Skoči na vsebino

Internet - ISP - (Telekom, T2, A1 ...)


Interceptor

Priporočeni prispevki

  • 2 mesca kasneje...
  • 1 leto kasneje...

Zdravo mafija 😄 nevem niti kam naj tole vprašanje postavim, ampak dejmo probat 😄 a mi lahko kdo pomaga? Potrebujem nekoga, ki se na zadevo res spozna in bi mi lahko pomagal... Mogoce tukaj kdo iz A1? Skratka .. imam internet paket od A1 (A1 Ultra) in imam problem, ker je Nat type na 3, torej strict. Pri vseh prejšnjih ponudnikih nikoli nisem rabil nic spreminjati in sem bil vedno na type1 ali 2. Upnp je na enable, dodal sem tudi port forwarding, zadeva je se vedno ista. Sem pa na PS5

 

 

Any advice?

uredilo bitje Janez lll
Povezava do prispevka

kako se kaj obnese met mobilni internet (Hot al pa re:do) doma, kot edini internet?  Cenovno je precej bolj ugodno, kot optika pri A1 (100/20 mam za 29€) ...

 

Pa glede na to, da mi je ravno crknil modem (oz mi ga je mačka uničla), bi blo mogoče bolj smiselno it na to varianto (in met 1 rezerven fon kot hotspot al pa kupit ustrezen modem/router) in čisto odpovedat naročnino na A1.  Latency me ne ekstra moti, ker ne igram MP špilov at all.

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 18 urami:

Sej pravim, odvisno kaj pa kolko torrentas 

Če količine mesečno ne prekasajo kar mas max v paketih si ok

 

mja, re:do sploh nima tega

sicer ne morem vrjet, kaj se je A1 podvizal. Klical v nedeljo, dans mi bojda pridejo menjat modem čez kako uro :O

sam še veseeno tale mobilni je pol cenej ...

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
Janez lll reče Dne, 23. 12. 2023 at 9:21:

Zdravo mafija 😄 nevem niti kam naj tole vprašanje postavim, ampak dejmo probat 😄 a mi lahko kdo pomaga? Potrebujem nekoga, ki se na zadevo res spozna in bi mi lahko pomagal... Mogoce tukaj kdo iz A1? Skratka .. imam internet paket od A1 (A1 Ultra) in imam problem, ker je Nat type na 3, torej strict. Pri vseh prejšnjih ponudnikih nikoli nisem rabil nic spreminjati in sem bil vedno na type1 ali 2. Upnp je na enable, dodal sem tudi port forwarding, zadeva je se vedno ista. Sem pa na PS5

 

 

Any advice?

firewall naredit manj restriktiven

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
SpaWn reče pred 1 uro:

Kaj A1 ima tudi zaklenjene nastavitve routerja? WiFi dela vrhunsko, ne ljubi se mi kupovat svojega, bi pa imel Pi-Hole in odblokirane športne stave ipd.

 

Pi hole rabi bit samo priključen na isti network. Potem pa dodaš dnsje device-om ki so gor priklopljeni.

Kaj je pa problem s športnimi stavami? Načeloma ti ISP routerji nič ne blokirajo ... A je pri a1 kaj drugače? 

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 33 minutami:

 

Pi hole rabi bit samo priključen na isti network. Potem pa dodaš dnsje device-om ki so gor priklopljeni.

Kaj je pa problem s športnimi stavami? Načeloma ti ISP routerji nič ne blokirajo ... A je pri a1 kaj drugače? 

ISPji v Slo blokirajo vse znane stavnice, ker obstaja zakon po katerem lahko slovenci stavijo samo na slovenski stavnici. Probaj bet365.com

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
G-Man reče pred 3 minutami:

Katere pa so te blokirane športne stavnice, do katerih mi ISP preprečuje dostop?

 

 

image.thumb.png.371159e398be5adbe75aee23b0e671a4.png

 

 

nekateri dopuščajo, ampak ne bi smeli. preko katerega ispja dostopaš? Za TS recimo trenutno ne dela 22bet.com. Bet365 očitno dela, ampak ko sem še stavil so bile tudi tu težave. 

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 2 urama:

 

Pi hole rabi bit samo priključen na isti network. Potem pa dodaš dnsje device-om ki so gor priklopljeni.

Kaj je pa problem s športnimi stavami? Načeloma ti ISP routerji nič ne blokirajo ... A je pri a1 kaj drugače? 

DNS routerja bi moral preusmerit na Pi-Hole, tega se najbrž ne da narediti, to sprašujem. Če ne dela DHCP je brez veze. Lahko bi bil Pi tudi DHCP, tudi to ne vem, če se da izklopiti na routerju, da bi pol delalo.

 

Naši ISPji blokirajo strani na svojih DNSjih, če nastaviš npr. 1.1.1.1 zadeve delajo. Pri slednjem se mi gre bol za princip, ni da nujno rabim te strani.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 3 minutami:

DNS routerja bi moral preusmerit na Pi-Hole, tega se najbrž ne da narediti, to sprašujem. Če ne dela DHCP je brez veze. Lahko bi bil Pi tudi DHCP, tudi to ne vem, če se da izklopiti na routerju, da bi pol delalo.

 

Naši ISPji blokirajo strani na svojih DNSjih, če nastaviš npr. 1.1.1.1 zadeve delajo. Pri slednjem se mi gre bol za princip, ni da nujno rabim te strani.


Če nimaš dostopa do routerja ne boš mogu tega "sistemsko" rešit. Zato sem rekel da je v tem primeru pol rešitev, da sam ročno nastaviš primarni dns na device-ih da kažejo na pi-hole, sekundarne pana googl al cloudflare-a.

lol, kakšno "blokiranje" je to, če oni na svojih DNSjih to delajo? to lahko deluje samo za 60letne boomerje.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...