Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Updejt :alien:

 

7 wonders: Duel + Pantheon + Agora Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij. Razširitev sicer vzame malenkost strateškega planiranja, saj intervencija bogov lahko povsem obrne igro, a je zadeva še vedno super. Tudi Agora deluje na podoben princip, vendar z manj prelomnimi trenutki.  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. Zelo primerna za začetnike v svetu družabnih iger 7/10

Terraforming Mars + Prelude eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče). Dodatek malenkost pospeši uvodne generacije. 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 9/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of Winter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 7/10

Masnions of Madness + Horrific Journeys še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo. Dodatka še nisem sprobal. 9/10

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

Great Western Trail + The Rails to the North super zabavna s posrečeno tematiko; rančar na Divjem zahodu, ki prodaja krave. Tudi expension je fenomenalen in lepo nadgradi osnovno igro.  9/10

Fog of Love role play ljubezenskega razmerja. BIla mi je tako bedna, da je bila prva, ki sem jo prodal 2/10

Hanamikoji igra s kartami za dva, ki pa mi zaenkrat ni potegnila preveč, je pa res, da ji še nisem dal dovolj priložnosti 6/10

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island super co-op avantura, ampak precej zajebana 8/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Jack the Ripper & West End Adventures prvi 4. primeri so kampanjski o Jack the Ripperju. So malenkost drugačni, saj jih ne moreš razrešiti tako kot ostale in se bolj osredotočaš na lokacijo umora, priče in poročila mrliških oglednikov. Na eni strani precej kul, ker temelji na resničnih dogodkih (precej brutalno), ampak sam sem bolj fan "klasičnih" primerov 8/10

Chronicles of Crime + Noir : moderna različica Sherlocka, ki se igra za appom. Za moj okus zadeve potekajo prehitro in ne nudijo dovolj poglobljenega mozganja o primerih, je pa zanimiva izkušnja. Expension mi je dejansko še boljši in bi priporočal, da začnete z njim in se potem vrnete na osnovno igro. 6/10

Lost Cities: mini klasika s karticami, ki presenetljivo ponudi precej zabave in mozganja v svoji preprostosti. 7/10

Through the Ages: definitivno najbolj kompleksna in tudi najdaljša igra, ki sem jo do sedaj igral. Proti koncu 2. agea in predvsem v 3. postane zadeva morda malenkost neobladljiva za planiranje, ampak kljub temu igra ponudi ogromno. Super za bolj zahtevne igralce namiznih iger 8/10

The Voyages of Marco Polo glede na to, da sem fan iger z zgodovinsko tematiko se mi dopade, je pa res da je precej zajebana kar se tiče samega razvoja. Igra se namreč konča, ko se šele dobro začne. Mogoče je kakšna runda premalo, poleg tega so nekateri liki malenkost močnejši kot drugi. Odlična v 4. 9/10

Concordia + Aegyptus/Crete + Gallia/Corsica + Concordia - Salsa: eurogame s tematiko rimskega imperija, ki temelji na karticah. Precej zabavna zadeva, ki je zelo enostavna za naučiti, a precej zakomplicirana za masterat. Še posebej težko je slediti točkam in igraš bolj po občutku kako narazen si si z nasprotniki. Dodatni mapi sem si kupil, ker večinoma igrava v dva in so bolj tight. Salse še nisem sprobal. 8/10

Chicken Cha Cha Cha: simpatična verzija spomina primerna tudi za najmlajše 5/10

Grand Austria Hotel: odlična za 2 igralca, v več še nisem sprobal. Klasični eurogame, ki dopušča ogromno poti do zmage, tako da so si igre, ki jih igrate med seboj precej različne. 9/10

Blue Moon City: zaenkrat jo še nisem preigral dovolj, ampak gre za neko "3D" variatno Lost Cities. Posledično je tako kot omenjena preprosta v svoji kompleksnosti. 5/10

Rhino Hero: Super Battle: sinko je nad gradnjo stolpov navdušen pa tudi meni ni švoh. Fajn za mladež, da se malo vadi v prostorski predstavi, potrpežljivosti in mirni roki. 6/10

Santiago de Cuba: lahkoten špil z zelo ličnim artom, ki sede, če je treba kdaj kaj odigrati na hitro. 6/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Carlton House & Queen's Park: drugi iz serije. Klasični primeri, kjer so ustvarjalci v igro dodali detajlen načrt hiše/park, po kateri se išče namige + kampanijo na koncu primerov. Ponovno zelo napeto in živce kravžljajoče. 9/10

Architects of the West Kingdom: nadgradnja Stone Age. Klasična worker placement zadeva with a twist, ki ponuja zanimiv nabor akcij. Morda malo prekratka. 7/10

Carcassone: včeraj odigral prvič. Težko se je vrniti po heavy eurogamih na nekaj tako preprostega kot je Carcassone. Verjetno, če bi jo igral bolj na začetku kariere bi mi  ta svetovno znana klasika bolj dogajala, a je kar je. 5/10

Twilight Struggle: odigral natanko enkrat in začutil, da mi ta klasika s hladno vojno tematiko ne bo dogajala. Prevelik struggle in muka, ki se je vlekla skozi 5 ur. Verjamem, da bi mi čez čas zagotovo bolj prirasla k srcu, a nimam časa, ker je toliko drugih vrhunskih iger za sprobat. 4/10

Spirit Island: fajn coop. Je trajalo kar par iger preden nama je dejansko uspelo zmagati, kar mi je pri coop igrah super, da niso takoj same kljukce. Zaenkrat mi je bil Robinson Crusoe malenkost boljši, a verjamem, da bo Spirit Island po še nekaj odigranih igrah in različnih scenarijih zrastel po lestvici. 7/10

The Taverns of Tiefenthal: tematika (srednjeveška krčma), kocke in vibe se mi zelo dopadejo, a igra ne ponudi neke prave globine. Vsi igralci namreč igrajo precej enako, veliko po je odvisno od zadnjega meta oz. zadnje runde.  7/10

Merlin + Queenie 1 & 2: do sedaj igral samo enkrat tako, da težko podam neko relevantno oceno. Noro se mi dopade art in igra kljub kockam in z njimi povezano srečo ponuja nebroj možnosti za izvedbo akcij. 7/10

Catan Junior: fino za uvajanje otrok v svet družabnih iger, da se spoznavajo z raznimi mehanikami. 5/10

War of the Ring (second edition): počasi ugotavljam, da nisem ravno fan pretirano dolgih iger, ki niso euro. Je pa špil noro avtentičen v smislu knjižne oz. filmske adaptacije, a za moj okus premalo tekoč. 6/10 

Newton: trenutno je Simone Luciani moj najljubši ustvarjalec namiznih iger in tudi Newton e mi je dopadel iz prve. Tako kot ostale njegove, ki sem jih preigral, je tudi dotična izjemno tight. Nemalo možnosti in želja, a premalo turnov. 8/10 

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Baker Street Irregulars: Trenutno zadnja v seriji meni tako ljubega detektiva in zaenkrat tudi najboljša. Klasični in izjemno domiselni primeri, ki kravžljajo možgane in ponudijo nesluteno mero zadovoljstva ob rešitvi. Priporočam, da začnete s to serijo. 10/10

Dune Imperium: glede na ves hype in trenutni rang na bgg, moram reči, da sem bil kar malo razočaran. Nekako ne najdem flowa in igra mi je premalo tekoča. Tudi nizko točkovanje se mi ne dopade, je pa špil tako kot borba za Arrakis tight za popizdit. 6/10

Gaia Project: po dolgem času me je špil povlekel tako močno, da sem ga igral par dni zapored. Nore mehanike in raznolikost. Dopade se mi tudi goofy space design, ki gre nekaterim v nos. Skratka heavy euro game za sladokusce. 10/10

Dragon's Breath: enostavna in simpatična igra za tiste najmlajše, ki šele vstopajo v svet družabnih iger. Z njeno pomočjo bodo izpilili predvsem mehaniko predvidevanja, zraven pa razvili tudi finomotorične skille. 3/10

Zombie Kidz Evolution: fantastična legacy igra prav tako namenjena najmlajšim. Zombiji, misije in kuverte presenečenja; what's there not to like 5/10 

Forum Trajanum: prava solata točkovanja v Feldovem stilu, ki kljub svoji kompleksnosti in malim morjem možnosti na turnu teče precej lepo. 7/10

Gentes: odličen art in tudi sama igra me je izjemno pozitivno presenetila glede na to, da jo popreje nisem poznal. Fina kombinacija deck buildinga in nekega kvazi worker placementa 8/10

Lost Ruins of Arnak: pred kakšnim letom izjemno popularna igra, ki kombinira worker placement, resource menagement in deck building. Izjemno preprosta za naučiti se in igrati; le malenkost nad entry level. Posledično zame morda celo preveč preprosta, a kljub temu zelo zabavna. 7/10

Colt Express: še ena primerna predvsem za igranje z mularijo oz. otvoritev ali zaključek board game večera 4/10

Gugong: shelf of shame :D

Village: shelf of shame :D

Sushi Go Party: shelf of shame :D

Underwater Cities: shelf of shame :D

Praga Caput Regni: shelf of shame :D

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Supr si si nabral

1. Spletke ena mojih prvih iger - igram z družino
2. Dixit, moja prva igra, ki je kriva za ljubezen do board game-ov in eventuelno obsesijo :D
3. 7 Wonders in 7 Wonders Duel sta klasiki. Obe imam (čeprav nisem največji fan priznam)
4. Wingspan imam je svetovna uspešnica najbolj prodajana igra Stonemaier-ja meni ok ne pa presežek
5. Patcwork morda edina od tu, ki mi res ni bila nekaj :D
6. Castles of Burgundy, super igra uporabna za marsikatero priložnost
7. Jaipur - dejansko edina, ki je nisem igral, jo pa poznam :)

Povezava do prispevka

Evo kar sva igrala s punco so far, ni nek jak review, lih tko prvi vtisi na hitro:

 

Carcassone: pa v redu je, sicer to smo šli enkrat v treh in je blo bolj fun. Moram sprobat še dodatek z reko pa unega z dodatnim možičkom, mogoče bo bolje. Moti me da prehitro zmanjka kartic. V glavnem je fun za igrat, nimam pa mogoče še s čim zares za primerjat.

Jaipur: Šel sem samo eno igro, moram še malo poštekat taktike, malo me motijo une kamele tbh. Deluje pa potencial za dober fun.

Parchwork:  Sem pričakoval več, nekako se počutim kot da ni dovolj za razmišljat, ta moment igranja tetrisa z našitki ni neki nagrajujoč, ne vem, je pač ok namesto tega da ne delaš nič, ne vem pa če bi lih reku da je ful kvalitetno zapravljen čas. Mogoče mi pa še postane boljši ko ga bom več preigral.

 

@Sadako zanimajo me šerlok holmesi. Kako je s tem, a to enkrat preigraš in pol za vedno pospraviš škatlo?

 

Povezava do prispevka

Evo wingspan sva igrala eno igro in je še najboljša zadeva do zdej. Dost simple, vsako igro so drugi cilji, imaš pa ful različnih načinov kako igrat in se odločat kje boš točke nabiral, hkrati je pa taka pomirjujoča grafika oz celotno vzdušje igre. 

 

Igral sem tudi v treh in dveh stone age, pa ni bila nobenemu zares dobra. Mogoče ajde nismo znali tudi najbolje igrat in se je tudi ful preveč vleklo, hkrati pa ni bilo zares neke "igre". Pač farmaš resource in pol kupuješ kurce z njimi, kdor ma več kurcev zmaga, ne vem. Se mi zdi da je blo premalo stvari za delat in za si skakat v zelje. Pa nonstop une kocke mečeš, hujš kot pri d&d.

 

Igrava tudi Sherlocka, Jack the ripper igro (prvi un splošen case), kar dobra zaenkrat, edino pretežka, get the fuck outta here s tem. No sej, morava par kejsov končat, da vidiva kako bo.

 

Jaipur sem še malo igral, its cool, ampak ne neki da bi me ful vleklo igrat. Je dobro narejena, ni mi pa fun fun.

 

Grem ta teden pogledat v Trst za nordic countries, ki vidim da ga ni pri nas.

 

 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Zajebal si s Sherlockom. Tega Jack the Ripper bi jaz priporocal kot zadnjega v vrsti za spilat,  ko si ze ekspert. 

 

Mogu bi zacet s 4. ali 1. skatlo. 

 

Te primeri k se navezujejo so nightmare mode. 

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka
Sadako reče pred 22 minutami:

Zajebal si s Sherlockom. Tega Jack the Ripper bi jaz priporocal kot zadnjega v vrsti za spilat,  ko si ze ekspert. 

 

Mogu bi zacet s 4. ali 1. skatlo. 

 

Te primeri k se navezujejo so nightmare mode. 

Ma ja, šel sem do enga frenda si kej sposodit in je imel od sherlockov samo to, malo mi je bedno kupovat neki kar enkrat preigraš in gotovo. Bom vidu če bom dobil kje za kupit rabljeno al pa si sposodit.

Povezava do prispevka

Uf, najebal si ga :)

 

Also: par sem jih ocenil visje.

 

Recimo

Gaia Project: po dolgem času me je špil povlekel tako močno, da sem ga igral par dni zapored. Nore mehanike in raznolikost. Dopade se mi tudi goofy space design, ki gre nekaterim v nos. Skratka heavy euro game za sladokusce. 10/10

 

Je pa Grand Austria Hotel tudi super. Punce nikakor nism mogu premagat, tko da sm igro mislu ze v pec fuknt :)

 

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Ja bom gaia project, punca je lih začela delat v šoli in ne vem kdaj bo imela čas igrat, tko da zdej mal gledam solo igre, Anachrony sem si naročil, pa v bistvu kislikiwi ima uno predhodnico gaie in sem mislu tisto z njim prej malo igrat, bom pa sigurno enkrat kupil.

Naročil sem še love letters pa radlands za foro.

 

Imam tudi enega Holmesa od kiwija, ko ga končam si bom kupu druge, pa Mansion of madness zgleda res huda, to si bom mogu nabavit prej ko slej, počasi, mogoče je dobra prilika da si lovecrafta tačas malo preberem.

 

Na wishlisti imam še Ticket to ride: nordic countries, great western trail, pa gledam če bi kupil carcassonne big box, a si ti mogoče igral kej te dodatke? 45 eur se da dobit na netu, včeraj ko sem bil v Trstu v trgovini z namiznimi igrami je bla 70.

Povezava do prispevka

Smo ze na solo lol

 

Alo, vs kes bos zmetu za spile. Don't do it. 

 

Kot predhodnico Gaie mislis Terra Mystica. Ce ja, ni kul za dva sploh. 

 

Carcassonne men ni potegnu, sm pa sm neke mini razsiritve probal.

 

Za solo je men top (poleg Sherlocka seveda) Spirit Island.

 

Se dobronamerni predlog. Ne pretiravaj s preheavy igrami v primeru, da je punca zacetnica. Ji bos zagnusu zadevo. Nekak tko k te fotri kr iz prve na Triglav terajo. 

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Ma ja nekak sem postal mal navlečen na kupovanje iger haha, sej še teh par pol pa neham. Pa ni mi niti žal denarja za to, ko nečakinje zrastejo bom z njimi kej igral in tako, to se mi zdi imaš za zmeraj pol. 

 

Ma s punco bova zdej mal wingspan pa Sherlocka igrala, pa ticket to ride ko ga kupim, aja 7 wonders duel še nisva probala. Sej drugače imam filing za to, da ne težim s preveč heavy zadevami. Sej je rekla da ji je blo vse kul do zdej, edino časa ne bo imela zdaj dokler se malo prah ne poleže v službi.

 

Bom pogledal spirit island.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 urama:

Ma ja nekak sem postal mal navlečen na kupovanje iger haha, sej še teh par pol pa neham. Pa ni mi niti žal denarja za to, ko nečakinje zrastejo bom z njimi kej igral in tako, to se mi zdi imaš za zmeraj pol. 

 

Ma s punco bova zdej mal wingspan pa Sherlocka igrala, pa ticket to ride ko ga kupim, aja 7 wonders duel še nisva probala. Sej drugače imam filing za to, da ne težim s preveč heavy zadevami. Sej je rekla da ji je blo vse kul do zdej, edino časa ne bo imela zdaj dokler se malo prah ne poleže v službi.

 

Bom pogledal spirit island.

 

We've all been there :S

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 3 urami:

Uf, najebal si ga :)

 

Also: par sem jih ocenil visje.

 

Recimo

Gaia Project: po dolgem času me je špil povlekel tako močno, da sem ga igral par dni zapored. Nore mehanike in raznolikost. Dopade se mi tudi goofy space design, ki gre nekaterim v nos. Skratka heavy euro game za sladokusce. 10/10

 

Je pa Grand Austria Hotel tudi super. Punce nikakor nism mogu premagat, tko da sm igro mislu ze v pec fuknt :)

 

 

Dobra izbira moj top 20 :)

Povezava do prispevka

@Vse_je_najslabse

Ne pretiravat z nakupi, raje igram, ki jih imaš, daj več šans. Marsikatera od teh iger svojo vrednost pokaže po več igranjih. Samo tebe kot vidim še nobena ni zares potegnila, tko po prvem igranju. Probej se ne preveč nahypat s kakimi reviewi, pa ful pričakovat da te bo vse sezulo. Sam sem se recimo po ogledu Shut up and Sit down reviewja za Concordio totalno napalil, takoj kupil igro in jo 3x odigral in takoj menjal. Vse igre tudi niso za vsakogar. To kar nekemu opisovalcu raztrga gate, lahko tebe pusti popolnoma hladnega. 

Mene je sicer po prvem igranju najbolj navdušil Lords of Waterdeep, je pa res da je bila to ena prvih iger, ki sem jih dobil. Zadnje čase mi je pa najljubša Root, čeprav sem jo šele 6x igral. 

 

Aja, pa če se želiš znebiti Carcassonna, sm kandidat za odkup. Lahko pa tudi menjava za katero od mojih iger. Seznam objavim v kratkem. 

Povezava do prispevka

Zbiranje iger je kar močna droga. Jaz bi kar ločil uživanje v igranju in uživanje v zbirateljstvu, oboje je legit, ampak se mi zdi, da se v marsičem ne poklopi. Kot uživalec iger se zelo hitro najde skupino, kjer ima vsak nekaj iger in se to potem sprobava in po kakšnih 10-20 najrazličnejših špilih ti počasi postane jasno, kaj ti dogaja kot igralcu. Jaz vem, da sem se s stisnjenimi zobmi prebil skozi marsikatero extra dry euro igro, zaradi frendov in visokih ocen, preden sem ugotovil, da imam svoje igre rad lean and mean (no, še vedno se z veseljem najde čas kakšno Terro, pa rad se spominjam solo ekskurzij z Mage Knightom haha). Po drugi strani sem sploh v začetnem obdobju bil tudi kar velik zbiratelj. Iskreno? Veliko iger, ki jih imam na polici, bom morda odprl samo še enkrat ali dvakrat v življenju, če sploh. Se mi pa ne zdi narobe, vem, da je tukaj moj užitek v temu, da si te igre lastim. Sploh kakšne z wow komponentami kot recimo Blood Rage so tam samo zato, ker so kul narejene. Je pa kul se mi zdi v glavi razdelati, kaj vodi k nakupu določene igre.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 urami:

Imam tudi enega Holmesa od kiwija, ko ga končam si bom kupu druge, pa Mansion of madness zgleda res huda, to si bom mogu nabavit prej ko slej, počasi, mogoče je dobra prilika da si lovecrafta tačas malo preberem.

 



Mislim, da v Mansion of madness  na random nekdo postane traitor tekom igre. To mi ne potegne sploh.  V Dead of Winter recimo že v štartu veš, če si traitor (ostali pač ne) in lahko planiraš accordingly + ustvarja res nor tension med igro, ker nikoli ne veš, če traitor dejansko je med igro.

 

Great Western Trail imam ;)

 

Nekdo je zgoraj omenil Concordio... Jaz sem drugače ameritrash (ala omenjeni Blood Rage zgoraj, meni nora igra) in wargame ljubitelj, ampak Concordio komot uvrstim med meni najljubše igre, mogoče celo top 5. Tako streamlined pravil in toliko globine ne dobiš povsod.

 

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...