Skoči na vsebino

[VR] Virtual reality (PS VR, Oculus Rift, Morpheus... )


Priporočeni prispevki

Quest je kr luštna zadeva, mam pa en problem, in sicer:

ne glede na to, ali imam quest 2 priklopljen na PC s kablom (USB 2.2gbps) ali preko wifi(6), mi vsake par sekund šteka. Kot da bi se frejmi vmes zgubili, oz ne znam opisat. 

Precej nadležno. Uporabljam pa Virtual desktop, preko tega pa potem zaženem recimo steamVR. 
Težava zih ni v spcsih PCja, ampak v softverju oz konfiguraciji. A je mel kdo podobno težavo z zatikanjem vsake par sekund, pa kako je to odpravu ...

Povezava do prispevka

Ok zdaj rabim en dober wifi router, da bo tale headset legit delal, ker nimam stabilne povezave, ve kdo za kakega nice price/performance? 

 

edit: nisem vedel, da tolk dobro oculus tracka roke brez kontrolerjev, sem bil prijetno presenečen, ko sem igral demo alchemy :D 

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Ok router naročen, zdaj pa redno spremljam daily deals na https://www.reddit.com/r/vrgamedeals/ in https://www.reddit.com/r/OculusStore/ in https://www.reddit.com/r/OculusQuestStore/

 

Je še kaka stran za kake deale?

 

Pozna kdo mogoče tele špile oz bundle? Se splača, ker jaz ne poznam nič :(

https://www.fanatical.com/en/bundle/fanatical-quest-vr-bundle

 

 

Povezava do prispevka

Thrill of the fight - Uletim v igro, me stehtajo (zmerijo višino) in padem v igro. Zadevo začnem v telovadnici, malo nabijam v speed bag, malo v heavy bag, si rečem ok ni tako zajebano kot je pisalo v online review in se odločim za prvo borbo. Seveda dam na easy, ker pač previdnost je lepa čednost, me postavi v ring in začnem z borbo. Po minuti pade nasprotnik pade kot klada, faking simpl ko pasulj, grem takoj na borbo št. 2. Prestavim zadevo na normal in se spravim nad tega reveža:

 

 

3 runde kasneje švic šprica po dnevni, faking skačem, se odmikam, maham ko zmešan, uppercuti, jabi in direkti povsod, žena me vsake toliko časa vpraša, če je vse ok, jaz pa sekam in sekam :D Na koncu sem zmagal po 3 rundah (sodniki 10:9, 10:9, 10:9). Redko neham igrat, ker sem preveč zmatran, sam tukaj pa priznam, da bi težko zdržal še en tak obračun :D Zaenkrat 9/10 (9 zato ker imam premajhno sobo in me je skoz strah, da bom porinil roko čez ekran televizorja :D)

 

Beat saber multiplayer - Tole sem igral 20 minut za ogrevanje pred boksom in mi je super zadeva, sicer mi social anxiety še ne pusti, da bi igral s prižganim mikrofonom, samo je čisto drugi občutek tekmovat proti 4 nasprotnikom. Beatsaber kot špil pa itak 9/10 (9 zato ker z dlcji hočejo služit ko EA s simsi)

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 23. 1. 2022 at 22:31:

Quest je kr luštna zadeva, mam pa en problem, in sicer:

ne glede na to, ali imam quest 2 priklopljen na PC s kablom (USB 2.2gbps) ali preko wifi(6), mi vsake par sekund šteka. Kot da bi se frejmi vmes zgubili, oz ne znam opisat. 

Precej nadležno. Uporabljam pa Virtual desktop, preko tega pa potem zaženem recimo steamVR. 
Težava zih ni v spcsih PCja, ampak v softverju oz konfiguraciji. A je mel kdo podobno težavo z zatikanjem vsake par sekund, pa kako je to odpravu ...


update glede micro stutterja:

Sem ugotovil, v čem je težava. 
kar sm zgoraj napisal, da šteka tudi če je na kablu, ni res. Bil sem preneumen, da bi opazu, da tudi če je na kablu, ma air link prioriteto, in mi preko kabla samo polni oculus, medtem ko je povezava preko zraka. 

V glavnem.

Problem pri meni je bil seveda wifi. Router Archer ax50 ma preveč gnil procesor, da bi lahko procesiral ves bandwidth tekoče.


Čeprav speed test do NASa kaže več kot optimalne hitrosti za potrebe quest 2, le ta ni tok pomembna kot hitrost procesiranja teh paketkov - brez zatikanja. 
 

Opis ni na voljo

Rešitev: routerjev wifi dropaš iz AX na AC, posledično njegov CPU ne bo imel več spike-ov, in posledično stutterjev med aktivno povezavo z Questom .... 


Oziroma v mojem primeru bom router vrnu in vzel neki kar je sposobno zmleti ves bandwith tako kot ga izdelek oglašuje.

 

Tekoče. 

Povezava do prispevka

1 ura 16 minut igranja beat saberja, multiplayer hard mode in mi piše 900 kalorij. Očitno ko mahaš mal uro zjebe, imo nekje okrog 600 max glede na količino švica, ki je lil iz mene. :D Multiplayer je vseen manj intenziven, ker zmeraj med komadi vsaj minuto pavziraš v menijih.

Povezava do prispevka

Takole pa današnji v kombinaciji boksa in beat saberja :D

 

Screenshot-2022-02-04-19-21-34-846-com-g

 

Boks mi je ultra zajeban, sem šele pri tretjem fighterju ugotovil, da čist premalo intenzivno boksam za KO. Zdržim pa itak 2 tekme po 3 runde max :S Piše 435 kalorij v 41 minutah, kar bi znalo bit blitu realnega stanja :D

Povezava do prispevka

Ima kdo kaj od naslednjega?

 

synth riders

resident evil 4

pistol whip

 

Tole mam na wishlisti, sem pregledal nekaj youtube kanalov in me je presenetilo, da je eden hvalil pistolwhip in synthriderse kot veliko boljše od beat saberja. Za resi me pa zanima koliko rabiš imet prostora za normalno igranje, ker tule me bolj nostalgija vleče :) 

Povezava do prispevka

Za te ritmične igre načeloma ne rabiš veliko prostora. Stojiš itak bolj kot ne na miru, mogoče korak levo in desno. Edino z rokami kriliš po zraku na polno. 

 

Kar se pa synth riders in pistol whipa tiče, odvisno kaj iščeš. Meni je beat saber še vedno najboljši od teh treh. Pistol whip me bistveno bolj izmuči zaradi počepanja, in pa verjetno ti je bolj všeč če si fan strejlačin in filmov tipa john wick. Se mi pa zdi da je od vseh najmanj povezan z ritmom, načeloma lahko streljaš kakor ti paše, brez zaresnih negativnih posledic. Synth riders je kul, mal bolj celo telo dela kot pri beat saberju, ampak od vseh treh se mi zdi da me najmanj zmatra. 

 

Beat saber mi najbolj paše zato, ker je tak satisfying občutek ko režeš tiste kocke. Nekako ima od vseh teh zame najbolj prijeten in zadovoljiv flow. Je pa še en gromozanski plus: custom komadi. Pistol whip jih niti nima, Synth Riders pa ima bistveno manjšo zbirko kot Beat Saber. In se mi zdi da je igranje takih iger s komadi ki so ti dejansko všeč, ne nek random soundtrack, bistveno boljše. 

Povezava do prispevka

Uf glede custom komadov, zdaj sidequest sem že v zadnji fazi, sam še naložim ga gor, me pa bolj zanimata druge dve stvari, a je za sidequest dovolj, da imaš nek crap laptop in ali se teli custom komadi lahko prek unega appa naložijo direkt v čelado? Moraš bit na kablu, da igraš custom ali gre tudi brez?

Povezava do prispevka

Damn tale thrill of the fight mi pa ekspresno postaja ena boljših zadev ever :D Danes se odločim, da bom odboksal eno kratko seanso in naletim na Luis "Lightning" Felixa, mohawk frizura, nizke rasti kot vsak pošten mehičan in steklena brada. Sicer je model hiter, sam ko sem connectal par dobrih udarcev v 3. rundi je padel ko hlod. Švic je sicer tekel v potokih, samo sem se opogumil in stisnil še eno borbo in mi vrže Charong "Spider" Kitsuwan, jebeni dvometraš iz Tajvana. Sam sem nizke rasti in sem v svojem fighting stilu, ki vsebuje veliko sklanjanja imel občutek, da bom fasal tiča v usta, saj je bil konstantno v višini oči (definitivno must buy za @Galko). 3 runde pekla, parket mi je začel drset ko pes, švica polno, v glavi pa rocky balboa komad... Sredi 3. runde sem bil že tako zjeban, da sem se samo še branil in connectal neke bedne jabe do trenutka, ko mi je ratalo connectat serijo uppercutov in je model padel ko sekvoja. Zaslužena zmaga, špil ima lagano 9/10, če bi imel multiplayer bi bila zadeva 11/10. <3

 

Tkole zgleda ta grdavš :D

 

 

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Pismo ta je mal kisla, že tko me jebe social anxiety in ne maram govoriti po mikrofonu, da pa tam še neki otroc mi jebejo mtkice je pa še 100x slabše :D 

 

Men je highlight komunikacije gestikuliranje z rokami v beat saber lobbyu :D 

uredilo bitje Kastor
Povezava do prispevka

Nabavu sem si Quest 2, da bi primarno špilu Dirt rally 2.0 in imam takoj ko začnem vozit hud motion sickness, ki me zjebe za cel dan, mogoče še več ker sem včeraj popoldne prvič špilu, dons pa še nisem čisto v redu, kot da bi bil skoz pijan oziroma spaced out (če je tale VR tak, pol bom mogu nehat s tem). Za test sem poskusu še druge špile HL:Alyx (super zadeva), Beat saber (luštno) in Project wingman (zanimivo) in tam nimam teh težav. Rally-a pa sploh ne morem vozit, ker se mi zdi kot da z ladjo plavam po morju, namest da bi vozil avto (me je spominjal ko sem v vojski vozu Pinzgauerja s ful lufta v volanu, sam še 10x hujš, pa že Pinz je bil na cest za vozit kot čoln, ker si sedel visoko direkt nad gumo in volan je mel luft, pa še prestave so ble obrnjene) . Hm, ne vem najbrž možgani pričakujejo tresljaje avta, pa ko sem začel vozit sem imel malo čudno šofersko pozicijo, ki jo nisem znal nastavit (potem sem pogledal na netu da se pozicija sedenja nastavlja z left ctrl + smerne tipke) in sem bil zamaknjen malo preveč nazaj in je bilo vse skupaj čudno. Sploh nočem več zagnat zadeve, ker mam takoj probleme, sam da se začne premikat. A ma še kdo take težave in kako bi to lahko počasi rešil?

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...