Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Bessie reče Pravkar:

Ne vem, zgleda kul, sem nabavil, igral bom pa enkrat... :whistle:

Dej napiši kako je, ker jz sm dobival mešane občutke. Nekje pravijo, da je zgodba ql, ampak ta 3d mal smrdi, nekje da je vse slabo. Ful me zanima. Ker če je zgodba dobra, pol me zanima, tud če je pustolovsko slaba. Če pa je vse slabo, pa nam nabavil.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 4 urami:

Pa je to za kaj? Ker beneath a steel sky mi je bla fakin huda avantura. Res super zgodba, pa hude uganke.


Ta Beyond a Steel Sky mene ni najbolj navdušil. Ajde, preigral sem z veseljem in vse to, ampak nekako, kot da igra ne bi imela neke "duše". Mogoče me je tudi grafični pogon zmotil (pač 3D in to..). Skoraj podobno kot pri kultni fenomenalni avanturi The Longest Journey, kjer je kao nadaljevanje Dreamfall navkljub odličnim ocenam pri meni pustilo nek grenki priokus. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

men je pa bil dreamfall ful dobr. pač drgačn sam je bil dobr. uno epizodno k so izdal mi je pa blo mal čudno. sam mi je štekal na laptopu tko da ne morm glih realne ocene odat. sam dreamfall pač ni grenek. tko da kle si ga mal pomoje usekal mimo decapo

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Drugače pa je zdaj spet neko sušno obdobje glede novih (dobrih) avantur. Zato pač preigravam te starejše preko exoDOS-a in ScummVM. 
Še vedno pa najbolj čakam na trio: Loco Motive, Old skies in Death Corp. Za te tri vem, da bodo res dobre, ker sem preigral že demote. Daj si jih na seznam (če seveda že nisi), @Dejch
Sploh Loco Motive je res super odlična pixel-art detektviščina! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Oh, kakšen zajeb :blush:.
Včeraj sem igral The Twilight Oracle (odlično novodobno pixelart avanturco). Pa lepo preigram nekje tam 30 minut in mi pribije, da gre kao vse v temo,  ker je to pač zgolj demo. Itak mi je bilo sumljivo, da ni bilo voice-actinga (za katerega je na steam-u navedeno da je komplet). Never again piratizirat igrice, ki so načeloma itak poceni. https://store.steampowered.com/app/2338490/Twilight_Oracle/

 

Oh, kakšen zajeb, part 2.
Igram jaz luštkano A Twisted Tale, vse fino fajn, potem pa mi pribije da je bilo to samo prvo poglavje. Igra je namreč epizodnica!! , kar jaz pred začetkom igranja sploh nisem vedel. 
https://store.steampowered.com/app/1751680/A_Twisted_Tale/

 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

tole pa zgleda zelo zanimivo. sej se kar delajo nove pustolovščine. mi je to kar orng všeč. kar lahk povem čisto iskreno, da pustolovščine majo vse žive tematike, kar nobena druga zvrst nima. lahk rečem, da to je ravno njihov šarm. dotikajo se vseh tematik. bi pa rad videl, pustolovščino, kar je sicer se menda zgodilo samo enkrat, to je blo na Sega CD, pač dinozavri. dinozavri so zelo zapostavljeni nasplošno, nasploh bi rad igral pustolovščine oz. igre nasplošno, ki bi bile v času devonian, terrasic, jurrasic in crotescious obdobju. potenciala je veliko, začuda pa iger premalo. no sej tudi 10.000bc je tudi prekleto čist zapostavljen. čudno mi je, da tega ni več, vsaj otroci obožujejo ta obdobja, kar pomeni, da bi načeloma tudi najstnikom znal bit zanimivo, sam očitno ni kravatarjem v interesu, da se dela take špile.

 

hecno, da je v 90ih blo teh iger več, kakor danes kjer je tehnologija tok napredovala, da bi ble zadeve epic.

 

predstavljajte si igro kot subnautica, kjer bi uletel v ta obdobja, pa k ni glih survival, redko komu se da jebat s prehranjevanjem ipd. pa da odkrivaš vse te živali, ter vmes tud maš neko zgodbo in tudi uganke. to bi blo svetsko.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Dejch reče pred 2 minutama:

tole pa zgleda zelo zanimivo. sej se kar delajo nove pustolovščine. mi je to kar orng všeč. kar lahk povem čisto iskreno, da pustolovščine majo vse žive tematike, kar nobena druga zvrst nima. lahk rečem, da to je ravno njihov šarm. dotikajo se vseh tematik. bi pa rad videl, pustolovščino, kar je sicer se menda zgodilo samo enkrat, to je blo na Sega CD, pač neki v smislu jurskega parka. dinozavri so zelo zapostavljeni nasplošno, nasploh bi rad igral pustolovščine oz. igre nasplošno, ki bi bile v času devonian, terrasic, jurrasic in crotescious obdobju. potenciala je veliko, začuda pa iger premalo.

 

hecno, da je v 90ih blo teh iger več, kakor danes kjer je tehnologija tok napredovala, da bi ble zadeve epic.

Telltale Games so naredili tudi JP epizodnico, da ne boš spregledal. Zelo povprečna, ampak če si fan: https://store.steampowered.com/app/201830/Jurassic_Park_The_Game/

 

Pa Theropods je bil fundan na Kickstarterju, ampak še ni prišel: https://store.steampowered.com/app/1091870/Theropods/

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Telltale Games so naredili tudi JP epizodnico, da ne boš spregledal. Zelo povprečna, ampak če si fan: https://store.steampowered.com/app/201830/Jurassic_Park_The_Game/

 

Pa Theropods je bil fundan na Kickstarterju, ampak še ni prišel: https://store.steampowered.com/app/1091870/Theropods/

zanimivo, da sem praktično vse telltale igre preigral tega pa nisem. :D

Povezava do prispevka

Hja, težko je narediti igro, kjer ljudje in dinozavri dejansko sobivajo. Ajde, razen če to ni Jurrasic Park.

Spomnim se sicer ene res stare avanture od Cryo, kjer so ljudje in dinoti dejansko živeli v skupnem (alternativnem) svetu: Lost Eden. 
In pa dobršen del super (humoristične) avanture Justin Wack and the Big Time Hack se odvija v obdobju, kjer kamenodobci sobivajo z dinoti. 


Btw, tnx za Theropods, @Hernier!! Zgleda odlično in sem kar dal na seznamček. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

jz sm tud dal theropods na wishlist. to je čar pustolovščin, dotaknejo se vseh tematik, kar se AAA igre ne upajo, ker kravatarje skrbi, da se neb prodajal. čudno, glede na to, da so v 90ih vse te razne tematike naredile igre in podjetja to kar so sedaj. 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Nima sicer veze z dinozavri in tudi ne kaj dosti s pustolovščinami, ampak meni je bil Far Cry Primal precej dober. Najbolj na račun jezika, kjer so se avtorji res potrudili in izumili komplet pračloveško govorico! (imaš lahko tudi Eng podnapise, valda). 
 

Navedek

Wenja is a constructed fictional language in the video game Far Cry Primal, developed by Ubisoft. It is spoken by the Wenja, a fictional nomadic people in the game's world set in the valley of Oros in Central Europe. Two similar dialects, spoken by the Udam and the Izila tribes, are also present in the game.

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ko smo že pri jezikih oz. pisavah... Heaven's Vault je v tem pogledu biser. Sci/fi tematika z res dobrim settingom in zbodbo.  Plus to, da ima kar nekaj cepitev poti in posledično možnih koncev. Redko katera (novodobna) pustolovščina me je tako navdušila.  Itak smo že vsi preigrali, ampak vseeno..  Spada v "hall of fame"! :
Heaven's Vault on Steam (steampowered.com)

Fino je tudi, da ko štartaš new game+ ti ostanejo besede, ki si jih že prevedel.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...