Skoči na vsebino

LOK


ThePek

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

Toooorej, danes sem končal prvi draft.

 

To seveda ne pomeni, da je igra že končana, ampak pomeni, da sem oblikoval knjigo do te mere, da ima začetek in konec, začetno uganko in finalno uganko in vse uganke vmes, vse mehanike izdelane. V nadaljevanju je moj plan, da:

  • končam risbe med ugankami, ki so trenutno začasne, in jih naredim, da se jih da rešiti tako kot puzle;
  • morda dodam še kaj ugank, ampak ne nujno, sem že zelo zadovoljen s tem, kakšen je trenuten progression;
  • sprintam knjigice v neki mali nakladi.

No, na tem mestu bi potreboval vsako pomoč, ki jo lahko dobim :) Glede na to, da je struktura bolj ali manj končana, bi res potreboval feedback. Fora cele knjige je, da sami pogruntate pravila, tako da moram biti siguren, da je prezentacija v nulo in da ne morete narobe zaštekati pravil. Vržite uč, rešite nekaj puzel, magari samo prvo, vsakršen feedback bi bil neprecenljiv. Ni treba printati igre, praktično vsak PDF reader dovoli, da čečkate.

 

Toliko! Lep dan, B

Povezava do prispevka

Kako generiraš te uganke? Si napisal kak softver, ki to zna, a si jih sestavil čisto ročno?

Če dobro pomislim, se jih najbrž da dokaj elegantno sestavljati ročno. Le v obratni smeri moraš sledit pravilom. Ali pač?

 

Offtopic: Še delaš muziko? Ne spomnim se, kdaj sem te nazadnje to vprašal.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 11 urami:

Kako generiraš te uganke? Si napisal kak softver, ki to zna, a si jih sestavil čisto ročno?

Če dobro pomislim, se jih najbrž da dokaj elegantno sestavljati ročno. Le v obratni smeri moraš sledit pravilom. Ali pač?

 

Offtopic: Še delaš muziko? Ne spomnim se, kdaj sem te nazadnje to vprašal.

Ročno sem jih sestavil. To je bilo kar nuja, ker sem hotel z vsako uganko predstaviti nov vidik sistema, igralca naučiti novo stvar. Saj ne, da bi sploh znal tak software napisati, ampak tudi če bi ga, mi ne bi prišel prav, ker so AI generirane puzle ponavadi repetitivne in neinspirirane.

 

Drugače ni ravno tako enostavno, da samo sestaviš puzlo v obratni smeri. Od igralca hočeš "A-ha!" momente, zato jih moraš pravilno nastaviti. Začne se z neko jasno idejo, kaj hočeš raziskovati v dotični uganki, potem pa gradiš "vnaprej", torej si predstavljaš, da si igralec in dosegaš neke odločitve, in hkrati sestavljaš pot, ki ne bo najbolj očitna, mogoče celo malo zahrbtna, ampak da na koncu doseže nek moment razsvetljenja. Point je, da igralec uživa in da se počuti pameten, ker je razvozljal nekaj. Da prepozna eleganco, kljub temu, da na prvi pogled izgleda komplicirano in nerešljivo.

 

Offtopic: Delam muziko. Striktno "Blaž" solo elektroniko zelo redko - zadnje sem izdal tale vulgarni komad: https://www.youtube.com/watch?v=HXLlPS2ItXw - ampak migam pa na drugih glasbenih področjih. Zdaj sem del nostalgičnega ex-yu rock benda Lelee - 

https://www.youtube.com/watch?v=Cq4OOx4OXe4 - in redno delam glasbo za gledališke predstave, kar mi v bistvu počasi postaja glavni kruh.

 

Povezava do prispevka
ThePek reče Dne, 7. 3. 2022 at 11:32:

Zelo ponosen sem, da je meni en najljubših dizajnerjov iger (in puzel) Stephen Lavelle zaigral igro na Twitchu. Lahko si ogledate live stream, če hočete bolje vedeti, kako poteka LOK:

https://www.twitch.tv/videos/1415242703

Stephen Lavalle je tudi eden mojih najljubših dizajnerjev (avtor Štefanovih klobasic - za tiste, ki berete mojo teženje v konzolcu :D), respect res!

 

In se pridružujem Šimši. Noro si kreativen. Pravo veselje te je spremljat. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 3 urami:

Stephen Lavalle je tudi eden mojih najljubših dizajnerjev (avtor Štefanovih klobasic - za tiste, ki berete mojo teženje v konzolcu :D), respect res!

 

In se pridružujem Šimši. Noro si kreativen. Pravo veselje te je spremljat. 

Ja, Stephen's Sausage Roll je zame en od vrhuncev gejminga :happy:

 

V bistvu je tudi LOK imel začetek s Stephnom. Pred časom mi je Stephen pokazal svoje paper & pen puzle, ki so bile v bistvu razni word searchi in križanke v jeziku Toki Pone ( https://en.wikipedia.org/wiki/Toki_Pona ). Jaz seveda ne znam Toki Pone, zato mi je bilo vse skupaj kot reševanje križank v nezemljskem jeziku. To je bil nek začetek inspiracije, ko sem se vprašal, kako bi delovale word search uganke izmišljenega jezika, kjer besede nimajo pomena, kot so recimo "jabolka" ali "sonce", ampak sistemski pomen, da torej beseda tega jezika nekaj naredi v sistemu teh ugank. In hkrati ideja, kako bi se igralec postopoma in precej implicitno sploh učil tega čudnega jezika.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Puzle so, kar se mene tiče, 99% končane. Torej, če bom zdaj še spreminjal, bom izključno na podlagi res hudih kiksov, ki jih boste, upam da, playtesterji še izpostavili.

 

Če je kdo od vas še cincal, ali bi sprobal LOK, je zdaj zadnji čas. Potem grem v dokončanje grafične podobe in načeloma že kar v tisk. Enkrat, ko bo na papirju, bo, ne glede na kasnejše digitalne popravke, ostalo na papirju :( :)

Tako da res lepo vabljeni, da sprobate in mi javite, kako vam je šlo, kje se je zataknilo, kaj je bilo dbest. Našel sem online tool, ki vam omogoča res enostavno risanje po PDFjih:

https://pdf.drawboard.com/

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Hoj, imam eno vprašanje. Na tej točki sem verjetno samo še nekaj tednov stran od tega, da bi dal LOK v tisk. Vprašanje je, če bi se slučajno zanimali za fizično kopijo, koliko bi bili pripravljeni plačati zanjo? Imam dve opciji: trde al mehke platnice. Obe verziji bi bili vezani s spiralo, z eno dodatno nestično folijo za poljubno polagati na strani za tiste, ki nočejo markirati knjige. Trda platnica bi bila okoli 17 eu, mehka pa okoli 11. Kaj pravite?

Povezava do prispevka
ThePek reče pred 14 minutami:

Hoj, imam eno vprašanje. Na tej točki sem verjetno samo še nekaj tednov stran od tega, da bi dal LOK v tisk. Vprašanje je, če bi se slučajno zanimali za fizično kopijo, koliko bi bili pripravljeni plačati zanjo? Imam dve opciji: trde al mehke platnice. Obe verziji bi bili vezani s spiralo, z eno dodatno nestično folijo za poljubno polagati na strani za tiste, ki nočejo markirati knjige. Trda platnica bi bila okoli 17 eu, mehka pa okoli 11. Kaj pravite?

Verjetno bi lahko hard cover znižal ceno do 14 eu, bi pa seveda bilo riskantno, da požrem preveč stroškov. Ampak vseeno, recimo da bi hard cover bil 14 eu.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 minutami:

Boš v Sloveniji tiskal?

 

Drgač jaz bi verjetno kar mehko vzel

Jup, v Sloveniji. Jaz se tudi nagibam k mehki, tudi iz psihološkega vidika, če je knjiga prelepa (in predraga) si nihče ne upal risati nanjo

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 2 urama:

Ka pa vem, meni je tako lep dizajn, da bi mi se v softcover s tezkim srcem ceckal.

Zato bo v knjigi tudi samostojna folija, da jo bo lahko folk polagal preko strani in reševal z markerji :) hvala za prijazne besede drugače!

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Ej, zadeva je super! Lok sem nabavil v četrtek, od petka do danes sem nekako prišel do polovice, zahtevnost nalog je ravno pravšnja, da lahko hitro dojameš pravila, istočasno pa pri določenih nalogah kar precej brainstormaš. Zadeva te gladko posrka za par uric v kosu.

 

Sama tiskana verzija je zelo kul, jaz uporabljam kar direkt svincnik + radirko, zaenkrat je tisk povsod zelo kvaliteten (ceprav pri eni nalogi sem ze mislil, da bom prej strgal papir kot pa resil zadevo, ampak je slo).

 

@ThePek me je vprasal, ce sem to kupil zaradi supporta ali ker so mi kul te zadeve  pa sem rekel, da 50/50, ker nisem zares vedel, ali bom "dojel" tole igro. Zdaj, ko sem na polovici, lahko gladko recem, da bom z veseljem kupil tudi kaksen expansion, ker tole je res carska zadevica.

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...