of research and development.

 

With the industry’s first-ever 16-bit light control algorithm – which provides even more precision and granularity for smoother dimming and color effects – ULED X claims to achieve three times the environmental contrast of OLED TV, and two times the dynamic range of OLED TV – all while also reaching the brightness of Quantum LED. 

These capabilities on the UX model reach a peak brightness of 2500 nits and a contrast ratio of 150,000:1, redefining industry standards for LED TVs by embodying both brightness and contrast.

 

The Hi-View Engine X chipset, independently developed by Hisense, is a key element in UX’s state-of-the art picture. With over 20,000 Mini LEDs and 5000+ dimming zones, having a chipset that can handle the processing power and deliver a great picture is important. With a new AI picture quality algorithm, Hi-View Engine X makes automatic adjustments to deliver the best picture quality in every frame.

 

ULED X claims to offer a 30% expanded viewing angle and includes an ultra low reflection panel so everyone in the room can enjoy peak picture quality no matter where they’re sitting. Additionally, technologies like Dolby Vision, Wi-Fi 6e, NEXTGEN TV, Freesync Premium Pro, and more ensure UX is future-proofed.

 

 

Žal so primerno velike tudi cene. Špekulirana cena za projektor: okrog 16K USD, za 110 inč 8K ULED TV: 20K USD :( 

 

@atomic še bova nadure klofala :( 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Torej praviš, da bom čez 10 let mel novo stanovanje/bajto? :)

tomazek, mi je žal,  a za bajte veljajo drugačna pravila kot za zabavno elektroniko :D kakor kaže, se z bajtami dogaja ravno obratno kot z elektroniko, na žalost.... sicer pa nikoli ne veš, morda pa.... morda obogatiš s kripto :D

Povezava do prispevka

Majstri, kaj menite o LG OLED55A23LA.AEU?

 

https://www.bigbang.si/lg-oled55a23la-aeu-oled-dolby-vision-tv-sprejemnik-izdelek-350012/

 

 

Fotr bi rad mel oled tv (zdej ko je videl mojega) samo dat 1200 eur za 55 c2 mu je preveč. Kolko slabši je zgornji tv? Itak gleda samo preko antene/total tv. Po moje mu bi bil dober že kakšen boljši led tv a on se je zdej zapičil v oled. :)

Povezava do prispevka

Včeraj sem sprobal nov soundbar Samsung HW-B650 s svojo televizijo. Vidim da morem tudi sam neki nabavit, ker je zvok dosta boljši kot samo tisti iz TVja. :)

 

Kaj priporočate tisti ki mate oz se spoznate? A ma veze kaj znamka da vzamem LG kot je televizija ali je vseeno? Itak se priklopi na HDMI ARC...

 

Kaj pa vsi ti audio "kodeki" ki naj bi jih podpiral? Atmos, DTS in tako naprej? Kaj morem tukaj bit pozoren? Ne bi vzel neki najcenejšega a niti najrdražjega, tam nekje da je okoli 500 eur? 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 15 minutami:

Včeraj sem sprobal nov soundbar Samsung HW-B650 s svojo televizijo. Vidim da morem tudi sam neki nabavit, ker je zvok dosta boljši kot samo tisti iz TVja. :)

 

Kaj priporočate tisti ki mate oz se spoznate? A ma veze kaj znamka da vzamem LG kot je televizija ali je vseeno? Itak se priklopi na HDMI ARC...

 

Kaj pa vsi ti audio "kodeki" ki naj bi jih podpiral? Atmos, DTS in tako naprej? Kaj morem tukaj bit pozoren? Ne bi vzel neki najcenejšega a niti najrdražjega, tam nekje da je okoli 500 eur? 

 

https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/home-theater/sound-bars/hw-q700a-3-1-2ch-soundbar-w-dolby-atmos-dts-x-2021-hw-q700a-za/

 

Jaz sem vzel te. To pa predvsem zato, ker so kompatibilni tudi z zvočniki na samsung televiziji (torej dela soundbar + TV speakers). 

Noben od teh soundbaru ni bog ve kaj, ampak za casual gledanje so super. 

Če bi imel več prostora, bi idejo o soundbaru zamenjal za proper hi-fi sistem, ki bi bil seveda tudi s televizijo povezan. 

Povezava do prispevka

@vertov odvisno, koliko si občutljiv in seveda od vsebine. Rešuje upscaler od TVja. Razne nadaljevanke, dokumentarci - to je videt super in čisto. Pri dnevniku recimo je že viden padec kvalitete (vidiš kako pikco sem pa tja). Najslabše so kaki X Y Z programi, ki imajo še SD kvaliteto - tam se kar vidi artefakte, še posebi če so kakšni starejši prispevki/posnetki. Taki programi so bili boljši na stari in manjši 1080p TV. Je pa še vedno to zelo subjektivno. Nekatere nič ne moti, nekatere preveč moti, nekateri se navadijo.. Najboljše je, da greš v kakšno trgovino in kar v živo vidiš kakšen TV program in sam presodiš. 

 

 

Povezava do prispevka
vertov reče pred 13 urami:

Hvala za odgovor. Mene prakticno zanimata samo TV SLO 2 in pa Eurosport. Oba teceta v HD, tako da na 65" bi verjetno mogla bit cista slika.


Sva ravno včeraj gledala s tastom Đokota - tenis na eurosport. Meni je bila slika zadovoljiva, ni bla pa perfekt (sem pa 4K freak in extra občutljiv, preveč detajlov opazim). Tast je bil navdušen kot da gleda tenis v živo. Glih tukaj je problem - osebna občutljivost / preference. Še vedno priporočam, da si v živo ustvariš mnenje, bo najboljše. 

Povezava do prispevka

Koncna kvaliteta slike je odvisna tudi od tv ponudnika in koliko kompresira sliko. Je pa tezko rect ce bo ok ali ne, kot je b-magic nad mano rekel je to ful stvar osebne preference oz kok kompresije si se pripravljen pozret. Ker ravno perfect broadcast slika ne bo na nobenem 65” tvju. 

Povezava do prispevka

Danes sem se zapeljal še v eno trgovino in v živo videl še sliko na Samsung S95B in se mi je tudi zelo dopadel. Zdej sem malo v dilemi med LG C2 in tem Samsungom. Večinoma ga na polno hvalijo, glavna pomanjkljivost pa naj bi bila odsotnost dolby vision. Kako se to pozna v praksi? Ima kdo kaj več izkušenj?

 

Samsung pride okoli 150€ dražji od LGja, 55" verzija.

uredilo bitje vertov
Povezava do prispevka
B-Magic reče Dne, 19. 1. 2023 at 12:52:

@vertov odvisno, koliko si občutljiv in seveda od vsebine. Rešuje upscaler od TVja. Razne nadaljevanke, dokumentarci - to je videt super in čisto. Pri dnevniku recimo je že viden padec kvalitete (vidiš kako pikco sem pa tja). Najslabše so kaki X Y Z programi, ki imajo še SD kvaliteto - tam se kar vidi artefakte, še posebi če so kakšni starejši prispevki/posnetki. Taki programi so bili boljši na stari in manjši 1080p TV. Je pa še vedno to zelo subjektivno. Nekatere nič ne moti, nekatere preveč moti, nekateri se navadijo.. Najboljše je, da greš v kakšno trgovino in kar v živo vidiš kakšen TV program in sam presodiš. 

 

 

Oddaje, med njimi tudi Dnevnik, res zgledajo za en k.

kako pa pri 4k zmanjsam tole, da ljudje zgledajo kot da jih je sonce ozgalo?

Sploh pri hdr. Sem probal tiste barve spreminjat med warm, natural in podobno. Pa se nikakor ne morem znebit. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...