Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

VonGriffin reče pred 7 urami:

Dober graf. A 4080ti obstaja? 

 

dobra kupcija mi je bila vodokotliceva 4080 . Nategnit saj ne zastonj se Pa ja ne pustim vsakemu od tam doli. Mornar gor al dol

 

eno je izjava zame je dovolj drugo pa za 2k je vse kar rabis.  Dobro pri 60 hz in 15 let starih spilih ze mogoce

 

opet si delas sramoto. Maksija dandanes zanimlejo bolj Rusi imamo tule saj tebe za komedijo 

 

Je pa resda si bil prvi. Prvi vedno najdražje plača.

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 12 urami:

sploh pa @VonGriffin ne pozabi da si jokal, ko si kupoval 3080 - mogoče si samo blefiral - (še v cajtih ko je bil crypto razlog za visoke cene), pa ni blo sploh gpuju na voljo, sem ti ponudu 3 dni staro 3080 za 900e (imo 150-200e ceneje kot v šracuni), da jo odkupiš, ter postaviš v svojo avstrijsko mašino. Gladko si odstopu od kupčije.

Nakar so šle cene gor še 300e, za isti GPU. Ti si se pa pokakal v hlače.

 

Zdej si pa spet pameten. 

Kje je tvoja 2090? al pa 3090? al pa 4090?
ja, se mi je zdelo ...

 

tud ti mi spizdi po čike.

Tocno to, vse lepo evidentirano na zgodnjih straneh te teme, tip se je se lagal da ima ze naroceno 3080. V resnici je pa 5 let sparal, da si je privoscil to 4080 in zdej misli da je kle neki mocn, a na forumu polno folka s 4080 al pa 4090...

 

Tip je res dalec najvecji klošar v tej temi.

Povezava do prispevka

Meni se je pa včeraj zgodilo nekaj res čudnega. Grafično 3070 ti imam povezano preko display port to 2.1. HDMI kabla v 55 LG OLED kot monitor.

 

In do sedaj mi je povezava podpirala le 4k 8bit 60 HZ, ne pa 4k 120 HZ ali še celo 4k 120HZ HDR, ker sem pač predpostavljal, da bandwidth ne podpira oziroma da so te display port to hdmi kable en velik nateg (kljub temu, da je ta moj stal cca 50 evrov). Torej če si nastavil na 4k 120hz, ali 4k HDR je ekran postal črn in ni zaznalo slike.


No včeraj za hec probam še enkrat te nastavitve in zdaj mi dela čisto vse, 4k 120hz 10bit in HDR:blink:

 

Res ne vem wtf se je zgodilo. Posodboljeni driverji na grafični ali tvju??? Ampak to res dvomim. 


V glavnem velik mistery, zamem pa seveda zelo cool, kere zdaj imam končno 120 hz 4k na monitorju:D Morda celo ne rabim grafične z dvem HDMI izhodoma, je pa res, da še vedno nimam GSYNC supporta na tej povezavi (ta deluje samo preko HDMI-ja). Ampak ok, to verjetno ni taka izguba, kot je do zdaj bila odsotnost 4k 120hz.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 33 minutami:

V glavnem ugotovili smo da 4070 ti ni premium..

 

zdaj me zanima ce je 4080 premium?

 

Oz ce je premium le 4090 in v tem primeru, ce se steje premium tudi plastifuk fantastifuk 4090 paRit?

 

In kaj potemtakem naredimo z AMDji???

 

Spodaj so npr "premium" verzije GPUju.

ASRock Radeon RX 7900 XTX Aqua OC 24GB

 

Inno3D GeForce RTX 4090 iChill Frostbite 24GB

 

MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM LIQUID X 24G 24GB

 

GIGABYTE AORUS GeForce RTX 4090 Xtreme Waterforce 24GB

 

Dobi se tudi premium 4070ti verzija GPUja, npr tole:

kf-card.png

 

Ampak tudi če je to "premium" 4070ti, je na koncu dneva še vedno mid tier pleb gpu, katerega še bolj pleb verzija palit 4080ti za manjšo ceno naščije ko pičko.
Tko da, a je res pol to premium? :D

 

 

Povezava do prispevka

Taprvi dve ko si jih linkal sta konkretno hardcore grafike

 

Ceprav tako kot si reku seveda ni vazn samo cooler

Flagship grafa + taprav waterblock je po mojih kriterijih premium

Tele majo tudi max OC out of the box

 

Tisti 7900xtx pride na mindfactory nekaj cez 1500, ichill 4090ka pa je prisla celo cez 2k, ampak je ni vec v ponudbi

 

Tele z AIO-ji so že jajčke :D

 

Tak da in my book samo prvi dve, ki sta mimogrede tud lepi za popizdit <3

 

Ce bi zdaj kupoval pc bi nabavu 7900xtx asrock aqua. 

Ichill 4090ka cist clear in brez rgb-ja je še lepša (+small form factor), ampak cez 2k sam za gpu je pa tud meni malo prevec + prištej stroške custom loopa.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 urami:

Meni se je pa včeraj zgodilo nekaj res čudnega. Grafično 3070 ti imam povezano preko display port to 2.1. HDMI kabla v 55 LG OLED kot monitor.

 

In do sedaj mi je povezava podpirala le 4k 8bit 60 HZ, ne pa 4k 120 HZ ali še celo 4k 120HZ HDR, ker sem pač predpostavljal, da bandwidth ne podpira oziroma da so te display port to hdmi kable en velik nateg (kljub temu, da je ta moj stal cca 50 evrov). Torej če si nastavil na 4k 120hz, ali 4k HDR je ekran postal črn in ni zaznalo slike.


No včeraj za hec probam še enkrat te nastavitve in zdaj mi dela čisto vse, 4k 120hz 10bit in HDR:blink:

 

Res ne vem wtf se je zgodilo. Posodboljeni driverji na grafični ali tvju??? Ampak to res dvomim. 


V glavnem velik mistery, zamem pa seveda zelo cool, kere zdaj imam končno 120 hz 4k na monitorju:D Morda celo ne rabim grafične z dvem HDMI izhodoma, je pa res, da še vedno nimam GSYNC supporta na tej povezavi (ta deluje samo preko HDMI-ja). Ampak ok, to verjetno ni taka izguba, kot je do zdaj bila odsotnost 4k 120hz.

mislim da bi bilo dobro imeti gsync, ce ti ga monitor podpira

jaz se ne spomnem vec kako je brez

vem da je mene trganje slike ful motlo v kaksnih spilih

tu pa tam sem se vedno moral jebat neki z omejevanjem fpsjev al celo vsyncom, ki je zal edini deloval proti lomljenu slike, sam ti je zvisal lag v picku mater

 

odkar imam gsync imam fpsje omejene na 120 malo manj od osvezevanja monitora in dela kot vsync samo da ni unega laga, skratka silky smooth

 

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Trganja slike sicer nikjer nisem nikoli opazil, igram pa vedno vse z vsync vkopljenim, ampak tisto je bolj revež varianta.

 

Na TV povezavi preko HDMI imam gsync pa moram reči, da me opazim nobene razlike s samo vsyncom, razen če je fora lag, samo tega pa tudi ne opazim v igrah:D

 

Mah saj po moje bo res najbolje dati to graično bratu, sebi pa kupim novo z dvema hdmi izhdoma pa je stvar rešena. Moti me edino to, da zdaj dela 4k 120hz, ki prej pol leta ni delal, ravno ko bom menjal kartico:D

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Sinoci sem se je*al z grafo... Skoz sesuval driver, spil in discord, probam druge driverje, starejse driverje...

ne pomaga...

Podobne simptome sm meu ze na prejsnji maticni... A je ram mogoc?

Probam vse mozne kombinacije palck...

Vse isto.

 

Na konc ugotovim da je ocitno main quest v starfieldu zbuggan v 3pm in sesuva vse. Ker sem sel stranske queste delat pa ni problema uro in pol.

Povezava do prispevka
DaMachk reče Pravkar:

Sinoci sem se je*al z grafo... Skoz sesuval driver, spil in discord, probam druge driverje, starejse driverje...

ne pomaga...

Podobne simptome sm meu ze na prejsnji maticni... A je ram mogoc?

Probam vse mozne kombinacije palck...

Vse isto.

 

Na konc ugotovim da je ocitno main quest v starfieldu zbuggan v 3pm in sesuva vse. Ker sem sel stranske queste delat pa ni problema uro in pol.

Auch lol.

 

Predstavljaj si, da bi sau grafo reklamirat / delat rma whateva, pol pa ugotovil, da se z drugo isto dogaja.

 

Ova Matrix od Asusa je pa samo rofl.

Povezava do prispevka

ASRock RX 7900 XT Phantom OC

Prej sem vzel Sapphire Pulse, pa sem jo reklamiral, sam tam je verjetno res bla grafa zanic, ker so mi jo refundal.

 

Mnja, naceloma hocem achievmente se nabirat, sam bom videl kaj bo po kakem updejtu.

ATM sem spet padel v cyberpunk, ko mi res mine cajt ko nic :D naenkrat je ura 11, medtem ko je pri starfield vse pocasno da se mi vcasih zdi da ne gre cajt nikamor.

  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

No, evo. Po več kot mescu dni, dveh ohišjih in izgubljenih živcih... je mašina končno spet up and running. :-)

 

Naveza še na zadnjič, ko se je laufalo 3d mark - https://www.3dmark.com/3dm/100816613

image.thumb.png.aa90b9fb7d7e230ad4ca58e75d10d1eb.png

Za 4k test rabim 4k monitor ali bo pač odlaufalo bp tudi če ni?

uredilo bitje Heraklej
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...