Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

Jenno reče pred 2 minutama:

Če maš jurja plače, ti je vseen za 100€ gor al pa dol?

 

Ful velikrat slišm rek, da bogati ne razumejo revnih, ampak vedno bl se mi zdi, da je totalno obratno.

ne, ampak če imam milijardo, mi je vseeno, a mi pri vsakem evru nad miljardo vzamejo 62 centov al 55

 

pa drgač pod eisenhowerjem je bil 92 % najvišji bracket

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

To si tko napisu, kokr da ti pred miljardo nč ne vzamejo ;) Če bi meu zdej jurja na mesc in ker ti je en mesc ratal nabit za 1001€, greš v višji davčni razred in bi zato dejansko dubu samo 900€ vn na konc, a bi te bolel? (in zakaj ja?) A bi začeu razmišlat, da bi pol ta dodatn 1€ rajš nekak skriu (davčna oaza) (in zakaj ja?).

 

V bistvu so plače kr huda zadeva, ker ti nekak skrije to, da gre določen % direkt v skupno dobro. Če bi vsi dobival keš kot SPji in bi mogl ta del vsak mesec vračat nazaj, me zanima kolk folka bi blo za visoke davke. Država seveda tega ne bo nikol nardila, ker folk ne bi biu sposobn zadržat impulzov in bi davk zapravu instant.

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 10 urami:

To si tko napisu, kokr da ti pred miljardo nč ne vzamejo ;) 

Ne. Vzamejo mi kolikor že, pa vseen prilezem cez milijardo, saj mi bodo za vse prek milijarde pobrali se 62 %. Ampak razumem te, ja. To je ubog, nerazumljen folk. Milijonarjem in milijarderjem je tezko v lajfu, ker obstajajo davki. Sam pozabijo, da manj tezko, kot pa ko pride jezen folk in te postavi pred zid. 

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Jenno reče Dne, 22. 10. 2020 at 20:08:

Če maš jurja plače, ti je vseen za 100€ gor al pa dol?

 

Ful velikrat slišm rek, da bogati ne razumejo revnih, ampak vedno bl se mi zdi, da je totalno obratno.

Haha oh wow

 

Orosilo se mi je oko, ubogi bogataši :cry: so misunderstood

 

Bolečina ob izgubi 10% dohodka je res neodvisna od zneska. Miro Senica si bo lahko kupu samo mečko S in ne več Bentleya :cry:

Povezava do prispevka
Jenno reče Dne, 22. 10. 2020 at 20:22:

To si tko napisu, kokr da ti pred miljardo nč ne vzamejo ;) Če bi meu zdej jurja na mesc in ker ti je en mesc ratal nabit za 1001€, greš v višji davčni razred in bi zato dejansko dubu samo 900€ vn na konc, a bi te bolel? (in zakaj ja?) A bi začeu razmišlat, da bi pol ta dodatn 1€ rajš nekak skriu (davčna oaza) (in zakaj ja?).

 

V bistvu so plače kr huda zadeva, ker ti nekak skrije to, da gre določen % direkt v skupno dobro. Če bi vsi dobival keš kot SPji in bi mogl ta del vsak mesec vračat nazaj, me zanima kolk folka bi blo za visoke davke. Država seveda tega ne bo nikol nardila, ker folk ne bi biu sposobn zadržat impulzov in bi davk zapravu instant.

Glede na to da ne razumeš niti koncepta progresivne obdavčitve, se res ne bi smel boriti za nižje davke bogatašem. Ker ti niti blizu ne boš prišel, žal.

 

Ne, če zasluži 1000e namesto 999e, ne bo plačal 100e več, ampak 10 centov več.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...