Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Boba-Fett reče pred 2 urama:

 

Katero karto pa si potegnil za lososa? Longrun, Families, ShortRun ali Sorrunded? Če je A (Longrun), bi štel najdaljšo, ki jo lahko potegneš s tem, da se samo na eni strani dotikajo. Torej 5 kar je 16 točk. 

Nope, narobe scoraš. 

 

The salmon between the bear and eagle and the salmon between the eagle and fox are touching 3 or more other salmon tiles. Those 2 salmon tiles are disqualified from the salmon scoring, so you have a run of 2 salmon tokens at the bottom and then 2 single salmon tokens (top most and left most salmon tokens) left. 4+2+2=8pts.

 

 

To je primer na kirga sem naletel na netu, ful je preprosta igra pol so pa eni scoringi kr nesorazmerno nadležni za pokapirat in navodila so ful naivno enostavno napisana.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 urami:

Nope, narobe scoraš. 

 

The salmon between the bear and eagle and the salmon between the eagle and fox are touching 3 or more other salmon tiles. Those 2 salmon tiles are disqualified from the salmon scoring, so you have a run of 2 salmon tokens at the bottom and then 2 single salmon tokens (top most and left most salmon tokens) left. 4+2+2=8pts.

 

 

To je primer na kirga sem naletel na netu, ful je preprosta igra pol so pa eni scoringi kr nesorazmerno nadležni za pokapirat in navodila so ful naivno enostavno napisana.

Maš prav, sem prehitro zračunal. Ja točno tako kot piše, ni pa dodatnih obrazložitev. Ampak saj na koncu je vseeno, če vsi igrate pod istimi "vašimi interpretiranimi" točkovanji. Ste vsi na istem :)

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 24. 9. 2023 at 18:36:

Santa Maria + American Kingdoms: resno sem impresioniran kaj se da narediti iz tako malega borda in osnovnošoskega arta. Tudi sama tematika pride ne glede na to lepo do izraza, igra pa je prava matematična zagonetka. Dodatek še pride na vrsto. 6/10 

 

Iz tega razloga sem jo ravnokar dobil tudi jaz + zelo poceni je.  Ampak je še nisem šel. Pa še dve igri za dva igralca sem dobil, Beer & bread in Targi. Pivo in kruh sem zdaj varil in pekel že nekajkrat in sem kar navdušen. Produkcija mi je dobesedno fantastična, točno taka, kakršna mi je najbolj všeč. Lep in kvaliteten board in karte ter vrhunske lesene surovine. To je to kar jaz hočem, kakšna plastika neki. Recimo novejši printi Tudorja imajo namesto lesenih meeplov zdaj plastične figurice. Za kozlat.

 

image.png.d27c72b96e1c082b346c2f13df3cab89.png

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ahaha. Moja edicija slovenska ta starega Citadelsa veliko bolje. 

 

Drgač pa igral zadnje cajte

 

1. Septima

2. Ark Nova

3. Time of Crisis

 

Za Ark Novo itak vsi vemo da je dobra = checked

Septima ne bo prava zame

Time of Crisis sem videl, da mi bo kul, nism si pa mislu, da tok. Very good!

 

Time of Crisis: The Roman Empire in Turmoil, 235-284 AD | Board Game |  BoardGameGeek

 

 

Do konca leta bi rad sprobal še kake nove. Študiram če mi bo znesla kaka Europa Universalis, al pa Cloudspire varianta. Jih je pa ene 25 vse skp tam na laggerju :lol:

 

Povezava do prispevka

Ne da ni dober … ni tako dober, kakor pisejo na bgg :D ga pa dodatek imo izboljsa, ker ti leaderji dodajo samosvoje abilitije, ki so vsaj meni zanimivi + se ene malenkosti. V vec sicer se nisem probal, solo mi je pa precej kul.

 

Ne mores sicer pricakovat globine ala Gaia, Maria (ali pa Sekigahara, ki smo hoteli zadnjic). Ampak ce primerjam z Dune Imperium (s katerim ga najveckrat primerjajo), mi je fun factor vecji pri Arnaku (glede globine ne bi znal povedat, ker smo DI igrali 1x).

 

To nedeljo proti veceru bi verjetno slo, ja. Mogoce celo soboto.

 

 

Povezava do prispevka
mangoforatango reče Dne, 10. 10. 2023 at 22:00:

Meni pa zadnje čase Lost Ruins of Arnak z Expeditions expansionom kar sede. :mafija:

 

@BlueSan kaka ti je Ark Nova v primerjavi s podobnimi igrami, recimo kakim Terraforming Marsom?

 

Meni je zaenkrat Terraforming mars boljsi (tist draft feeling ga da na nivo boljsi feeling) ampak obe data podobn feeling in obe sta mi zelo dobri igri. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...