Skoči na vsebino

Srednji svet na teveju


LordFebo

Priporočeni prispevki

yo, @Okult. JAz sem komentiral da se meni zdi to skropucalo ma isto sranje tale RoP ali pa original LOTR trilogija. Nisem pa  razen od tyne-ta videl ene pametne na temo argumentacije zakaj je zanič (pa je ta argumentacija točno taka, ki opiše kar se mene tiče tudi originalno LOTR trilogijo in Hobita in je nekaj zaradi česar je meni obup tudi tisto), serija je dejansko POVSOD  pljuvana zaradi antiwokerjev in še enkrat poudarjam, da pri delu, ki temelji na fantaziji nima čisto ama nič s kvaliteto izdelka to, kako nekdo pod kostumom izgleda, katere rase je, kakšno ima fukprepričanje ali v katero bageržanstvo verjame. Ajde, če izgleda na nivoju live action izcedkov društev gil galad pač ni OK, samo to tudi ni zaradi tega, ker je za kostumom peder, trans, nigr al pa mehičan kot andijanc.

 

Elon Musk je reku da je slap torej je.

uredilo bitje Kakarotto
  • Trol 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Kere pokroviteljske fore no. Slab vam je samo zato ker tako pravi masa in elon, kot da smo neke ovce, nezmožne razmišljanja. 

 

Včeraj sem pogledal drugi del in mi je bil tok dolgočasen da sem vmes na uro gledal. Gospodarja prstanov sem rewatchal vsako leto do pred nekaj časa... 

Povezava do prispevka

@Kakarotto kaj ti nabijaš model? Kje POVSOD antiwokerji pljuvajo po seriji? Kdo je tle omenjal, da ga pri seriji moti rasa igralcev, a so lgbtžnj+ al ne? Že par folka je/smo napisal iste stvari, pa mislim da noben ni omenil teh zadev.

Res, ko da ste jebeni boti, k ponavljajo ene in iste buzzworde. vI sTe AnTiWokE rAsIsTi SekSisTi kSEnOfObI, kEr vAm sEriJa nI dObrA zArADi žEnSk, čRncEv iN gEjEv.

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 2 minutama:

vI sTe AnTiWokE rAsIsTi SekSisTi kSEnOfObI, kEr vAm sEriJa nI dObrA zArADi žEnSk, čRncEv iN gEjEv.

Jah, ni zdaj da je ta očitek krivično iz neba padel. Forumaši se v vsaki drugi temi oglašajo in jokajo zaradi woke vsebin, tako da pomoje je dejansko kar dosti forumašev, ker jim je serija slaba zaradi žensk in črncev. 

Povezava do prispevka

@kemik: Dej razreži LOTR EE na urne dele pa čakaj na vsak del en teden pa mi povej kako zelo ti bo zanimivo. Mislim, jaz sem mislil, da vam je bil lotr kul, ker ste se kot bralci in oboževalci knjig vrnili v otroško fantazijo srednjega sveta. Nekaj kar pač jaz ne bom nikoli mogle razumeti. In to ste mešali s kvaliteto izdelka. Ampak očitno ni to, sem si narobe to pač leta predstavljal, ker sedaj imate faking mesta drevesa, kamne, oceane, zemljevide, like pa vse kar na nivoju prikazane sam je zanič do amena... no saj je res zanič ampak zdej sem pa zmeden zakaj je lotr mnogim bil tako dobr.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 5 minutami:

@kemik: Dej razreži LOTR EE na urne dele pa čakaj na vsak del en teden pa mi povej kako zelo ti bo zanimivo.

Govoriš o dveh različnih medijih. Kaj pol, a probamo LOTR EE še na 20 minut razrezat in dodat laugh track, da vidimo, če se obnese kot sitcom? :D Film se kot film prezentira v celem kosu, serija pa ne - in za to, ker se serija prezentira po kosih, uporablja posebne pripovedne tehnike, ki jih film ne. Resda je to v svetu streaminga precej zamegljeno, večkrat serije izdajo tudi celo sezono v kosu, kjer je način pisanja dejansko večkrat že zelo podoben filmu (npr. Stranger Things S4), ampak LOTR je v tem pomenu še dosti tradicionalen in bo prihajal po kosih. 

Povezava do prispevka

Mene zanima zakaj bi čakal na končno sodbo. Že tako imam pomanjkanje časa, ne bom na silo gledal nekaj kar mi že v štartu ni dobr. Dolgočasno je, dialogi so na nivoju neke shitty poezije. Ne vem a je to kao fora da se Tolkienov slog tudi v scenarijih odraža, ampak se ne. House of the Dragon mi je instantno potegnil not, čeprov tud ne bom rekel da je nek presežek, samo se veselim naslednje epizode, tuki pa nimam neki tega drajva. A sem premalo fen Tolkiena mogoče? V trilogiji sem užival, Hobbit mi je bil soliden prvi film, ostali malo meh. Nasploh me vedno bolj moti, mogoče zato ker se staram, ker v veliko novejših zadevah vidiš to željo po ugajanju trgu, ne pa več neke drznosti in kreativnosti. Misim sej brez ugajanja trgu ničesar ne bi posneli, ampak vseeno je s temi platformami prišlo do tok enih serij in filmov, da se zgublja kvaliteta. 

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 28 minutami:

yo, @Okult. JAz sem komentiral da se meni zdi to skropucalo ma isto sranje tale RoP ali pa original LOTR trilogija. Nisem pa  razen od tyne-ta videl ene pametne na temo argumentacije zakaj je zanič (pa je ta argumentacija točno taka, ki opiše kar se mene tiče tudi originalno LOTR trilogijo in Hobita in je nekaj zaradi česar je meni obup tudi tisto), serija je dejansko POVSOD  pljuvana zaradi antiwokerjev in še enkrat poudarjam, da pri delu, ki temelji na fantaziji nima čisto ama nič s kvaliteto izdelka to, kako nekdo pod kostumom izgleda, katere rase je, kakšno ima fukprepričanje ali v katero bageržanstvo verjame. Ajde, če izgleda na nivoju live action izcedkov društev gil galad pač ni OK, samo to tudi ni zaradi tega, ker je za kostumom peder, trans, nigr al pa mehičan kot andijanc.

 

Elon Musk je reku da je slap torej je.

LOTR je mel cringe momente, sm rewatchal lih ene pol leta nazaj po tem k sm knjigo bral, ampak je res neprimerljivo.

Prvic, jest sm absolutno anti-woke ampak pomoje ne razumes anti-woke pozicije.
Nimam nic prot temu da igrajo crnci pa homosexiji, problem je da je to obvezno in da pisci niso sposobni to vplest v zgodbo, ampak je pol recimo neka srednjveska vasica stilizirana tko k zmerej in pol ena random crnka k izpade hkrat kot kvota in teleportirana iz afrike, namest da bi nardil neko vasico kjer ma smisel da so pac ljudje mesanih ras.  To pol izpade "o poglejte crnca imamo" in sesuva worldbuilding (tud ce nismo pedantni in ignoriramo LOTR lore in svet kjer ni evolucije in crne koze kot prilagoditev okolju ampak je znak metafizicnega zla ), ze to bi blo grozno, ampak vecji problem glede kvalitete so dialogi, plot, in igra, cist osnove pripovedovanja zgodb.

Dialogi zgledajo ko da bi se nekdo k ne steka cist zakaj je LOTR tko napisan zjutrej zbudu pojedu voscenko in se odlocu da bo probov oponasat, rezultat je da  dobis mesanco navadne amerkianscine k jo na vsake tolk casa preseka nek thesaurus/zgooglan stavek, isto se dogaja igralcem k govorijo amerisko pogovorno in potem k omenjajo LOTR stvari dobijo nek usekan naglas.
Vsi osnovni ploti zasledujejo junakinje razlicnih ras in njihovo emancipacijo proti nesposobnim/zlobnim moskim, plot je dons zgleda lahko samo en in to je upor proti Patriarhiji, pa se tega ne znajo povedat normalno in brez ogromnih lukenj in plot armorja, zelo je ocitno kako pisejo. Najprej se spomnejo eno EPSKO sceno (recimo plezanje z nozi po masivni steni iz cgi-ja) in naslednjo EPSKO sceno (galadriel lastnorocno ubije trola) in pol se spomnejo kako nafilat vmes, z random dialogi k nimajo nobenga smisla (kot recimo "a gremo kampirat sred blizarda brez karksnikoli potrebscin).
Zelo slabo opazim dobro/slabo igranje nasplosno in mam zlo nizke kriterije, tle je pa res negledljivo, imo sm jest z lasuljo bl prepricljiv v vlogi galadriel.

itd itd.

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 17 minutami:

@kemik: Dej razreži LOTR EE na urne dele pa čakaj na vsak del en teden pa mi povej kako zelo ti bo zanimivo. Mislim, jaz sem mislil, da vam je bil lotr kul, ker ste se kot bralci in oboževalci knjig vrnili v otroško fantazijo srednjega sveta. Nekaj kar pač jaz ne bom nikoli mogle razumeti. In to ste mešali s kvaliteto izdelka. Ampak očitno ni to, sem si narobe to pač leta predstavljal, ker sedaj imate faking mesta drevesa, kamne, oceane, zemljevide, like pa vse kar na nivoju prikazane sam je zanič do amena... no saj je res zanič ampak zdej sem pa zmeden zakaj je lotr mnogim bil tako dobr.

 

Sicer je res kar pravi chenier, da gre za drug medij, ampak ne vem zakaj bi mi bil LOTR EE kaj manj zanimiv, če bi ga gledal 9 x po eno uro? 

 

Jaz nisem bral knjig pred filmi in sem bil hooked po 15 minutah. 

 

Da ne bo pomote, tudi v tej seriji je par scen ki spomnijo na film, prelet kamere po pokrajini in podobno... 

 

Kaj pol ta človek ki je padel iz neba je Gandalf, Saruman ali nek nobody? 

Povezava do prispevka

@Kakarotto jaz ne vem kaj ti govoriš, LOTR EE je meni še prekratek, jaz gledam fix enkrat na leto, prvi film je top5 best film ever zame, da bi Amazon serija dosegla pol tok kot Lotr filmi, bi bla velka bomba

 

zdej ok teb niso kul niti filmi, kul. ne rabimo zdej še v 10 naslednjih postih brat kako bi rabli še bolj razrezat filme da bi teb bli gledljivi. Če ne znaš uživat, tvoj problem

 

 

Povezava do prispevka

@Okult A bi mogu razumet antiwoke pozicijo kot jo razumeš ti, da bom vedel o čem govoriš? Kar si napisal je ZAME totalna bedarija in je samo zate na tak način uničevanje worldbuildinga, ker je uničilo tvoj svet, ki si si ga sam predstavljal. Tudi drugi antiwookiji na drugačen  način kot ti to vidijo. Meni ga pa recimo niti slučajno ena random nigrka tam ni uničila, lol. Kot ne Spidermana, da je imel Peter za 25 sošolcev 25 ORTO različnih ljudi. Problemi so drugje

 

Ni dileme, da je Peter Jackson mojster svojega poklica in sigurnoje že iz tega vidika lotr boljši izdelek, pa so mnogi potem pri Hobitu videli, da pač je lahko slabše. In verjamem, da bo to tudi še slabše. A zdaj da je pa vredno toliko gnoja kot ga spuščate tle pa niti slučajno ni. Tako kot ne čislanje lotra. Peace

 

@Weraziel: Drži.

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Babica Zima reče pred 21 minutami:

  Misim sej brez ugajanja trgu ničesar ne bi posneli

wrong

 

Navedek

Russell Dalrymple : Well, why am I watching it?

George Costanza : Because it's on TV.

 

kemik reče pred 19 minutami:

 

 

Kaj pol ta človek ki je padel iz neba je Gandalf, Saruman ali nek nobody? 

Navedek

aside from Saruman, Gandalf, and Radagast, there were "others of the Istari who went into the east of Middle-earth, and do not come into these tales

they (blue wizards) are said to have arrived in the Second Age, around the year SA 1600, the time of the forging of the One Ring.

 

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 2 minutama:

A zdaj da je pa vredno toliko gnoja kot ga spuščate tle pa niti slučajno ni.

imo da je,
vse kar v sodobnem svetu lahko nardis na eticno/politicni fronti je da branis svoj okus

 

Kakarotto reče pred 3 minutami:

Kar si napisal je ZAME totalna bedarija in je samo zate na tak način uničevanje worldbuildinga, ker je uničilo tvoj svet, ki si si ga sam predstavljal.

wordbuilding je Amazon kupu od trupla Tolkiena in avtomaticno ves za ker svet gre ker si gledal LOTR, v tem je vsa vrednost copyrighta k ga hocejo zdej nardit v fransizo in molzt do onemogolosti, 
zdej namesto da bi poizkusal na spreten nacin razsirit ta svet tko da bi bi vkljuceval homoseksualne crne girlbosse, samo pac topdown vstavijo svoje kvote in to je to

Povezava do prispevka

No, sej lepo, zdej si povedal po mojem tako da vsi vemo zakaj je tebi to tako sranje, zaključu tud z gledanjem, zdej boš pa pustu komu, da v temu tudi uživa a ne, pa ga ne napadal ko bo reku, da njemu je pa kul pa da komaj čaka na naslednjo epizodo, kajne? Pač lej vlačiš svoje izkušnje in okus, ki si ga razvil in prav da ga zagovarjaš, zdaj pa mirna bosna pa naj drugi v skropucalu uživajo če jim je za to. Sam prosim ne pol pisat v poglobljenih recenzijah nekaj takega ki te definira le kot antiwookieja, ker pol redek vidi prek tega. Kot ne mene imeti za sjw, ker me boli kurac za to :D.

 

Podobno se je šlo meni za STD (Star Drek Discovery). Pač nisem mogel mimo tega da je to nekaj kar meni ne predstavlja S od Star Treka, pač nehal gledat in dal mir. Pa naj gleda nekdo, ki mu je mar za to.

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 7 minutami:

Podobno se je šlo meni za STD (Star Drek Discovery). Pač nisem mogel mimo tega da je to nekaj kar meni ne predstavlja S od Star Treka, pač nehal gledat in dal mir. Pa naj gleda nekdo, ki mu je mar za to.

STD je dobra primerjava, sam ce vsi dajo mir pol v prihodnosti obstajajo samo STD

sej je bedno probavat kej dobrega odkrit v nostalgiji pa teh rebootih/remakih itd. ampak kreativna produkcija se je ocitno iztrosla vsaj v mediju tv/filmi in novih stvari k bi ble prblizno kvalitetne skor da ni vec

Povezava do prispevka
Okult reče pred 2 urama:

STD je dobra primerjava, sam ce vsi dajo mir pol v prihodnosti obstajajo samo STD

sej je bedno probavat kej dobrega odkrit v nostalgiji pa teh rebootih/remakih itd. ampak kreativna produkcija se je ocitno iztrosla vsaj v mediju tv/filmi in novih stvari k bi ble prblizno kvalitetne skor da ni vec

Vsaj pri serijah je problem, da jih je res tako faking brutalno ogromno, da je težko izločit, kaj bi sploh gledal. Se mi zdi, da še ene 15 let nazaj je bilo količinsko toliko manj serij, da si imel pač neke TOP lestvice in gor konsistentno podobne naslove, da si lahko nekaj izluščil in pogledal. Dandanes ima vsak streaming service in še produkcijska hiša svoje serije, tako da imaš na TOP lestvicah skos neke druge naslove (in ponavadi vse bedne), tako da sploh ne moreš priti do dna, kaj novega je izšlo in gledljivega. Jst recimo sploh nisem vedel, da je izšla serija Sandman lmao, pa sem 10 let nazaj ful z veseljem prebral serijo stripov. Precej crazy. 

Povezava do prispevka

+1 Hernier. Wera je nalimal 5 naslovov, a tedensko prihaja po 50 gnojnih bul na streaminge :D. Če jih ne začenjam gledat še ne pomeni, da ne obstajajo. In smeće dejansko otežuje iskanje nečesa dobrega. Tud če si pomagaš z imdbjem, forumi torrentplaci ipd je pač povsod svaštarnica. Potem, se pač fokusiraš na lastne search kriterije in tega kar pišete tud... če mi začetek ni kul pač neham gledat. Ampak mnoge je prizadela ta serija v čustvo al kaj, meni pa ni jasno točno zakaj.

 

še VonGju je zanič, dejte razmislit, če je res zanič:panika:. MEni itak da bo, samo nisem bil pa ciljna publika no way no how

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 8 minutami:

Vsaj pri serijah je problem, da jih je res tako faking brutalno ogromno, da je težko izločit, kaj bi sploh gledal. Se mi zdi, da še ene 15 let nazaj je bilo količinsko toliko manj serij, da si imel pač neke TOP lestvice in gor konsistentno podobne naslove, da si lahko nekaj izluščil in pogledal. Dandanes ima vsak streaming service in še produkcijska hiša svoje serije, tako da imaš na TOP lestvicah skos neke druge naslove (in ponavadi vse bedne), tako da sploh ne moreš priti do dna, kaj novega je izšlo in gledljivega. Jst recimo sploh nisem vedel, da je izšla serija Sandman lmao, pa sem 10 let nazaj ful z veseljem prebral serijo stripov. Precej crazy. 

 

Če bi bila tok kvalitetna da bi pokale 9-10 ocene kot včasih za Breaking bade, Game of thronse in slično, potem bi vedel tudi za Sandmana. 

 

Imo za tisto kar res izstopa fix zveš, je pa ogromno nekih povprečnih serij, ki so "za pogledat". torej imdb 7 do 7.9

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...