Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

SpaWn reče pred 2 urama:

Uporablja kdo kak plačljiv :pirate: IPTV oz. ve za kakšnega, ki dela brez problemov vsaj v HD?

V kratkem se selim v LJ in bi najraje vzel samo internet, ker itak noben ponudnik nima vseh programov.

 

odvisn kaj gledaš največ

 

js tv kot tv skor ne gledam več, edino šport v živo gledam in mam en iptv fajn za šport 50€ na let...vredn vsazga centa

Povezava do prispevka
Aquilani reče pred 1 uro:

 

odvisn kaj gledaš največ

 

js tv kot tv skor ne gledam več, edino šport v živo gledam in mam en iptv fajn za šport 50€ na let...vredn vsazga centa

Sej ravno to rabim, neki za gledat fuzbal (predvsem Serie a). Pa mogoče, da prišparam še na F1 naročnini. More pa bit kvaliteta, da je moč gledat na TVju.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 2 urama:

Sej ravno to rabim, neki za gledat fuzbal (predvsem Serie a). Pa mogoče, da prišparam še na F1 naročnini. More pa bit kvaliteta, da je moč gledat na TVju.

 

ta 'moj' iptv ma hrvaške arene sport vse in srbske arene sport vse. tud kar nekaj BIH. tko da za serie a ni problem. so tud skor vsi hrvaški in srbski sportklubi. edino SLO sportklubov pa arenesport ni trenutno. 720p in fullhd kvaliteta. glede f1 bi bli pač orf, rtl in še kak podobn

 

5€ je za 1 mesc

15€ za 3 mesce

30€ za 6 mescu

50€ za ceu let

 

če te še kej konkretno zanima mi piš na ZS...

uredilo bitje Aquilani
Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 10 urami:

2-2 :rofl: 

 

Di Maria :avadodo: 

 

kako lahko v dveh minutah zapraviš tekmo, ki jo povsem kontroliraš 

Brezveze razveljavljen gol, kao Tengstedt zakrival pogled golmanu...

 

A si videl kak gol je Porto dobil na Azorih? :lol: Torej, drugi polfinale portugalskega pokala se še ne igra ker je bila četrtfinalna tekma med Santa Claro in Portom zaradi hudega deževja prekinjena pred par tedni. Včeraj se je odigrala od 28. minute naprej ker je bila pač prekinjena takrat. Ampak niso začeli s sredine, ampak je Santa Clara izvajala avt in v 5 sekundah so takoj dosegli gol... smešnica. Porto je sicer potem napredoval in bo v polfinalu igral proti Guimaraesu.

 

 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 8 minutami:

haha, FM long throw taktika deluje. :D No, itak je golman zajebal. 

 

 

Meni se je zdel kar upravičeno razveljavljen gol. Če bi proti Liverpoolu tak gol priznali bi rage spet norel tukaj. :D 

 

 

:) Ta faking Santa Clara, predlansko poletje so Olimpijo izločili, bunkeraši eni.

 

Ma ne vem, tekel je stran od strela, in se poizkušal 'umakniti', jaz se strinjam s pravilom če igralec res stoji pred golmanom in mu namerno poizkuša zakriti pogled in te fore... Kakorkoli, Sporting zasluženo zmagal, Benfica je bila grozna v prvem polčasu, dobesedno NIČ niso spravili skupaj. Se mi zdi da Schmidta lahko reši samo osvojeno prvenstvo, navijači ga prezirajo. Ampak imajo težek razpored, zdaj čez vikend igrajo v Portu, potem dvakrat z Rangersi, pa dvakrat s Sportingom... 

Povezava do prispevka

A je Arthur Cabral res tako slab, da Schmidt rajši igra brez napadalca? Se spomnim, da se ga je, preden je šel v Fiorentino januarja 2022 tudi nekaj povezovalo z Barco, potem ko je redno tresel v Baslu. 

 

Pa vidim, da je Marcos Leonardo zelo dobro začel. 7x prišel iz klopi in skupaj zbral samo 100 minut, ampak že zabil 4 gole. :avadodo: 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče Pravkar:

A je Arthur Cabral res tako slab, da Schmidt rajši igra brez napadalca? Se spomnim, da se ga je, preden je šel v Fiorentino januarja 2022 tudi nekaj povezovalo z Barco, potem ko je redno tresel v Baslu. 

 

Pa vidim, da je Marcos Leonardo zelo dobro začel. 7x prišel iz klopi in skupaj zbral samo 100 minut, ampak že zabil 4 gole. :avadodo: 

Da. :D Preprosto ne paše v sistem, Schmidt forsira igro z ekstra mobilnimi napadalci tipa Rafa Silva in wingerji ki se vključujejo v napad (Di Maria, Neres) in potem napdalci kot so Cabral in Musa, ki so ga prodali zdaj, ne funkcionirajo. Bo pa Marcos Leonardo začel več igrati pomoje, vsakič ko je vstopil je odigral dobro. Plus neka dva mlada Argentinca so kupili pozimi. Bo zanimivo spremljati kaj se bo z Benfico zgodilo poleti, so v ogromnih dolgovih in bodo sigurno morali prodajati, na žalost to pomeni odhod Antonia Silve in Joao Nevesa, oba v PL verjetno. Oba sta šele letos zares začela igrati v prvih 11, Joao Neves celo šele v zadnjih mesecih, zanj se zanima Guardiola in ko ga gleda človek je jasno da paše v njegov sistem kot ata na mamo. Fantastičen talent, nenormalen work rate.

Povezava do prispevka

Ja, Prestianni zna biti dobra dolgoročna menjava za Di Mario. Pa Schjelderupa imate tudi še na posoji. 

 

FM wonderkid napad Schjelderup - Marcos Leonardo - Prestianni plus ostali zanimivi igralci kot Neves, Kokcu, Silva, bom morda celo začel save z Benfico in probal premagat Bela Guttmann curse v Evropi, zdaj ko sem po petih letih zaključil rebuild Seville (dvakrat zapored zmagali La Ligo, 50 tekem neporaženi v prvenstvu, rekordnih 102 točk, tudi osvojili Copo in za nameček še CL. Sem pa tudi še kupil Antonia Silvo, ker je bil na voljo za samo 40m  - čeprav ga ob Diomandeju in Nianzoju niti ne rabimo, ampak dopušča opcijo igranja s tremi CB novemu trenerju. Zdaj bom resignal in simuliral 3-5 let v prihodnost, da vidim, kako bo AI zjebal mojo ekipo :( večina igralcev je U25, mislim da je najstarejši Bryan Zaragoza pri 27. letih plus 200m transfer budgeta in čez 110m za plače. Pa v B ekipi imamo tudi dobre igralce, ki so zmagali Segundo prejšnjo sezono, zdaj pa končali 2. - BTW, Will Still je manager :lol: Celo Sevillo C smo uspeli pripeljati v 3. ligo (čeprav se z njo osebno nisem ukvarjal) pa U19 ekipa je prišla do finala mladinske CL, tako da več kot dovolj talenta. What could go wrong? :lol:Čeprav trenutno bolj razmišljam, da bi z Brago prekinil vladavino big 3, definitivno pa imam v planu v bližnji prihodnosti (če ne letos pa v FM25) odigrati en save v portugalski ligi, ker tam še nisem igral.

 

Pa ko že omenjam FM, v mojem drugem trenutnem save-u z Vaduzom je chief scout nihče drug kot Mladen "turbo Rudi" Rudonja. :avadodo:Dejansko ima dobre atribute. Sem sicer iskal upgrade, ko se mu je iztekala pogodba pa nič boljšega našel, tako da je ostal. Naš predsednik je pa Benfica legend Karel Poborsky. Nimam pojma, če je tudi v RL prisoten v klubu, je pa v 2. ali 3. sezoni bil notranji prevzem in kar naenkrat sem zagledal njegovo ime. :D Tam smo tudi v četrti sezoni osvojili conference league in po tem novem UEFA sistemu je Liechtenstein imel drugi najvišji koeficient za EPL (čeprav seveda igramo v švicarski ligi, kjer smo tudi na dobri poti, da jo tretjič zapored "neuradno" zmagamo) in se uvrstili v CL, kjer seveda nismo imeli kaj iskat proti Cityju, Realu, Atletom,..., smo pa premagali Shakhtar. In seveda najpomembnejše pobrali milijone, tako da zdaj že planiram gradnjo nove ekipe za naslednji cikel. Smo tudi imeli nekaj velikih prodaj, npr. Cityjev wonderkid McAtee je bil v 3. sezoni še oktobra ali novembra brez kluba in smo ga podpisali, zdaj pa so Savdijci plačali njegovo klavzulo 15m, tako da imamo čez 20m budgeta v poletnem prestopnem roku. Bomo videli, če lahko spet zmagamo ECL (najprej je treba skozi kvalifikacije) in gremo znova direkt v CL, drugače pa kot je bilo prvotno mišljeno pač zapored zmagat ECL, EL in CL. 

 

Istočasno vodim tudi reprezentanco Liechtensteina, na začetku so okrog 200. mesta na FIFA lestvici, zdaj smo že 155., napredovali in nato obstali v skupini C Lige narodov in v zadnjem ciklu za Euro 5x zmagali, med drugim presenetljivo tudi Belgijo ter Islandijo (pa 2x Andoro ter 1x Azerbajdžan, kar je bolj pričakovano). Igramo pa večinoma s 17-18 letnimi mulci, ki prihajajo iz Vaduzove šole (redno posodabljamo facilities, ko se da - je pa v primerjavi s San Marino challenge, ki sem ga igral pred leti super, da so tukaj regeni brez dual nationalities, kjer ponavadi izgubiš najboljše igralce ali pa moraš čakat, da so stari 25 let, da se odločijo, da ne bodo več čakali recimo na Švico), ker so vsaj tako dobri, če ne boljši kot pa njihovi resnični igralci. Pa nekaj igralcev, ki v RL igrajo za Vaduz in so po določenem času izpolnjevali pogoje (5 let igranja v Liechtensteinu) sem naturaliziral, a zdaj je samo še Dejan Djokic https://www.transfermarkt.com/dejan-djokic/profil/spieler/524710 dovolj dober, da je starter. Cilj je priti v top 100 na FIFA lestvici in se uvrstiti na Euro in/ali SP. Za kaj več verjetno ne bom imel potrpljenja, ker bi bilo treba vsaj 15-20 sezon. Že zdaj mi je igranje v švicarski ligi, kjer je skoraj vseeno, kje končamo (za uvrstitev v ECL šteje Liechtenstein pokal, kjer igramo v bistvu proti svoji drugi ekipi, feeder klubu ter nekaj pol-amaterskim klubom, ki jih zdaj moramo gladko premagat tudi že z rezervisti) malo dolgočasno. 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

:lol:Svašta. A ta Diomande ki ga omenjaš, to je ta iz Sportinga? Dober igralec, izgleda pošast. Je pa zanimivo kako suvereno izgleda legendica Coates v portugalski ligi, mogoče celo najboljši branilec to sezono, včeraj je parkrat tako pošolal R. Silvo da joj prejoj :) Res zanimivo videti kako je PL za nekatere preprosto prevelik preskok. 

Prestianni je winger, ja, menda di Maria ne bo podaljšal pogodbe, na posoji z možnostjo odkupa je tudi Rollheiser ki pa je tudi winger, kot pravim, Schmidt forsira te ofenzivne wingerje in midfielderje. Pa ko omenjaš Benfico B, tam igra en mladi slovenski up, mariborčan Žan Jevšenak, defenzivni vezni, menda kar redno igra (Benfica B igra v drugi portugalski ligi), sicer pa je začel v Aluminiju in potem prek Brava prestopil v Lizbono.

Povezava do prispevka

Mislim, da se zelo podcenjuje vklopljenost v okolje, naključja in preprosto srečo.

 

Coates meni nikoli ni deloval res out of place, ko je bil v Liverpoolu, ampak je bil mladič, imel je zelo hudo poškodbo, zaradi katere ni igral skoraj celo sezono, potem pa tudi nikoli ni dobil prav veliko priložnosti. Če bi imel srečo s poškodbami in bi bil v klubu še ko je prišel Klopp, bi se mogoče razvil v dobrega obrambnega tudi v PL. Ker on bi mu dal precej priložnosti, če se ne bi zafrkaval naokrog, kot se je na primer Sakho. Imajo pa ti južnoameriški nogometaši nasploh pogosto večje težave s prilagajanjem na to okolje.

uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Ja, Ousmane Diomande 

 

Meni se zdi, da bi portugalska liga bila kar dobra za razvoj naših igralcev. Precej boljše, kot da rinejo npr. v Serie A, kjer ne dobijo priložnosti in se potem po nekaj letih neigranja vrnejo domov. Je pa seveda dlje od doma in tudi vez naši agenti/mešetarji nimajo tam takšnih kot pa čez mejo. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...