Skoči na vsebino

Srednji svet na teveju


LordFebo

Priporočeni prispevki

Zorz reče pred 28 minutami:

Kako ti lahko tole zgleda slabše od prvih sezon GoTa, ki so gladko na ravni witcherja, če ne še slabše? Po spominu je GoT šele okoli tretje ali četrte sezone začel izgledati malo bolj proper.

 

Suvereno najlepša fantasy serija in če kje, se ravno v scenografiji in CGIju pozna vložen denar. Že prva flashback scena je ena boljših v serijah nasploh. Ali pa Elrondov obisk Khazad Duma v drugem delu. Res ne razumem, kje ti je to miljon let oddaljeno od GoTa?

 

Edit: https://www.reddit.com/gallery/x4y5cd

 

Kako je lahko kdo ravnodušen ob takih scenah na zaslonu?


CGI ni scenografija, zdej lahko da mam tudi jaz pomesane pojme ampak jaz sem mislil na to kako pristno in resnicno izgledajo dolocene scene iz obdobja: kmecka vasica, notranjost jame, notranjost hise...skratka stvari ki jih gledas vecino casa. Tu je got 1, lotr 2, witcher 3,  ker mi vse izgleda fake in nastimano. 
 

Ce tule HBO odnese torto to niti ni diss na tole serijo, imo HBO dela dalec najbolj believable scene od serijskih zalozbenikov, netflix pa dalec najslabse, razen pri Stranger Things kjer so se ocitno izprsili.
 

To kar mi limas ti so pa cgi shoti in so seveda lepi kot taki, vseeno pa preferiram Jacksonove miniature s katerimi je ustvaril manj fake videz kot tisti screeni. :)
 

Sicer je pa itak vazna celota, kaj mi bo epic cgi shot mesta ki mi je cool v naslednjem kadru pa lahko v 4k kvaliteti vidim puder na tipovi faci.. 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

sm končn pogledu oba dela

loh rečem sam lol hejterji spet prodajajo čist izkrivljeno sliko

CGI štima (lol kekec k je tole primerju z WoT), casting čist vredu (če nisi rasist mizognist z mini penisom), pri dialogih me je res zmotla sam una prispodoba na začetku ladja vs kamen

najslabš kar se da očitat seriji je, da je mogoče res mal dolgočasna, to je pa tut vse

 

  • Račka +1 2
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
kemik reče pred 12 minutami:


CGI ni scenografija, zdej lahko da mam tudi jaz pomesane pojme ampak jaz sem mislil na to kako pristno in resnicno izgledajo dolocene scene iz obdobja: kmecka vasica, notranjost jame, notranjost hise...skratka stvari ki jih gledas vecino casa. Tu je got 1, lotr 2, witcher 3,  ker mi vse izgleda fake in nastimano. 
 

Ce tule HBO odnese torto to niti ni diss na tole serijo, imo HBO dela dalec najbolj believable scene od serijskih zalozbenikov, netflix pa dalec najslabse, razen pri Stranger Things kjer so se ocitno izprsili.
 

To kar mi limas ti so pa cgi shoti in so seveda lepi kot taki, vseeno pa preferiram Jacksonove miniature s katerimi je ustvaril manj fake videz kot tisti screeni. :)
 

Sicer je pa itak vazna celota, kaj mi bo epic cgi shot mesta ki mi je cool v naslednjem kadru pa lahko v 4k kvaliteti vidim puder na tipovi faci.. 

 

 

Jah, si pač občutljivček, če ti malo pudra zmoti immersion, kaj naj ti drugega rečem :P. Bi me pa zanimal screenshot tega pudra, ker jaz ga nisem opazil (gledam pa full HD, ne 4k).

 

@kid666 kdor se pritožuje nad dolgočasnostjo oz. počasnostjo dogajanja očitno nikoli sploh ni bral Tolkiena, ker tam imaš kar pogosto snoozefest oz. slog, ko se spravi opisovati random drevo ob poti ali neki.

Povezava do prispevka

O boh keri argumenti 😂 Ker ima tolkein navado na dolgocasen nacin opisat "drevo ob poti al neki" je ok da sta prva dva dela serije nezanimiva. Cope harder


Drugace pa HD seveda ne razkrije pudrcka. Uzivalci HD grafike imate itak druge standarde, ne bova se ujela tule lp

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
kemik reče pred 22 minutami:

O boh keri argumenti 😂 Ker ima tolkein navado na dolgocasen nacin opisat "drevo ob poti al neki" je ok da sta prva dva dela serije nezanimiva. Cope harder


Drugace pa HD seveda ne razkrije pudrcka. Uzivalci HD grafike imate itak druge standarde, ne bova se ujela tule lp

 

poanta je, da so tudi knjige daleč od non-stop akcije in zanimivega dogajanja. nisem vedel da ti moram črkovat, da razumeš kaj sem imel v mislih. pa očitno folk tudi ne razume, da so prvi deli novih serij po pravilu polni worldbuildinga in ekspozicije, ter posledično itak manj zanimivi. sicer pa, meni je stvar še vedno dovolj zanimiva, da z zanimanjem gledam, tako da ne rabim nič copat, projection much? mogoče mi je zanimiva zato, ker se denimo ne obremenjujem s pudrom na frisih igralcev. just a thought.

 

 

Povezava do prispevka
kid666 reče pred 3 urami:

sm končn pogledu oba dela

loh rečem sam lol hejterji spet prodajajo čist izkrivljeno sliko

CGI štima (lol kekec k je tole primerju z WoT), casting čist vredu (če nisi rasist mizognist z mini penisom), pri dialogih me je res zmotla sam una prispodoba na začetku ladja vs kamen

najslabš kar se da očitat seriji je, da je mogoče res mal dolgočasna, to je pa tut vse

 

a je amazon sponzor tega posta al kaj, se argumenti so isti, ce ti ni vsec si rastist lol,

WoT feel ma, aka B prime amazon produkcija, vse zgleda iz iste teksture, dober CGI bi bil neopazen tle je pa zgleda stvar kot da je AI generated,
ce bi mel plasticne oklepe bi verjetno zgledal bl realno k ta jajca,
edini lik v tej seriji (galadriel) ne zna igrat svoje vlog, in je ful slab lik ker ga pisejo woketardi k znajo zgleda samo en zenski karakter napisat
 

Povezava do prispevka

Strinjam se s Kemikom, pa mi je zadeva cisto gledljiva. 

 

Ko ste pri imdbju in njegovi kredibilnosti. Vsi Hobbiti so okrog 7.5 pa so tako govno, da boli. Nekako, zacuda, nikoli ni bilo toliko govora in zgrazanja od borcev za kvaliteto filmskih izdelkov, nad njihovo bednostjo, kljub temu da so precej slabsi od tega. Cudno, le kaj bi lahko bil razlog?

 

Aja CGI! Lol 

  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 5 urami:

Kako ti lahko tole zgleda slabše od prvih sezon GoTa, ki so gladko na ravni witcherja, če ne še slabše? Po spominu je GoT šele okoli tretje ali četrte sezone začel izgledati malo bolj proper.

 

Suvereno najlepša fantasy serija in če kje, se ravno v scenografiji in CGIju pozna vložen denar. Že prva flashback scena je ena boljših v serijah nasploh. Ali pa Elrondov obisk Khazad Duma v drugem delu. Res ne razumem, kje ti je to miljon let oddaljeno od GoTa?

 

Edit: https://www.reddit.com/gallery/x4y5cd

 

Kako je lahko kdo ravnodušen ob takih scenah na zaslonu?

Fak, tele slike so lih tok verjemljive, kot skyrim z unimi ultrahigh resolution modi.

 

Drgač pa ja, nič novega. Folk popapca vsako govno, sploh če je dost reklam zanj. Pa sploh ker si rasist z mikropenisom, če si drzniš zadevo kritizirat!

uredilo bitje nimious
Povezava do prispevka

So se pa showrunnerji vrgli na isto finto kot SW scenaristi 

 

Če uporabljaš established characterje moraš naredit svoj due dilligence, ker če ne, boš mel že v štartu konflikt vsaj z delom neckbeard armije. Pa ne zaradi anti whamen/woke bukseljnov kot nekaj v kar bo defenzivno uokvirjen vsak očitek.

 

Zdaj jaz se popolnoma strinjam da Galadriel, kot je v established lore, nemara nima dovolj "mesa na kosteh" in da jo je treba z nečem potegnit iz vloge "žena unga modela ki tudi ni nič nardil", ampak za njen character motivation uporabit "she's gone Khorne berzerker because of people she lost" nima nobenega smisla, upoštevaje, da je razmerje vilincev s smrtjo "wtf humans you don't respawn like we do?". Si kar predstavljam sestanek na katerem so prišli do tega, "just use a tried and tested trope for that, what's next".

 

Ja hardcore fandom ni kraj, kjer je denar, je pa tam kjer je slab PR/controversy. Kakorkoli obračaš, da so imeli first screeningi največjim fanom IPja radikalno "mešane/polarizirajoče odzive" glede spoštovanja lora je za Amazon v questu bit the next GoT fenomen en velik zajeb.

 

 

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 6 urami:

sm končn pogledu oba dela

loh rečem sam lol hejterji spet prodajajo čist izkrivljeno sliko

CGI štima (lol kekec k je tole primerju z WoT), casting čist vredu (če nisi rasist mizognist z mini penisom), pri dialogih me je res zmotla sam una prispodoba na začetku ladja vs kamen

najslabš kar se da očitat seriji je, da je mogoče res mal dolgočasna, to je pa tut vse

 

Kako že? Serija zaenkrat še nima nobene zgodbe, dolgočasno dogajanje (razen prve 3 minute prvega dela), dolgočasni liki, dolgočasni pogovori. Npr. prizor, ko se Elrond meni z unim in potem naslednji prizor je, kako sta že kar oba skupaj (in sama??) pred vhodom v dwarf city :wacko: in nato brezvezen prizor lomljena kamnov, ki se konča s "komičnim" relifom NISI PRIŠEL NA POROKO in potem bedna večerja :D

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka

Mislim meja za nivo dobrega fantasy filma v LOTR času je bil ne vem Neverending Story, Labyrinth, povprečen trash, ki je prihajal ven je bil pa D&D. LOTR so postavili novo mejo, kako naj fantasy izgleda, kakšna mora biti kvaliteta.

 

Ta LOTR pa ne postavlja nove kvalitete, je zgolj še ena od serij, ki jih že imamo oz. smo imeli - game of thrones, wičer (razen da imajo tukaj precej več keša za boljš cgi od wičerja). S tem, da pri gejm of trons je človek lahko noter padel že s prvim delom, tukaj pa še po dveh nimamo nič, razen človeka z lufta.

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 17 minutami:

Točno to, hejterji te poskušajo prepričati, da je zadeva shit tier, ko temu niti približno ni tako. Ne, serija ni world beater, ampak je vseeno več kot dovolj gledljiva, da popraska tisti itch, ki ga ustvari manjko omembe vrednih fantasy serij.

Ja, sam to je tako kot bi rekel najdražjemu ferariju vseh časov, meh, saj ni neki baš, ampak ob pomanjkanju seksi superkvalitetnih avtomobilov je kul tudi najdražji ever ferrari, ki se vozi kot golf.

 

Meni je to pač to naj bi bil ferrari, ne pa golf in je sramota, da je ferrari dal nekaj takega ven :D

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka

Tu pridemo do subjektivnosti pojma "gledljivo". Podobno kot nekdo oceno 5/10 dojema kot še vedno ok, čeravno "meh", nekdo drug pa kot "ni štapom ne bi dirao".

Ne rabiš se zdaj na besede obešat in jim vsiljevat svojega pomena is what I'm saying. Mislim da sem že parkrat napisal, da je meni zadeva ql in jo rade volje pogledam, tako da verjetno ne mislim s tem, da je na ravni random kuharske oddaje (pa verjetno tudi ti ne misliš tega). Ne mislim pa spet, da je na ravni Rome ali kaj podobnega.

Po drugi strani si pa ti dissal fakin puder na igralčevem frisu, tko da nigga plz.

Povezava do prispevka

(Nisem še pogledal, vseeno pa zapišem takole.)

 

Tale nesrečna serija je bila deležna mnogo negativne galame že dosti pred svojim rojstvom. A argumentirano naj bi se sodilo vendarle končnemu izdelku, ne da se linča nekaj v tri dni leto dni vnaprej, kar je 'pošteni skupnosti Tolkienovih oboževalcem' neverjetno uspelo. Posledica te, po mojem čiste nepoštenosti, je, da so bila pričakovanja množic nehote pristranska, saj so že navadni ljudje, ki tematike sploh ne poznajo, vnaprej širili mnenje, da bo menda serija slaba. Celo poznavalci, ljubitelji smo jo hočeš nočeš pričakovali sumničavo in brez pretiranega navdušenja. Zakaj točno? Aja, ker v njej baje, omg, sveta pomagavka, nastopa polzamorski vilin, in ker ima Amazon privzeto slabo konotacijo.

Kajpakda cenzura opisov na imdbju, ako resnična, ne koristi ugledu, vendar vseeno menim, da velja objektivno mnenje (in rivjuje) širiti vsaj po pol ducata pogledanih epizodah, če že ne po prvi sezoni. Sam si v svojem otroškem navdušenju vsekakor želim kakovosti, epskosti in uspeha ter še mnogih sezon! 

Povezava do prispevka
Combat_Liberalism reče pred 1 uro:

Ja, sam to je tako kot bi rekel najdražjemu ferariju vseh časov, meh, saj ni neki baš, ampak ob pomanjkanju seksi superkvalitetnih avtomobilov je kul tudi najdražji ever ferrari, ki se vozi kot golf.

 

Meni je to pač to naj bi bil ferrari, ne pa golf in je sramota, da je ferrari dal nekaj takega ven :D

 

Opomba na to 'slikovito' metaforo. Si uporabnik tega golfa slučajno plačal ceno ferrarija ali se v resnici zastonj švercaš v prtljažniku? Če kdo, naj se na tak način studiu žali Jeffos :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...