Skoči na vsebino

GRRM - A Song of Ice and Fire


ArtaX

Priporočeni prispevki

Gogy reče pred 2 urama:

Ne, ampak bi pa vsaj končal začeto.

če ne misli spisat nekaj na nivoju, ne rabi ven dajat

 

če je bilo Fire & Blood veliko lažje pisat, potem naj raje to dela

 

dost enih avtorjev je k niso uspeli dokončati svoja dela, iz različnih razlogov - Dune je blo 5 knjig v 20 letih, Martin ima 5 knjig v tej seriji po 26 letih. Wheel of Time je bilo preveč knjig. Melanie Rawn ni dokončala trilogije, kljub temu da je druga knjiga izšla leta 1997 (ona je še živa ;) ).

 

Rothfuss in Lynch se tudi matrata, pa sta mlajša od GRRMja, zato bi reku, da se nehite tok sekirat za nekega starčka al bo spisu al ne. Vsaj vemo, da nekaj paca trenutno. Ne mormo tega rečt za vse pisce.

Povezava do prispevka

Kot nekdo, ki je že imel obveznosti, kjer je blo treba nekaj naresti pa ni šlo, nismo vsi sposobni brute-forcat svojega umetniškega izražanja. In ja, to tudi pomeni, da greš potem nekaj drugega delat, ker moraš izkoristiti vsako idejo, ki ti pade na pamet.

 

Also, GRRM je že kar v letih zdej. Dvomim da bo ratal kej hitrejši s pisanjem, kvečjemu se bo vse še bolj upočasnilo

Povezava do prispevka

nekaj je, da ti ne gre nekaj mesecev, mogoče leto ali dve (pisatelj john gwynne je denimo pred kratkim izgubil hčerko in je sam povedal, da je dal pisanje zadnje knjige v trilogiji na čakanje). ampak pri GRRMju govorimo o letih, da ne rečem desetletjih. od zadnje knjige je minilo že 10+ let, mislim da je vsakomur jasno, da je tukaj posredi še kaj drugega kot samo "writer's block".

jaz se strinjam z @Gogy da mu bralci vse to komot zamerimo oz. ga imamo odgovornega za celotno situacijo. kar se mene tiče sklenejo pisatelji, ko začnejo pisati neko serijo, s svojimi bralci nenapisano pogodbo o dokončanju le-te. ker prav tako kot pisatelj tudi bralci v knjige vložijo svoj čas, energijo, postanejo "invested" v celoten univerzum, konec koncev seveda tudi denar, čeprav to je tukaj res na zadnjem mestu. tako da reči, da pisatelj ni bralcem nič dolžan in se lahko zgovarja na nekajletni "writer's block" je milorečeno BS.

 

 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 38 minutami:

jaz se strinjam z @Gogy da mu bralci vse to komot zamerimo oz. ga imamo odgovornega za celotno situacijo. kar se mene tiče sklenejo pisatelji, ko začnejo pisati neko serijo, s svojimi bralci nenapisano pogodbo o dokončanju le-te. ker prav tako kot pisatelj tudi bralci v knjige vložijo svoj čas, energijo, postanejo "invested" v celoten univerzum, konec koncev seveda tudi denar, čeprav to je tukaj res na zadnjem mestu. tako da reči, da pisatelj ni bralcem nič dolžan in se lahko zgovarja na nekajletni "writer's block" je milorečeno BS.

lej, jaz se strinjam, da mu lahko eni zamerite, ker še ni knjige ven, samo kot si rekel, argument, da ni knjige ven ker se mu gre samo za denar je pa prav tako BS, ker očitno bi GRRM zaslužil več če bi izdal knjige kot zdaj, da sploh ne omenjam tega komentarja

 

Navedek

Žid en zamaščen

mislim, malo spoštovanja pa se lahko izkaže

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 4 minutami:

lej, jaz se strinjam, da mu lahko eni zamerite, ker še ni knjige ven, samo kot si rekel, argument, da ni knjige ven ker se mu gre samo za denar je pa prav tako BS, ker očitno bi GRRM zaslužil več če bi izdal knjige kot zdaj, da sploh ne omenjam tega komentarja

 

od kje ti ta ideja, da bi več zaslužil s knjigami? kaj je tebi tukaj očitnega? nisem douchy, resno sprašujem.

 

tisti moj argument o denarju je letel na to, da je folk že kupil 5 knjig za določeno vsoto denarja, in lahko posledično na ta denar gledaš kot "stran vržen", ker pač zadeva ni končana. ampak kot sem rekel, to je res zadnja stvar na listi argumentov, zakaj mu zameriti.

 

moj kontraargument bi sicer bil, da tipu niti približno ne primanjkuje denarja, sploh po tem, kakšen bum je naredila serija (že s prodajo pravic zanjo je verjetno zaslužil ogromno + ogromno novih bralcev je začelo kupovati njegove knjige). in ravno zato se mu ne mudi s pisanjem nove knjige - ni mu treba, tip ima keša ko listja in se posledično lahko zabava z nekimi stranskimi projekti ala vse te knjige, ki jih izdaja zadnje čase (fire & blood, prihaja nova rise of the dragon, ...).

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 3 minutami:

od kje ti ta ideja, da bi več zaslužil s knjigami? kaj je tebi tukaj očitnega? nisem douchy, resno sprašujem.

 

če izdaš knjigo valda zaslužiš več denarja, kot če ne izdaš knjigo?

 

razen če misliš, da bi s tem ko bi izdal knjigo, ne bi imel časa delati druge projekte, v tem primeru, pa mislim da če bi npr. izdal knjigo med 7 in 8 sezono bi zagotovo zaslužil več kot s F&B, poglej kako so se prodajale knjige potem ko je serija postala vedno bolj popolarna

 

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 2 minutama:

če izdaš knjigo valda zaslužiš več denarja, kot če ne izdaš knjigo?

 

razen če misliš, da bi s tem ko bi izdal knjigo, ne bi imel časa delati druge projekte, v tem primeru, pa mislim da če bi npr. izdal knjigo med 7 in 8 sezono bi zagotovo zaslužil več kot s F&B, poglej kako so se prodajale knjige potem ko je serija postala vedno bolj popolarna

 

 

ok, to itak, v teoriji je 1€ še vedno neskončnokrat več od 0€ :D. ampak kako potem odgovarjaš na moj kontraargument, ki si ga očitno ignoriral, saj tudi sam omenjam vpliv serije na prodajo knjig? tip ne rabi keša, posledično ne rabi izdati knjige, posledično zadnjih dveh knjig najbrž ne bomo nikoli videli, zadnje skoraj 100% ne.

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 1 minuto:

 ampak kako potem odgovarjaš na moj kontraargument, ki si ga očitno ignoriral, saj tudi sam omenjam vpliv serije na prodajo knjig? tip ne rabi keša, posledično ne rabi izdati knjige, posledično zadnjih dveh knjig najbrž ne bomo nikoli videli, zadnje skoraj 100% ne.

Zato ker tvoj kontaargument nima veze z najino debato (ima pa veze z Werovo). Jaz sem odgovarjal Gogyu, na njegvo "zameščen Žid" komentar, ki implicira, da se GRRM gre samo za denar, da ga hoče nagrabit čimveč kot ga lahko (al' so se stereotipi o Židih v zadnjih letih spremenili?), kar očitno ni res, saj bi GRRM lahko zaslužil veliko več z izdajo knjig (kar se midva strinjava).

 

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 14 minutami:

Zato ker tvoj kontaargument nima veze z najino debato (ima pa veze z Werovo). Jaz sem odgovarjal Gogyu, na njegvo "zameščen Žid" komentar, ki implicira, da se GRRM gre samo za denar, da ga hoče nagrabit čimveč kot ga lahko (al' so se stereotipi o Židih v zadnjih letih spremenili?), kar očitno ni res, saj bi GRRM lahko zaslužil veliko več z izdajo knjig (kar se midva strinjava).

 

 

ok, fair enough. lahko nam pa vseeno podaš tvoje mnenje glede GRRMjevega počasnega pisanja oz. nepisanja.

Povezava do prispevka
Zorz reče Pravkar:

ok, fair enough. lahko nam pa vseeno podaš tvoje mnenje glede GRRMjevega počasnega pisanja oz. nepisanja.

pojma nimam kja je pravi razlog, se pa tudi (poskušam) ne sekirat preveč, če bo bo, če ne bo ne bo, navsezadnje neke zamere do avtorja vplivajo samo name, ne na njega

Povezava do prispevka

A ima smisel odgovarjat na nek kvazi očitek, kjer si se zaciklal na dobesedno? In ja, glede na vse dogajanje v zvezi ASOIAF je preklet žid. Ker bi rad na konto bukel spravil v žep še fakin dolar več, še fakin cent na bobbleheade, še fakin peni na merch, še fakin kopejko na spinoff Arye...

 

če boš dojel, kaj hočem povedat.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 6 minutami:

A ima smisel odgovarjat na nek kvazi očitek, kjer si se zaciklal na dobesedno? In ja, glede na vse dogajanje v zvezi ASOIAF je preklet žid. Ker bi rad na konto bukel spravil v žep še fakin dolar več, še fakin cent na bobbleheade, še fakin peni na merch, še fakin kopejko na spinoff Arye...

 

če boš dojel, kaj hočem povedat.

če ne znaš argumentirat, se ti res ne splača odgovarjat,

 

če bi se mu šlo res samo za denar, bi bile knjige že zunaj, tako ali drugače, al bi jih on napisal al pa kdo drug

 

Povezava do prispevka
apovsic reče pred 16 minutami:

pojma nimam kja je pravi razlog, se pa tudi (poskušam) ne sekirat preveč, če bo bo, če ne bo ne bo, navsezadnje neke zamere do avtorja vplivajo samo name, ne na njega

 

no ja, saj zamera (vsaj v mojem primeru) zdaj ne pomeni, da se ponoči zbujam ves prešvican, čez dan pa spammam GRRMju hate maile ipd. sem se tudi sam že leta nazaj nehal sekirat (sicer tudi nikoli nisem bil nek hardcore game of thrones fan), bi se mi pa vseeno zdelo korektno, da bi tip zadevo speljal do konca. tako pa izpade samo neresen in len.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Zorz reče Pravkar:

 

no ja, saj zamera (vsaj v mojem primeru) zdaj ne pomeni, da se ponoči zbujam ves prešvican, čez dan pa spammam GRRMju hate maile ipd. sem se tudi sam že leta nazaj nehal sekirat (sicer tudi nikoli nisem bil nek hardcore game of thrones fan), bi se mi pa vseeno zdelo korektno, da bi tip zadevo speljal do konca. tako pa izpade samo neresen in len.

to se strinjam, ne pravim, da ga ne smemo kritizirat, meni se zdi tvoja razlaga o tem, da mu je dnar omogočil lagodno življenje, tako da mu ni "nujnu" napisat knjige recimo verjetna, čeprav se sam ne nagibam k njej

 

to pa ne pomeni, da je čist vsaka kritika primerna, to je moja pozicija

Povezava do prispevka

Vsi ljudje nismo mentalno na istem, če bi bili, bi bilo več Cristiano Ronaldotov med fuzbalerji in več Sandersonov med pisatelji. Do what you will with this information. 

 

Nekateri prej obupajo kakor drugi ali pa raje izdajo bedno knjigo kukr da ne izdajo knjige (kreh Abercrombie kreh). Martin tudi piše drugače kakor dost ostalih trenutnih piscev. Do neke mere ve kam hoče spraviti knjige, samo pri toliko characterjih, pri tolko plotih in pri tolko letih kot jih sam šteje mu gre počasi. Že pri izidu ADWD je bil že v letih, zdej smo pa 11 let kasneje in verjetno se je ukvarjal raje s kako drugo knjigo ker tudi že njemu počasi najeda vse skupaj. Raje vidim, da piše tisto kar mu sede, magar dobimo kako izven ASOIAF zgodbo al pa karkoli drugega. Model je dal tolko let v svoje pisanje, tud nešteto strani je zbrisal ali editiral, in folk se pizdi zakaj ni sposoben knjige spisat do konca. Ni fer imet tak odnos do njega. 

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 10 urami:

nekaj je, da ti ne gre nekaj mesecev, mogoče leto ali dve (pisatelj john gwynne je denimo pred kratkim izgubil hčerko in je sam povedal, da je dal pisanje zadnje knjige v trilogiji na čakanje). ampak pri GRRMju govorimo o letih, da ne rečem desetletjih. od zadnje knjige je minilo že 10+ let, mislim da je vsakomur jasno, da je tukaj posredi še kaj drugega kot samo "writer's block".

jaz se strinjam z @Gogy da mu bralci vse to komot zamerimo oz. ga imamo odgovornega za celotno situacijo. kar se mene tiče sklenejo pisatelji, ko začnejo pisati neko serijo, s svojimi bralci nenapisano pogodbo o dokončanju le-te. ker prav tako kot pisatelj tudi bralci v knjige vložijo svoj čas, energijo, postanejo "invested" v celoten univerzum, konec koncev seveda tudi denar, čeprav to je tukaj res na zadnjem mestu. tako da reči, da pisatelj ni bralcem nič dolžan in se lahko zgovarja na nekajletni "writer's block" je milorečeno BS.

 

 

to je eden bolj blesavih postov na mn3

Povezava do prispevka

meni je precej hecno kako so nekateri "entitled" do nove knjige. Model je star, napisal je ogromno debelih bukl, naštrikal neverjetno kompleksen svet, poln zapletov, zgodovine, likov,.... in sedaj je starejši, ne gre mu več tako hitro od rok, zgodba je totalno zaštrikana in seveda uspeh serije GOT je privlekel s seboj tudi veliko dodatnih obveznosti (in ostalega). In zdej mu folk zameri, ker jim je kao dolžan čimhitreje napisat knjigo, ker so oni pred leti dali 5 ali 10 fakin dolarjev za knjigo in investirali nekaj dni za branje knjig. Ne štekam, a vi pa nikoli niste česa opustili, ker niste imeli več časa, volje, znanja,...? On se vsaj približno še trudi s tem. Nej uživa pizda, dal nam je (vsaj meni) veliko zabavnih ur ob branju njegovih knjig in mi ni niti malo žal časa, tudi če nikoli ne bo serija dokončana (čeprav upam vsaj na še eno knjigo)...

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Osebno sem bolj pissed zaradi šova, ki je res beden, uspel sem ga pogledat tam nekje do 4 sezone, dokler je še bil promising. Argument gre nekje v stilu da bi lahko namesto nanizanke imeli na mizi knjige. (ker model kao ne bi bil tako zaposlen z vsem skupaj) Jaz vem kaj bi izbral.

Povezava do prispevka

Ja okay, to je hindsight 20/20

 

samo postavi se v škornje pisca - 99% ljudi bi ubijali za high profile TV show na HBOju. Kakorkoli že, zaslužil si je, da je postal res slaven, ne samo zaradi ASOIAF, če bomo zaradi GoT dobili ekranizacijo Fevre Dream ali pa Tuf Voyajing, potem pa še tolk bolš. Pizda tok let je dal za svoje kreacije pa zanj niso (tisti ki niso bralci scifija in fantazije) vedli dokler ni prva sezona začela izhajati

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 15 urami:

to je eden bolj blesavih postov na mn3

Sploh ne, saj to se tudi drugi avtorji strinjajo, da je Martin dolžan napisat knjigo. Če ne že bralcu, pa založniku, s katerim ima podpisano pogodbo in ki mu je verjetno dal tudi kakšen predujem. 

Povezava do prispevka

Also, ko je bil ravno Lynch omenjen. Datum izida njegove 4. knjige se prestavlja že zadnjih 10 let, rofl, istočasno pa je 2019 nekaj teasal, da je manuscript poslan v pregled? Sori, samo to je pač jebanje folka v glavo. 

 

To ne pomeni, da imamo zdaj pravico it morit avtorju na vrata pa mu težit, da hočemo knjigo. Ampak se mi zdi, da imamo pravico reči bobu bob. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...