Skoči na vsebino

Final Fantasy VII Remake in Rebirth


Priporočeni prispevki

https://www.eurogamer.net/final-fantasy-7-rebirth-review

 

https://kotaku.com/final-fantasy-7-rebirth-remake-mini-games-third-game-1851272221

 

Dva opisa, ki se orenk spotikata v bloatanje contenta čez vse mere. Baje še ful hujše kot v FF 7 R. Ta del igrice, ki je bil v original FF 7 dolg 12 ur, so raztegnili v Rebirthu na 40-90 ur igranja. Recimo ena area, ki je bila v originalu velika 2 screena, je zdaj samostojen ogromen labirint pa še svoj mako reaktor ima na koncu lol. Kao nekje 30% je zgodbe, ostalih 70% pa miljavžent questov, aktivnosti, bojevanja in pa predvsem XY različnih minigamov :D Eni so baje noro hudi (neke karte), drugi so pa najbolj u pizdi minigami ever v gamingu :D In valda potem svinjsko tepi fokus in pacing.

 

Pač je za kogar je, mene sta razvlečenost čez vse meje in nikakvi tempo čist ubila v FF 7 R. Vsi trije remaki bodo imeli na koncu skupaj koliko, čez 200 ur? :D

 

 

Povezava do prispevka

Ma sej to je standard za vsako tako igro po moje.

Galko ima dober point.

 

Se mi zdi, da je fora tako visokih ocen v tem, da se folk sploh ne zaveda, da podleže nostalgiji. Men se je isto zgodilo pri FF7 Remake.

 

Sicer pa večina reviewov omeni, da je side zadev ogromno, ampak je večina stvari zanimivih.

Bomo vidli koliko je resnice v tem, ko se poleže nostalgija hype kak mesec po preigranju. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 8 urami:

Sem malo čekiral in ima Giblin še malo ceneje, če bi raje vzel tam.

https://goblin.si/playstation-5-igre/final-fantasy-7-vii-rebirth-playstation-5

Ne vem pa koliko je poštninaEDIT: Poštnina je 4 EUR, tko da pride vse skupaj 73 EUR. Mimovrste ima prevzemno mesto v Kopru in lahko to odšteješ.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 28 minutami:

Ma sej to je standard za vsako tako igro po moje.

Galko ima dober point.

 

Se mi zdi, da je fora tako visokih ocen v tem, da se folk sploh ne zaveda, da podleže nostalgiji. Men se je isto zgodilo pri FF7 Remake.

 

Sicer pa večina reviewov omeni, da je side zadev ogromno, ampak je večina stvari zanimivih.

Bomo vidli koliko je resnice v tem, ko se poleže nostalgija hype kak mesec po preigranju. :D

 

točno tko ja. Ne sej je ful lepo da se Square tok trudi z remaki, jaz pri FF 7 R v resnici ful nisem dobil občutka, da želijo samo stisniti keš iz igralcev - se mi je zdelo, da si dejansko ful želijo narediti odličen špil, ki ne bo delal krivici god tier originalu. Sploh mi ni dajal špil takega driska po faci vajba kot ga imajo sicer njihovi špili zadnjih XY let. Ampak jebi ga modelčki, iz posamičnih delov, ki so v originalu dolgi vsak po 10-15 ur, želite vi narediti igre, ki ima vsaka med 40 in 80 ur - in hkrati NE želite "preveč spreminjati core izkušnje" :D  Ja porkaduš no, to pa ni lahek task, sploh pa ne za developerja, ki v resnici ni naredil zares fantastičnega špila že kakšnih 20 let. In kar se mene tiče, jim ni uspelo niti slučajno zadeti iste kvalitete kot v original FF 7. Tisto je pač za moje pojme zlati standard early 00s JPRG-ja, kjer se je vse poklopilo - od mega edgy protagonista in enega najbolj cool antagonistov do yolo kompanjonov, cool zgodbe, super občutka levelanja, zelo močne ekološke podnote, skrivnosti... ...in pa tudi ODLIČNEGA tempa, strukture glavnega questa ter ravno pravega miksa raziskovanja in linearnih delov. Težko boš nekaj, kar je tako popolno funkcioniralo, raztegnil na 4-kratnik igralnega časa (in to z relativno povprečnimi developerji), pa da hkrati ne bo trpela kvaliteta. Ne gre.

Povezava do prispevka

EnaA ima za okoli 63 evrov. 6 evrov poštnine. Ampak če je kdo v LJ jo lahko gre sam iskat .

Je kdo igral remaster Crysis Core? Je vredno? Naročil na Amazon.it za 28e. Prevzemno mesto imajo na bivšem mejnem prehodu Škofije. S Prime naročnino je poštnina zastonj, kar se meni splača, ker imam 5 minut z avtom.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

Pizda, meni je po ene 4. urah igranja tole nad vsemi pričakovanji.

Demo me je pustil dokaj hladnega, predvsem ker mi je bilo premikanje ful leseno. Zdaj so to izpilili in se stvar igra veliko bolje.

Boj je sicer malo preveč kaotičen in nenatančen, ampak je vseeno fun. Mogoče se moram samo malo bolj privaditi. Pri Remakeu sem začel na polno uživati v boju šele nekje na polovici igre. Bomo vidli kako bo tukaj.

 

Prezentacija je fenomenalna. Svet je ogromen in prelep. Prvo mesto, ki ga obiščemo (Kalm) je polno življenja in detajlov. Nočne viste so insane. :avadodo:

Nostalgični vajbi pokajo na vsakem koraku. Komot bi samo šetal okoli in poslušal znane melodije. Perfektno za vse suckerje. :avadodo:

 

Zdaj malo bolje razumem čemu tak metascore.

uredilo bitje ke_kit
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Nisem igral dema, pa me je par stvari uceri kr posteno zmotl. Zavlacevanje v tri pizde materne z nekim minigame plazenjem po tleh, soldier boy se premika po polzje med pozarom ki mu ubije mamo itd...drgac zelo kul igra s kartami je zanimiva zabil veliko casa da sem premagal 3 igralce v Kalmu, grafika fenomenalna,  story twisti padajo ze od zacetka in me res zanima kam/kako bojo razvil naprej.

Povezava do prispevka

Pacing na začetku je za popizdit ja... nonstop te nekaj upočasnjuje igra v 3pm in to je nekaj kar mene najbolj iritira v igrah. Tam ko pride v gorečo vas se premika tako počas da bi lahko zaspal vmes ffs... Sej ko prideš ven v open world pol je pa takoj vse boljše. Boj se tud men zdi zaenkrat bolj kaotičen kot v prejšnji igri. 30fps je zame no go. Enostavno ne prenesem OLED trzanja slike ob premiku kamere, itak so pa glede na demo vidno izboljšali performance mode. Vmesne sekvence so pa kot vedno pri FF igrah razred zase. Aerith in Tifa :wub:

Povezava do prispevka

Tista mini igra s plazenjem je zmotila tudi mene. Narejeno brez vsakršnega občutka za pacing.

Mene je presenetilo, da je to bil edini tak primer. :D

Zaenkrat so mi te story sekvence, ko slediš nekomu in ti podaja neko ekspozicijo, ti pa se lahko nemoteno premikaš le za njimi, EDINI slabi aspekt igre. Ampak to me itak moti pri vseh igrah.

 

Pa zdaj, ko sem opravil par sidequestov, moram reči, da lahko tudi ta aspekt igre pohvalim lol.

Primer questa, ki bi mi bil v večini primerov beden:

Barman v Kalmu si želi nazaj Queen's Blade karto, ki jo je zakockal. V zahvalo nama s Tifo naredi cocktail, ki se ga je naučil od kolega, ko je obiskal legendarni 7th Heaven bar v Midgarju in mu Tifa namigne kako popraviti formulo. Res kul način za osmisliti neko brezvezno side zadevo. Baje je igra polna takih poklonov, predvsem če imaš prave like v partyju.

Neki takega sem najbolj pogrešal pri FF16 sidequestanju, kjer mi je povsem dol viselo za vsa ta stranska opravila.

Pa še neki me je presenetilo. Pri 7 Remake sta me motila cringe humor in drama. Tu so ful popravili vse skupaj z boljšo režijo in igro (mockap). Ful manj awkward je vse skupaj. Big props.

 

Aja pa Queen's Blade. :avadodo:

Neverjetno enostavna in hkrati zasvojljiva igra. Ponavadi te mini igre s kartami (Witcher 3, FF9, FF8) vse ignoriram, ker me nikoli ne uspejo prevzeti. Tukaj se bom kar lepo angažiral. Komaj čakam, da najdem nove nasprotnike in karte. Res dobra roba. :avadodo:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...