Skoči na vsebino

Potovanja

152 odgovorov na to temo

#121 Ex

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 816 sporočil

Objavljeno 07 marec 2017 - 18:09

S punco sva najdla karte za na Kubo. Iz Ljubljane, prek Amsterdama, za 490e. 3 tedne. Je kdo že bil? Kakšnih predlogov/tipov bi bil ful vesel. :D

#122 dijo_porko

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 347 sporočil

Objavljeno 05 april 2017 - 11:35

Oglej si sporočiloUndead, ob 25 februar 2017 - 10:34, rekši:

Iz malezije do avstralije je tud dost poceni let, po avstraliji bom pa štopal od pertha do northn teritory

Sam tale del bi komentiral: na tej poti, sicer v obratni smeri nisem videl niti enega štoparja, že avtov je zelo zelo malo in razdalje med kraji znajo biti tudi 400 km, tako, da pomoje je najbolje, da kje poiščeš koga, ki gre na tako pot in te je pripravljen vzeti s sabo, magar šoferja road traina, čeprav v tem primeru verjetno ne boš kaj dosti videl. Pa računaj še na to, da v njihovem poletju po cesti tega ne boš mogel izvest.

#123 kalasnikov

Fikret Abdić-Todorović

• hajduki
  • 587 sporočil

Objavljeno 09 april 2017 - 15:18

Zdravo

Leros gremo z prijatelji v ameriko, službeno pa grem pred temu v rusijo. Mislite da bizaradi tega lahko imel kake probleme na meji?

Hvala

#124 Fissico

prakticira port in polnost.

• vesoljci
  • 347 sporočil

Objavljeno 26 junij 2017 - 20:18

Oglej si sporočilokalasnikov, ob 09 april 2017 - 15:18, rekši:

Zdravo

Leros gremo z prijatelji v ameriko, službeno pa grem pred temu v rusijo. Mislite da bizaradi tega lahko imel kake probleme na meji?

Hvala

Pozno, ampak vseeno...

Za poslovne potrebe si lahko das izdelati drugi potni list. Tako imam osebno en potni list za poslovna potovanja v Rusijo, drugega pa za privat oz. poslovna potovanja v druge drzave.

#125 osis

je bil diskvalificiran iz fANAL za mistra. Ima premalega.

• rumeni jaki
  • 2 932 sporočil

Objavljeno 27 junij 2017 - 16:31

In dejansko v sodobnem svetu kjer je 24/7 nek nadzor in data minning ... se ne poveže, da gre za isto osebo?

#126 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 837 sporočil

Objavljeno 27 junij 2017 - 17:44

Državljan ima lahko samo eno potno listino iste vrste.
Ne glede na določbo prejšnjega odstavka lahko državljan pridobi drugi potni list, če ga potrebuje zaradi opravljanja gospodarske, kulturne ali druge dejavnosti v tujini ali če za to obstaja drug upravičen razlog (kot npr. težave pri prehodu meje tuje države zaradi žigov, vpisov, vizumov in dovoljenj v prvem potnem listu).

https://www.uradni-l...op=2011-01-1375

#127 Fissico

prakticira port in polnost.

• vesoljci
  • 347 sporočil

Objavljeno 27 junij 2017 - 19:24

Oglej si sporočiloosis, ob 27 junij 2017 - 16:31, rekši:

In dejansko v sodobnem svetu kjer je 24/7 nek nadzor in data minning ... se ne poveže, da gre za isto osebo?

Ne vem... v praksi ti lahko povem, da redno obiskujem podjetje v eni izmed drzav Juzne Amerike. Zatem, ko se v potnem listu znajde dvomestno stevilo zigov iz te drzave, postane carinik nenavadno pozoren nate. Ce denimo vzames ta drug potni list, poteka zopet vse brez tezav. Dvomim da (vsaj v teh drzavah) obstaja kak natancnejsi nadzor.

#128 kalasnikov

Fikret Abdić-Todorović

• hajduki
  • 587 sporočil

Objavljeno 03 julij 2017 - 09:37

Hvala. Bomo vidli kak bo na meji čez 2 tedna :)

Me še pa zanima ali se splača dati izdelati mednarodno voziško ali bo vse OK z slovensko

Hvala

#129 vrtavka

"Trepalnica mi je umrla!"

• dekline
  • 1 221 sporočil

Objavljeno 03 julij 2017 - 09:47

Katero zavarovanje priporočate za USA? Zanima me trimesečno obdobje in seveda primerna vsota kritja. Nazadnje sem vzela Caremed preko STA v Ljubljani. Obstaja boljša opcija?

Tudi mene zanima glede vozniškega dovoljenja:)

#130 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 837 sporočil

Objavljeno 03 julij 2017 - 11:39

Oglej si sporočilokalasnikov, ob 03 julij 2017 - 09:37, rekši:

Hvala. Bomo vidli kak bo na meji čez 2 tedna :)

Me še pa zanima ali se splača dati izdelati mednarodno voziško ali bo vse OK z slovensko

Hvala

Mednarodno,nekj malga stane

#131 narodno

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• rumeni jaki
  • 1 308 sporočil

Objavljeno 24 julij 2018 - 11:19

Je bil že kdo na Maldivih. Na kaj je potrebno biti pozoren. Kdaj priporočate potovanje, s katerimi ponudniki,...?

#132 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 416 sporočil

Objavljeno 24 julij 2018 - 12:03

To greš na poročno?

#133 narodno

• rumeni jaki
  • 1 308 sporočil

Objavljeno 24 julij 2018 - 12:23

Ne, pač kar tako. Na dopust.

#134 guru

mystificator extraordinaire

• prostozidarji
  • 304 sporočil

Objavljeno 24 julij 2018 - 17:07

Od vseh destinacij ravno na precenjene Maldive? :)

#135 narodno

• rumeni jaki
  • 1 308 sporočil

Objavljeno 25 julij 2018 - 09:08

Ja, res ni treba da so maldivi. Lahko je tudi karkoli drugi tropskega, če je super destinacija :)

#136 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 837 sporočil

Objavljeno 25 julij 2018 - 13:33

Tajska

dostopnih ne turističnih otokov je dobesedno malo morje

#137 [^IcEmAn^]

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 194 sporočil

Objavljeno 25 julij 2018 - 14:14

Fiji

#138 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 416 sporočil

Objavljeno 26 julij 2018 - 09:50

Jaz moram rečt da sem se zaljubil v sejšele... hrana top, mal sem imel tudi sreče z nastanitvijo prvi del dopusta... tko da toplo priporočam.. (drugi del dopusta sem bil v hotelu, kjer je kelnarca iz BIH imela sobo nad mano in je brez zajebancije z nekim lokalnim jebačem porivala 3x na dan... kar v osnovi me ne moti ampak ffs ženska je imela nore vokalne sposobnosti skozi cel proces dejavnosti seks :S plus da ne vem a je moj game weak as shit, ker tip jo je dobesedno premetaval po celi sobi, omarice so ropotale na vseh koncih plus očitno je imel tud stamino noro, ker pod pol ure ni blo :D :D big support on seychel island :D)

#139 narodno

• rumeni jaki
  • 1 308 sporočil

Objavljeno 26 julij 2018 - 10:10

Kako te je okvirno prišel dopust, koliko dni si bil, katerega meseca. Kje si rezerviral karto,...?

#140 [^IcEmAn^]

obvlada otorinolaringološko felacijo.

• vesoljci
  • 2 194 sporočil

Objavljeno 26 julij 2018 - 11:01

Oglej si sporočilonarodno, ob 26 julij 2018 - 10:10, rekši:

Kako te je okvirno prišel dopust, koliko dni si bil, katerega meseca. Kje si rezerviral karto,...?
lp,

punca od narodno

edit: aja, nismo na gnoju

#141 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 416 sporočil

Objavljeno 26 julij 2018 - 11:41

Bil sem od

28.2.-10.3.

, za 2 je blo, avion 920, prenočišča 1200, potem še trajekt do la digua, hrana in najem kolesa plus javni prevoz po praslinu... od oka evo bi rekel da za 11 dni nekje 2700 ish... tam tam

#142 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 775 sporočil

Objavljeno 26 julij 2018 - 21:02

fak, SKUPO; SILNE PARE SO PADLE

kva je vase mnenje o cheap as fuck lokaciji, vendar more met une basic civilizacijo ce me razumete, verjetno je Tajska res skor top kar se tega tice.
Me pa zanima a je bil kdo v Burmi/Mjanmaru? predvsem me zanima kako pridt tja EU-BangCOCK- Jangoon? kaksne so kej cene kart pa nastanitve, kolk znajo kej anglesko, itd., a se splaca kej vidt, kaksne so plaze?

LP

#143 guru

mystificator extraordinaire

• prostozidarji
  • 304 sporočil

Objavljeno 27 julij 2018 - 11:01

Tajska sploh ni poceni. Meni se je zdela SriLanka cca 30% cenejsa, podobno kot Filipini.

Vietnam je pa baje sploh ugoden, lokalno pivo na ulici je o,5 eur :)

#144 Flaming_C

• rumeni jaki
  • 2 837 sporočil

Objavljeno 27 julij 2018 - 11:06

Pattaya,Krabi in podobni kraji jasno da niso poceni,bolj gres stran od tega cenejs je

#145 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 416 sporočil

Objavljeno 27 julij 2018 - 11:14

Srilanka je bila men carska, imaš tudi super opcije za izležavanje na plaži ala Mirrisa itd... Edin mesta so mi bla bedna, bolj sem bil na kmetih boljš sem se imel... Tist budin zob jebobog kaka potrata časa res :S

#146 kola

"Moj curak je korenjak, malo kdo mu je enak!"

• komunisti
  • 260 sporočil

Objavljeno 27 julij 2018 - 16:19

Nikoli se se nisem pocutil bolj nategnjenega kot s tem zobom lol :D

Also, pir na Sri Lanki je drag. Je pa lepa.

#147 Arbenowskee

importatore di olio d'oliva e melanzane

• mafija
  • 1 599 sporočil

Objavljeno 28 julij 2018 - 14:03

Oglej si sporočiloAdam Velkavrh, ob 26 julij 2018 - 21:02, rekši:

fak, SKUPO; SILNE PARE SO PADLE

kva je vase mnenje o cheap as fuck lokaciji, vendar more met une basic civilizacijo ce me razumete, verjetno je Tajska res skor top kar se tega tice.
Me pa zanima a je bil kdo v Burmi/Mjanmaru? predvsem me zanima kako pridt tja EU-BangCOCK- Jangoon? kaksne so kej cene kart pa nastanitve, kolk znajo kej anglesko, itd., a se splaca kej vidt, kaksne so plaze?

LP

vietnam in indonezija sta cenejši kot tajska, ali pa če malo razmišljaš out of the box, kakšen belize.

#148 Adam Velkavrh

Se bori za pravice zelenih ženskov.

• vesoljci
  • 4 775 sporočil

Objavljeno 29 julij 2018 - 11:32

morm rect, da mi je azija dost bols kot karibi, predvsem kar se tice varnosti in tudi cen

jaz sem sicer bil vecinoma v chiang mai pa koh samui na tajskem, pa pac uno k prides pa gres v bangkok in je blo res precej bolano poceni.

A je trenutno sploh za it v Vietnam (predvsem kar se tice vremena?)

LP

#149 Arbenowskee

• mafija
  • 1 599 sporočil

Objavljeno 29 julij 2018 - 11:46

mislim, večina JV azije ima sedaj mokro obdobje ki traja nekje do sredine jeseni. Velikih razlik ne bo, razen na kakšnih bolj odročnih otokih ali pa bolj v notranjosti

#150 gorann

tutti frutti

• mafija
  • 3 234 sporočil

Objavljeno 30 julij 2018 - 07:36

Kam it z druzino na dopust tkole z avionon da ni prevec stresno dozivetje kot isisovci za vratom

#151 Fantom

• rumeni jaki
  • 1 416 sporočil

Objavljeno 30 julij 2018 - 09:02

btw a kdo ve za kak page poleg standardnih(izlet na dlani, po svetu), iščem kake bolj eksotične destinacije za pozimi, se pravi 2019 jan in naprej... rabim samo avionske karte, ostalo bom sam. Pa idealno bi blo da mi ni treba samemu brskat po kakem scyscannerju :D

#152 Arbenowskee

• mafija
  • 1 599 sporočil

Objavljeno 31 julij 2018 - 09:00

podpiraj domače razvijalce :P

https://www.flyavel.com/

https://www.facebook.com/flyavel

#153 narodno

• rumeni jaki
  • 1 308 sporočil

Objavljeno 08 november 2018 - 12:52

Lp, naslednjo leto nekje Aprila, Maja se še z dvema kolegoma odpravljamo v New York za 2 tedna. (nihce se ni bil nikoli v Ameriki)
Zanima me na kaj moramo biti pozorni, predvsem na letališču. Kolegica mi je rekla, da si moramo kupiti letalsko karto vsak s svojo kreditno, ker na meji lahko težijo zaradi tega? Meni se to ne zdi smiselno, ima kdo izkušnje s tem?
Naš namen je tudi obiskovanje galerij, muzejev, ki pa so plačljivi... Ima kdo izkušnje kako najceneje prideš tukaj skozi, jaz imam sicer press kartico za vstope, ki po evropi večinoma velja za prost vstop al pa vsaj popust,
odvisno od galerije-muzeja. Kje priporočate za najcenejše prenočišče, sam sem razmišljal o couch surfingom. Luksuz nam ni pomemben, je pa pomembna varnost in relativna čistoča. Aja pa transport letališče-mesto in skozi mesto.
So še kakšni drugi nasveti, ideje :D

Hvala

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov