Skoči na vsebino

Trenutno igram [08/2023]


Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 9 urami:

Prevroče za igrice igrat? V sobi s klimo? Poleti, ko skoraj ni drugega za delat? 
Včasih teh mnenjalniških zajebancij res ne razumem. 


ce poleti ni skoraj drugega za pocet, kot igrice igrat, kaj je sele pol v drugih letnih casih LOL. Dafako res, poletje je cas miljon aktivnosti

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 3 minutami:

Neki DaCapoti drugega kukr igrat igrc nimajo za počet

Mi je too much effort se karkol drugega spravit delat. Laufat še grem pa kaj zunaj naredit... Čeprav z leti se zdj zna to mal spremenit, ker sem se že najedel vseh okusov iger.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 14 minutami:

Mi je too much effort se karkol drugega spravit delat. Laufat še grem pa kaj zunaj naredit... Čeprav z leti se zdj zna to mal spremenit, ker sem se že najedel vseh okusov iger.

Ni drugih hobijev? 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Malo za hec sprobal Lake... Kaj to mi ena uvaljiva lezbično razmerje že tretji dan po začetku službe? Nek čuden vajb... 


Lake je bila meni super igrica. Ima nek dober (summertime) vajb. 

@Hernire: jap, včeraj sicer samo pol urce, danes bom mogoče dalj časa. Neka anime stojnica se mi je dopadla, mogoče bom danes tam celo kaj kupil. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 35 minutami:

Ni drugih hobijev? 

Kućaposo, insomniaoso.

 

Še na pijače ipd. se mi ne da več hodit zadnja leta in se bolj kot ne izključim iz pogovorov. Alkohola skoraj ne pijem več. Malo bolj sem se v filme spravil, kr pridem nenaspan, zdelan domov iz šihta in mam glih kakšne 3 urce preden morem v posteljo, da vsaj tiste 4 urce spečnosti dobim od 21:30 do 7:20 (upam).
Pričakujem, da se bom v nek solitary hobi spravil, tako kot sem se lani v laufanje.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Pejdi v Gmajnice / Mačjo hišo / Zavetišče Horjul / whatever po mačko in jo božaj ko ne boš mogel zaspati :) Ne zajebavam se, ne vem če mene še kaj tok pomiri in spravi v dobro voljo kot ko čoham po glavi in poslušam zadovoljno predenje moje skoraj 18 let stare, scruffy, vse pofavlane in samo napol še žive mačke :D

 

phMn3D.jpg

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ali pa neka meditacija ali pa kaj

 

A ne moreš zaspat ali se zbujaš sredi noči in ne moreš zaspat? Ker ko imam jaz kakšna bolj hardcore / tesnobna obdobja, se zbudim cca. 03.00 in ne morem zaspat nazaj, dočim s samim aktom zaspanja ob 22h ali pač ko grem spat nimam težav 

Povezava do prispevka

Pobi, brezveze te debate ustvarjat.

 

Po 10 letih vlačenja po psihologih/psihiatrih sem odnehal.

 

Končni zaključki: Pri preiskavi DNK so našli visoko število identifikatorjev, ki so statistično povezani z motnjami v času, da zaspiš in da ostaneš v spanju, ko zaspiš. Enako (hujšo obliko insomnije) ima tudi moj stric, ki spi le uro in pol na dan. Poleg tega to, da imam aspergerjev sindrom ne pripomore, ker je moja zavest bolj bombardirana z raznimi detajli z okolice (najbolj na spanje vplivni zvok, tipanje, svetloba, fizična utrujenost...), ki so pri običnem človeku sfiltrirani na hardwerskem nivoju.

 

Takšni prijemi, kot naštevate zgoraj ti pomagajo, če nimaš kronične insomnije, ampak imaš nek psihološki probem ipd. Težave z nespečnostjo, katere ni izvor psihološka trauma ali motnja je praktično nemogoče rešit z današnjo medicino. Tudi razlogi za nespečnost so ponavadi tako kombinirani (seštevek mnogo vplivov), da je za vsakega človeka potrebno praktično specializirano zdravljenje z minornim procentom uspešnosti blaženja simptomov.

 

Na vprašanja tipa: "A si že ovčara božo" ne bom odgovarjal. :D Najbolj mi pa je pomagalo se sprijazniti s sindromom in boleznijo. Pač je 95 % življenja trpljenje, verjetno bom zaradi stresa fasal raka, ki ga sicer ne bi, v slubžbi pač ne bom dosegel kar bi sicer pri istem trudu, izogibam se interakciji z ljudmi, ker je moja sposobnost govora tako lackluster okrnjena, da nikol ne vem al bom izpadel normalno ali kot idiot...

 

Tak je lajf. Večini ljudi je še hujše. In ko sem se s tem po 20 letih sprijaznil na podzavestnem nivoju, spim cca 15 % dlje na noč.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 3
  • Solzice 8
Povezava do prispevka

Jaz sem še za čase mladosti (preden sem dopolnil 26) živel doma in imel hude težave z insomnio. Tako da sem moral izmučit možgane, da sem lahko zaspal, hate it, upam da se nikoli več ne ponovi

 

Imam pa verjetno tudi bolj animirane možgane skozi dan, youtube, knjige, serije, igre, ..

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 44 minutami:

In ko sem se s tem po 20 letih sprijaznil na podzavestnem nivoju,


Kako pa veš, da si se zares sprijaznil, če gre za podzavestni nivo? Resno sprašujem, ker imam tudi sam težave s spanjem. 
A ni podzavestno nekaj, česar se človek ne zaveda? Je pomagala hipnoza ali kakšne druge terapije??

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 11 minutami:


Kako pa veš, da si se zares sprijaznil, če gre za podzavestni nivo? Resno sprašujem.

A veš tisto, ko če se za nekaj sekiraš, ker so posledice grozne, a hkrati veš, da zato ker se sekiraš bodo posledice še hujše?

 

In pol si rečeš, "ne bom se več sekiral ker bom še težje spal". Zapreš oči, 3x globoko zdihneš in ležiš kakšno minuto. Nato, pa ugotoviš, da se še vedno podzavestno sekiraš. Podzavesti se ne da kr "izklopit", ker si logično doumel, da bi bilo bolje, da bi jo. Ne deluje tako.

 

Podzavest je potrebno usmerjat. Največ dosežeš če ti jo usmerja nekdo drug, brez da to veš.

 

Kako vem, da sem se podzavestno nehal sekirat? To občutiš, ko kljub temu, da imaš naslednji dan ključno, zelo kompleksno, poročanje pred upravo in veš, da je od tega kako boš spal odvisno v kakšni luči te bodo videli ljudje, ki v rokah držijo tvojo prihodnjo plačo in zaupanje. Odvisno ali boš izpadel kot ekspert na svojem področju, ali boš jecljal kot nekdo, ki ni kos niti osnovnim nalogam v službi, kaj šele vodenja miljonskega projekta.

In lepo zaprem oči ter tudi po tem ko po 5 urah še kar ne spim, ne čutim stresa, pritiska.... Z usodo sem sprijaznjen. A da sem prišel do tega stanja, sem rabil cca. 20 let. Podzavest se sama zaveda, da ni ničesar za storit in me zato pusti pri miru.

 

Podzavest se uči počasi in na preteklih izkušnjah. Razen če fašeš kakšno travmo.

uredilo bitje MaDrung
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 7 minutami:

Z usodo sem sprijaznjen.


Z drugimi besedami (če prav razumem): Go with the flow. (oz. nekaj v tem smislu).
Ker nekaj takega sem tudi jaz prakticiral in je vedno uspelo. Na noben sestanek se dejansko nisem pripravljal, vse spontano, nestresno, iskreno... Ta način mi je uspeval bolj kot marsikateremu, ki je nekaj naučeno predaval, ko si ga pa kaj vprašal pa se je začel trest in jeclat. 

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 10 minutami:

@tomazek, tole sem gledal danes

 

 

Deluje zelo cool in približno to, kar si iskal

 

Tnx... kaj te vem. Tako grafiko lahko prenašam res samo pri vrhunskih igrak kot so prvi Dark Soulsi ipd. Še to bi verjetno požrl, ampak so ocene igre na Metacritic tudi kar smeti. Bom pogledal še malo podrobneje, ker sem zdaj samo par sekund videa preletel.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

 

Tnx... kaj te vem. Tako grafiko lahko prenašam res samo pri vrhunskih igrak kot so prvi Dark Soulsi ipd. Še to bi verjetno požrl, ampak so ocene igre na Metacritic tudi kar smeti. Bom pogledal še malo podrobneje, ker sem zdaj samo par sekund videa preletel.

To je igra, kjer si moreš res vzeti čas in jo igrati s prijateljem. Meni po 4 urah ni potegnila, ker je v bistvu kr sucky cheap game. Combat sliči kot da je izpred 20 let. Je ena tistih iger ki izgleda fenomenalno, dokler jo igra nekdo drug.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...