Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

@Heraklej

Moraš se zavedati, da so marže pri nas minimalne, ko nemci imajo bf akcije, so cene ponavadi nižje od teh po katerih dobijo naši maloprodajni trgovci robo. Pa treba je še zaslužit tistih par %.

 

Si ne predstavljam kako to poteka v DE, a vzamejo tovornjak robe z enakim izdelkom, da dobijo po taki ceni ali grejo sebi v škodo, da privabijo folk na spletno stran, da pokupijo še kaj drugega?

 

Glede požrešnosti naših dobaviteljev je bila pa že stran ali dve nazaj debata.

 

Treba se odločit a bi rad SLO garancijo in boš zato plačal več ali ti je vseeno in naročiš iz tujine

Povezava do prispevka
Jurus reče pred 4 minutami:

Škoda. Na Mindfactoryju me pride vse skupaj 1035€+Mailbox.de, na Funtechu iste komponente 1.140€. Če bi se vsaj 50€ zbilo dol, bi rajši pri nas vse vzel, da se mi ni treba ubadat s prepošiljanjem in zapletov z uveljavljanjem garancije.

napiši konfiguracijo, da vidimo

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 1 minuto:

@Heraklej

Moraš se zavedati, da so marže pri nas minimalne, ko nemci imajo bf akcije, so cene ponavadi nižje od teh po katerih dobijo naši maloprodajni trgovci robo. Pa treba je še zaslužit tistih par %.

 

Si ne predstavljam kako to poteka v DE, a vzamejo tovornjak robe z enakim izdelkom, da dobijo po taki ceni ali grejo sebi v škodo, da privabijo folk na spletno stran, da pokupijo še kaj drugega?

 

Glede požrešnosti naših dobaviteljev je bila pa že stran ali dve nazaj debata.

 

Treba se odločit a bi rad SLO garancijo in boš zato plačal več ali ti je vseeno in naročiš iz tujine

 

Se zavedam in vedno vzamem v obzir. Tudi nič ne obsojam, če ne morejo izenačiti. Je pa zanimivo, da je njihova cena slabih 800€, na Amazonu je dobrih 600, na CU pa je bila slabih 600. Pa niso šli niti € dol.

Slovenska garancija mi bolj malo pomeni, ker imam z uveljavljanjem le-te generalno slabe izkušnje. (Skoraj) Vedno je bilo sicer popravljeno ali zamenjano, ampak je šlo v to neskončno energije + praviloma je bil odnos grozno pokroviteljski, če ne celo predrzno nesramen (*kreh* mlacom *kreh*). Tujci so bili generalno bolj razumevajoči in ustrežljivi.

Mimo tega pa mi npr. v tem primeru 200€ višja cena predstavlja absolutno preveliko razliko, da bi sploh razmišljal o tem, da naročim v slo.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 13 minutami:

napiši konfiguracijo, da vidimo

 

AMD Ryzen 5 5600 6x 3.50GHz So.AM4 BOX
12GB Sapphire Radeon RX 6700 XT Pulse Aktiv PCIe 4.0 x16 (Retail)
MSI MPG B550 Gaming Plus AMD B550 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail
2TB Samsung 980 Pro M.2 PCIe 4.0 x4 3D-NAND TLC (MZ-V8P2T0BW)
4TB Seagate Barracuda Compute ST4000DM004 256MB 3.5" (8.9cm) SATA 6Gb/s
32GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3600 DIMM CL16 Dual Kit
650 Watt be quiet! Pure Power 12 M Modular 80+ Gold

 

Ne rabim nekaj uber. Vsakodnevna raba + igre, ki jih ne igram na plejki (strateške, MMOji,..). Nekaj kar bi trajalo za te osnovne reči naslednjih 5-10 let, brez nadgradenj.

Povezava do prispevka
Jurus reče pred 4 urami:

Škoda. Na Mindfactoryju me pride vse skupaj 1035€+Mailbox.de, na Funtechu iste komponente 1.140€. Če bi se vsaj 50€ zbilo dol, bi rajši pri nas vse vzel, da se mi ni treba ubadat s prepošiljanjem in zapletov z uveljavljanjem garancije.

Kako je s tem mailbox.de, če zadeva presega 1000€? Ker imajo samo do 1000€ zavarovano pošiljanje? Ali razbiješ naročilo na več ločenih naročil / več paketov, ki so vsak manj vredni od 1000€ in potem mailbox.de vsakega pokrije z zavarovanjem?

In kako je z uveljavljanjem garancije pri mindfactoryju, če naročiš prek mailbox.de? Ko vidijo, da je tvoj original naslov iz Slovenije?

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 49 minutami:

zastopm da bi bla razlika ene 15-20%.... tk pa 100€ - preposiljanje... se prav efektivno kaj? 70€? mogoc?

Za tak kes se ne bi jebal s preposiljanjem in kurirskim sluzbam....

 

Je pa to samo moje mn3nje...

Jz tut ne, slisi se mi sam kot ekstra kompliciranje. Ce lahko neka nemska velika firma ponudi komponente za skupaj 100€ manj pol ves da te nase podjetje ne nateguje kaj dosti. 

Povezava do prispevka

S tem se tudi jaz ubadam. Na casekingu, ki pošilja direktno je razlika še manjša. Niso to več časi, ko sem grafo iz Švabije nabavil za 230€ s poštnino vred medtem, ko je pri nas bila 380€.

 

Trenutno gledam, če se mi splača namesto 5600 vzet višje, kot je atomic predlagal. Manjši bottleneck bi bil, ma poleg dražjega procesorja, bi bilo treba še hladilnik vzet. Ne vem koliko, bi se dejansko poznalo v performansu za moje potrebe. Bi pa boljše bilo na dolgi rok.

 

 

Povezava do prispevka

Pri večini benchmarkov je spredaj, pri določenih celo opazno spredaj. Tako da z vidika gaminga ne vem, če bi lahko rekel, da je premalo performance boosta.

 

Eno bi bilo, če bi šlo za človeka, ki bo menjal v roku leta, dveh... bi se mejbi še strinjal. Če pa razmišlja o tako dolgem obdobju, kot je omenil... je pa imho nekaj drugega.

uredilo bitje Heraklej
Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 1 uro:

Pri večini benchmarkov je spredaj, pri določenih celo opazno spredaj. Tako da z vidika gaminga ne vem, če bi lahko rekel, da je premalo performance boosta.

 

Eno bi bilo, če bi šlo za človeka, ki bo menjal v roku leta, dveh... bi se mejbi še strinjal. Če pa razmišlja o tako dolgem obdobju, kot je omenil... je pa imho nekaj drugega.

Res je... Za gaming.

Samo za vsakodnevno uporabo ne vem ce bo tolk opazno... po benchmarkih je v non-gamingu povprecno okol 3-5% razlike, pa se to v prid 5800X.

 

tole je moj sauce:
https://technical.city/en/cpu/Ryzen-7-5800X-vs-Ryzen-7-5800X3D#benchmarks

https://www.notebookcheck.com/R7-5800X-vs-R7-5800X3D_12783_14390.247552.0.html

 

za ta del ne bi rekel da je vreden 50% vec cene napram 5800X

 

v igrah bi rekel da je kar razlika...

https://www.techpowerup.com/review/rtx-4090-53-games-ryzen-7-5800x-vs-ryzen-7-5800x3d/2.html

 

ampak pri uporabi 4090... ne 6700XT...

 

maksi reče pred 20 minutami:

Potem raje 7600 in imaš AM5 upgrade path.

Ne zeli upgrejdat po 5-10 letih bo verjetno celo kisto menjal :) 

 

@Jurus kaj pa ce se se malo stegnes in vzames 6800 brez XT? al pa se skor bolje 7700XT in si zagotovis da bo se skor ziher za par let dobra?

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Realno je na tem forumu skoraj brezveze spraševat. Tudi jaz, ko sem nabavljal, sem se kvečjemu samo zmedel, kot pa dobil pametne informacije. Toliko različnih nasvetov in vsak najde razlog za kaj je njegov predlog boljši, da nek laik na koncu itak spet nič ne ve in je samo še bolj negotov.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 2 minutama:

Let's be honest, za vsakodnevno rabo je že 5600x presežek. Govoril sem samo z vidika gaminga. Če gledaš kot dolgoročno naložbo mi je no brainer doplačati 100€ za povprečno 20% uplifta v igrah. :-)

Ma ja, sam ce gledamo izhodisce... 150€... na 200€ de pridobi nekaj na vseh podrocjih... 

na 300€+ pa je ze kar nekaj cekinov...

 

Povezava do prispevka

Mogoče jaz tako gledam na to, ker sem glede par zadev bil na koncu razočaran :) Sem tu poslušal nasvete in kupil (tudi monitor za skoraj 600€ s katerim sem komaj srednje zadovoljen) pač nekaj na koncu, ker je bilo toliko različnih. Pa čez 2-3 mesece ugotovil, da bi praktično vse kar sem si predhodno sam zamislil (s pomočjo spleta - opisov) bilo boljše. Ene par zadev sem šel celo menjat prej kot v pol leta (vključno z napajalnikom, rami in grafično, ker mi ni dalo mira).

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...