Skoči na vsebino

Priklopna postaja


Priporočeni prispevki

V vecini primerov official docking stationi nudijo poleg standardnega USB huba, izhodov za ekrane in mogoce se kaksen jack tudi stvar ki se ji rece MAC forwarding.

Se pravi sploh v kaksnih podjetjih kjer je omrezje zgrajeno na white-listih al pa celo na staticnem Host-Configuration-Protokolu kjer je idetificatior MAC naslov lahko IT nastavi whitelisto na laptopu ob namestitvi, ki se ga nato da priklopit na katerokol LAN port, pa zmer dobi identicen IP, tud ce se ga vklopi na docku.

 

Kej vec je pa "oradna podpora" da dovolj stroma da od sebe, moznost firmware updateov za dock etc.

So pa nase izkusnje z DELL docki bli zadnjih nekaj let dost v kurcu.

 

HP-jevi blokci v velikosti nettopa pa delajo super.

Povezava do prispevka

Drag ampak daleč najcenejši s tem featuresetom:
https://www.amazon.de/dp/B09PY37TVZ/ref=pe_27091401_487027711_TE_SCE_dp_3

Sicer imam maca tko da YMMV ampak meni dela flawlessly, ful zadovoljen. Minus ki bi ga lahko izpostavil je, da mi, ko je laptop v spanju, občasno flashne zunanji ekran (se prižge, napiše da ni signala in gre nazaj spat). Ne vem zakaj, ampak ga po delu ugasnem in je, sumim pa da je povezano z macom samim.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče Dne, 22. 7. 2023 at 16:05:

Na kaj je treba paziti pri iskanju kvalitete, da se priklopi laptop na monitor in tipkovnico? Recimo za rang ~100 eur kaj lahko pričakujem, kakšne preglavice me čakajo za ~50 eur in kakšno lagodno življenje mi ponujajo docking stationi za 150+ eur.

 

če boš mel gor priklopljen high refresh rate monitor, glej da podpira hdmi/DP dost bandwidth-a. 

Npr: če maš 2k@144hz monitor ...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...