Skoči na vsebino

[PS5] PlayStation 5


Priporočeni prispevki

Gatsu reče pred 7 minutami:

 

:rofl:

 

Veš kaj je meni pri tebi najbolj smešno? Da si podjetnik ki piše take bedarije kot nekdo ki dela za tekočim trakom in nima pojma kako jebeno je na prostem trgu zaslužit denar...

 

veš kaj je pa meni najbolj smešno? Da se ti lahko nekdo v Sony majici podriska iz balkona po faci, pa bo še vedno tvoja ocena "9/10 zelo sem užival"

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka

Meni se zdi, da je z vsako novo generacijo vedno manj ekskluziv.

Ce primerjas recimo z 90imi si imel res ogromno iger.

Na PS1

Nogometne simulacije: ISS/Winning Eleven, Ronaldo V-Football, David Beckham's Soccer, Uefa Striker, Goal Storm, FIFA, Actua Soccer, This Is Footbal, WLS, ESL,...

Avtomobilske streljacine: Vigilante, Twisted Metal, Auto Destruct,..

3d platformerje: Crash Bandicoot, Ape Escape, Spyro, Bubsy, Tomba,..

3rd person: MGS, Syphon Filter, Dino Crisis, Residen Evil...

Hack'n Slasherji: MediEvil, Xena, Dragon Valor...

Da o ostalih ne govorim.

Kaj imas pa sedaj? 3-4 res dobre eksluzive in to je to.

 

uredilo bitje mahoney
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 5 minutami:

Če je igra slabo optimizirana, je to krivda devov, ne pa platforme. Večina iger se še vedno noro smoothly igra na PC-ju z nič drkanja nastavitev. Recimo case in point Cyberpunk 2077, na dan izida sem pognal, dal vse grafične nastavitve na maximum in igral z lepšo sliko, kot je na PS5 rereleasu par let kasneje. Tudi jaz sem fan konzol, od PS2 generacije imam vse Sony in Nintendo konzole ter še eno MS za povrh (360 :D), sam trenutno je pač dejstvo, da tako enostavno tweekanje PC iger še ni bilo nikoli v zgodovini. Pri 99 % je izkušnja enaka konzolni, torej klikneš na igrico v steamu, počakaš da downloada, zaženeš in igraš. 

 

Mislim sem svojo celotno izkušnjo. Nekoč sem bil PC-jaš in sem v konzolah šele zadnjih 7-8 let. V eni sami PC igri nisem užival v teh letih toliko kot v ogromno konzolnih. Jaz nočem niti odpret setupa preden poženem igro, hočem se fuknit na kavč/počivalnik, noge v luft in priijet gamepad v roke. Na konec pameti mi ne pade, da igram sede za mizo z miško in tipkovnico. Nisem igral na K+M igre sigurno 10 let ali več (vsaj ne spomnim se). Dobesedno muka mi je mislit na to, da sedim za mizo in igram. Ampak seveda vsakemu svoje. Pa razen nekih obskurnih naslovo, sem vedno moral na PC v nastavitve kaj spreminjat.

Povezava do prispevka

Mogoče sem malo salty, ker je bla moja največja finančna napaka, da sem takrat kupil gaming PC (keš bek fuknil) in na koncu preigral samo Cyberpunk 2077, ki mi je bil celo pasja drsika, ker sem igral s vsemi napakami. Potem pa ga vedno uporabljal samo za splet in office, ker mi je smrtna muka igrat na njem :D

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
mahoney reče pred 2 minutama:

Meni se zdi, da je z vsako novo generacijo vedno manj ekskluziv.

Ce primerjas recimo z 90imi si imel res ogromno iger.

Na PS1

Nogometne simulacije: ISS/Winning Eleven, Ronaldo V-Football, David Beckham's Soccer, Uefa Striker, Goal Storm, FIFA, Actua Soccer, This Is Footbal, WLS, ESL,...

Avtomobilske streljacine: Vigilante, Twisted Metal, Auto Destruct,..

3d platformerje: Crash Bandicoot, Ape Escape, Spyro, Bubsy, Tomba,..

3rd person: MGS, Syphon Filter, Dino Crisis, Residen Evil...

Hack'n Slasherji: MediEvil, Xena, Dragon Valor...

Da o ostalih ne govorim.

Kaj imas pa sedaj? 3-4 res dobre eksluzive in to je to.

 

kaj je bolj važno, dobit čimveč dobrih iger al dobit čimveč ekskluziv? lansko leto je bilo legendarno, če bo še kako tako leto mi je vseeno če bo sploh še kdaj kaka PS/xbox ekskluziva

 

zdej razvoj iger traja dlje, košta več, pa še nekateri žanri sploh niso prisotni pri AAA studijih

 

vse naredi smisel

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 21 minutami:

Smo imeli ogoromno primerov, ko je špil dosti boljše laufal na PS5 kot pa na 5x dražjih PC driskah :D Mislim, da bo v prihodnje še vedno več tega, ker bojo enostavno bolj optimizirani in vedno več igralcev je na konzolah, k čemur je pripomogla tudi korona in pomanjkanje grafičnih ipd. Pa je narod pogruntal, da lahko bolje igra za veliko manj keša. PC je že zdaj samo za tiste čudake, ki jim je bolj pomembo igranje z nastavitvami in nalaganje modov... kot pa za resne gejmerje. Bigboss je dober dokaz, ki se 2 tedna fuka z nastavitvami, da pride do optimalnih, potem pa se igre naveliča in neha igrat, ko pride to tiste točko :lol:

Sem ti ze hotu dat troll, ko si pisa neke filozofske nebuloze.. sam pol nakoncu si zadel bistvo :))))))

Povezava do prispevka
Galko reče pred 13 minutami:

 

veš kaj je pa meni najbolj smešno? Da se ti lahko nekdo v Sony majici podriska iz balkona po faci, pa bo še vedno tvoja ocena "9/10 zelo sem užival"

Bravo kot ponavadi namesto argumentacije pasja driska ter "šuti fanboy glupi" :rofl:

 

 

-razvoj AAA iger traja 4-5 let minimalno 

-fokus so imeli da v prvih dveh letih dajo ven več iger kot npr ob začetku PS3 in PS4 generacij in to jim je uspelo

-razen Bend studia ni nobenga druzga ki bi bil za to časovnico trenutno

-obstajajo 1st party igre ki so jih delali 3rd party studiji (to obstaja že od nekdaj)

 

Se strinjam da je Jimbo vrgel preveč denarja v izdelavo GaaS iger ampak zaenkrat ni videti da bi se to poznalo na časovnicah 1st party studijev. Je pa res da še vedno ni najavljenih nobenih novih iger razen Wolverina se mi zdi? Samo to še ne pomeni da ni kar nekaj iger 1-2 leti pred izidom.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 14 minutami:

Mislim sem svojo celotno izkušnjo. Nekoč sem bil PC-jaš in sem v konzolah šele zadnjih 7-8 let. V eni sami PC igri nisem užival v teh letih toliko kot v ogromno konzolnih. Jaz nočem niti odpret setupa preden poženem igro, hočem se fuknit na kavč/počivalnik, noge v luft in priijet gamepad v roke. Na konec pameti mi ne pade, da igram sede za mizo z miško in tipkovnico. Nisem igral na K+M igre sigurno 10 let ali več (vsaj ne spomnim se). Dobesedno muka mi je mislit na to, da sedim za mizo in igram. Ampak seveda vsakemu svoje. Pa razen nekih obskurnih naslovo, sem vedno moral na PC v nastavitve kaj spreminjat.

Pa kakšen setup, res ne štekam. Oriđiđi igrice se že 15 let vedno zaganjajo iz Steama ali pač česarkoli že, saj ni, da imaš še vedno "install setupe", razen pač piratske verzije, da ti razpakira želeno :D. Kje si moraš na PC-ju spreminjat nastavitve? Ne vem, zakaj tako drugačna izkušnja, jaz praktično nikjer ne rabim. Pa prisežem, da ne lažem, ker bi bil fan PC-ja napram konzolam, kot rečeno, zdaj v novem stanovanju si bom dal stene podret, da si bom optimiziral dnevni prostor za TV for fucks sake, res sem mega fan konzol. Ampak legitimne kopije PC iger se pač obnašajo ful podobno kot konzolne, res ne vem, zakaj imaš tako čudne izkušnje :D

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 9 minutami:

Sem ti ze hotu dat troll, ko si pisa neke filozofske nebuloze.. sam pol nakoncu si zadel bistvo :))))))

 

:D

 

Saj meni je čist kul, da pridejo Sony igre tudi na PC, da ne bo pomote. Amboslutno me ne moti. Hočem pa pač uživat v čim več igrah pa PS5, ker se nem tikal PC gejminga. Zaradi mene so lahko čistor vse multiplatform, če jih le devi optimizirajo za vse.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 2 minutama:

 

 

Se strinjam da je Jimbo vrgel preveč denarja v izdelavo GaaS iger ampak zaenkrat ni videti da bi se to poznalo na časovnicah 1st party studijev. Je pa res da še vedno ni najavljenih nobenih novih iger razen Wolverina se mi zdi? Samo to še ne pomeni da ni kar nekaj iger 1-2 leti pred izidom.

razen to da ni iger - point ni to, da ni zdej nekaj iger blizu izida (v naslednjih dveh letih), point je to, da smo pričakovali več od Sonya v 2021, 2022, 2023

 

sej kdaj je nazadnje Sony imel več kot eno res jako ekskluzivo na leto? 2020? pa pred tem 2015?

 

itak smo vedno bli bolj odvisni od raznih From Soft, Rockstar, Larian, Platinum Games kot pa Naughty Dog, Insomniac za res jake špile

 

 

Povezava do prispevka

Jaz bi dal Galkotu nekako prav. Tip cuti duh casa, ceprav pol vsak to izraza s svojimi besedami.

 

Jaz imam filing da Playstatin dekadira.. xbox je itak mrtev.. in PC is a rising star again..

 

Sam pol folk tle posta neke internetne prodajne podatkw za ps5 v kar ne dvomim in se malo zamislim..

 

Vsekakor korona je naredila svoje.. tako kot v slo polotiki :))) tako pri ps5 in cenah graficnih.. in se marsikje.. 

 

Sej playstation daje ven neke ekskluzive, al so remejki al more of the same al neki hybridi med AAA in inde.. oz AA al kako bi temu rekli.. ni unih pravih tehnoloakih bomb.. 

 

Ne vem zakaj mi deluje, kot da se je uni zacetek generacije ki traja eno leto o izidu nekako podaljsal in se traja.. mogoce rabo nova prostata, mogooce je korona im gopolitika in ekonomija zjebala generacijo.. ne vem.. 

 

V glavnem jaz ps5 nusem prizgal ze ful casa, mogoce bom za ff7r

Povezava do prispevka
Hernire reče Pravkar:

Pa kakšen setup, res ne štekam. Oriđiđi igrice se že 15 let vedno zaganjajo iz Steama ali pač česarkoli že, saj ni, da imaš še vedno "install setupe", razen pač piratske verzije, da ti razpakira želeno :D. Kje si moraš na PC-ju spreminjat nastavitve? Ne vem, zakaj tako drugačna izkušnja, jaz praktično nikjer ne rabim. Pa prisežem, da ne lažem, ker bi bil fan PC-ja napram konzolam, kot rečeno, zdaj v novem stanovanju si bom dal stene podret, da si bom optimiziral dnevni prostor za TV for fucks sake, res sem mega fan konzol. Ampak legitimne kopije PC iger se pač obnašajo ful podobno kot konzolne, res ne vem, zakaj imaš tako čudne izkušnje :D

 

Nikoli nisi rabil nastavljat grafičnih nastavitev, da si zadel tisto pravo? To sem imel predvsem v mislih. In "igranje", da ti je z RTX normalno laufalo ipd. Žal v mojem stanovanju nimam neke možnosti, da bi brez velikih posegov potegnil PC do TV-ja v dnevni sobi in igral brez težav. Sicer pa itak ne vem kaj bi igral (razen, da dobim zastonj pirata in ne rabim igre kupiti), ker ni niti ene igre na PC, ki bi si jo žele ligrati in je ne bi bilo na PS5. Torej je zame osebno edina prednost, da bi jo fkradel.

Povezava do prispevka
PS5 Lover reče pred 1 minuto:

shit kolk ur sem porablil v crysisu optimizirat vsako CVar komando, samo se je splačalo za locked 60FPS izkušnjo:D

Ja

 

To je.. seh jaz razumem tomazka.. ko sem bil izven pc scene sem se tudi jaz hotel samk vaesti in igrati.. ma ko pades not in ai sucker na optimizacijo, pol je to dobesesno igra v igri :)

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 6 minutami:

 

Nikoli nisi rabil nastavljat grafičnih nastavitev, da si zadel tisto pravo? To sem imel predvsem v mislih. In "igranje", da ti je z RTX normalno laufalo ipd. Žal v mojem stanovanju nimam neke možnosti, da bi brez velikih posegov potegnil PC do TV-ja v dnevni sobi in igral brez težav. Sicer pa itak ne vem kaj bi igral (razen, da dobim zastonj pirata in ne rabim igre kupiti), ker ni niti ene igre na PC, ki bi si jo žele ligrati in je ne bi bilo na PS5. Torej je zame osebno edina prednost, da bi jo fkradel.

sej a nima večina špilov test, kjer odigra en del in ti sam naštima?

 

ali pa gumb za recommended?

 

al je še to šlo v kurac v modern pc gamingu?

Povezava do prispevka

Ajm too old for this shit... ni ga lepšga ko fuknt se na kavč vzet joypad in začet igrat pol pa dela kukr pač dela :P In tko je pr men zdej že več ko 10 let. Zadnji PC sem kupil 14 let nazaj ko je prišla ven prva generacija I5 procesorjev in sem še zelo aktivno igral WoW.

Povezava do prispevka

ne vem no, jaz sem nazadnje igral 3 leta nazaj na gaming laptopu, ki se je pregreval k prasica (ker je že malo stari), samo gumb "recommended settings" je pa še vedno obstajal in delal normalno

 

 pa še PC lahk povežeš s TVjem samo z HDMI kablom, da ne rabiš sedet na neudobnem

 

sej plejka je kul pa vse, ampak sem vseeno vesel, da sem prek kompa igral npr. Cyberpunk, pa nisem rabil nič navijat al pa tinkerat v options, ker je špil že sam po seb na medium lep za popizdit

 

 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 2 minutama:

Ajm too old for this shit... ni ga lepšga ko fuknt se na kavč vzet joypad in začet igrat pol pa dela kukr pač dela :P In tko je pr men zdej že več ko 10 let. Zadnji PC sem kupil 14 let nazaj ko je prišla ven prva generacija I5 procesorjev in sem še zelo aktivno igral WoW.

ja meni tudi samo ko mores igrat na neki kurcevi grafiki, da ti sploh dela na 60fps mi gre malo na kurac

dokler ne bo nove prostate me ne mika niti malo da bi igral na ps5 razen ce ni druge..

 

ko bo prostata in bos imel na izbiro quality na 60 fps in performanc na 90 plus minus pol bo ql

pa da dajo se podporo za m+k na ps5 pri vecini iger..   to je to

pa takrat bo moja graficna lih zastarela.. oz upajmo da bo prostata bolj sposobna 

  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 minuto:

ja meni tudi samo ko mores igrat na neki kurcevi grafiki, da ti sploh dela na 60fps mi gre malo na kurac

dokler ne bo nove prostate me ne mika niti malo da bi igral na ps5 razen ce ni druge..

Isto... prav na kurac mi gre da ne morem met RT in 60fps pri RE4 na oled topu<_<

Povezava do prispevka

Prav to drkanje z nastavitvami me najbolj odvrača od gejmanja na PCju, pa sem bil vedno tinkerer kar se tega tiče. Na kurac mi gre, ko te igra fukne v nek ingame cutscene na začetku, jaz pa še nimam grafike zrihtane, ali je pa fps nezadovoljiv. Namesto da uživam v uvodu, katerega so pol leta tweakali za vsak kurcev detajl, jaz gledam ce “prav laufa”, če lahk kaj spremenim da je lepše, hitrejše. Pol prideš v akcijo, jaz pa v menije lepo drkat se z DLSSi in podobnimi bullshiti.

 

Na plejki fuknem tist performance mode in uživam v nestabilnih 45-58fps kot gentleman.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

ma dobro zdej na pcju s tem DLSS je v biustvu ful izi kot na ps5 quality performance, to je vecinoma vse kar rabis

 

pa pol ce se hoces drkat na pcju mas se resolucijo in higm medium upltra ipd in lahko res nastimas tako da ti je ql

m,alo se mores drkat ma na koncu si nasitmas kot ti odgovarja

 

docim na konztoli al 30 fps in boljsa resolucija al 60 fps in megla

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče Pravkar:

ma ne RT mi ni ql

mislim izgleda lepo in to pri dolocenih igrah, mi gre tudi meni na kurac ce ga ne morem imet

ma prevec poje fpsjev, da bi se izplacalo mogoce ko pridejo 5xxx serije

 

 

Odvisno od igre, ker RT pri RE4 je kar nujen, ker voda na ps5 zgleda obupno brez njega.

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 8 minutami:

ja meni tudi samo ko mores igrat na neki kurcevi grafiki, da ti sploh dela na 60fps mi gre malo na kurac

dokler ne bo nove prostate me ne mika niti malo da bi igral na ps5 razen ce ni druge..

 

ko bo prostata in bos imel na izbiro quality na 60 fps in performanc na 90 plus minus pol bo ql

pa da dajo se podporo za m+k na ps5 pri vecini iger..   to je to

pa takrat bo moja graficna lih zastarela.. oz upajmo da bo prostata bolj sposobna 

 

Ne vem zakaj bi ti sploh kupoval prostato če imaš topshit PC in na PS5 igraš samo ekskluzive? Zapovrh še pretty much vse 1st party igre zdej portajo z zamikom 1-2 let na PC.

 

 

 

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...