Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 1 uro:

Kaj tocno si tle napisal? :D

ponudba =/= zaloga (oz. qty).

 

 

PS5 Lover reče pred 29 minutami:

 

Kaj noben ni opazil tega moda jebote<_<

 

DLSS in FSR ne naredi kaj bistvenega kot pa, low ress + classic AA. Igre izgledajo tok shit (megleno), da tega noben razn tisti, ki imajo very old gen grafo imo ne bodo uporabljali.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Noben grafični mod ne spremeni, da je animacija in gameplay zgleda precej zastarelo za današnje standarde. Dosti raje bi imel sodoben gameplay in animacijo na stari grafiki, če bi moral izbirati.

 

Za tako stare igre pride samo v poštev remake na sodobnem pogonu, ne neki remaster na starem.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 15 urami:

Ponudba pomeni za koliko prodajajo.

 

Torej za koliko se prodaja ne more biti povprasevanja/za koliko se prodaja.

 

Pač folk narobe govori.

 

MaDrung reče pred 13 urami:

ponudba =/= zaloga (oz. qty).

O da te malo poucim o ZAKONU trznega ravnotezja, med ponudbo in povprasevanjem, ki je en od osnovnih zakonov pri ekonomiji in izoblikuje cene na trgu, kateru je pac ziv naravni mehanizem. Tako se pac rece znanstveno. Ponudba in povpraevanje.

 

Sej pavsalno imas prav, samo zaloga vpliva na ponudbo in pojem ponudba je bolj obsiren in primeren..pac znansrveniki so ga izbrali, ne se kregat z mano :)

 

seveda zaloge in ponudba niso isto.. ampak na ceno vpliva poleg povprasevanje tudi ponudba, katere del so zaloge, ki so lahko en od stevilnih razlogov, da zmanjsajo ponudbo in s tem zvisajo ceno, seveda pri enakem ali visjem povprasevanu. Ce se tudi povprasevanje sorazmerno zniza cena ostane iste.

 

no kakorkoli MSRP priporocljiva cena, MAP je pa dolocena cena prodajalca, ce ne prodajas p otej ceni, ti ne dobavijo vec.. to vse niso naravni mehanizmi.

 

Zdaj logicno je, da ce ti tipi cene ne vsilijo bos dolocil ceno glede na konkurenco oz nabavne stroske in glede na trg na katerm prodajas..

 

Sam ocitno me nekateri ne razumete oz mogoce jaz pisem prevec pavsalno, ne vem.. logicno tle ceno doloca trg.. tudi vodokotic ce se bodo graficne prodajale za 10k jih ne bo prodajal za 1000.. jaz sem hotel samo rect, da tle pri nas je vodokotic (edini), v saj kolikor sem zasledil, ki zagotovi pretty much MSRP ceno za novo grafo, seveda brez garancije.. in to je to zame.. zdaj vi pa ce hocete garancijo al racun al takoj pa kupujet po slovenski trzni ceni.. kaj da vam recem

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 8 minutami:

jaz sem hotel samo rect, da tle pri nas je vodokotic (edini), v saj kolikor sem zasledil, ki zagotovi pretty much MSRP ceno za novo grafo, seveda brez garancije.. in to je to zame.. zdaj vi pa ce hocete garancijo al racun al takoj pa kupujet po slovenski trzni ceni.. kaj da vam recem

:huh:

Tole pa ne bo držalo.

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 22 urami:

 

seveda zaloge in ponudba niso isto.. ampak na ceno vpliva poleg povprasevanje tudi ponudba, katere del so zaloge, ki so lahko en od stevilnih razlogov, da zmanjsajo ponudbo in s tem zvisajo ceno, seveda pri enakem ali visjem povprasevanu. Ce se tudi povprasevanje sorazmerno zniza cena ostane iste.

 

Pač sj te razumem, sam kot inženir me moti A=B*A, razen če je B nerelevanten. Tako poimenovanje vodi v zmedo pri obravnavi problema, pa ni važno kaj je.

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 3 urami:

 

Pač sj te razumem, sam kot inženir me moti A=B*A, razen če je B nerelevanten. Tako poimenovanje vodi v zmedo pri obravnavi problema, pa ni važno kaj je.

 

 

 

poglej si na koncu primer za kruh

 

Drugace pa itak sta si cena in kolicina obratnosorazmerna.. ponudba in povprasevanje pa samo funkciji, ki se spreminjata v tem kolicina/cena sistemu, okolju

 

Zdaj zakaj je cena graficnih v slo tako visoka.. kot pri vsaki stvari v slo verjetno ker trg majhen.. je slabo povprasevanje in posledicno slaba ponudba.. manj kolicinski popusti (manjse zaloge), slabse dobavne cene, slabsi dobavitelji, slabsa konkurenca, vse to vpliva, da se izoblikuje neka cena glede ponudbe in povprasevanja..

 

Skratka slovenija je nek majhen trg in nihce ne kupuje velike kolicine oz kot si reku ti si ne delajo nekih velikih zalog.. ne dobijo dobre nabavne cene in ne rabijo konkurirat toliko med sabo, da prodajo cimprej.. cene tudi ne padajo tako hitro.. tako da....tako pac je na trgih.. vecja kolicina nizja cena in obratno

 

Tako da ja, sej je razumljivo

 

Sam, ce bi uporabil izraz cena/kolicina al ponudba/povprasevanje.. namesto ponudba/zaloge :)) drugace zaloge so racunovodski izraz.. samo ok.. ce si inzenir ti je oprosceno. Sicer pa itak si imel prav naceloma.

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 12 urami:

Jaz osebno, če bi imel te consumer zadeve redno v prodaji se sploh ne bi tega šel za par % dobička. Lol raje grem vrata montirat ali pa bit vodoinštalater

kaj sploh dodaš vrednosti, da bi si zaslužil večji %, tiste plačuješ več zaradi izkušenj, tu pa si samo še en posrednik, ki pristavi svoj lonček

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

kaj sploh dodaš vrednosti, da bi si zaslužil večji %, tiste plačuješ več zaradi izkušenj, tu pa si samo še en posrednik, ki pristavi svoj lonček

Drzis zalogo, svetujes stranki in skrbis za reklamacije ipd. Birokracije je kar nekaj.

Dejansko se pri tako borem zasluzku res ne splaca ukvarjati s prodajo (vsaj kolikor slisim kako majhne marze so na PC opremo).

 

 

Povezava do prispevka

Glej graficne kartice so samo en izdelek. Tudi avokado stane vec od paradajza. Odvisno od povprasevanja in ponudbe.

 

Ampak, da ne bom filozofiral in da odgovorim na tvoje vprasanje.

 

Mogoce ker trgovci, kot je rekel vodokotic, nimajo dobrih kolicinaskih popustov, mogoce ker ni take konkurence in lahko napihujejo cene, to je ena stran enacbe.

 

Druga stran. Mogoce ker so kupci pripravljeni toliko placat, za igrat igrice ali ker ne znajo, ne morejo kupovat v tujini?

 

Pac trg je tak, da to dovoljuje. Na tem trgu smo ljudje oz ponudniki trgovci in kupci povprasevalci in cena se vedno izoblikuje tako, da se obe strani srecata.

 

Lahko, da ti ne verjames ampak folk ocitno kupuje po takih cenah. Zdaj koliko trgovec s tem sluzi je drugo vprasanje. Vrjetno sluzi bolj z prodajo kartuš.. ampak jebiga zasluzit mora.

 

Ce bi kupil 1000 graficnih in jih prodajal po MSRP, bi jih v slo prodal 100 in ostalo bi mu zastaralo.. pac tako se mu izplaca, da kupi 2x 4090 in jih proda ob priliki in 10x 4060 ker jih prej proda..

 

Ce bi bil trg vecji bi lahko narocil 100 al 1000, 4090 in bi dal nizjo ceno tudi da jih prej obrne in bi zasluzil na kolicino npr

 

Samo pri nas ni velik trg in ne more sluzit na kolicino zato sluzi na visoki ceni.. samo to ni samo odvisno od njega ampak tudi od povprasevanja oz obojega oz trga

 

Dobro ze nabijam bale

 

 

 

 

uredilo bitje BigBoss82
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...