Skoči na vsebino

iOS


Arey

Priporočeni prispevki

Iz androida sem presaltal na ios, na nov telefon nisem prenasal nicesar, le staro sim sem dal not. Danes sem z iphonea poslal sms kolegu, odgovor pa sem dobil na star telefon, ki notri nima sim. Odgovor sem prejel v obliki RCS sporocila na starem telefonu.

 

Sicer mi ni blo jasno kako so odgovori prihajali na star telefon, ampak sem sklepal da so RCS sporocila vezana na nek acc ki sem ga mel vezanega na star telefon. Zato sem na starem telefonu naredil factory reset in upal da bo to resilo problem. Ampak ne, še vedno ne prejemam njegovih sporocil. Kaj sem falil?

Povezava do prispevka

RCS laufa purely preko WIFI/mobilnih podatkov, iz cesar lahk sklepamo da deluje na podlagi TCP/IP... kar pomen da verjetno obstaja pri googlu/ISPju nek register na kater IP ali pa hardwareski naslov je nazadnje bil dolocen RCS naslovnik dosegljiv in ga tja tudi preusmerja.

Ker Apple nima RCS-a, se ta naslov ni prepisal in bodo RCSi sli v prazno.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Ok, zdej sem pa že resno obupan, da rabim pisat o tej težavi na forum... kupu sm svoj prvi ajfone 15promax, pa že drugi mesec uporabe naletim na bug, ki mi ne da miru in zaradi katerega morm še zmer rockat svoj stari dobri huawei 10mate pro. Pa tudi nič relevantnega glede rešitve ne najdem na širnem spletu.

 

Stvar je taka, da ko hočem šerat od kogarkoli objavo v svoj instagram story z dodanim tekstom ali stickerjem, mi aplikacija najprej par sekund loada v prazno, potem pa se nič ne zgodi in gumb za share posivi. Če NE dodam tekstov ali stickerja, šera normalno. Enako se zgodi tako na mobilni kot na WIFI povezavi. Medtem ko na androidu vse deluje bp - isto oblikovan story, z istim tekstom in stickerji. Probal zdaj že na vsaj treh različnih primerih iz različnih objav.

 

Probal sem že resetirat telefon, reinštalirat aplikacijo. Šel sem že čez vse nastavitve za povezavo - wifi in mobilno. Nič, kar bi pomagalo. Kolega, ki ga cel življenje že masiram, da je apple crap, mi predlaga, da raje prodam ajfone, češ da to ni zame.

Povezava do prispevka
DjJuvan reče pred 6 urami:

No, ko stisnem tisti "Your story" gumb, se pojavi loading kolešček in melje 10 sekund, potem pa zgine in gumb posivi. Obstane na tej stopnji in lahko le križec stisnem in prekličem objavo. 

 

zdej sm še prav kliknu your story da se prepričam da meni dela in je šlo vse normalno čez

 

updejtaj še instagram app ali pa morda je kaj v nastavitvah da app nima dostopa

 

IMG_1249.thumb.png.23f61d5fff5ca4febbc27d08ed11c17f.png

 

IMG_1250.thumb.png.797b4935f833304d0b2b442ffd1497c8.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...