Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Death reče Pravkar:

Niti ne, ker če gre za spontane in neorganizirane proteste, potem je čudno, da so vsi vedeli. Tukaj pa je šlo za organizirane z namenom narediti štalo ob EU dogodku (še videl sem tiste pozive ki opravičujejo prestavljanje zaradi...). Potem se pa sprašujte zakaj ostrejši odziv policije.

Se strinjam s tabo. Samo tudi če bi vedeli/ne bi vedeli - oblast ne more kapitulirati na izsivljenjavnje

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Death reče pred 17 minutami:

Niti ne, ker če gre za spontane in neorganizirane proteste, potem je čudno, da so vsi vedeli. Tukaj pa je šlo za organizirane z namenom narediti štalo ob EU dogodku (še videl sem tiste pozive ki opravičujejo prestavljanje zaradi...). Potem se pa sprašujte zakaj ostrejši odziv policije.

Kje na svetu prijavljajo proteste, to mi povej? A ko shit udari fan v Franciji, prijavijo proteste in en prevzame odgovornost? V Avstraliji? Na Dunaju? Razumem, da ste na Janša TV(itterju) prebrali parole o neprijavljenih shodih, ampak protesti ne funkcionirajo tako urejeno, kot si oblasti želijo, da bi. Protestniki igrajo umazano igro, ker čutijo, da je tudi oblast umazana. Še vedno so bili torkovi protesti zelo vanilla, organizirani na najbolj očitnem mestu (in ne recimo na lokaciji prireditve) in z bolj ali manj mirnim sprehodom skozi mesto. To je moj point.

 

Zdaj a komplet prepovemo proteste in uvedemo policijsko državo ter gremo s pendreki nad vsemi protestniki ali pa si priznamo, da so bili torkovi protesti mirni in odziv oblasti pretiran in nepremišljen. Zaradi mene lahko oboje, samo ne prodajajte nekih pravljic o zlobnih neprijavljenih protestih in nasilju, ker so se ljudje sprehodili skozi center, prevrnili sedem smetnjakov, en tetraplegik na vozičku pa je blockal diplomate.

  • Račka +1 7
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 7 minutami:

Se strinjam s tabo. Samo tudi če bi vedeli/ne bi vedeli - oblast ne more kapitulirati na izsivljenjavnje

Am ... What? Kaj pa je point protestov, če ne izsiliti spremembo? A po tvojem protest v nobenem primeru ni upravičen, ker oblast se pa izsiljevanja res ne bo šla? 

Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Am ... What? Kaj pa je point protestov, če ne izsiliti spremembo? A po tvojem protest v nobenem primeru ni upravičen, ker oblast se pa izsiljevanja res ne bo šla? 

Odgovarjal sem na vprašanje zakaj Janša ni speljal procesije skoz zgornje gameljne. Folk pravi, da je oblast kriva da je šla čez center. To je njena naloga. 

 

 

Ali so protestniki upravičeni do proteste je drugo vprašanje. 

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 2 urama:

Množica je postajala zelo jezna ker je bil eden najvidnejših provokativno aretiran pred vsemi

 

Zdaj za Zlatka lahko rečeš marsikaj, da je "pejmo v tej smeri" možno spravit pod "hujskanje k nasilnemu upiranju", kot pravi zakon, je pa dokaj bosa na dolgi rok.

 

Sam smo v državi kjer ministri odkrito pravijo boli nas džoli za dolgoročne probleme, če bo neustavno čez xy mesecev, pač bo. Glavno da imamo učinek, ki ga hočemo. V danem primeru na prvi pogled na boleče očitno trhlih temeljih odvzeto svobodo za določene politike problematičnemu državljanu.

 

Zdaj če mene vprašaš, bi raje mel oblast in represivne organe, ki se niso udomačili na načelu "cilj poveličuje sredstva". 

Osebno mislim, da je post-marec 2020 čas v večini t.i. "liberalnih zahodnih držav" spodbudil vladajoče, da ravnajo na ta način. Zdaj, a jih pri tem sodišča pokrivajo ali ne (mislim, da ni mogoče razumno zavračat dejstva, da veje oblasti, ki naj ne bi smele posegati v sodišča, nanje izvajajo pritiske v smislu odgovorni bodo za smrti; vprašanje je samo poguma, da bo odločeno konta, in po mojem skromnem mnenju se ta pogum dobi šele takrat, ko je nizek prag potencialne odgovornosti - tipično pri nas, ko so bili ukrepi ocenjeni za neustavne po tem, ko so večinoma že prenehali). Kaj ni tudi Biden s svojim eviction moratorium praktično šel kontra temu, kar mu je reku Supreme court... glede na primerljivost kontinentalnih pravnih redov dvomim, da so ukrepi neustavni samo pri nas.

 

 

Hernier reče pred 2 urama:

Drugače, tisti, ki so se vam protesti zdeli nasilni, nekaj me zanima.

 

Zvečine se je podprlo proteste v Hong Kongu. Tam si imel požige, streljanje z loki, razbite javne stavbe, okupirali so letališče, da se je to shutdownalo in preklicalo vse lete, prevračali avte, uničevali zasebno lastnino, dobesedno prešprejal mesto, vmes so bili pretepeni upokojenci, aretiral se je tisoče mladoletnih, goreče trgovine in avti ...

 

Zakaj je tisto bilo "free Hong Kong", šest prevrnjenih smetnjakov v Ljubljani pa je nasilništvo, razgrajanje, grožnja javnemu redu in miru?

 

A smo lahko malo konsistentni in si priznamo, da so bili torkovi protesti v Ljubljani pač res zelo vanilla in miroljubni? Ne zanima me yes/no razlog protestiranja, ker se tudi sam ne najdem v razlogu in me zato ni bilo tam, ampak pač prikazovat te proteste za nasilne in grozeče je naivno. 

Naši vs. vaši polarizacija pač jemlje svoj davek; konsistentnost je irelevantna, dokler maš moč v svojih rokah :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Drugače pa je neutemeljeno primerjati Hong Kong proteste z našimi. Tam je legitimnost brez dvoma na strani protestnikov - kaj točno legitimira naše protestnike? v primeru hong konga se je vsaj v prvih mesecih dalo natančno pokazati zakaj protestirajo in kako je to neustavno oz. ni v skladu z dogovorom. Kdo točno podpira protestnike? NIHČE od pristojnih. Mogoče delno ustavno sodišče pa še to ni dalo mnenja ali je pct ustaven

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 minutami:

Odgovarjal sem na vprašanje zakaj Janša ni speljal procesije skoz zgornje gameljne.

Pa skozi kakšne zgornje gameljne človek?

 

Evo, sem pripravil strateški načrt, kakšno pot izbrati naslednjič. Strateški načrt podarjam zastonj, vladni organ bi verjetno za pripravo računal vsaj 1000 €

 

image.png.8bda013e14c5d7a116b151c0a7badf6c.png

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Pa skozi kakšne zgornje gameljne človek?

 

Evo, sem pripravil strateški načrt, kakšno pot izbrati naslednjič. Strateški načrt podarjam zastonj, vladni organ bi verjetno za pripravo računal vsaj 1000 €

 

image.png.8bda013e14c5d7a116b151c0a7badf6c.png

Pa kako ne razumeš da se Janša tu ne sme ukloniti? 

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 minutama:

Pa kako ne razumeš da se Janša tu ne sme ukloniti? 

Kako ukloniti? Tej delegaciji bi sporočili, kaj se dogaja, predlagali alternativno pot in noben ne bi vedel sploh, da so se ob tisti uri peljali

 

Nisem vedel, da je naloga države, da porine delegacijo v zamudno, po možnosti pa tudi za njih, protestnike in policiste nevarno situacijo, ker se noče ukloniti 

 

Sem mislil, da je cilj čim bolj pomiriti vse vpletene strani :) 

Povezava do prispevka

Evo, kako deluje ta vlada, dajte to prebrat :rofl: 

 

Janković: "Dragi Ljubljančani, ne dovolimo tega, ne dovolimo teh ograj na naših cestah in ne dovolimo tudi takih nasilnih protestov. [...] Naj se gre na volitve [...]"

 

Hojs: "Po njegovem včerajšnjem nastopu (zgoraj citiran intervju z Jankovićem) sem si odkrito priznal,da sem bedak. Vlada z njim podpisuje sporazume o sofinanciranju projektov,ko on sočasno zagovarja vandalizem,nasilje in vstajo. Je pa praktično vsaka investicija,ki jo vodi,nekajkrat dražja na enoto mere kot v ostali SLO."

 

Hojs uspel v enem Twittu povedat:

— da je "naj se gre na volitve" enako zagovarjanju nasilja, todi če dobesedno 30 sekund prej poveš, da ne podpiraš nasilnih protestov

— da se lahko z vlado (finančno in drugače) sodeluje le, dokler trobiš do stavka natančno, kot hočejo oni

— da dokler govoriš tako, kot hočejo oni, ni panike, če so tvoje investicije nekajkrat dražje od običajne, no biggie, sam če nehaš trobit kot mi, potem pa ti bomo to očitali

 

Are there creepy clown sightings in Murrieta, Temecula? – Press Enterprise

(Vlada dela dobro)

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Kako ukloniti? Tej delegaciji bi sporočili, kaj se dogaja, predlagali alternativno pot in noben ne bi vedel sploh, da so se ob tisti uri peljali

 

Nisem vedel, da je naloga države, da porine delegacijo v zamudno, po možnosti pa tudi za njih, protestnike in policiste nevarno situacijo, ker se noče ukloniti 

 

Sem mislil, da je cilj čim bolj pomiriti vse vpletene strani :) 

Stevanovič je prišel do njega in dobesedno grozil da bo blokiral delegacijo. Kaj naj tu Janša naredi? Prizna (pre)moč protestnikov in reroute-a procesijo? S tem, da je itak protokol za take zadeve spisan in je nevarno spreminjat zadevo zadnji trenutek. 

 

Gledaš iz stališča antijanšista ne politično. 

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 6 minutami:

S tem, da je itak protokol za take zadeve spisan in je nevarno spreminjat zadevo zadnji trenutek. 

Bolj nevarno kot zapeljat v sredo protesta? Pa res misliš, da majo sam eno verzijo protokola? Čeprav pri tej vladi me nebi čudl, ker majo sam eno rešitev.

 

A misliš, da če bi nekdo prjavu bomb threat na poti, bi šli po isti poti useen, ker je nevarno zadevo spreminjat zadn trenutek?

uredilo bitje cefizl
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 minutami:

Stevanovič je prišel do njega in dobesedno grozil da bo blokiral delegacijo. Kaj naj tu Janša naredi? Prizna (pre)moč protestnikov in reroute-a procesijo? S tem, da je itak protokol za take zadeve spisan in je nevarno spreminjat zadevo zadnji trenutek. 

 

Gledaš iz stališča antijanšista ne politično. 

Kolikor vem, pot ni bila javno objavljena in če bi te diplomate (mislim, da je šlo le za en avto?) preusmeril na drugo ulico, ne bi nihče vedel, da so jih dejansko preusmerili.

Čeprav dejansko to sploh ni važno, tujih delegatov na noben način ne pošlješ v množico protestnikov, ne glede na ego odločevalcev.

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
cefizl reče Pravkar:

Bolj nevarno kot zapeljat v sredo protesta? Pa res misliš, da majo sam eno verzijo protokola? Čeprav pri tej vladi me nebi čudl, ker majo sam eno rešitev.

 

A misliš, da če bi nekdo prjavu bomb threat na poti, bi šli po isti poti useen, ker je nevarno zadevo spreminjat zadn trenutek?

dejmo se osredotočat na ključno. to da janša na stevanovičevo izsiljevanje spreminja protokol. 

  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Medeninček reče Pravkar:

Normalno, da se prilagajaš situaciji na terenu iz sekunde v sekundo, zato so vse varnostne in obveščevalne službe na tleh in v zraku v neprekinjeni navezi. Protokol vsebuje realnočasovno presojo faktorjev tveganja. Callotov argument je v resnici precej bolj neumen od le slepe potrebe po sledenju protokolu, on pravi, da mora premier države kot low level thug žrtvovat varnost diplomatov za street cred. 

Kakšen street cred? Gre za kredibilnost politične figure, ki se ne pusti izsiljevati. Še posebno glede na to da je protest nelegalen. Tu je problem Stevanovič in njegov nastop. Papež, kennedy, sarajevski prestolonaslednik ... samo par primerov

 

Samo kje bo en medeninček razumel karkoli političnega :)

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Nekul -1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 23 minutami:

Stevanovič je prišel do njega in dobesedno grozil da bo blokiral delegacijo. Kaj naj tu Janša naredi? Prizna (pre)moč protestnikov in reroute-a procesijo? S tem, da je itak protokol za take zadeve spisan in je nevarno spreminjat zadevo zadnji trenutek. 

 

Gledaš iz stališča antijanšista ne politično. 

 

Kateri debil točno je speljal routo delegacije skozi igrišča v tivoliju? Zakaj že? A ne bi bilo bližje skozi mostec?

 

244652857_4480917108652558_1881333150540

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče Pravkar:

Kakšen street cred? Gre za kredibilnost politične figure, ki se ne pusti izsiljevati. Še posebno glede na to da je protest nelegalen. Tu je problem Stevanovič in njegov nastop. Papež, kennedy, sarajevski prestolonaslednik ... samo par primerov

 

Samo kje bo en medeninček razumel karkoli političnega :)

lmfao

model a je tebi jasna razlika med protokolarnim prevozom a->b kjer je varnost prva, druga, petintrideseta in zadnja briga

in javnim nastopom

če sem jst delegacija v unem avtu bi janši pojebal vse po spisku in šire, da nesposobna gamad uspe zapeljat protokolarni avto v sredino protesta

če ti ni jasno kako jebeno ogromen politični faux pas in organizacijski fail je da blindirano vozilo spraviš v pozicijo kjer je blokirano, in to praktično namerno...

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
TitanG reče Pravkar:

lmfao

model a je tebi jasna razlika med protokolarnim prevozom a->b kjer je varnost prva, druga, petintrideseta in zadnja briga

in javnim nastopom

če sem jst delegacija v unem avtu bi janši pojebal vse po spisku in šire, da nesposobna gamad uspe zapeljat protokolarni avto v sredino protesta

če ti ni jasno kako jebeno ogromen politični faux pas in organizacijski fail je da blindirano vozilo spraviš v pozicijo kjer je blokirano, in to praktično namerno...

 

Tbh tu sploh ni problema. Policija fukne par kanistrov solzivca in je za varnost posrkbljeno. Problem protestov je premalo nasilja. To da si protestniki nelegitimno dovolijo karkoli je glupo.  tu je šlo predvsem za napako policije

 

Se pa strinjam, da je to politično gledano problem ampak v trenutku ko Janša tu popusti legitimira proteste. Jim da težo ... pokaže, da se ga da izsiljevati. Podobna logika je uporabljena pogosto pri protestih kot pokazano zgoraj

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 minutami:

Tbh tu sploh ni problema. Policija fukne par kanistrov solzivca in je za varnost posrkbljeno. Problem protestov je premalo nasilja. To da si protestniki nelegitimno dovolijo karkoli je glupo.  tu je šlo predvsem za napako policije

 

Se pa strinjam, da je to politično gledano problem ampak v trenutku ko Janša tu popusti legitimira proteste. Jim da težo ... pokaže, da se ga da izsiljevati. Podobna logika je uporabljena pogosto pri protestih kot pokazano zgoraj

model je legitimiral proteste dobesedno v momentu ko je tuje diplomatsko protokolarno vozilo izkoristil kot žeton za notranje politikantstvo

ker je zelo eklatantno pokazal da se mu gladko jebe za vso diplomacijo, važen je samo kratkoročen notranjepolitičen vpliv aka razlog za jokanje po twitterju

uredilo bitje TitanG
  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 10 minutami:

Gre za kredibilnost politične figure, ki se ne pusti izsiljevati. Še posebno glede na to da je protest nelegalen.

Lukašenko, ko prebere Zarafov post med zaslišanjem pred EU, zakaj da je njegova policija do nezavesti pretepla 20 najstnikov

 

luka.png.1ec168c01388b5c267ce3336fdddeeef.png

 

"Točno to"

  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka

Pač ne vem kaj vam d.... ni jasno - problem tega, da se Janša ukloni potem ko mu je Stevanovič zagrozil je da pokaže, da ima Stevanovič dejansko moč nad Janšo. Tu ne gre za to kdo ma prav in kdo narobe ampak za to da ga ni politika, ki bi tu ravnal drugače zato je neumno in debilno ocenjevati varnost poteze

  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...