Skoči na vsebino

Nova glasba v 2021


dreknapalci

Priporočeni prispevki

Mabel reče pred 6 urami:

avion? wtf?

Wat wat? 

 

Malo je rahlo obdobje zatišja od zadnje objave, evo, Mastodon so izdali novo plato v petek, Hushed and Grim, v bistvu gre za dvojni album, ki bi z lahkoto bil pol krajši in tudi veliko boljši. 

 

 

Novo plato imajo tudi Dream Theater, nisem še uspel zares poslušat, kar pa sem slišal, mi je malo meh.

 

 

Na bandcampu sem našel nizozemskega indie/pop/folk kantavtorja Huxley Green. Sicer je tale YouTube povezava iz prejšnje izdaje, ampak je kar simpatična zadeva. Več lahko čekirate tule: https://huxleygreen.bandcamp.com/album/love-is-real?from=hpnn

 

 

Autoplay mi je takoj za Greenom ponudil še Olhavo, ruski (generični) atmosferični black metal, saj ni bed, ampak jaz se tega naveličam takoj:

 

 

Za vse perfekcioniste glasbene produkcije pa so včeraj novo plato izdali tudi kanadski tech-death metalci Archspire. Saj je gut, ampak meni ta spoliran, sintetičen zvok res ne dogaja. 

 

 

Veliko manj pretenciozni in zvočno bolj všečni so mi američani Spoon s komadom The Hardest Cut. Rock/alter zadeva. 

 

 

Švedski stonerji Monolord imajo tudi novo plato, meni je malo zeh. 

 

 

Malo pozitive v življenju tudi ne škodi:

 

 

Ne saj ne, get fukked. Nimam pojma, s čim so krmili tele Švede, ampak nov komad od Reveal je kar precej nuts. 

 

 

Mehičani Saton so tisto, kar Mastodon danes več niso.

 

 

All Whispers My Name je kar precej zanimiv post-rock:

 

 

Ko smo ravno pri post rocku, Kristian Karlsson (Cult of Luna, Pg.Lost) je ravnokar izdal solo plato pod vzdevkom Soars:

 

 

Pa še malo ameriške elektronike za konec:

 

 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Evo, kar sem danes na brzino ujagal, tenks brt Spotify:

 

Emma Ruth Rundle je danes uradno izdala svojo novo plato Engine of Hell :wub: 

 

 

Nekaterim so metalčuge Be'Lakor všeč, meni so meh, so pa izdali novo plato Coherence:

 

 

Converge so tudi dali nov single ven iz prihajajoče plate Bloodmoon. Kaj pa vem, mogoče je grower, not a shower, ampak zaenkrat je tole samo okej:

 

 

Idles, eni izmed najbolj zabavnih brexićanov, so dali ven nov komad Car Crash:

 

 

Povezava do prispevka

Evo, za proggerje/metalike čupave, so tule So Hideous z novim singlom The Emerald Pearl, meni je zelo gut:

 

 

Code Orange so šli full on Nine Inch Nails z novim komadom Out For Blood, posrečeno:

 

 

Še lajv posnetek najboljšega benda na svetu:

 

 

In še depresija za konec, valda:

 

 

Povezava do prispevka

 

Sicer je zadeva zunaj že od marca, ampak tole je kar vrhunsko, folk/etno/noise iz Hrvaške, malo me spominja na nek one man Swans? Zelo dobro. 

 

 

Če kdo komaj čaka novo Cult of Luna plato, lahko svoje post/sludge/hardcore/watevz potrebe zadovolji s tole angleško različico. 

 

 

Saj ne vem, kam bi sploh stlačil Plebeian Grandstand, ampak tole je res intenzivno. 

 

 

Popolnoma sem spregledal, da ima tudi James Kent, bolj znan pod vzdevkom Perturbator, zunaj novo plato. 

Povezava do prispevka

I guess da je bolj chill teden? Nisem niti čekiral novih izdaj na YouTubeu oziroma na Bandcampu, Spotify mi pa ni ponudil nič zares omembe vrednega. 

 

Sem pa pred časom hypal (in še vedno hypam nad genialnostjo) brazilskega black metal projekta Brii in albuma Sem Proposito. Meni je tale trance/black metal/lo-fi zadeva nekaj najboljšega letos.

 

 

That is, dokler nisem našel tele izdaje:

 

 

Kaatayra je v bistvu, tako kot Brii, projekt Caia Lemosa, jaz ne vem, s čim ga futrajo, ampak meni je tale plata noro dobra. Nek akustičen/etno/trance black metal, pač komaj čakam, da pridem domov, da lahko na proper slušalkah poslušam tole zadevo. Celotno plato lahko čeknete na https://kaatayra.bandcamp.com/album/inpariquip

Povezava do prispevka

Mislim, da na tej točki sploh ne rabim omenjat, da so mi Cult of Luna en izmed fav bendov, sploh kar se tiče post/sludge/hardcore scene. Danes smo dobili čisto svež komad Cold Burn, ki se bo nahajal na prihajajočem albumu The Long Road North. Kakorkoli obrnem, gre za zelo tipičen CoL komad, ampak pičku mater, da me zmeraj presenetijo finese in različni pristopi, ki jih uporabijo pri pisanju komadov. Big fan. 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ajde, petek je, Devin Townsend je danes uradno izdal nov album The Puzzle, fak, prou boli me, kako sem izgubil zanimanje zanj, čeprav mi je še vedno en izmed boljših glasbenikov ever :D

 

 

Pač, ne vem, saj bo komu sedlo, ampak trikrat raje priporočim tale blast from the past:

 

 

Če gremo nazaj naprej v svežim zadevam, smo danes dobili tudi plato skupine z najbolj debilnim imenom: Eldovar. Still hyped, gre za kolaborantski album Elder in Kadavar, hence the stupid name. Plata s totalno glupim nazivom A Story of Darkness & Light je na voljo danes, tule je en komadić, ne dvomim pa, da bo kar precej dobra, ker pač Elder. Odličen bend. 

 

 

So pa danes novo plato izdali tudi ameriški alternativci/grungerji Failure. Sicer mi nikoli niso prišli na seznam najboljših bendov, ampak imajo tisto "nekaj" v svoji izvedbi komadov, kar me vedno pritegne. Neka razglašena apatičnost, ne vem, takoj prepoznam njihov sound. Tale komad je iz sveže plate Wild Type Droind.

 

 

Tole sem pa popolnoma po naključju odkril, vendar je zelo simpatična izdaja zasedbe The Amber Day:

 

 

Mimogrede, zelo anonimen black metal projekt Koldovstvo kar pridno polni lestvice najboljših izdaj leta 2021. Sam še nisem uspel preposlušat celotne zadeve v takšni meri, da bi lahko podal konkretno oceno, ampak je fina zadeva.

 

 

 

Povezava do prispevka

 

Meni so tele KEXP / Audiotree / Tiny Desk live zadeve vedno super, ker res u nulo porihtajo zvok in je res proper vajb. Tule so Idles s predstavitvijo komadov iz nove plate, mogoče bo komu sedlo, jaz imam z Idles en tak love/hate relationship, po eni strani so mi super, sploh besedila, po drugi strani se mi pa glasbeno zdijo totalno c/p samih sebe. 

 

Industrialec - skorajda dobesedno - Author & Punisher pa je danes izdal nov single Drone Carrying Dead, simpatično, ampak presenetljivo bolj melodično od njegovih klasičnih zadev.

 

 

Also, če ga kdo ne pozna, priporočam tale prispevek na temo njegovega glasbenega ustvarjanja:

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...