Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

G-Man reče pred 46 minutami:

No ja. Te MRSP cene so brez davka. Dodajte na to ceno 10%, kukr je davek v US, oz 20% kolkr je pri nas. Pol pa glejte razliko za kok vas vaš najljubši prodajalec poskuša nategnt.

A veš, da se še sedaj sprašujem, če povsod po evropi dodajajo DDV, in je ta generalno gledano cca 20%, zakaj je cena GPU z davkom v Nemčiji samo 10% nad MRSP? Gredo 10% v izgubo? Verjetno ne... vseeno je razlika v nategunstvu, če imaš nekje kartico z davkom vred za 660 (Nemčija) ali 800 (Slo).

Se pa jezim, ker sem pričakoval občutno boljše pogoje za nakup grafične, ko je izšla Super serija... če pa je že navadna 4070 S pri nas 800, potem bo 4070 Ti S verjetno dražja od 1.000, 4080 S pa že blizu 1.300. In potem nismo v resnici čisto nič pridobili glede na prejšnjo generacijo. To me žalosti in jezi. Seveda govorim za slovenski trg. Itak še vedno lahko kupim v Nemčiji, če bo situacija boljša.

Povezava do prispevka

MSRP ne pomeni cena po kateri nvidia te kartice "proda" distributerju. 
MSRP pomeni manufacturer's suggested retail price. 
Distributer ne dobi teh kartic po 600$, ampak manj, zato ne grejo v minus.

Za 4070super je priporočen retail price 600$.
To je z davkom v US 660$
To je brez davka v evrih 552.
In skupaj z 20% davkom je to 662 evrov.
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/203738364_-geforce-rtx-4070-gaming-super-twin-edge-12gb-zotac.html

 

V nemčiji se te kartice prodajajo po MRSP cenah. 
Nategujejo potem pa slovenci :), ker želijo dodatnih 100e profita na vsako kartico. To pa verjetno zato, ker ne morejo prodajat v takšnih količinah kot ostali trgovci.

 

edit:

@MaDrung me je prehitel.

 

Povezava do prispevka

Očitno pri nas so kupci, ki so pripravljeni preplačati oz. ne sprašujejo za ceno, ali pa se prodajajo zelo majhne količine.

 

Pač slovenska podjetniška mentaliteta, če človek ima denar (očitno, če je pripravljen dati 800€ za gpu), ga moramo nategniti.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
G-Man reče pred 4 minutami:

V nemčiji se te kartice prodajajo po MRSP cenah. 
Nategujejo potem pa slovenci :), ker želijo dodatnih 100e profita na vsako kartico. To pa verjetno zato, ker ne morejo prodajat v takšnih količinah kot ostali trgovci.

 

edit:

@MaDrung me je prehitel.

 

torej imajo (konkretno Funtech) profit že pri MSRP, nato pa še dodatnih 140€... (no, res pa ne vem, po kakšni ceni dobi od distributerja)

Povezava do prispevka
cashman reče pred 4 minutami:

torej imajo (konkretno Funtech) profit že pri MSRP, nato pa še dodatnih 140€... (no, res pa ne vem, po kakšni ceni dobi od distributerja)

 

ja, je možno da naš distributer dobi slabo ceno oz. da naprej za slabšo ceno in potem funtech še dodatno nabije. 

čeprav ne vem no. Naj pol pa kupujejo na amazonu, pa preprodajajo za 50e več, Pa bodo še vedno dobre cena, grafike bodo pa še vedno šle v prodajo.

 

bo to mogoče @Vodokotlič znal kaj več o tem povedat.

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 12 minutami:

 

ja, je možno da naš distributer dobi slabo ceno oz. da naprej za slabšo ceno in potem funtech še dodatno nabije. 

čeprav ne vem no. Naj pol pa kupujejo na amazonu, pa preprodajajo za 50e več, Pa bodo še vedno dobre cena, grafike bodo pa še vedno šle v prodajo.

 

bo to mogoče @Vodokotlič znal kaj več o tem povedat.

 

Preprosto so slabe cene za nas.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 17 urami:

jap, se ne splača. Funtech prodaja 4070 super, ki ima MRSP 600$, za 800€. Norci... v CaseKingu jo dobiš za 660€

da se popravim - včeraj so imeli le dve kartici 4070 Super, ena za 800, druga za 830. Danes vidim, da je stanje precej boljše. Na zalogi imajo kartice od 740 dalje, pod "obvesti me" pa se najdejo kartice od 700 dalje. Ni tako grozno, kot je bilo včeraj. Morda pa bodo 4070 Ti S blizu 900 in 4080 S od 1.100 naprej tudi v Slo...

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

A ni tko da ce iz de v slo narocim placam nas 22% ddv?

Ja, res je, pri večini trgovin mislm da. Ampak mi ne gledamo cen z našim DDVjem, ti greš gledat grafično in rečeš opa lej to cena 699 € noice pri nas je 799. 100 € faking razlike, bom gor kupil itak...

Ampak, ko daš ti v košarico, ti prbije gor DDV 3%, potem je od enkrat grafična 720€ in ne več 699€, potem je še kaka poštnina 20€, pri nas je ponavadi 0.
Pol pa prideš do Avsenikovega spoznanja, da ne išči sreče drugod, kot le doma. :)

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

 

 

 

Sektor 13 reče Dne, 18. 1. 2024 at 14:12:

V sloveniji se nic ne splaca. Funtech prodaja RX 7600 za okoli 300 eur. Se mi zdi da se je cena graficnih v slo dvignila...

Sej je bolj kot ne ista cena.

 

V AT dobim Sapphire Pulse RX7600 za 280€ +/- 5€

Na funtechu je ista 298€, mimovrste 333€, mlacom 324€

 

funtech je tako se kr blizu ceni prek meje.

 

zoki reče Dne, 18. 1. 2024 at 13:04:

Kaj se trenutno najbolj splača kupiti v Sloveniji do 300€?

 

Pri funtechu RX 7600

al pa das 10€ vec in vzames RX 6700 (brez XT) v AT je 280€ + 5€ postnina

 

Le-ta je boljsa v vecini pogledov, edino nima AV1 encoderja, vec VRAMA, hitrejsi VRAM... performance je tam-tam, po vecini je 6700 malo boljsa, tu in tam jo pa 7600 sisne ( source)

 

RTX 4060 je spet tam-tam, le ce bos uporabljal RT bo 4060 delovala boljse. Te bo pa v AT usekala za ene 315€, v slo 335€ za "ta malo" obliko oz 350 za normalno velikost...

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 13 minutami:

RTX 4060 je spet tam-tam, le ce bos uporabljal RT bo 4060 delovala boljse. Te bo pa v AT usekala za ene 315€, v slo 335€ za "ta malo" obliko oz 350 za normalno velikost...

4060 je v osnovi že tako švoh, da je RT sploh brezpredmeten feature. Se mi zdi, da bodo še v Full HD igre z vžganim RT zaradi prenizkih FPS neigralne.

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 46 minutami:

 

No ja, pa se to da je moje mnenje da je RT bolj gimmick kot uporaben feature :D 

Jaz pa ravno zaradi RT ne želim kupit AMD-jeve grafe 7900 xt(x). Mislim, da je zelo odvisno od vrst iger, ki jih igraš. Jaz igram večinoma enoigralske RPG-je ipd, kjer do izraza pride dodelanost, estetika in lepota okolice, ne pa e-sports (izjema Rocekt League) ali strelskih, kjer je lepota okolice brezpredmetna. V takšnem settingu se mi zdi RT ali path-tracing kar uporabna zadeva. Vsaj na YT na primerjavah igre z vklopljenim RT izgledajo precej lepše kot tiste brez RT (moje osebno mnenje).

  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 20. 1. 2024 at 14:39:

 

 

 

Sej je bolj kot ne ista cena.

 

V AT dobim Sapphire Pulse RX7600 za 280€ +/- 5€

Na funtechu je ista 298€, mimovrste 333€, mlacom 324€

 

funtech je tako se kr blizu ceni prek meje.

 

 

Pri funtechu RX 7600

al pa das 10€ vec in vzames RX 6700 (brez XT) v AT je 280€ + 5€ postnina

 

Le-ta je boljsa v vecini pogledov, edino nima AV1 encoderja, vec VRAMA, hitrejsi VRAM... performance je tam-tam, po vecini je 6700 malo boljsa, tu in tam jo pa 7600 sisne ( source)

 

RTX 4060 je spet tam-tam, le ce bos uporabljal RT bo 4060 delovala boljse. Te bo pa v AT usekala za ene 315€, v slo 335€ za "ta malo" obliko oz 350 za normalno velikost...

 

Hvala za tole! RX 7600 it is, mam rajse novejso kot malenkost "hitrejšo".

Povezava do prispevka

Js bom sledečo generacijo definitivno kupu nekaj v rangu RTX 5080. Sem moral ta teden prvo igro refundat, ker mi na lowest grafiki ni delala na 1080 TI. Tile AI supersample ala DLSS pa naredi sliko tako megleno, da je čisto useless. IMO dost hujši nateg kot raytracing.

 

Pa še proper VR si mislim ubost. :) Komaj čakam tbh.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...