Skoči na vsebino

[multi] Forza Motorsport Serija


Chris

Priporočeni prispevki

Chris reče pred 46 minutami:

meni dela bp na pcju. enkrat sem dozivel ta applying upgrade crash, čene pa res tip top. grafiko sem si pa naštimal mal po svoje, meni je kul. seveda ni FH5, ampak bojo verjetno tudi glede grafe spotoma dodajali možnosti in tweakali. 

Sej je dobra igra, ampak trenutno je broken. Upam, da čimprej zrihtajo. 

uredilo bitje Matija Cestnik
Povezava do prispevka
Ethan reče pred 7 minutami:

Včeraj sem malo igral, samo rabijo še kar nekaj časa, da zadevo uredijo. :cry:

 

Da ne govorimo o obveznih treh krogih pri vsakem eventu za spoznavat progo,itd,.......in potem je dirka cele 4 kroge. :ninja:

lahko preskočiš. greš v practice > exit > exit practice.

 

Singleplayer je meh, multiplayer pa je precej dober. Spec series bolidi so si večini zelo blizu po časih. 
Seveda se čuti da je igra še nedodelana, ampak tudi ACC je bil ob releasu meh. 

Trenutno sem odšpilal enih 20 online dirk pa sem v povprečju zelo zadovoljen, le na trenutke penalty system mal zajebe oziroma ga nekateri abusajo (v štartu ti v prvem ovinku rahlo prbijejo v rit pa ne dobijo kazni, ti pa zgubiš kakih 5+ mest - sistem načeloma ne kaznuje bump and run).

 

se prav bojim it online danes ker bo verjetno štala noobov. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 10 minutami:

Tisto je bil tudi neverjeten hype, ja.

 

(Po moje, poleg obvious baitanja, komentar Hernierja leti na vse simulacije dirkanja, ker na Mn3 ni dosti folka, ki čisla žanr.)

ni več ne, ampak se mi pa zdi prav da je vseeno debata o teh prisotna. 

 

če bo kdo špilal multiplayer toplo predlagam uporabo Audija R8 v Gt-jih in Lynxa v TCR-jih. 
also. jst v karieri vedno preskočim practice ker je res karneki in bodo itak ziher fixali CarXP system zaradi backlasha. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Sprobal tole 2 uri na Xu danes z volanom. Igra me pusca.. praznega? Grafika res ni bogve kaj, kot nek visual downgrade ostalih iger mi deluje. Nek grd siv filter je cez celo igro - crna ni crna (pa igram na oled). Avtom kot da nekaj manjka.. uglavnem nisem navdusen zaenkrat, singleplayer me ne vlece kaj prevec, da bi nadeljeval. Bom dal seveda se par ur prilike. Je pa res, da nisem ravno sim privrzenec. 

Povezava do prispevka

Mal sem sprobal. Vozi se lepo na gamepad (sicer treba malo se poigrat z nastavitvami in dead zoni), tudi prezentacije mi je kul, ko recimo začenjaš dirko, ko greš z boksov.. da ni tako vse sterilno. Všeč mi tudi auto-upgrade pa možnost spreminjanja pole positiona za manj nagrade. Tudi vreme je super, kako mokre kapljice polzijo po šipi.. ampak ja proge so dobre modelirane, ampak manjka kot že rekel kak Pikes Peak, kaka nočna mestna, itd.. Se mi zdi je kar grind, zdaj itak vozim te brezvezne golfe, fokuse ipd kot kak čombe po Fužinah. Karkoli ja treba bo sprobat multiplayer.  SP je ok, ni pa za dol past. Mi pa vseeeno bolj paše kot kak "lego-friends" forza horizon, ko sam še en kič. 

Povezava do prispevka

Forza Motorsport Update 1.0 Release Notes – October 17, 2023 – Forza Support

Včreaj je izšel prvi update, ki naj bi hitro popravil par bistvenih bugov in featurjev, za katere se je folk pritoževal (med katerimi tudi CarXP progression system). Sam nisem še sprobal igre z novim updejtom, vendar eni pravijo da je igro še bolj zjebalo, drugi pa zelo hvalijo. Treba probat. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Meni pa boljše dela. Ja imam low end grado (GTX 1660) in ni ravno višek grafike kot je bila recimo FH5. Manj zatikanja je, filmčki bolj tekoče delajo.

Edino Silverstone in Nurburing iz meni neznanega razloga delata 10 fps slabše.

 

Odpustil bi pa tistega človeka, ki je odločil, da se ne more spreminjati dolžine dirk. 4-5-6 krogov je absolutno premalo. Tudi malo več info o builders cupu bi lahko bilo (v začetni meni bi dal PI omejitev), da bi najprej počasnejše serije naredil in nato šele tiste makine po 300kmh.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

mal precej zakasnjeno: 12 decembra je izšel update 3.0 za FM. Z updejtom je prišla proga Hochemheim. Največja očitna sprememba v igri pa je, da replayi končno delajo in so fixali tudi matchmaking v multiplayerju glede na tvoj skill in safety rating (prej ni prav funkcioniralo). Počasi fixajo buge in tweakajo igro v nek respectable release, vendar imam občutek da je že prepozno. Multiplayer je še vedno zelo zanimiv (predvsem lobbiji TC in GT), ampak ostalo je meh. 

Master Hockenheim in Forza Motorsport Update 3

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Prihaja nov update. Tokrat Daytona beach.

Update dobijo tudi carrer open touri. Featured so pa italijani (najbrž cenejši avti, nazadnje so bili IMO predragi modeli). Lancia, Abarth, Alfa in Ferrari.

 

V pirhodnje dobimo tudi izgleda preurejen penalty sistem in lahko, da tudi upgradei za avte. Penali so long overdue, ker model te butne in se zavrtiš v prvem ovinku in valda padeš nekam zadaj, on pa minimalna kazen ala 1 sekunda. Mi ubije vso voljo do MP dirk. Raje grem 30 krogov na visoko težavnost in tam uživam tistih 45-60min. Samo.... Naj že uredijo free play. Advanced setup ima max 9 krogov pa milijon nastavitev. Quick pa nič nastavitev, lahko pa drkaš 24ur. Kje so imeli pamet?

 

Sem pa videl še tole na twitterju. Mogoče bo pa tudi v carrer mode kej prišlo.

image.thumb.png.a4b608166d7d95023c5af0cfecd1d810.png

Povezava do prispevka
raven reče Dne, 13. 1. 2024 at 17:38:

Prihaja nov update. Tokrat Daytona beach.

Update dobijo tudi carrer open touri. Featured so pa italijani (najbrž cenejši avti, nazadnje so bili IMO predragi modeli). Lancia, Abarth, Alfa in Ferrari.

 

V pirhodnje dobimo tudi izgleda preurejen penalty sistem in lahko, da tudi upgradei za avte. Penali so long overdue, ker model te butne in se zavrtiš v prvem ovinku in valda padeš nekam zadaj, on pa minimalna kazen ala 1 sekunda. Mi ubije vso voljo do MP dirk. Raje grem 30 krogov na visoko težavnost in tam uživam tistih 45-60min. Samo.... Naj že uredijo free play. Advanced setup ima max 9 krogov pa milijon nastavitev. Quick pa nič nastavitev, lahko pa drkaš 24ur. Kje so imeli pamet?

 

Sem pa videl še tole na twitterju. Mogoče bo pa tudi v carrer mode kej prišlo.

image.thumb.png.a4b608166d7d95023c5af0cfecd1d810.png

Community se najbolj pritožuje nad tem, da so te proge, in večina bolidov bili že v prejšnjih FM, pa so jih le vzeli iz igre in jih malo polepšali, posodobili in nam jih nato dripfeedajo nazaj. Osebno najraje igram TC spec, ki se mi zdi da je tudi najbolj uravnotežen, sledi GT, ostalega se pa bore malo dotaknem. 
Prvič slišim nad to organizacijo, sem se ji pridružil na discordu, bomo pa itak videli kakšno bo competitve stanje te igre v prihodnosti, saj trenutno so obe največje skupnosti competitive forze (TORA in Racing Haven) izdale sklep s katerim zaenkrat ustavljajo vodenje prvenstev in turnirjev, dokler se ključni problemi z igro ne rešijo (nevidni bolidi, replay sistem, ki še vedno ni kot bi moral bit, možnost sodnikov v lobbijih,,..).

 

Sam sem obupal nad sestavo nekega legit slovenskega turnirja v tej igri, in poslednično zaprl discord, ki smo ga imeli. Slovenska scena v forzi je itak mrtva, in jaz je ne mislim oživljat več (bom pač spilal v tujih prvenstvih, kot sem prej). Če bo pa kdo želel prevzeti vajeti, z veseljem pomagam. 

@raven kak gamertag imaš? 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Včeraj, 16.01.2024,  je prišel ven update 4.0, ki vsebuje neke minimalne popravke bugov, vendar nič konkretnega. V updejtu je poleg dripfeeda bolidov, prišla tudi proga Daytona. 

image.thumb.png.7cd4f6a3c3ab93bd9e05409a7035a609.png

ne razumem zakaj je pit exit blokiran z gumami. gg Turn 10. 

 

EDIT: pit exit je blokiran zato, ker T10 ni sposoben ločiti track limitsov od pit exita (pri progi mid-ohio lahko lagano sečeš pit exit in ne dobiš kazni. Bog pomagaj, ker devi si ne znajo. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
Chris reče pred 1 uro:

Včeraj, 16.01.2024,  je prišel ven update 4.0, ki vsebuje neke minimalne popravke bugov, vendar nič konkretnega. V updejtu je poleg dripfeeda bolidov, prišla tudi proga Daytona. 

image.thumb.png.7cd4f6a3c3ab93bd9e05409a7035a609.png

ne razumem zakaj je pit exit blokiran z gumami. gg Turn 10. 

 

EDIT: pit exit je blokiran zato, ker T10 ni sposoben ločiti track limitsov od pit exita (pri progi mid-ohio lahko lagano sečeš pit exit in ne dobiš kazni. Bog pomagaj, ker devi si ne znajo. 


Pa zato da je na vseh variacijah proge lahk en. Ker drugač se v resnici prestavla glede na traso

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 1 uro:


Pa zato da je na vseh variacijah proge lahk en. Ker drugač se v resnici prestavla glede na traso

ja seveda se prestavlja, saj ne moreš ti na road verziji irl uporabiti oval pit exit, ker tako prideš iz boksov direkt na vozno linijo.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Update 5 bo dal novo progo. Ta je, kot se je pričakovalo, Nordschleife. Pa še kak popravek zraven. Nič o kakem endurance eventih ali podobno. Bleh.

 

Gre še komu na K, da turn 10 ni pomislil na kake modre zastave? Imaš dolgo dirko in samo, da AI ujame nekoga za krog, ne more mimo in je itak potem brez predmetno se zajebavat na freeplay 2 uri Silverstona ali podobno. No, enako je na ultra kratkih progah (pod 1min na krog).

Povezava do prispevka
raven reče pred 14 urami:

Gre še komu na K, da turn 10 ni pomislil na kake modre zastave? Imaš dolgo dirko in samo, da AI ujame nekoga za krog, ne more mimo in je itak potem brez predmetno se zajebavat na freeplay 2 uri Silverstona ali podobno. No, enako je na ultra kratkih progah (pod 1min na krog).

ne, kje pa. ne moreš ti pričakovati od studia, ki zaposluje 227 ljudi, in ima finančno podporo ene večjih firm na svetu, takih prefinjenih zadev :rofl: (Kunos Simulazioni, ki stoji za Assetto Corsa Competizione zaposluje vsega 13 ljudi. Če bi imel volan - in plac kam ga dat, bi brez pomisleka prešaltal na ACC ali iRacing). Forza ima ogromno srečo, da ima najboljši feel avtomobila na kontrolerju in si s slednjim lahko tudi zelooo kompetitiven, čene bi njihove igre šle že v pozabo. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
raven reče Dne, 13. 1. 2024 at 17:38:

Sem pa videl še tole na twitterju. 

image.thumb.png.a4b608166d7d95023c5af0cfecd1d810.png

Samo fyi, sem se pridružil temu tekmovanju in gladko zmagal prvo dirko LMP2 Cup. tako da če kdo želi, se lahko pridruži, saj ni neki baš konkurenčna, pa ob sobotah zvečer je, tako da, vsqaj meni, ful ugaja. Sicer res noben ne igra več te igre skor, in je zelo težko organizirati prvenstvo, zato nas je tudi samo 7 dirkalo ta event lmao. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Update 6 je zunaj. Novih dirkališč v tem updejtu sicer ni, vendar po novem lahko končno kupuješ dele za bolide z krediti, še vedno pa je opcija grindanja CarXP, kar je fajn, da imaš opcijo.

btw mal samohvale:  :innocent:  prvenstvo sem sicer matematično zmagal že na prejšnji dirki, težavnost prvenstva pa je precej majhna, zato jo toplo priporočam. Organizator pripravlja novo sezono, najverjetneje se bo dirkalo s V8 Supercars ob sobotah ob 20ih. Kvalifikacije standardno potekajo cel teden pred posamezno dirko, sama dirka pa traja 1 uro, kot je tudi mogoče razbrati iz imena organizatorja. 

Poleg tega pa tekmujem še v prvenstvu NAFFCAR, ki ga organizira TORA. Prvenstvo je zanimivo in precej težavnejše. Furamo C500 bolide, ki jih sami poljubno upgrejdamo in tunamo (z določenimi parametri: overweight ali underpowered). Prvenstvo je razdeljeno tudi na NA, EU in OCE regije, EU dirke so v četrtkih ob 21ih (quali 5 krogov in 3 dirke po 15-20 minut), če koga zanima. Sam furam Nissana 240SX, pa sem bil kar presenečen nad mojo hitrostjo, saj sem legit mislil da bom blizu repa, ker v TORA sodelujejo načeloma najhitrejši in najizkušenejši igrali Forze. Pomoje ne bom uspel obdržati te pozicije na lestvici tekom prvenstva. 
image.thumb.png.40428c7d0de6d8b780ae5a6eec8c8153.png

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...