Skoči na vsebino

Foundation


cin der

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

8. del je bil res dober. Nekaj hudih dogajanj

 

Spoiler

- ugotovimo da je time delay pri dogajanjih med Foundation in Empire napram Gaal in Salvor (razen če sem spregledal, da so že omenili);
- Izvemo od kje Seldonu Hober Mallow

- Demerzel teaser reveal (in mi je gladko med fav liki);
 

Extra: zakaj imam filing, da je una glavna telepatka hkrati bad guy is Gaalinih videnj? Pač v neki fazi in the future naredi transfer v moško telo?

 

uredilo bitje ArtaX
Povezava do prispevka

Nice. Ponovno zelo dober del. Mi je kar škoda, da je samo še 1 del do konca sezone :( 

Sem pa bil do zadnjega prepričan, da se ne bo zgodilo kar se je :o 

 

Galko reče pred 10 urami:

za hard sci fi bo pa kar lepo treba pognat tečaj mandarinščine, pol pa na 50 delov Three Body Problema (ki pokrivajo prvo knjigo) :D 

 

Imaš pri roki kak link katera serija je prava? Imdb ni moj friend, mi ponudi polno tega. Eno sem sicer našel, ampak ima samo 30 delov, ti jih omenjaš 50.

Povezava do prispevka
black187 reče pred 2 urama:

Jup, Day pa Seldon top, potem pa tisti general, potem pa vse bolj meb. Obup pa ženski del (obe črnki)

 

Tu bi jaz edino rekel, da mi je osebno Demerzel kul (tudi igralka). Drugače pa ja, Day in Seldon sta res top.

 

Ne morem pa nikakor pozabit kako strokovno so najprej pokazali mladega Lewis Pirenne v S1, kjer so igralcu (Elliot Cowan) enostavno naredili franze :D

Sem ga tok vajen iz drugih serij, da sem poknil od smeha.

 

image.png.e7f52d4571a1fbe2b442128d573a7ef9.png

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Jaz sem tut pogledal drugo sezono, pa imam nekak love-hate odnos to serije. Ene stvari so ful dobre ene pa totalen obup. Preveč magično je vse skup pri Hari in unih dveh babah. Del o imperiju in Cleonih je pa ful dobr blo.

 

Vprašal bi une, ki so brali knjige. V seriji se Foundation aktivno in neposredno ukvarja z padcem imperija. Vedno sem mislil da zgodba poteka tako, da je Hari napovedal konec Imperija ker se zgodovina pač ponavlja, itd, itd. Ampak, da je svoj uvid izkoristil, da pripravi temelje za čim hitrejše postavitev novega imperija ko ta stari propade in se ne umešava v propad starega imperija. Ali pač?

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 3 mesece kasneje...
Wallux reče Dne, 14. 10. 2023 at 22:32:

Vprašal bi une, ki so brali knjige. V seriji se Foundation aktivno in neposredno ukvarja z padcem imperija. Vedno sem mislil da zgodba poteka tako, da je Hari napovedal konec Imperija ker se zgodovina pač ponavlja, itd, itd. Ampak, da je svoj uvid izkoristil, da pripravi temelje za čim hitrejše postavitev novega imperija ko ta stari propade in se ne umešava v propad starega imperija. Ali pač?

 

Serija dokaj odstopa od knjig, med drugim tudi v tem

 

Spoiler

S tem koncem s2 je praktično Foundation induced spacer revolt pokopal imperij ki je zdaj očitno ostal brez interstellar space travel (oh hai Dune)...

 

dočim v knjigi se foundation in imperij zapleteta v proper vojno, ko imperij postane pozoren na mejo, ki pa se konča ne z zmago foundation, ampak na način ki ga je predvidel Seldon: močnega generala tik pred zmago odpokliče šibek imperator, ker se boji da ga bo general spodnesel

 

Imperij v bistvu v knjigah gradually propade bolj ali manj off-screen.

 

Asimov Bel Riose je copy paste Belisariusa, "last true roman/imperial", druga kriza se pa razplete s twistom.

 

Dolgoročni plan Seldona* za kaj pride za padecm je pa tudi skozi Asimova dela doživljal spremembe oz reveale dejanskih planov

 

Ekranizacija je zadeve ekstremno pobebavila, kot se ponavadi zgodi v adaptacijah. Ker pač rabiš po uzancah movie industrije zapolnit kvoto posiljenih romanc, fistfightov in eksplozij, in ker je nenazadnje preveč prequelov, sequelov in povezanih robot series del s plans within plans within plans.

 

All in all decent serija, ampak jaz sem se že v startu naučil knjižno podlogo čisto odmislit

 

Saj nekje so spremembe in poenostavitve  nujne, in genetska dinastija je prav dobra pogruntavščina kako ohranit gledalcu znane like skozi stoletja...

 

Edino da so

Spoiler

Demerzel po nepotrebnem (po tem ko so celo dejansko pojasnili laws of robotics) popolnoma oropali agency, kar je z vidika knjižne podlage tak kardinalni greh da si prav ne moreš zamislit hujšega,

mi skisa malodane to celo drugo sezono

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...