Skoči na vsebino

DUNE (2021, 2023)


Priporočeni prispevki

Sem gledal tisto najdražjo srednješolsko predstavo, že takrat ko je ven prišla. Takrat mi je bila še všeč, ker sem bil star glih  25 let. In vse kar je prišlo ven od Dune-a mi je bilo všeč, filmi, špili, knjige.....

 

 

No, da še malo elaboriram zakaj so mi ti novi deli dolgočasni. Najbrž zato, ker že tako dobro poznam zgodbo. Villenevouov stil snemanja  in podajanja zgodbe mi je preveč rokodelski in nima nekega samosvojega artizma. Deluje mi CGI generično. Igralci kot sem že omenil so zelo povprečni, nekateri podpovprečni. Boji so na nivoju filma 300 in računalniških CGI animacij. Neko valjenje ćez nasprotnike in pobijanje 10 sovražnikov v parih sekundah z nožem. Ma sej tud od Lyncha ni glih super film, ampak vsaj gledat se mi ga da, tud če ga še enkrat pogledam, ker tega nisem mogel gledat in ga je punca do konca sama pogledala. Njej je bil všeč. In bo šla gledat tud dvojko.

 

 

Jest bi si želu videt verzijo od Hodota. Temu modelu bi mogl dat kej za narest, ta bi pomoje naredu neki samosvojga in svežega, ne pa en generičen CGI šit za množice.

 

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
Mitsu reče pred 8 urami:

Sem gledal tisto najdražjo srednješolsko predstavo, že takrat ko je ven prišla. Takrat mi je bila še všeč, ker sem bil star glih  25 let. In vse kar je prišlo ven od Dune-a mi je bilo všeč, filmi, špili, knjige.....

 

 

No, da še malo elaboriram zakaj so mi ti novi deli dolgočasni. Najbrž zato, ker že tako dobro poznam zgodbo. Villenevouov stil snemanja  in podajanja zgodbe mi je preveč rokodelski in nima nekega samosvojega artizma. Deluje mi CGI generično. Igralci kot sem že omenil so zelo povprečni, nekateri podpovprečni. Boji so na nivoju filma 300 in računalniških CGI animacij. Neko valjenje ćez nasprotnike in pobijanje 10 sovražnikov v parih sekundah z nožem. Ma sej tud od Lyncha ni glih super film, ampak vsaj gledat se mi ga da, tud če ga še enkrat pogledam, ker tega nisem mogel gledat in ga je punca do konca sama pogledala. Njej je bil všeč. In bo šla gledat tud dvojko.

 

 

Jest bi si želu videt verzijo od Hodota. Temu modelu bi mogl dat kej za narest, ta bi pomoje naredu neki samosvojga in svežega, ne pa en generičen CGI šit za množice.

 

 

 

 

Nevem no, sicer nisem eden tistih ki pravi da bi moral film v nulo slediti knjigi ampak a ni Jodorowsky hotel narediti nekih velikih sprememb? Nekaj se spomnim da bi po njegovo Paul na koncu bil kot nek hero. Pa sanjal je o nekem 10 urnem filmu ali kaj že. Model je fanatik že če gledamo samo to kako je treniral sina za film. :D Film bi zagotovo bil nekaj še nikdar videnega in zapomnljivega za vse čase ampak meni osebno ni kaj dosti mar za njegovo vizijo Dune-a, ker kolikor ne zahtevam neke 100% avtentičnosti filma napram knjigam toliko tudi ne prenašam tistih kreatorjev ki jim totalno dol visi za izvirno delo kot je to očitno pri Jodorowskemu.

 

Sam dokumentarec, kako se je ta človek megalomansko lotil tega projekta, je bil fascinanten. In tudi vse kar je vizualno prišlo ven s tega propadlega projekta je bilo top, ampak me je čisto izgubil z izjavo da ko je šel gledat Lynchev film da je bil vesel da je film crap. Model se je temu od srca nasmejal in verjetno edini trenutek v dokumentarcu kjer se zdi res srečen in nič kaj salty. :rofl:

uredilo bitje Seth
Povezava do prispevka

Dobro si napisal in dobro opazoval ko si gledal dokumntarc o  Dune-u. Jodotu se v dokumentarcu in njegovih komentarjih vidi razočaranje na obrazu ker ni mogel filma narest in je še zdej prizadet zaradi tega, čeprav govori obratno. V tistem času ko je on poskušal delat film bi res moral sledit zgodbi in imeti bolj konzervativen pristop do materiala in bi mu najbrž uspelo prepričat producente za dobit denar in zadevo izpeljat. Zdaj ko imamo že kar nekaj  filmskih adaptacij in  špilov, se mi zdi pa tale Villeneuvova verzija nepotrebna in bi vsaj jaz rajši videl neko bolj kreativno zadevo ki lahko odstopa od originalne zgodbe in da ni tako generično safe narejena, da ustreza današnji generaciji gamer-jev in katere namen je predvsem keširanje na blagajni.  No saj dobro, da je zadeva ljudem všeč, kot berem. Drugače pa Jodo je zgodbovno zelo kreativen, vsaj na  področju grafičnih novel in meni so njegove zadeve zelo všeč, predvsem Inkal in Metabaroni. Sej zdej se je Waititi odloču narest Incal film, čeprav najbrž bo spet generično CGI sranje, da bojo lahk gledal vsi k se jim ne da brat :))).

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 22 urami:

To tut mene moti pri Villenevouovem Dunu, da so vse scene ful sterilne. Preveč je vse lepo in minimalistično.

Pač to je njegov stil, ki je viden že v BR2049 in Arrival. Stvar okusa.

 

Mogoče njegovi verziji manjka malce vizualne "neo-fevdalne" razkošnosti, to kar je Lyncheva verzija imela, itak z njegovim twistom. Ampak Lyncheva verzija je bila tematsko zgrešena. Point Paula ni, da je junak, niti anti-junak. Je najprej aktiven protagonist, ki se vda nagonu po maščevanju, po spice melange induciranih vizijah pa skuša back-trackat iz pasivne/ujete situacije, ki jo je sam povzročil, ker zaradi ljubezni do Chani ni imel jajc, da bi šel do konca proti zlati poti. Leto II nima tega problema. 

 

Nisem še gledal part II, ga grem danes in najbolj od vsega me zanima, kako bo Denis tematsko nadaljeval lok Paula. Mislim, da ga razume bolj, kot vse prejšnje adaptacije, Jodorowsky megalomansko ludilo included. Bistveno pri tem je seveda, da posname part III, da se ne konča vseskupaj še pri enem junaku/odrešeniku, kar je tematska kuga zahodnega imaginarija v filmih zadnjih 20-30 let. 

 

Se pa strinjam tudi, da Denisova verzija ni in ne more biti popolna. Marsikaj tudi meni manjka, bi si želel, da je narejeno drugače. Ampak Denis vsaj ni kardinalno zajebal knjižne podlage, kar je dandans že samo po sebi manjši čudež.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka
Pikachu reče Dne, 1. 3. 2024 at 12:22:

I'm just going to leave this here

 

 

 

https://counter-currents.com/2024/02/dune-part-two/

Zakaj vsi desnicarji niste sposobni nič več kot zgolj to. Jebo vas npcjevsko da vas jebo. 

 

Navedek

just another Hollywood attack on white people.

Navedek

political correctness (feminism and anti-whiteness) and creating a spectacle for drooling dullards

Navedek

Villeneuve primarily subverts Dune by stuffing the cast with non-whites and strong women

Navedek

You may think you hate Hollywood enough, white man, but you will never hate them as much as they hate you.

Navedek

You're a massive faggot Pikachu in nisi sposoben trohice lastne besede ali misli 

 

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 3 urami:

Zakaj vsi desnicarji niste sposobni nič več kot zgolj to. Jebo vas npcjevsko da vas jebo. 

 

 

 

Čestitke, odkril si samega sebe, samo na skrajnem desnem polu, mister Lenin boy. Tako kot tale quotana driska išče teorije zarote in wokeness v mega carskem, popolnoma nespolitiziranem filmu (govorim o Dune 1, Dune 2 še nisem gledal), tko ti kontra ne vidiš woknessa, anti-white male bashanja in tlačenja politične agende v najbolj obvoius netflix woke driskah, in začneš zmerjat folk, ki ga to moti. Pač vas fanatike je težko prenašat, nimaš kle kej. Ne morš imet normalne debate pa da se ubiješ.

 

 

Da ne bo totalen offtopic. Tudi meni je bil Dune ob prvem ogledu dosti kr neki. Ful ful FUL preveč sterilen in hladen film, brez žmohta, brez strasti, ko da bi gledal zapise nekega zbirokratiziranega kronista ffs. Prov uno, to je kao neka sci fi verzija LOTRa, a me vi jebete? Pol sem ga pa še enkrat pogledal sam, lepo v miru, in sem padel dol. Ful bolj sem znal cenit res noro filmografijo, kadre, art v filmu, tone, scene... Nekak sem se poskušal najbolj fokusirat na "vizualni" aspekt filma, ki je pa noro hud, brezhiben even.

 

Tko da ja, iz precejšnjega haterja sem ratal fan. Res svinjsko upam, da zberejo pare še za tretji del.

Povezava do prispevka

Ga vidim. Se pac ne strinjam, da je True Detective 4 slab, ker ga je napisala zenska. Slab je, ker ga je napisal_a slab scenarist in režiral slab režiser. 

 

Wokenessa nikjer ne zanikam, samo jasno pobijam trditve, da je wokeness bistveno kriv, da je stanovanjska problematika katastrofalna, da so mednarodni odnosi v pizdi, za razpad zdravstva ipd. Ali da moški hudo trpijo, ker ne smejo več bab grabit za rit kar tako, ker se jim zazdi ali ker morajo na ekranu uzreti kakšnega niggerja več, kot pred 30 leti. 

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Jebala vas politika. DUNE je must read za vse, ki bi radi širšo sliko in vpogled v politiko. Film je drug par rokavic, ampak še vedno vreden ogleda. Drugi del mnogo bolj kot prvi. Prvi film bi lahko stlačil v pol ure, v dvojki so pa bile 2:45 bile še premalo :) 

 

Komaj čakam nadaljevanje :)

 

PS: a je kdo pričakoval DUNE s samimi blond belimi moškimi al v čem je fora? 

 

Povezava do prispevka

pozab, nima veze. Pač uporabnik Miha se usaja nad (res noro debilnimi in iz riti potegnjenimi) komentarji nekih hardcore desničarjev, kar je meni hecno, ker je dec dejansko druga stran istega kovanca. Ampak še enkrat, pozab, nima veze, škoda kvarit topic o carskem filmu carskega režiserja :)

 

drgač sem pa tok hyped, da bom vrjetno kar zdele še enkrat pogledal prvi del :D 

Povezava do prispevka

Uuu ja, prvi del bo tudi pri meni spet na sporedu. Sem lih spet en odlomek Blade Runneeja 2047 pogledal in ta skupek avdiovizualnosti Villeneuuva je res nekaj norega. Tako dober podatkovni tok, da skorajda ni važna izrečena vsebina, da se uživat samo na  avdiovizualnosti. Pa nobenega pokanja pa eksplozij hehe. Šepetanje, slow moji, gibanje... WaW

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Dober je, ni razočaral Denis. Vse kreativne poteze, ki jih je povlekel zato, da je stvari adaptiral drugače, kakor so v knjigi, so na mestu. Ne vem kdaj sem nazadnje tako užival v samem cineastičnem spektaklu. Mogoče na trenutke mestoma kje sfali tempo, ampak nič usodnega za tako zahteven korpus in mogoče mi Christopher Walken kot emperor ni čisto na mestu (moj personal pick bi bil Jeremy Irons), ampak to so detajli. Svaka čast Denis, upam, da mu rata posneti tudi part III.

Povezava do prispevka
Pikachu reče Dne, 1. 3. 2024 at 12:22:

I'm just going to leave this here

 

 

 

https://counter-currents.com/2024/02/dune-part-two/

 

Liet’s daughter Chani is played by an unattractive and uninteresting mulatto actress, Zendaya. When Paul Atreides and his mother Jessica arrive in a Fremen community, they are swarmed by African and Middle Eastern types in dirty rags jabbering unintelligibly. The effect is genuinely terrifying, like any number of street corners in Paris

:avadodo:

 

Kje za fak naciji najdete take strani, da se filate zvsem glupostim, a obstaja kakšen posebn Google, ki ga ne moreš dat v dark theme al neki?

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 2
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 6 minutami:

Na neumne stvari se kaže s prstom in se jim smeji, doh. Al pa naj en peder šerif popuca poste.

Mislim, saj ne, da so fremeni daljni potomci ljudstev, ki (po Herbertu) izvirajo iz regije okoli Nila in severne Afrike (nekateri celo bolj specifično navajajo berbere), ki so skozi tisočletja adaptirali islam in budizem v Zensunni amalgam in šli v vesolje, kjer so našli Arrakis, planet podoben bivšemu domu.

 

Folk je prtegnjen v kepo, res.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka

Drgač Dune vesolje se dogaja nekje 20.000 let po našem štetju, ne? Res kr mega insane & balls of steel od Herberta, da je upal opalit tako cifro :D IMO če človeštvo preživi do 5000 n.š. ne bi bilo nobenemu od nas jasno ama pol kurca, kaj se dogaja, kaj šele 20.000 nš ffs

Povezava do prispevka

Zdaj ko tuhtam za nazaj, kak fascinantno doživetje je bil part II in kdaj ga grem še enkrat gledat, bi si želel edino samo še, da bi se Denis še malo bolj kreativno spustil iz ketne na točki ko Jessica popije vodo življenja in potem še, ko jo zategne Paul. Del, ko jo zategne Jessica in ko vpliva na Alio je izjemen, samo prekratek. Denis bi tam moral iti full Terence Malick za ene 10 minut, let the spice flow full prescience pa take fore. 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 3 urami:

 

Liet’s daughter Chani is played by an unattractive and uninteresting mulatto actress, Zendaya. When Paul Atreides and his mother Jessica arrive in a Fremen community, they are swarmed by African and Middle Eastern types in dirty rags jabbering unintelligibly. The effect is genuinely terrifying, like any number of street corners in Paris

:avadodo:

 

Kje za fak naciji najdete take strani, da se filate zvsem glupostim, a obstaja kakšen posebn Google, ki ga ne moreš dat v dark theme al neki?

Around nazi always prepare to laugh

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 3. 3. 2024 at 8:29:

 

Liet’s daughter Chani is played by an unattractive and uninteresting mulatto actress, Zendaya. When Paul Atreides and his mother Jessica arrive in a Fremen community, they are swarmed by African and Middle Eastern types in dirty rags jabbering unintelligibly. The effect is genuinely terrifying, like any number of street corners in Paris

:avadodo:

 

Kje za fak naciji najdete take strani, da se filate zvsem glupostim, a obstaja kakšen posebn Google, ki ga ne moreš dat v dark theme al neki?

 

Fak, sam res, kak 'argument' nacijev. :D  Oni bi še v Sedem samurajev uvalili belca. :)

 

EDIT: zdaj pa pogledat dvojko, kar malo pozabil na datume. :blush:

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...