Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

Ma sej zdaj za to ceno (okoli 500€) je 6 Pro dobra izbira, za polno ceno pa nikakor ne.

 

Moti me:

- slab quality control (moj je imel defekten zaslon, kar je glede na internete bilo zelo pogosto, dogaja se pa čuda stvari od random pokanja zaslonov do stekla kamere)

- zanič modem (z updati se je sicer zadeva malo izboljšala, ampak še vedno dostikrat nimam signala ali pa je slednji zelo slab na lokacijah, kjer ga drugi telefoni imajo)

- pri nas ne dela 5G brez rootanja (to ni napaka, ampak me vseeno moti)

- en kup nekih bugov v SWju, ki niso kriticni, so pa moteči (majkemi je bolj zbuggan kot vsi moji prejšnji Xiaomiji skupaj)

- updati se instalirajo celo večnost zaradi dveh particij, kamor se namesti sistem iz varnostnih razlogov

- procesor je bogi in energetsko potraten

- zelo počasno polnjenje za današnje standarde

- kamera je super ampak v določenih pogojih porazna, vsa zadeva s telephoto kamero in super res zoomom pa je bolj marketinški trik kot kaj drugega kar naredi nakup Pro verzij precej manj smiseln (če koga zanima kak več naj prebere tukaj https://hoagonsight.com/the-pixel-7-cameras-overprocessing-and-image-distortion-problems-why-they-occur/

 

Sej na splošno dela in vse, samo ga pa ne bi še enkrat kupil oziroma, bi najbrž kupil a verzijo za pol manj denarja.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Jaz v bistvu vedno bolj opažam, da so flagship telefoni dosti, ampak dosti precenjeni in gre tukaj bolj za marketing kot kaj drugega. Tudi reviewi so zelo nezanesljivi in velikokrat (najbrž nalašč) spustijo precej velike pomanjkljivosti.

 

Pogojno bi kupil kakšen iPhone, pa še to samo zaradi dolge podpore in updatov. Drugače bo naslednji telefon nek midranger tam do 300€.

 

Moj prejšnji Redmi Note 10 Pro je razen kamere (s tem, da sem naredil super makro fotografije, katere s Pixlom ne morem), manj kvalitetnega zaslona in brezžičnega polnjenja naredil vse enako ali boljše kot ta Pixln 6 Pro. Pa govorimo o 250€ vs 900€ (polna cena). Ne vem, kje je tukaj računica.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Kar se kamer tiče mi kar dosti pomeni, opažam pa, da sploh ni takšnih razlik, kot jih omenjajo reviewerji. Pa ne samo to, včasih je kamera celo boljša na cenejšem telefonu (dober primer so smeti od Samsunga S21 z Exynosom, česar pa, kot se spomnim, noben review ni omenil).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Zdravo. 

V temi Samsung sem zastavil vprašanje: "že ta drugi samsung a40 je šel po gobe. kaj podobnega bi lahko kupil, tudi rabljenega, samo da je manjše velikosti in da je kul telefon? ne bi dal več kot 250 eur. a se sploh kej majhnega dobi?"

Morska Glista mi je svetoval https://www.unihertz.com/products/jelly-star, ki pa itak ni trenutno na voljo.

 

Kaj je podobno Samsungu A40, pa da se splača zdaj kupiti? 

Povezava do prispevka

Problem je, ker so majhni telefoni postali premium in imajo temu primerne cene. Mogoče kakšen iPhone SE, ampak spet je bolj staro jajce pa nekje na 400€ si.

 

Lahko ti povem, da je na primer Xiaomi Mi 11 Lite zaradi tankega ohišja in nizke teže precej prijeten za držati v roki in prenašati naokrog. Mogoče bi lahko vzel v poštev tudi ta dva dejavnika, boš veliko lažje našel kaj za tnvoj budget.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

A nima Lenovo nekih majhnih telefonov? Ne vem kje sem to zasledil. 
 

Also, priporocila za oceta, low-mid range tel. Trenutno ima ne vem vec ker android one telefon ze par let in je z njim FUL zadovoljen samo ze kaze malo starost. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Zadnje čase dobivam cel kup klicev iz Maldivov, zelo ocitno s plačljive številke, ker enkrat pozvoni in prekine. 

 

Ker klici prihajajo z različnih številk moram blokirati vsako posebej. Obstaja za Android (še bolj idealno bi bilo, če bi imel Pixel to vgrajeno že po defaultu) možnost blokiranja določene klicne številke države?

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 14 urami:

Zadnje čase dobivam cel kup klicev iz Maldivov, zelo ocitno s plačljive številke, ker enkrat pozvoni in prekine. 

 

Ker klici prihajajo z različnih številk moram blokirati vsako posebej. Obstaja za Android (še bolj idealno bi bilo, če bi imel Pixel to vgrajeno že po defaultu) možnost blokiranja določene klicne številke države?

 

Ko sem še imel Androida sem si nabavil tale app in sem samo dal blokado na državno kodo številk in je delovalo.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.callsblacklist

 

Pro sem nabavil, ker ne maram reklam v blokadi reklamnih klicev :D 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 4 urami:

Ja ma mi bi radi poceni majhen flagship telefon.

 

Pravzaprav, če dobro pomislim in čeprav sem razvil nek love/hate odnos do Pixlov, je mogoče še najbolj pametna izbira kompaktnega telefona Pixel 6a, ga dobiš tudi že po 250€ v akcijah. Če imaš malo več € pa Pixel 7a.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Ja za uveljavljanje garancije ga lahko pošlješ na katerikoli EU servis iz katerekoli države, edino nazaj ti ga ne morejo več poslat, ker lahko pošiljajo samo na naslove uradno podprtih držav.

 

Jaz sem recimo kupil na Amazon.it pri privat sellerju in je bil ta seller toliko pošten, da je prevzel vlogo posrednika med mano in Googlom.

Povezava do prispevka

A se je že komu zgodlo da je telefon (Redmi 9c) sam zamenjal geslo za odklep (ekrana?) ... Ne pin prou odklep telefona? Prstni odtis ni prijel ker smo ga restartal.

 

Pr tamali nismo več mogl not pridt nikakor samo ponastavt telefon. Tud do backupa nismo prišli ker ni tega gesla.

 

 

 

Povezava do prispevka

To sta zdaj dve ločeni stvari. Odklep ekrana (geslo ali PIN ali karkoli nastaviš) oziroma biometrični odklep sta eno in isto, samo, da je biometrični odklep hitrejši.

 

Password za restorat backup pa je password od Mi accounta, kamor se backup tudi shrani. To je čisto drugi password, vezan na Mi Account.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
MorskaGlista reče Dne, 7. 8. 2023 at 10:18:

To sta zdaj dve ločeni stvari. Odklep ekrana (geslo ali PIN ali karkoli nastaviš) oziroma biometrični odklep sta eno in isto, samo, da je biometrični odklep hitrejši.

 

Password za restorat backup pa je password od Mi accounta, kamor se backup tudi shrani. To je čisto drugi password, vezan na Mi Account.

nene... Geslo za odklep ekrana ne sima... Po restartu moraš dat pa geslo notri ker ti biometrika ne prime.

 

Mi account ni mel nobenega backupa... samo google ga je imel... ta je pa zahteval geslo ekrana... 

 

Na koncu sm jebiga vse sformatiral... Dobr da ma tamala vsaj slike v OneDrivu.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
zenjars reče pred 18 minutami:

Do četrtka rabim nov telefon k mi je ratal trenutnega razbit. Lahko kdo priporoča kakšnega ki se ga da dobit na tok hiter rok. Do sedaj sem imel Samsung S7, tko da bi zdej mel nek podobnega po velikosti. Cena nekje do 600eur...

 

https://www.bigbang.si/google-pixel-6-5g-dual-sim-izdelek-689334/

 

Maš tudi Pixel 7 za malo manj kot 600€ samo ne do četrtka :no:

Povezava do prispevka

Realme je sub brand od Oppo. Konkretno ta model ni ne vem kaj (predvsem kamera nima glih dobrih reviewov), ostalo pa je za ta denar (180€ z vezavo) po mojem v redu.

 

Naj bi imel 2 leti main updatov in 3 leta security updatov. Se pravi si s tem Pixlom 6 iz linka glede tega na boljšem kar se tega tice., čeprav je izšel 2021.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...