Skoči na vsebino

Final Fantasy VII Remake in Rebirth


Priporočeni prispevki

Jaz sem tud uceri ugasnu k sem popizdil ker nisem mogu ugotovit kaj pomeni zeleni krog pri trebusnih, ok rumeni pritiskas, zeleni ma nek tension sam kako naprej semi napolni bar do konca potem pa Tifa pade po tleh k da bi ji en zabil konzervo pelatov v glavo., mejbi sem sam jaz prevec stupid da bi dojel al neki.  

Povezava do prispevka

@NiblonianPri zelenemu pritisneš samo do polovice (haptika), ko se ves krogec nafila pa pritisneš do konca, da gre dalje.

 

Ne vem no, jaz sem do sedaj vse spucal za najvišji rank in rewarde. Večino stvari sem naredil v prvo, ene par 2x, ker sem moral prej poštekati kaj je fora (učenje vzorcev). Ene par je pa res bolj zafukanih in rabiš malo trenirati (trebušne, klavir).

Jaz uživam pri čisto vseh. Pa haptika dejansko naredi ene stvari ful bolj zajebane, ko moraš hitro pritiskati triggerje, ti se ti pa vedno bolj upirajo. Adijo risarska kariera, welcome tendonitis. :D

 

tl;dr skill issue, slabi ste, git gud, nonoti eni. :D

 

Pa carsko glede male @Gatsuline. :wub:

 

Aja, drugeče meni je igra prelepa. Pojma nimam o kakih grafičnih anomalijah je govora. Meni je tale svet narejen ful boljše in bolj organsko od precej mrtve Tsushime (tam so mi bile samo viste res nore, ko sem se pa malo bolj osredotočil na detajle, pa mi je deloval, kot da sem v exclusion zone v pripyatu). Mogoče je samo fora, da je na eni strani pure fantasy, na drugi pa so skušali rekreirati neko zgodovinsko pristno okolico?

Sam ja, meni je art bolj pomemben od resolucije in ostalih tehničnih detajlov. Štekam folk, ki opazi, da je neki narobe z grafiko. Sama sreča, da meni to uide. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Mene tud načeloma ne mot preveč, ma v performance mode je tukaj res enormna  razlika med igro in vmesnimi sekvencami... Sej čez eno leto bo tole tako kot v Remake vse popravljeno sam trenutno pa res prov seka ven na čase, predvsem pa na tej lokaciji kjer si zdej. 

Povezava do prispevka

@ke_kitmajkemi da sem probaval vse to pa mi ni slo :) mogoce sem sam skadil en zvitek prevec :D

Drgac pa men je tud nice svet, edin kar mi je mal bedno je da je zelo JRPG in ni day/nigh cikla, sej svet in mesta so polno NPCjev k prbijajo svoje, sam je vse staticno, ni nobenega filinga da folk dejansko zivi tam, pa da se kej dogaja. 

Tud ta poudark na minigayming mi pocas tud ze najeda, se posebi v Costa Del Sol. Hodis naokol z malho polno Gila a kopalke si lahko kupis samo z nekimi kuponcki. FFS resno. 

Cel game play loop je dobesedno main arc ----> mini game ---- side quest ---- minigame ---- sidequest + minigame ----> main arc ki te pelje v novo cono tam pa spet ---- Ubi towerji, neki enemiji, summon battle novo mesto kjer se zacne spet epopeja z mini gejmi. 

Glede na OG igro kjer so bli mini gejmi ali mocno vezani na zgodbo bike battle iz midgarda, bordanje )in vsi postranski v golden saucer mi je to dobesedno tlacenje minigejmo v vsak koticek res mal dosadno. 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 12 minutami:

Mene tud načeloma ne mot preveč, ma v performance mode je tukaj res enormna  razlika med igro in vmesnimi sekvencami... Sej čez eno leto bo tole tako kot v Remake vse popravljeno sam trenutno pa res prov seka ven na čase, predvsem pa na tej lokaciji kjer si zdej. 

Se mi zdi, da vem kaj misliš. Ene skale izgledajo še iz časov PS3. Gongaga scenic spot je bil najboljši pokazatelj tega. Puste skale in en cliff v morju. Tisto me je malo presenetilo lol. Kot, da bi nalašč skušali delati parodijo. :D

 

@NiblonianTisto sem ponavljal fulkrat dokler mi ni prvič uspelo. Je bil tak ahaaa moment. Nisi nič ti kriv, slabo je razloženo.

Timing je pomemben. Ne samo nivo pritiska.

Niblonian reče pred 10 minutami:

sej svet in mesta so polno NPCjev k prbijajo svoje, sam je vse staticno, ni nobenega filinga da folk dejansko zivi tam, pa da se kej dogaja.

Uh, vidiš, jaz pa nisem dobil tega občutka. Men deluje stvar zelo prepričljivo.

Jaz sem očitno prevelik fan in ne opazim takih pomanjkljivosti al neki. :D

 

Glede količine mini gameov pa je meni ravno obratno. Komaj čakam, da dobim nove v vsaki regiji.

Ne vem no, najbrž stvar okusa, sam meni je balance med raziskovanjem, bojevanjem, mini games in progressanjem zgodbe res ful ful dober.

Po 70 urah se še vedno nisem naveličal nobene stvari.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ma ja resolucija je v kurcu.. ne vem kaj je to max 1080p.. moglo bi bit kot je v quality mode in 60 fps in bi bilo super

 

V presnjem delu ni blo tako ma so bili neki popini na dolocenih teksturah se spomnem.. mah v glavnem.. svohcen je ps5 ou pomoje niso znali tipi optimizirat frejme.. sej drugace art pa grafika je ql.. samo resolucija in frejmi ne stimajo skupaj.. more bit 60 fps in 1440p in nek scailing, ma tle ni ne.. 

 

Drugace sem prisel v kenjon, samo v jungli nisem delal side questov.. nekako me je izcrpalo, sem izgorel, prevec je tega oz prevec dni zapored igram in se mo ze ponavlja in me zivcira, ker hovem cimprej naredit te side activity da grem naprej

 

storyja je casovno ful manj v primerjavi z open worldom.. story misije so easy in hitre in na koncu je boss, kar mi je ql, ker bi se manjkalo samo se da morem ubijat 100 sovragov preden pridem do bossa al neki labirinti.. sam pol imas s5 hitro open world.. towerji, kristali, fajti, chocobo, vlect jebene kokosi za vrvico, pressure and stagger enemies or fail questi, neskoncno MINIGEJMOV... Ahhh rabim par dni pavze

 

Drugace igrica je ql

 

 

Povezava do prispevka

Meni pe je celo un side quest s kurami bil kul. Ajde, sama game mehanika je bila krneki, do te mere, da sem dobil občutek, da se devi delajo norca na račun takih dosadnih opravil v igrah. Ampak banter in končni izid kvesta so mi poplačali prvotno trpljenje. :D

 

Ful bi rad več questov, kot so tisti s treasure huntanjem na podlagi fotografij okolice.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 19 urami:

Ma ja resolucija je v kurcu.. ne vem kaj je to max 1080p.. moglo bi bit kot je v quality mode in 60 fps in bi bilo super

 

V presnjem delu ni blo tako ma so bili neki popini na dolocenih teksturah se spomnem.. mah v glavnem.. svohcen je ps5 ou pomoje niso znali tipi optimizirat frejme.. sej drugace art pa grafika je ql.. samo resolucija in frejmi ne stimajo skupaj.. more bit 60 fps in 1440p in nek scailing, ma tle ni ne.. 

 

Drugace sem prisel v kenjon, samo v jungli nisem delal side questov.. nekako me je izcrpalo, sem izgorel, prevec je tega oz prevec dni zapored igram in se mo ze ponavlja in me zivcira, ker hovem cimprej naredit te side activity da grem naprej

 

storyja je casovno ful manj v primerjavi z open worldom.. story misije so easy in hitre in na koncu je boss, kar mi je ql, ker bi se manjkalo samo se da morem ubijat 100 sovragov preden pridem do bossa al neki labirinti.. sam pol imas s5 hitro open world.. towerji, kristali, fajti, chocobo, vlect jebene kokosi za vrvico, pressure and stagger enemies or fail questi, neskoncno MINIGEJMOV... Ahhh rabim par dni pavze

 

Drugace igrica je ql

 

 

 

resolucija v performance naj bi bla clo 1440p sam problem je da imajo res nagravžno zanič upscaling in da vse prevečkrat vseskup zablura v res nerazumljivi meri. Patcha ki so ga obljubljal ki naj bi to popravil pa ni in ni... Sem pa tud jaz počas sit enih in istih stvari ki se jih počne v tej igri in roko na srce so stranski kvesti slabši kot v Remake če mene vprašate - lovljenje kokoši je res fucking junk. Do Golden saucerja je blo vedno boljše, odtlej gre vseskup žal navzdol. Summoni se mi pa sploh zdijo še manj relavantni kot v Remake...

 

Aja pa če bi imel opcijo izklopit Chadleya in MIA bi to naredil že na drugi mapi... Dejansko sem v enmu fightu ki sem ga ponavljal ker nisem naredil vseh challengev (dont get toad status pomoje) mutal TV ker me je pička spravla ob živce...

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 5 urami:

Aja pa če bi imel opcijo izklopit Chadleya in MIA bi to naredil že na drugi mapi... Dejansko sem v enmu fightu ki sem ga ponavljal ker nisem naredil vseh challengev (dont get toad status pomoje) mutal TV ker me je pička spravla ob živce...

Vse ostalo kar si napisal se mi zdi pretiravanje in ful ironično, glede na to kako reagiraš, ko "smetana" kurca sidequeste brez vsakršne substance v dosti slabših ubi igrah.

 

Z annoying Chadleyem in MIO se pa enostavno moram strinjati.

Prej me sploh ni motilo, ker sem malokrat ponavljal kak fight, ampak včeraj sem se z enim v simulatorju jebal ene 2 uri, preden sem obupal (Mindflayer, ki ga je treba ubiti pred support moboma - tisti, ki se je spomnil takega fighta je totalen sadist lol, sploh ne vem ali je možno narediti ta challenge z liki, ki jih mainam) in je prehajanje med simulatorjem in menijem za spreminjanje materia loadoutov tako faking tedious in počasno, da sem skoraj umrl zraven. Vmes pa še Chadley skuša delati nek small talk, ki se ponavlja v treh variantah. Kill me please. :D

 

Mi pa bojevanje, identično kot pri Remakeu, postaja vedno boljše in boljše. Pure fun.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

kva bo to pokal v tretjem delu ko bodo nametali not še like iz Kingdom Hearts

Za razliko od Remakea, so mi liki tukaj ena od najsvetlejših plati igre.

Celo nadležni Chadley, ki sem ga prej sovražil iz dna srca, mi je tukaj dosti bolj prebavljiv.

Se mi zdi, da so ful ful izboljšali writing.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Včeraj sem preklopil na quality mode in ker sem šel ravno v štorijalni del kanjona ki se ne dogaja zunaj me celo ni motil tolko 30fps stuttering na oled tvju. Razlika v grafiki je pa tako enormna da bom verjetno probal kar naprej takole igrat... Itak bom moral preživet v DD2 z fpsji pod 40 baje... :D 

 

Btw 5. pesem je pa adijo pamet. Bom pa verjetno začel skipat sidecontent do konca igre ker so mape in količina vsega čedalje večje drugače ne bom končal igre do izida DD2.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Če bi radi na koncu imeli spucan ves side content, se vam ne splača puščati za na koncu. Baje se v Ch12 odpre world fast travel in se v vseh regijah napopajo novi side questi in opravila. Tisto bo šele burnout. :D

 

@GatsuA to misliš theme za Cosmo Canyon regijo? Pač, standard FF7 remiksan klasik. Ne vem ali obstaja v teh igrah kak komad, ki mi ne bi bil vsaj dober, če ne odličen.

Po Gongagi me je ponovno sezula čisto nova melodija, ki je ni bilo v OG 7ki. Village of the Gi Theme, ki se vrti po Nanaki trialu.

Kaj mi dela vokal. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

 

@GatsuA to misliš theme za Cosmo Canyon regijo? Pač, standard FF7 remiksan klasik. Ne vem ali obstaja v teh igrah kak komad, ki mi ne bi bil vsaj dober, če ne odličen.

Po Gongagi me je ponovno sezula čisto nova melodija, ki je ni bilo v OG 7ki. Village of the Gi Theme, ki se vrti po Nanaki trialu.

 

 

igranje klavirja sem mislil doh ne pa theme song :D 

Povezava do prispevka

Pizda dabes swm igral cel dan in me delajo zivcnega te side activities.. sam ki jih hoce nardit.. najvecji toxic je jungla.. labirinr, nonatop se zabijaa z chocobojem.. katastrofa in side questi so se posebej dosadni

 

Ampak imam swm naredil vse razen v Cora mi je zaglical phenomena quest.. ostalo je narejeno do 12 chapzerja

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Eja.. dobro jaz sem to naredil na dynamic amapk sem umrl enih 3x.. drugace lahko daa na easy

 

sam tej zadnji bossi od phenomenon questa in enga side questa middle manager 5 rund pa sem kar lepo dal na easy.. ker je bilo too much drkanja v glavo iz strani developerjev.. aja pa odina sem dal tudi na easy

 

Pa zadnjega bossa v kartah sem pocekiral taktiko na netu.. in zadnji step pri middle managerju nek 3d battle sem tudi pocekiral, ker nisans da se jebem 10 ur za to

 

Cela igrica neka v izi in pol ti hiti neke zajebane bosse z milijardo hpja, damaga in se te lahko one hittnejo.. krneki

 

Drugace story bossi niso tako izi

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

A ni to pričakovano, da bo non mandatory content bolj zajeban od story zadev? Zdaj sem že trikrat ponavljal King Zu-ja v Nibel regiji. :D

 

Ko vas poslušam kako pizdakate, se meni samo smeji. Komaj čakam dodatne zadeve v Gold Saucerju.

Je pa res, da ne vem ali bom sposoben it skozi vse story chapterje na hard. Zaenkrat mi na normal noben encounter vezan na story ni delal kakih posebnih težav. Bomo vidli ali bo padla platina. Igra si definitivno zasluži. :wub:

Povezava do prispevka

Ja to ce prevec igras pol te zivcira

 

Ma na hard ni tezko.. razen ta boss ki ga je omneil gatsu ker je en za drugim

 

Jaz nisem umrl nikoli razen pri unih bossih ki te one shottajo in ne stekas kaj mores naredit, ce ne beres :)))

 

Itak imaa sel kup stavi za sw healat in revajvat

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...