Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

@DaCapo

 

Jst sm kupu zadevo ob izidu, kao simulira izgled early Mac avantur. Drugač je gameplay dokaj straightforward narativn puzzler (zelo malo klasično avanturističnega je). Men je res ful dogajal, je pa bol walking simulator kot kej druzga, čeprav je zadost zajeban, da ni glih konc v 1 urci. Vem, da nisi glih velik fen le-teh. 

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

@Ezoterik: kul! Hvala za hiter odgovor. Bom igri vseeno dal priliko, vsaj toliko da poskusim, ker sem pač radoveden :) . Igre se sicer sploh ne bi spomnil, če ne bi bila debata o pixel-art igrah v tisti drugi izbi. Čeprav, kot si napisal, sploh ne gre za ta grafični slog (po screenshotih mi je pač tako delovalo). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Nikjer ne najdem kakšne teme ali vsaj mnenja o igri Twin Mirror. Letnik 2020.


image.png.946a038c47bd83ea35f6208e70943701.png


Včeraj sem namreč preigral in mi je bila zadeva zelo všeč. Igra z odločitvami, pač v stilu teh interaktivnic. Zgodba zelo zelo po mojem okusu! Je pa vse skupaj dokaj kratko, glede na to, da gre za poln naslov in ne epizodnico. Preigral sem dobesedno v nekaj urah in po moje dosegel najboljši možni konec. ;) 

Avtorji so Dontnod (če vam je to kaj znano :) ). 

(3) Twin Mirror - Official Trailer 2020 - PS4 / Xbox1 / PC - YouTube

 

 

Povezava do prispevka

To sem sicer že enkrat pisal, ampak vseeno: f*** levo jajce bi dal za dober remake Colonel's Bequest od Sierre. Igra mi je bila res super, ampak v teh časih nimam ravno volje tipkovnično vnašati ukazov, poleg tega je pa tudi grafika že res zastarela. Spomine na preigravanje imam namreč res lepe. Spomnim se celo, da sva v prvem letniku srednje šole malce igrala s kolegom, ki ga je bilo v poznih večernih urah dejansko strah iti peš domov. Neka simple scena, ko gre zgolj obris ženske mimo velikega okna v bajti, ga je najbolj "sesula". :) Igro sem sicer končal v nekaj dnevih brez kakršne koli rešitve ali pomoči (kar je bilo za tisti čas in pri tovrstnih Sierrinih avanturah) kar soliden dosežek. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 16 minutami:

Kok mi dogaja da si moram zraven v zvezek zapisovat melodije in njihove opise, edino pustolovski del je mal tko, ni neki ful težka zaenkrat :/


Jap, igralna mehanika je edinstvena. Načeloma zelo preprosta, ker si pač melodije obvezno zapisuješ (in jih odigraš na pravem mestu, velikokrat tudi v obratnem vrstnem redu). Pustolovski del pa točno tako kot si rekel. Ni nekaj komplicirano tu, bolj ali manj spremljaš zgodbo. :)  Škoda da nikoli ni bilo "nadaljevanja". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

@Vse_je_najslabse: če smo že pri "oldschool" avanturah: Daj, poskusi igrat Colonel's Bequest. :) 
Jaz se trenutno trudim in čeprav imam igro v res lepem spominu, je dandanes preigravanje skorajda mučno. Laura se med hojo zatika ob vsak najmanjši predmet, ni "hitrega" kikanja na izhod iz sobe in moraš dobesedno čakati, da se gospodična sprehodi čez ekran. Ko želiš podrobneje preiskati nek predmet ali pa želiš samo odpreti navadna vrata, moraš stati do pixla točno zraven. Itd. Pa seveda ročno tipkanje ukazov, kar pa sicer še gre in daje tudi tisti pravi interakcijski feeling (hitro skapiraš kako in kaj), razen spet v primerih, ko nekaj napišeš čisto logično, Laura pa "ne razume". No, to je kar se tiče tehnikalij, ker sama zgodba mi je pa še vedno super. In liki so všečni ter seveda njihova razmerja. Koliko je v igri umiranja se sicer ne spomnim več dobro, ampak v glavi imam, da ga ni pretirano. Na začetku itak psiho scena pod prho in še par prizorišč. Pa čisto na koncu mislim, da moraš kar hitro ukrepati.

laura.jpg.88b5f282e5052672425c5b459a755a99.jpg

laura2.jpg.972f7b43520108e069529ba9325e4001.jpg
 

laura3.jpg.c11a53f1e8de1a6a9485c38c5cc0ef93.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 14 minutami:

Model, ravnokar si opisal moje nočne more. 


Kako smo včasih lahko komot igrali (in uživali!!) v tovrstnih igrah? Ure in ure... In seveda brez pomoči internetnih skozihodov. Po eni strani druge izbire itak ni bilo, po drugi strani pa smo dandanes pač razvajeni (oz. hvala bogovom, da se igre razvijajo). :) 

Zak je bil meni res všeč, ampak je imel neko j**** protipiratsko zaščito (nekaj z letalskimi kartami?) in ga dejansko nikoli nisem končal. :( 
The Longest Journey pa je itak še danes res bomba od igre. To sem preigral brez pomoči. Dolga avantura, ampak res ena najboljših. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ampak je pa Zak vseeno ena taka všečna igra, ali? Ni sicer dosegel tako kultnega statusa kot Maniac Mansion (in zato verjetno avtorji tudi niso nikoli naredili remaster/remake), ampak vseeno..
Evo, to je ena redkih starih avantur, ki je nisem nikoli končal in bom moral v kratkem malo poskusit s preigravanjem!
Obema tnx za idejo ;) 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:




Zak je bil meni res všeč, ampak je imel neko j**** protipiratsko zaščito (nekaj z letalskimi kartami?) in ga dejansko nikoli nisem končal. :( 
 

 

Zdej ste me spomnl na piratsko zaščito od Rocket Rangerja na Amigi, kjer si moral pred vzletom tankat toliko lunariuma kolikor je pisalo na secret decoder wheelu, ki si ga dubu v originalni škatli, da nisi nekam strmoglavu. Sej mislm da so pirati to dal v kakšno datoteko in si si sprintu zadevo, samo jaz sem bil takrat še premlad in mi ni blo jasn zakaj ne morem špilat in da se vedno sesujem po vzletu. Mi je bla pa zadeva zlo všeč, ker takrat je Cinemaware začel s špili ki so bli kao interaktivni filmi in na prehodu iz 8 bitnih računalnikov na 16 bitov je blo to uau.

 

Jest sem ga potem  tko "končal" da sem pogledu longplay na youtube-u. Pa se mi zdi po ogledu da je bil kar zajeban špil, ker si moral biti pri strelskih arkadnih sekvencah zlo natančen, še posebej ko si streljal v gondolo cepelina. Zack Mccracken sem pa preskoču v tistih časih, se pa spravljam, da bi preigral FM towns Zack-a (pomoje je to najboljša verzija do zdaj), oziroma upam da bo kdaj remaster.

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Ampak je pa Zak vseeno ena taka všečna igra, ali? Ni sicer dosegel tako kultnega statusa kot Maniac Mansion (in zato verjetno avtorji tudi niso nikoli naredili remaster/remake), ampak vseeno..
Evo, to je ena redkih starih avantur, ki je nisem nikoli končal in bom moral v kratkem malo poskusit s preigravanjem!
Obema tnx za idejo ;) 

 

Arguably je bolši špil kot Maniac Mansion (no predvsem so bolši puzzli, res nora zgodba in zanimive rešitve), sam je mel par res debilnih for:

 

1. ta letališča so ogromen timesink,

2. ful enih bednih labirintov, ki sam podaljšujejo gameplay.

 

 

Povezava do prispevka

@Mitsu: uuu, Rocket Ranger. Dobro si se to spomnil! Res ena taka top Cinemaware igra, dokaj zgodnji letnik. Tudi jaz sem igral na Amigi, itak. Glede zaščite pa se pravzaprav ne spomnim. Zdaj ko si omenil, vem da je bilo kar nekaj težav, ampak pirat mi ni dal kakšne fotokopije zraven disket, tako da se dejansko sploh ne spomnim, kako sem to rešil. Možno sicer, da sem imel neko dobro "crack" verzijo, ampak nisem čisto prepričan, ker vem, da me je kar jebalo to. Igra je bila na dveh disketah, ne?

Btw, celih 5 € želijo danes za to starinarnico. Vredna? 

Rocket Ranger (Emulated Amiga Edition) on GOG.com

Povezava do prispevka

Drugače, od Cinemaware iger mi je še vedno najboljša dobra stara King Of Chicago (1 disketa!), ki je celo zahtevala razširitev spomina iz 512 kB na 1MB.  Prvič ko sem igral pravzaprav sploh nisem vedel kaj moram početi (dejansko klikati po oblačkih, ki so predstavljali interaktivne odločitve :) ). Poleg tega je bila tudi na splošno ena mojih prvih iger na Amigi. Interaktivnica, ki je bila pravzparav veliko pred svojim časom. 
Takoj za njo pa na prestol seveda postavljam It Came from the Desert. Res tisti B-movie feeling, pa nekaj malega super glasbe. Sicer dokaj nadležni arkadni deli, sploh proti koncu, ampak OK. Biser od igre! 

Edit: gledam jaz zdaj malo po internetih in vidim to na Steam-u:
Cinemaware Anthology: 1986-1991 on Steam (steampowered.com)
Vredno denarja? Vse naštete igre v bundlu so mi seveda super, vprašanje je samo, če bom imel to voljo preigravat v današnjem času? 10 €.. Hm. To buy or not to buy? ;) 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Če mene vprašaš ni vredno, čeprav vsak ima svoje veselje. Jaz sem te zadeve igral še pred leti na Amiga emulatorju in ni isti filing kot takrat ko smo bili mulci in drugega nismo imeli. Če se ti da malo pozabavat z instalacijo emulatorja ga snameš tule https://fs-uae.net/, potem pa še špile kje na netu dobiš in lahko ponovno malo preigraš, samo ne vem če ti bo še všeč, meni ni. Tud glede Rocket Rangerja se sprašujem zakaj mi je bil takrat tako super špil. Edino kar sem jaz od Cinemaware-a še špilal in še kdaj igram je Defender of the crown Windows digital remastered edition. Ta mi je pa res zimzelen špil.

 

 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

Drugače, od Cinemaware iger mi je še vedno najboljša dobra stara King Of Chicago (1 disketa!), ki je celo zahtevala razširitev spomina iz 512 kB na 1MB.  Prvič ko sem igral pravzaprav sploh nisem vedel kaj moram početi (dejansko klikati po oblačkih, ki so predstavljali interaktivne odločitve :) ). Poleg tega je bila tudi na splošno ena mojih prvih iger na Amigi. Interaktivnica, ki je bila pravzparav veliko pred svojim časom. 
Takoj za njo pa na prestol seveda postavljam It Came from the Desert. Res tisti B-movie feeling, pa nekaj malega super glasbe. Sicer dokaj nadležni arkadni deli, sploh proti koncu, ampak OK. Biser od igre! 

Edit: gledam jaz zdaj malo po internetih in vidim to na Steam-u:
Cinemaware Anthology: 1986-1991 on Steam (steampowered.com)
Vredno denarja? Vse naštete igre v bundlu so mi seveda super, vprašanje je samo, če bom imel to voljo preigravat v današnjem času? 10 €.. Hm. To buy or not to buy? ;) 

 

Jaz sem kupil, na g2a sem še en steam ključ za 1,57 € zahaklal. Vedno sem si želel sprobat igre tega studia :) 

Povezava do prispevka
Hernier reče Dne, 3. 5. 2022 at 21:50:

Jaz sem kupil, na g2a sem še en steam ključ za 1,57 € zahaklal. Vedno sem si želel sprobat igre tega studia :) 


Ko boš preigraval King of Chicago oz. ga končal, te obvezno prosim za mnenje. Namreč, to je zame res ena tistih starošolskih kultnih "interaktivnic", ki sem jo na Amigi igral med prvimi igrami nasploh in mi je v glavi naredila "drm-mrm". Dočim, danes  je pa skorajda ne upam  pognati, da si ne bi pokvaril oh_in_ah_prelepih nostalgičnih spominov. :) 

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 9 urami:

Končal sem Star Trek A Final Unity. What a fucking game! Kok je blo to spregledan, res mi ni jasn, da trekiji to spustil in pustil to die. 

Taprav Star Trek nimaš kej :avadodo:


Mogoče sem kdaj že vprašal, ampak vseeno: kje si našel delujočo verzijo (za win10) ?
Pa še to: a je to tisti Star Trek, ki ima arkadne dele (vesoljske bitke)? Namreč, če ima karkoli arkadnih elementov, potem ni zame. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...