Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Feget reče pred 4 urami:

Jah itak ne moreš dokazati. Jaz sem kar dosti grafičnih kupil rabljenih in imel pri tem vedno srečo. Danes ni šans, da kupim rabljeno, ker res ne bi rad kupil zjebane od minerja. 

 

Sej tudi recimo če ni od minerja, če je od gamerja, ne moreš vedet v kakem ohišju je bila kartica, kako je bilo poskrbljeno za airflow, na kakih temperaturah je delala - greš na zaupanje v vseh primerih, nimaš druge, razen če poznaš prodajalca...

Povezava do prispevka

Pogovarjamo se tiskanem vezju, ne če majo avti kilometre nazaj zavrtene. To je čist sreča, lahko kupiš novo grafo pa ima nek coil whine, ali pa crkne po treh mesecih. Maš pisarniške kompe, ki imajo najslabše plate, najslabše napajlnike, najslabša ohišja, delali so h na dan več let, pa so še najbolj zanesljivi.

Jest sem enkrat kupil razstavni eksponat ojačevalca in pol sm ga mel doma in brskam mal na netu in najdem, kako prideš notri v servisni meni, pač z neko kombinacijo tipk ane... No številka delovnih ur je bila tako velika, da so ga pomoje v trgovini nažigal 12h na dan. Sem rekel, jao če ta ni že odpel vse svoje pesmi, ne vem kdo je... Ampak evo, letos bo trinajsto leto.

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 13 urami:

Oh noes ful se sekirajo ker jih je veliki linus okracal

Kar spomni se, kaj je nVidia naredila Hardware Unboxed. Pa kako so takoj situacijo zgladili, ko se je Linus vmešal. ;)

 

Ne bom rekel, da lahko Linus kaj naredi. Ne bodo pa glih ravnodušno gledali na 10 miljonov jeznih Linusovih sledilcev .

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka
Dono reče Dne, 19. 2. 2021 at 10:41:

https://coinmarketcap.com/headlines/news/eip-1559-implementation-call/

 

če se EIP 1559 implementira, kot je napovedano 26 feb, potem bo profitabilnost mininga na ethereumu precej slaba :)
(feeji od transakcij ne bodo šli več minerjem, temveč se bodo burnali). Večino malih minerju bo svojo opremo prodala. 

To je precej dobro za vse ki želijo gpuje :). 

 

Kako bo pa v praksi, bomo pa vidli, kle smo teorijo nabijam ....

Edit.
Trenutna profitabilnost coinov z mojimi gpuji. Tud če se ne bo minalo več ethra, bodo ostali še vedno atraktivni:

image.thumb.png.8fdeeeb3ba3ebae3db52a15dd9f31b92.png
 

V kolkem času, če to sprejmejo, pa bojo to izvedli? Dvomim, da instantno al?

Povezava do prispevka

Drugače pa glavni problem je, da čipov ni sploh. Tudi graifčne kartice na katerih ni možno majnat jih praktično ni če pa najdeš kje kakšno je pa cena x2.

In če lahko spraviš samo tretjino kartic na trg, kot bi sicer običajno, da bi obdržal isti profit je treba prodajati po 3x višji ceni. Čeprav eni pravijo, da pri tem proizvajalci nimajo nič in kartice zapustijo tovarne po dogovorjenih nizkih cenah.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...