Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Sektor 13 reče pred 21 minutami:

Aja edina razlika med 10600 in 10600k je, da pri K verziji ne dobis hladilnika zraven. V vsaker primeru je bolje ce uporabis ali kupis boljsi hladilnik, tako, da to pomoje nic ne spremeni...

K ima odklenjen množilnik, non-K pa ne, kako lahko napišeš da ni razlike

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 16 minutami:

Aja edina razlika med 10600 in 10600k je, da pri K verziji ne dobis hladilnika zraven. V vsaker primeru je bolje ce uporabis ali kupis boljsi hladilnik, tako, da to pomoje nic ne spremeni...

 

Imam arcticov hladilnik za lga 1150..na prejšnji strani mi je bilo odgovorjeno da ustreza 1200

 

Povezava do prispevka
maksi reče pred 24 minutami:

K ima odklenjen množilnik, non-K pa ne, kako lahko napišeš da ni razlike

 

Sektor 13 reče pred 12 minutami:

Ja to sem mu napisal ze prejsnic, to je samo se dodatek. 3 poste gor ob 13:18.

 

@maksiSicer ne vem a je kaj vplivalo na to da si spregledal ampak kot prej omenjeno prepočasi handlam tablico..mislim da sem porabil dodatni dve uri samo za pisanje,popravljanje in iskanje linkov :D .. preveč navajen na desktop in fizično tipkovnico in miško...pa tablica tudi ne shendla 50 + odprtih tabov dovolj hitro

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 4 urami:

m plus je microATX

Ima manj faz in manj mosfetov za CPU, posledicno se ob polni obremenitvi malo bolj grejejo.

Ampak to pri tebi itak ne bo prislo v postev.

 

m-plus:

+ ima USB C 3.1

- ima samo en USB A 3.1

o ima DVI priklop (bos uporabljal integrirano grafo?)

 

p:

+ ima toslink za zvocno (digitalni opticni)

+ ima thunderbolt header (sam baje je asusov thunderbolt malo "eh"

+ ima dedicated m.2 slot za wifi kartico, ce se odlocis da bi imel WIFI na pcie voidilu pa se zmer uporabil da m.2 slota za SSDje.#

 

Naceloma neke prednosti za izbiro mATX plate ne vidim...

Ce pa res rabis milijon SATA priklopov je bolje nabavit PCIe expansion kartico

 

 

 

Zgleda da bom moral vseeno vzeti mATX plato

 

Ob dodatnem preverjanju kompatibilnosti na pcpartspicker.com mi pravi da moj psu corsair tx850m ni ustrezen za ATX plato ker manjka še en kabel za napajanje matične..1 x 4-pin EATX 12 V Power connector manjka na napajalcu

 

Ali morda jaz narobe vidim ?

 

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka
Ascender reče pred 21 minutami:

Si delam nepotrebne skrbi ? Na strani sicer piše da bi sistem vseeno moral delati..

 

 

Ne rabis dodatnega priklopa. 2x4 pin je dosti.

 

Jaz imam 2x4 pin in lahko furam 10850 na 220W brez problemov. Razen da je CPU na 99'C :D. 6 core ne bo blizu tudi ce navijas.

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Torej tudi če nimam tega kabla se bo sistem vklopil..se pravi el .krog bo sklenjen ?

 

Ne najdem trenutno linka ampak na nekem corsair forumu sem med google rezultati našel nekoga s podobnim problemom s tem da ni mogel sploh zagnati sistema brez tega kabla.Isti napajalec, neka druga matična.

 

Panic at the disco :D

 

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 16 urami:

Ne rabis dodatnega priklopa. 2x4 pin je dosti.

 

Jaz imam 2x4 pin in lahko furam 10850 na 220W brez problemov. Razen da je CPU na 99'C :D. 6 core ne bo blizu tudi ce navijas.

 

Če se lahko navežem na tole; koliko je neka normalna temperatura za recimo Intel 10700K, med gamingom?

Meni recimo med igranjem CP2077 CPU pride tam do 84°C - package temperaturo pa pokaže tudi do 93°C?

V idle je CPU tam nekje okrog 34°C in v recimo kaki manj intensive igri (ala Fortnite) pride tam do največ 66°C.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 51 minutami:

 

Če se lahko navežem na tole; koliko je neka normalna temperatura za recimo Intel 10700K, med gamingom?

Meni recimo med igranjem CP2077 CPU pride tam do 84°C - package temperaturo pa pokaže tudi do 93°C?

V idle je CPU tam nekje okrog 34°C in v recimo kaki manj intensive igri (ala Fortnite) pride tam do največ 66°C.


ne vem, jaz z vodnim mam idle 40-45°C (ryzen 3900x), prime 95 po 15minutah na 100% pride na 59°C.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Če se lahko navežem na tole; koliko je neka normalna temperatura za recimo Intel 10700K, med gamingom?

Meni recimo med igranjem CP2077 CPU pride tam do 84°C - package temperaturo pa pokaže tudi do 93°C?

V idle je CPU tam nekje okrog 34°C in v recimo kaki manj intensive igri (ala Fortnite) pride tam do največ 66°C.

Kar velika je. Kater cooler imas ?

Ce imas navit proc koliko si nastavil PL1 (power limit 1) ?

Ali imas vklopljen ALL CORE BOOST ?

Kaksno napetost imas pri veliki obremenitvi ?

 

Drugace pa testiraj na CINEBENCH 23 - ALL CORE 10 minutes - pa povej kaksna bo temperatura.

 

 

 

 

Moji settingi:

 

10850K (ni navit).

 

PL1 = 145W (default 125W)

All core boost = izklopljen

Vcore offset =  - 0,07V (po defaultu je previsoka napetost)

Cooler: Mugen 5

 

Sicer sem pozabil ampak mislim da gre temperatura tja do 85 'C pri polni obremenitvi Cinebencha 23.

 

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Dono reče pred 2 urama:


ne vem, jaz z vodnim mam idle 40-45°C (ryzen 3900x), prime 95 po 15minutah na 100% pride na 59°C.

a se ti da spustil IntelBurnTest za 15min?

sektor je pa imo nekaj zajebal pri termalni pasti, ker se pri takih temp proc najbrž že throttla.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...