Skoči na vsebino

Monitor

Kateri

2446 odgovorov na to temo

#1 Hastates

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 336 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 19:37

Torej kater monitor boste kupili.

Jaz se nekako odločam za Dell 2711, vendar me zanima če ga je že kdo imel oz. ima kakšne izkušnje z njem?!?

#2 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 886 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 20:30

Fino bi bilo, če bi zavoljo preglednosti temi nadel ustrezno poimenovanje (uradna tema, nakup LCD...). Hvala.

Sicer pa sem se tudi sam nagibal k nakupu novega monitorja za konkretnejše solde, ampak malo cvikam. Kako mislite, da bo na ločljivosti monitorjev vplivalo postopno Applovo opremljanje izdelkov z retina ekrani? Sam sicer zaenkrat vidim omejitev v strojni zmogljivosti grafičnih kartic, saj bi tovrstno zvišanje ločljivosti velik del gaming kartic pahnilo razred nižje... Po drugi strani pa ni omejitev za slike in video (ki pa je spet zgolj v 1080p)...

#3 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 20:31

Evo jst pa razmišljam o temu. Kakšni komentarji?

#4 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 886 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 20:39

Sam imam nekaj pomislekov o kombinaciji 27" in 1080p.

#5 Glasbenik

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 871 sporočil

Objavljeno 14 junij 2012 - 23:56

Oglej si sporočiloKuharrR, ob 14 junij 2012 - 20:39, rekši:

Sam imam nekaj pomislekov o kombinaciji 27" in 1080p.
Tudi sam. Ker 1080p bi mogla bit dons rezervirana za manjše tablične računalnike ali pa največ do 15.6" prenosnike. Vsi neki pljuvajo, češ da bodo ikone majhne in podobne neumnosti. Dejte si dopovedat, da ni nujno imet borne resolucije na velikih zaslonih če želite dobro videti grafiko in ste napol slepi. Velikost grafičnih elementov se da danes dobro uravnavati, saj se npr. ikone delajo z vektorsko grafiko. Tako se lahko povečuje take grafične gradnike brez popačenj v nedogled.
Zatorej z izjavo: "Slabše vidim, zato nočem met resolucije 2560x1400 na 27" monitorju" pač izpadete idiotsko. Če ima iPad na 10" prej omenjeno ločljivost in se vse kristalno jasno vidi, je enaka ločljivost na 27" že pravi absurd.

#6 dolfek

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 15 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 10:16

Meni so danes poslali Dell 2412m ki mi bo služil kot zamenjava za prejšnji Samsung 970p. Nisem noben hud gamer, da bi me kakšen lag motil, ker igre igram mogoče parkrat na mesec, za ostala opravila pa menim, da je za ta denar, več kot odličen.
Kakšna so vaša mnenja?

To sporočilo je uredil dolfek: 15 junij 2012 - 10:17

#7 Luka

ni nič.

• rumeni jaki
  • 689 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 10:46

Oglej si sporočiloGlasbenik, ob 14 junij 2012 - 23:56, rekši:

Tudi sam. Ker 1080p bi mogla bit dons rezervirana za manjše tablične računalnike ali pa največ do 15.6" prenosnike. Vsi neki pljuvajo, češ da bodo ikone majhne in podobne neumnosti. Dejte si dopovedat, da ni nujno imet borne resolucije na velikih zaslonih če želite dobro videti grafiko in ste napol slepi. Velikost grafičnih elementov se da danes dobro uravnavati, saj se npr. ikone delajo z vektorsko grafiko. Tako se lahko povečuje take grafične gradnike brez popačenj v nedogled.
Zatorej z izjavo: "Slabše vidim, zato nočem met resolucije 2560x1400 na 27" monitorju" pač izpadete idiotsko. Če ima iPad na 10" prej omenjeno ločljivost in se vse kristalno jasno vidi, je enaka ločljivost na 27" že pravi absurd.
1080p max na 15.6"? Si pa res izbirčen. Trenutno mam 22" z 1680x1050 pa ni problemov...

#8 jrk0

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 596 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 10:49

meni se ta dell zdi zakon, IPS, 16:10 24", kar je itak ze redkost pa za 250 eur se IPS zraven. zakon

#9 Strubsi

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 118 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 11:18

Zdravo!

Jaz pa razmišljam o menjavi monitorja za 32" televizijo. Vem da je resolucija 1080p za tako velikost grozno majhna v monitorske namene, ampak nekako je razlika v ceni med 30" delli z 2560x1600 in 32" tvji zelo očitna in nisem pripravljen dati toliko denarja. Sem pa gledal predvsem dve televiziji in sicer Samsung 32es5500 in Panasonic tx-l32e5e (če je slika veliko boljša na et5e, bi prišel v račun slednji). Nekako se pa bolj nagibam k Samsungu, ker je po testih kar soliden za tak denar in sploh me je slika z živimi barvami in precej dobro črno, kar navdušila. Me pa zanima kaj bi mi vi predlagali? Vidni kot mi ni preveč pomemben, ker bom pač vedno tik pred zaslonom. Pomembna mi je črna in žive barve v poltemnih prostorih. Me pa zanima če obstaja kakšna cenejša alternativa dellovim 30" mogočnežem?

Hvala in lp,
Žiga

#10 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 886 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 12:20

Obstaja alternativa v 27-inčnežih. Dell 2711 najbrž, amak ga nikdar nisem videl v živo, tako da težko rečem (ve kdo, kje v Sloveniji, po možnosti v Ljubljani, bi se dalo dražje modele videti v akciji?). Vsekakor resno premisli o nakupu TVja namesto monitorja, ker so ti namenjeni gledanju z večje razdalje in od blizu včasih izpadejo res grdo. Sam po njem ne bi nikdar posegel.

To sporočilo je uredil KuharrR: 15 junij 2012 - 12:22

#11 kr?en

samo na zelen pofarban člouk

• vesoljci
  • 1 720 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 13:02

TVja za monitor ne priporocam, ker je piksel preprosto prevelik. Sem mislil uporabljat mojega 26" LCD TV (1080p) za monitor in je grda slika (ajde res, da je iz hoferja ampak vseeno). Za filme gledat iz razdalje 1,5m je OK, za kaksno resno delo ala pisanje tekstov, kodiranje ipd. pa ni sans.

To sporočilo je uredil kr?en: 15 junij 2012 - 13:03

#12 jrk0

ne ve, kam bi sam s sabo.

• mn3njalničarji
  • 596 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 13:16

dobro, za malo po netu, seminarske bi blo ok, edino kar je velik plus bi blo igranje iger, ker recimo 3x32" lcd te pride 1k eur, pa mas ubitacn eyefinity, pa ze en je kar ok. pa ce gledas filme in serije iz compa bi blo vredu, za karkoli vec, ce uporabljas comp za kako delo, pa je hudo brezveze, sploh ce mas recimo dual screen setup

#13 Strubsi

bi rad na gnoj.

• mn3njalničarji
  • 118 sporočil

Objavljeno 15 junij 2012 - 14:43

Računalnik uporabljam predvsem za gledanje filmov in internet, če je čas pa tudi igre..pa pač za te stvari k jih faks prnese. Včasih, dosti redko, se pa ukvarjam (zlo amatersko) z obdelavo videa. Je pa tako, da sem od monitorja oddaljen približno 1 meter, dobrih 90 cm. Zato tudi razmišljam o večjem monitorju, ker se mi zdi 24" premalo za to kar delam na njem in kolikor sem oddaljen.
Je slučajno že kdo imel priložnost videti panasonicove letošnje lcdje? Kakšna je sploh prednost ips matrike pred tisto, ki jo ima samsung? Ker kakor sem bral, se predvsem izkaže v vidnih kotih, v sami globini črne pa niti ne. Ma pa baje panasonic manj input laga, kar pa ne vem, ali bi pri samsungu to delalo probleme. Pač za nekega povprečnega gamerja, ki na mesec porabi mogoče 25 ur za igre. Je pa res da ima samsung game mode nastavitev, ki naj bi to zadevo nevtralizirala. Ne bi pa rad imel preveč dela s prestavljanjem, rad bi da bi bilo čimbolj podobno računalniškemu monitorju, torej da ga prižgeš in delaš..

#14 Hastates

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 336 sporočil

Objavljeno 19 junij 2012 - 17:18

Evo dobil Dell U2711 in lahko rečem samo :worship:

IPS matrika in 2560 resolucija, je neverjetno ;)

To sporočilo je uredil Hastates: 19 junij 2012 - 17:21

#15 jlpktnst

ga najraje faše pod pazduho in pri tem konjsko prdi.

• šerifi in depjutiji
  • 1 238 sporočil

Objavljeno 19 junij 2012 - 17:29

Oglej si sporočilodolfek, ob 15 junij 2012 - 10:16, rekši:

Meni so danes poslali Dell 2412m ki mi bo služil kot zamenjava za prejšnji Samsung 970p. Nisem noben hud gamer, da bi me kakšen lag motil, ker igre igram mogoče parkrat na mesec, za ostala opravila pa menim, da je za ta denar, več kot odličen.
Kakšna so vaša mnenja?
Mam 2 taka na šihtu. Majka.

Oglej si sporočiloHastates, ob 19 junij 2012 - 17:18, rekši:

Tale je enak kot zgornji samo da je uber resolucija pa 27" domnevam? Škoda da mi cenovno ni dosegljiv, izgleda yummy.

#16 Madman

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 18 sporočil

Objavljeno 19 junij 2012 - 19:02

Oglej si sporočiloHastates, ob 19 junij 2012 - 17:18, rekši:

Zdej pa hitro gnil AG coating odstranit :happy:

#17 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 886 sporočil

Objavljeno 19 junij 2012 - 20:58

Koliko si pa dal zanj?

also @ gnil AG: Kaj je tako bednega?

To sporočilo je uredil KuharrR: 19 junij 2012 - 20:59

#18 GrimReaper

je ravnokar kraljevsko prdnil.

• vesoljci
  • 220 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 14:35

Oglej si sporočilodolfek, ob 15 junij 2012 - 10:16, rekši:

Kakšna so vaša mnenja?
Ne vem, je sploh kaka alternativa? Ker sam bom moral tud monitor zamenjat, in že ko je fotr kupoval pol leta nazaj ni bilo druge izbire.
Edino kar bo slabše bodo barve, ker zdej imam Lenovo L220x - S-PVA 8-bit matrika. Ampak mi preseda ker že tolk piska v mirovanju da ko se zbudim ne morm nazaj zaspat (sem dal stikalo na kabel, ampak včasih pozabim izklopit). Pa s power gumbom sem imel že velike probleme, čeprav zdej spet dela.

#19 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 886 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 15:27

Pa se sploh splača kupovati U2711 zdaj, ko pa naj bi njegov naslednik prišel še enkrat do konca tega leta...

#20 Hastates

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 336 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 22:27

Oglej si sporočiloKuharrR, ob 19 junij 2012 - 20:58, rekši:

Koliko si pa dal zanj?

500€+

#21 guru

mystificator extraordinaire

• prostozidarji
  • 319 sporočil

Objavljeno 21 junij 2012 - 22:56

Kako se pa obnesejo tej novi satani z display porti? Sem tik pred nakupom novega stacionarca, pa sem, to sedaj opažam, ostal še v eri DVI portov. Je to zdej nov standard, ki bo izpodrinil DVI ali gre za nekaj vzporednega.

Mika me zgoraj omenjeni Dell 2412m. Kolk solidno grafiko potrebujem če bi želel poganjati en tak monitor, mogoče kdaj v prihodnosti (če se spet vržem v poker) pa kar dva enaka? Iger praktično ne igram, parkrat na leto zaženem kakšno strategijo.

#22 jlpktnst

• šerifi in depjutiji
  • 1 238 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 09:37

Jaz uspešno poganjam na DP 3 monitorje - 1 builtin laptop zaslon + 2 dell U2412M. S tem da je en monitor dvi en pa DP. Če sem dal oba na DP sem imel čudno utripanje... očitno grafa ni sposobna laufat več.

Drugače je pa DP prihodnost bojda, pač vedno večkje ga tlačijo, čeprav pri monitorjih se pa še ni zares prijel. In se potem prodajajo adapterji za med. Jaz sem pa ravno kupil še enega U2412M za doma in je čisto super. Pravite da pride nov model soon?

#23 dolfek

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 15 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 11:34

Oglej si sporočiloguru, ob 21 junij 2012 - 22:56, rekši:

Kako se pa obnesejo tej novi satani z display porti? Sem tik pred nakupom novega stacionarca, pa sem, to sedaj opažam, ostal še v eri DVI portov. Je to zdej nov standard, ki bo izpodrinil DVI ali gre za nekaj vzporednega.

Mika me zgoraj omenjeni Dell 2412m. Kolk solidno grafiko potrebujem če bi želel poganjati en tak monitor, mogoče kdaj v prihodnosti (če se spet vržem v poker) pa kar dva enaka? Iger praktično ne igram, parkrat na leto zaženem kakšno strategijo.

Jaz poganjam mojega 2412M na Radeon HD 5750, ki je ubistvu neka low-mid end grafična in zadeva špila brez problema. Seveda večine iger ni sposobna poganjat v nativni resoluciji, ampak to si že napisal, da ti ni prioriteta. Jaz mislim, da ti vsaka grafična v rangu do cca. 100€ sposobna peljat tudi 2 taka monitorja, če se ne ukvarjaš z obdelavo grafik/hardcore nabijanjem iger.
Drugače sem pa z monitorjem zelo zadovoljen in do sedaj nimam pripomb. Na začetku si ga moraš malo nastavit, da se ti zdi slika okej in predvsem, da ni presvetla, kar zna bit kar precej na tem monitorju. Ostalo je pa super. Sploh se mi dopade stojalo, ko gledam film s postelje ali naslonjača je majka, da ga lahko zarotiram. Bom prilepil kakšno sliko ob priliki.

#24 guru

mystificator extraordinaire

• prostozidarji
  • 319 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 12:36

Hudo, pol tut nov komp ne bo prevelik finančni zalogaj, sem mislil da rabiš že orenk mrcino da poganja/izkoristi tak monitor.

Večino mam texta pa je fino če mam side by side 2 dokuenta. Neki je še Photoshopa, samo ne omembe vredno. Hvala za nasvete, enga bom vzel, če bo potreba pa naknadno verjetno še enga :)

#25 Null

si po drkanju nikoli ne umije rok. Prašiček.

• mn3njalničarji
  • 1 321 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 14:56

Najcenejse diskretne graficne kartice so vec kot sposobne poganjati dve stiriindvajsetki. Pri integriranih pa znas imet kdaj pa kdaj kaksne tezave kar se tega tice.

#26 KuharrR

RrrahuK

• vesoljci
  • 1 886 sporočil

Objavljeno 22 junij 2012 - 15:12

Kakšna je razlika med temi tremi modeli?

http://www.hoh.de/ha...-dvi-dp-usb-hub

http://www.hoh.de/ha...lcd-display-tft

http://www.hoh.de/ha...lcd-display-tft

#27 Flegma

PipBoy 2000

• prostozidarji
  • 92 sporočil

Objavljeno 23 junij 2012 - 10:23

Eno pomoč bi rabil, če je kakšen strokovnjak tukaj. Očitno je mi je po nekaj manj kot 4 letih šel moj samsung T240. Preko zaslona se je pojavila ena vertikalna rumena črta, širine lih enega pixla pomoje.. Koliko sem sedaj gledal po netu, je to nepopravljivo. Se kdo spozna, je to res? Nič takega, da bi lahko sedajle "popravil", recimo pod pravim kotom brcnil v monitor? :)

In gledam, kaj bi novega kupil. Pogoj je zopet, da je 24'' 16:10 format, pa da ni monitor slabši od obstoječega. Raba: domača, za par špilov na leto, plus filmi, tudi na blu-rayju, pa občasno indesign. Sem ravno iz big banga, kjer so mi priporočili Dell U2412M. Cena je 261,99 eura. Se ne spoznam preveč, menda ima IPS matriko, kar naj bi bila velika prednost, sploh za to ceno. Nekaj takega bi bil tudi sedajle na hitro pripravljen dati. Se splača? Ali je recimo kaj boljšega v tem rangu? Pa tudi če je malo dražji, ni problema, če le opraviči razliko.

EDIT: ah, nima veze, sem se še malo pozanimal naokrog, in šel kar hitro v akcijo, tako, da tole dopisujem že z novega U2412M. Zankrat se mi zdi zelo kul.

#28 fric

štopa v Vrdlovce.

• rumeni jaki
  • 3 333 sporočil

Objavljeno 24 junij 2012 - 12:02

POMOČ!
Iščem nov monitor, nekako sem rekel,da potrebujem 23 pa LED lcd(saj sem bral da so varčnejši in boljši kot obični lcdeji). Monitor bi uporabljal večino za špile,nekaj malega za gledanje filmov in surfanje na netu. Glede na cene ja no nekje tam do 180 eurov hočem najboljše za čim manj denarja(verjamem pa da bom moral razprt denarnico za najboljše)!
Hvala za kakršnokoli pomoč! :sorcerer:

EDIT: Pozabu sem dodati, da mora imeti HDMI! (Hvala)

#29 Glasbenik

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 871 sporočil

Objavljeno 24 junij 2012 - 12:14

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/zasloni/led-zasloni/24-led-zasloni/10952/
S
am je pa 24". =)

#30 Šimšalamima Huhu

skače z ritko na svečnik.

• šerifi in depjutiji
  • 1 557 sporočil

Objavljeno 24 junij 2012 - 22:37

Za tak denar dobiš že IPS 23", linki so bli na starem forumu. LG jih ima par modelov na isti paneli, en od njih ima tudi HDMI. Recimo:
http://www.enaa.com/...lcd_led_monitor

#31 ZUTI

garjavi nestvor z luskavico

• šerifi in depjutiji
  • 143 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 10:06

Po nekem čudnem naključju dobil Dell 2412m monitor. Hudo razočaran. Že mogoče, da je nek eIPS in da je 1200pikslov po vertikali,kar je fino, AMPAK, ta monitor ima TAKO HUDIČEVO OČITEM PWM flickering da je nemogoče buljit vanj dlje časa. Osebno na vsakem monitorju najprej spustim svetilnost na takorekoč 0. Ker ti novi LED-i povečini uporabljajo PWM za zmanjševanje svetilnosti je ZELO pomembno pri kakšni frekvenci to preklaplja. No, ta Dell ima cheap PWM (verjetno je zato tud tolk cenejši od HP-jevega konkurenta) in jaz v tak zaslon ne morem gledat.

Noro, to gre samo nazaj. Nisem pa zihr, da sem pripravljen dat 150€ več za HP-ja. Ki pa ima OK PWM. Groza no, enega CCFL-ja bi rabil dobit nekje. Nazaj gledat, kater zaslon ma vse komponente nekje na ravni, pa da je pod 300€. Krasno, res.

#32 Glasbenik

skače z ritko na svečko.

• rumeni jaki
  • 871 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 10:13

Huh, jest ravno tega mislm uzet. Ampak dobr, samo programiram, filmov zelo malo gledam. Pa internet seveda. Vse ostalo je pri meni v manjšini.

#33 ZUTI

• šerifi in depjutiji
  • 143 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 10:17

No, tale test lepo pokaže "defekt".
http://www.lagom.nl/...t/inversion.php

Pri meni 2a/2b utripata da je groza.

Stvar se popravi, če maš svetilnost višje nastavljeno, ampak tud na 100% je še vedno prisotno. Ne vem, jaz sem precej razočaran. Najprej mora bitbuljenje v zaslon prijetno, očem nežno. Potem pa pride na vrsto vidni kot in z njim povezane barve. Mogoče nimaš oči na to občutljive in boš užival. Ker koti so res nekaj drugega napram TN, I'll give it that :)

#34 [yanz]

je prijavljen z ruskim računom.

• mn3njalničarji
  • 37 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 12:02

Sam imam eIPS od LGja, ki ima podoben panel (1080p) in utripanje ni neprijetno, se pa pojavlja pri 4b vzorcu, ne glede na svetilnost.

Pri Dellih je ponavadi precej loterije - eni monitorji so skoraj "perfektni" medtem ko določeni precej šepajo na različnih področjih. Po odzivih na netu sodeč, so šanse, da dobiš OK monitor nekje 50:50 :). Itak je starejši model 2410 vedno veljal za superiornega (8 bit IPS), a je bil cenovno v rangu HPja.

Sam načeloma vedno pred nakupom preverim taisti monitor, ki ga kupujem. Če ni v redu, odpirajo ponavadi drugo škatlo.

Na žalost pa perfektnega LCDja ni. Tudi EIZOti za par jurjev imajo svoje hibe...

Baje sta Sony in Panasonic začela delati na nižanju stroškov proizvodnje velikih OLED panelov in v 2013 lahko že pričakujemo prve premium consumer modele.

#35 ZUTI

• šerifi in depjutiji
  • 143 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 14:09

No saj, točno to sem sedaj raziskoval. Ali obstaja opcija loterije, kot si omenil. Tega pač vrnem, dobim drugega in bi bil OK. Ampak po prebranem imajo kar vsi ti Delli enako crap PWM.

Recimo, na laptopu mi prav tako utripa 4a vzorec amapk tam nasplošno ne opazim utripanja. Pri tem pa 2a/b in se prav mučim gledat. Res škoda. Razmišljam, da bi menjal za LG W2442PE, sicer starejši model na klasičnem backlightu. Ampak je ravno zato manj šanse, da bom mel spet sitnosti akoravno se mi 1200 vertikalne resolucije res dopade. Bom pa najprej res verjetno samo zapisal razlog menjave ter dopisal, da želim enakega s tem, da naj preverijo prisotnost megetanja :D

Fat chance of that happening...

#36 Hastates

vleče samo še filter.

• mn3njalničarji
  • 336 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 16:44

Oglej si sporočiloZUTI, ob 30 junij 2012 - 10:17, rekši:

Zanimiv test. Meni utripa 4b pa še to ne precej močno, na dell U2711

#37 ZUTI

• šerifi in depjutiji
  • 143 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 20:34

Ima mogoče Samsungovega S24A450BW? Zgleda zanimiva alternativa. En "test" sem zasledil, pa je bil na drugemmestu. Prvi je bil HP ZR2440w, drugi ta Samsung, tretji pa moj trenutni Dell. O HP-ju LA2405x pa nimam nobenih informacij. Imajo vsaj vsi 1200 vertikalne resolucije.

Backup pač. V kolikor bo nov Dell imel enako težavo.

#38 Izbrisani_Riptor_*

• Guests

Objavljeno 30 junij 2012 - 21:21

Oglej si sporočiloZUTI, ob 30 junij 2012 - 10:17, rekši:

Meni na laptopu asus k53s utripa rahlo 7b, dejansko moram gledat zaslon iz 10cm da se opazi.
Medtem ko moj monitor LG e2370 in tv toshiba 37bv701 ne utripajo.

Zgleda da utripanje lahko povzroča napačna frekvenca zaslon, tako da preverite da vam ne delajo pri 59Hz.

#39 S<3NEC

skače z ritko na svečko.

• mn3njalničarji
  • 739 sporočil

Objavljeno 30 junij 2012 - 23:04

Oglej si sporočiloGrimReaper, ob 21 junij 2012 - 14:35, rekši:

Ne vem, je sploh kaka alternativa? Ker sam bom moral tud monitor zamenjat, in že ko je fotr kupoval pol leta nazaj ni bilo druge izbire.
Edino kar bo slabše bodo barve, ker zdej imam Lenovo L220x - S-PVA 8-bit matrika. Ampak mi preseda ker že tolk piska v mirovanju da ko se zbudim ne morm nazaj zaspat (sem dal stikalo na kabel, ampak včasih pozabim izklopit). Pa s power gumbom sem imel že velike probleme, čeprav zdej spet dela.
Piskanje je ponavadi moč odpravit. Odpri monitor (ali dobi nekoga veščega) ter malo preglej kondenzatorje in mogoče tudi tuljave v napajalnem delu. Raznorazne elemente lahko med delovanjem zgrabiš/pritisneš z neko neprevodno stvarjo in tako poizkusiš odkriti vir piskanja. Pazi, da te ne strese, ker je v napajalnem delu 220V.
Spotoma lahko preveriš še, če je kater od kondenzatorjev napihnjen (googlaj slike) = zanič.

Če boš po kakšnem čudnem slučaju monitor metal v koš, ga z veseljem vzamem -.-

#40 jlpktnst

• šerifi in depjutiji
  • 1 238 sporočil

Objavljeno 01 julij 2012 - 00:38

Hm zanimivo, meni se zdi da bolj 1 hoče utripat kot pa kateri drugi. Torej je reč precej random.

Med normalnim delom pa tega nisem ravno opazil ever. Bom malo bolj pozoren pa bomo videli kako in kaj. Potem je mogoče smisel čakat da pride naslednik.

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov