Skoči na vsebino

GRRM - A Song of Ice and Fire


ArtaX

Priporočeni prispevki

 

10 years later, still relevant :)

 

Sicer pa me dejansko ne briga več kdaj izda, če sploh izda. S serijo sem začel nekje sreda-konec 2000ih. Je enostavno že toliko minilo, da sem šel skozi vseh 5 stopenj žalovanja. In GRRM vsaj ni tak asshole kakor Rothfuss postal :D 

 

Povezava do prispevka

IMO je Rothfuss veliko bližje izidu kakor Martin. Ne vem a ima Rothfuss impostor syndrome al kaj ga že jebe, uglavnem ni mu všeč slava in se mu fučka. Upam da vsem tem piscem rata dokončat svoje glavne zadeve, samo kot sem že prej omenjal druge pisce, dost jih je opustil svoj takozvani magnum opus al pa nikol dokončal zaradi smrti. Dokler Rothfuss in GRRM še pišeta, jih ne bom kurcal, če pa se želita upokojit, bosta pa že jasno in glasno to povedala. But a poet's work is never done, umetniki ne nehajo bit umetniki 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Rothfussova urednica je predlani popizdila in javno objavila, da (takrat) v petih letih ni od njega dobila niti strani nove knjige. Decembra je imel fundraiser za njegov charity, kjer je bil dosežen stretch goal, da najkasneje februarja objavi branje enega poglavja iz nove knjige. Nabral je 700 tisoč zelencev, smo avgusta in o poglavju ne duha ne sluha. Tako da ne vem, če bi stavil na njega proti Martinu :D

Povezava do prispevka
Navedek

“I’m making progress, but I’ve given up on any hope of predicting the end,” Martin said. “Every time I do, I don’t make it and everybody gets mad at me, and there’s no sense. It’ll be done when it’s done.”

 

Link

 

Ahhhhhh......

Se je pa pohvalil, da je Covid zaprtje vseeno prineslo več novega teksta.

Povezava do prispevka

Tudi ce iz pogovorov pride do dejanskega odkupa se ni receno, da bo kaj. Za njegov Skin Trade je ze 2014 studio kupil pravice za film (ne zgolj option) koncalo se je pa s tozbo. Imeli so 5 let za zacet produkcijo, ce ne dobi nazaj pravice in na dan pred iztekom so na hitro posneli par scen.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

in ima vso pravico. Star je in bogat, naj uživa. Pisanje takšnega špeha bi zjebalo in polno zaposlilo še totalno mladega in zagnanega pisca, kaj šele nekoga ki bi moral biti 10 let že v penziji. Upam, da mu rata dokončat WOW, potem pa vsaj nek okvir zgodbe zadnje knjige pa ali kdo drug zaključi ali pa vsaj dobimo opis kako si je zamislil zaključit zadevo...

uredilo bitje Vincent
penzija
Povezava do prispevka
Avion reče pred 6 minutami:

A ma res? Nima nobene pogodbe z zalozbami?


In nobene odgovornosti do svojih bralcev? 
Moje mnenje je, da naj se gladko jebe. Denarja mu itak ne manjka, veselje je našel v vseh drugih postranskih dejavnostih... lepo naj se končno že stegne in mirna bosna. Bilo i prošlo, kriv si je pa sam.  :) 

Povezava do prispevka

Bomo res šli čez isto debato spet? Ne more vsak pisec bit Robin Hobb.

 

GRRM se je zafukal, da je sploh šel tako obširno pisat to zgodbo. Prej je še šlo, starejši kot je, težje mu bo šlo.

 

Sanderson bi dokončal že zdavnaj vse, samo ne bi pa dobili takih knjig 

Povezava do prispevka

Sanderson ima čist drugačen slog pisanja, Martin namerno daje not razne neočitne callbacke in pa red herringe, ne pove vsega direktno in je zaradi tega še bolj nepredvidljiv. Raje vidim, da Martin proba nadaljevati v takem slogu in da mu ne uspe dokončat vseh knjig kot pa da dobimo nekaj kar nima njegovih trademark elementov.

 

Jebiga, ljudje se starajo in nekateri s tem izgubijo na 'hitrosti', Martin je meni itak veliko boljši pisec kratkih zgodb kakor dolgih, tko da se je že 1996 z Game of Thrones sam zasral s tem. Sam kaj boš zdej, kazat s prstom na Martina, ker ni vedel, da se mu bo nekoč zataknilo?

Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 3. 2. 2023 at 18:14:

GRRM se je zafukal, da je sploh šel tako obširno pisat to zgodbo. Prej je še šlo, starejši kot je, težje mu bo šlo.

 

Martinov problem je, da zgodbo vedno bolj širi. Kot je sam povedal je gardener varianta pisca and the story grew in the telling. Tako je iz fokusirane zgodbe o characterjih prišel na zgodbo o svetu samem. Če odbijemo 1 off prologe/epiloge ima GoT 8 pov characterjev, Clash of Kings 9 in Storm of Swords 10. Feast in Dance, ki pokrivata isto obdobje imata skupno 22 različ pov-jev. Rad bi povedal vse kar se dogaja povsod po svetu, zato imamo tipe ala Areo Hotah, ki je tam samo za gledat Martelle. Pa tudi dogajanja "glavnih" se bolj gibajo levo in desno, kot pa naprej. Enostavno bi rad povedal preveč, zato pa imaš na koncu knjige ala Dance kjer, če spustiš prvih 400 strani, razen enega revelationa, nisi zamudil nič. Niti izgubljen ne bi bil, če bi se lotil na tretjini knjige. Posledično je tudi Winds of Winter vedno daljši in konec nič bližje.

uredilo bitje Jurus
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...