Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

ThePek reče pred 38 minutami:

Zbiranje iger je kar močna droga. Jaz bi kar ločil uživanje v igranju in uživanje v zbirateljstvu, oboje je legit, ampak se mi zdi, da se v marsičem ne poklopi. Kot uživalec iger se zelo hitro najde skupino, kjer ima vsak nekaj iger in se to potem sprobava in po kakšnih 10-20 najrazličnejših špilih ti počasi postane jasno, kaj ti dogaja kot igralcu. Jaz vem, da sem se s stisnjenimi zobmi prebil skozi marsikatero extra dry euro igro, zaradi frendov in visokih ocen, preden sem ugotovil, da imam svoje igre rad lean and mean (no, še vedno se z veseljem najde čas kakšno Terro, pa rad se spominjam solo ekskurzij z Mage Knightom haha). Po drugi strani sem sploh v začetnem obdobju bil tudi kar velik zbiratelj. Iskreno? Veliko iger, ki jih imam na polici, bom morda odprl samo še enkrat ali dvakrat v življenju, če sploh. Se mi pa ne zdi narobe, vem, da je tukaj moj užitek v temu, da si te igre lastim. Sploh kakšne z wow komponentami kot recimo Blood Rage so tam samo zato, ker so kul narejene. Je pa kul se mi zdi v glavi razdelati, kaj vodi k nakupu določene igre.

Dober post, priznam da sem ukriv užitka: imeti doma igro, oz kupiti jo. Čeprav si jih res želim igrat in se veselim da jih bom. Recimo stone age mi res ne dogaja, ker se samo relativno linearno nabira surovine in pol kupuje kartice. Nujno rabim kompleksnost in svobodo. Na srečo imam mangoforatangota blizu in ima doma 160 iger pa mi lahko kej posodi. Jaz imam na sploh zelo ne-mainstream okus, recimo za filme, serije, glasbo in leposlovje. Meni je vse kar folku dogaja totalno stanje. Kire igre so tebi dobre drugače?

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Jst sm se že zdavni nehal sekirat. Sploh, ko ugotoviš, da se da vse prodati za ne kaj dost manjši denar kot si kupil, včasih pa tut za dost večjega. Še za igre, ki so najbolj obskurne in jih noben ne pozna boš našel nekoga. Boš pač iz 50€ dal na 25€.  On ko bo to kupil in če mu ne bo ušeč pa bo prodal za 20€ in naslednji magar za enak denar ali pa 15€....

V bistvu sem vse skupaj začel dojemati kot neko Art kolekcijo. Tko da si zdej rečem, da imam muzej/galerijo iger. 

 

 

Igre, ki sem jih do sedaj prodal

 

1. Evolution Climate

2. Gloom

3. Jungle Speed
4. Hive
5. Mission Red planet
6. Battlelore 2nd edition
7. Spartacus
8. Vindication
9. Rising Sun (dodatna kopija - sploh ne sprašuj)
10. Twilight Imperium Expansions III edition
11. Chronicles of Crime
12. Mysterium
13. Shadows over Camelot expansion (jesus christ kaka cena)
14. Kami-Sama
15. Fog of Love
16. Talisman
17. Ethnos (prodal starejšega -> da sem kupil novega, ker je bila ena karta fuč)
18. Game of Thrones (prodal starejšega (ena starejših iger) da sem potem kupil novega)

 



 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Codenames je, enako kot Resistance, pri meni naredila strašanski prvi vtis, potem pa zelo zelo hitro zvodenela. Obeh iger se nisem pritaknil že najmanj tri leta. Pa saj mogoče bi celo odigral, recimo eno partijo na dve leti.

 

 

Lungile

 

Pa po dolgem času nova pridobitev. Verjetno jo probamo ta teden. Nenavadna tematika, si šefe cirkuškega tabora in prirejaš predstave takih in drugačnih nastopajočih, kateri imajo seveda vsak svoje zahteve (tak in tak pomočnik, tak in tak šotor...)

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 12 urami:

A je kdo mogoče igral Codenames v slovenščini, zanima me, če igra izgubi na kvaliteti v drugem jeziku?

 

Za naju z ženo je pa Codenames velik hit. Sva ga igrala z nekaj neigralskimi pari (pač taki, ki poznajo monopoly in risk ipd.) in so hitro dojeli pa je bilo vedno dosti smeha. Vsekakor ena top iger za sproščeno igranje v dobri družbi ob kozarcu piva. Igramo slovenski Codenames. 

Imam pa sicer tudi Codenames v angleščini ... praktično nov, ga dam za 10€. Je kupla sestra za v tujino, ampak niso potem nič igrali, jaz ga pa ne rabim.

Povezava do prispevka
Haderach reče pred 31 minutami:

 

Za naju z ženo je pa Codenames velik hit. Sva ga igrala z nekaj neigralskimi pari (pač taki, ki poznajo monopoly in risk ipd.) in so hitro dojeli pa je bilo vedno dosti smeha. Vsekakor ena top iger za sproščeno igranje v dobri družbi ob kozarcu piva. Igramo slovenski Codenames. 

Imam pa sicer tudi Codenames v angleščini ... praktično nov, ga dam za 10€. Je kupla sestra za v tujino, ampak niso potem nič igrali, jaz ga pa ne rabim.

Če si na obali ti ga vzamem za 10 eur, če mi ga pošlješ s poštnino pa že ni razlike a kupim novega. Čeprav itak bom vzel slo verzijo.

 

Drugače pa z eno grupo non-gamerjev smo igrali kar nekaj 7 wondersov  v 5, njim je ful dobro, jaz sem se hitro naveličal, tudi duel sem igral večkrat in mi je isto malo tako. Sej med igro je kul filing, samo pol ko jo je konec je kr malo let down, kot da sem ves čas gradil za nekaj, pol pa tisto umanjka, enostavno prešteješ točke in konec vsega.

 

Wingspan me je tudi malo razočaral, sicer sem šel samo dve igri. Začetek je ful počasen pa powerji se ful ponavljajo, pa točkovanje mi niti ni najbolj všeč, preveč je all over the place. Sem pa bral po forumih, da oceania expansion ibr popravi igro in jo naredi za res dobro, tko da bom to nabavu.

 

Igral sem še unmatched cobble and fog, sicer zopet samo dve igri. V osnovi mi je zasnova všeč, ampak za moje okuse je preveč  no counterplay cockblock mehanik notri. Ni mi všeč da ima nasprotnik karto, ki ti pogleda tvoje karte in eno fukne v smeti, zakaj naj si pol sploh delam nek le taktike s handom, ali da naredi damage brez da se lahko defendaš, da ti obrača številke na karti (dmg in število ekstra polj, ki se lahko premakneš, če karto uporabiš za ekstra premik), prav uno ni mi fun. Edino kartico za 5 attack v decku uporabim, ki je redek primer da naredim en damage in to postane 2. A jebi se. Mogoče je bila dodatna frustracije to, da sem igral kot invisible man ki je kao weak, proti Holmesu ki naj bi bil op. Mislim sej razumem, da bi rabu vsaj ene 5 iger, da bi začel zares igrat, ji bom dal še možnost, samo mislim da me bojo te stvari vedno motile. Nima rad pederskih abilityjev v igrah, oz lahko so, če obstaja counterplay. Recimo kdor igra lol karthus ult in zhonya.

 

Igral sem še eno igro Marie v treh, sicer samo introduction mode, kjer Frideric ni shizofren in je manjša mapa, ampak mi je blo res noro, najboljši board game do zdej in komaj čakam da se spet zberemo in igramo full verzijo. To ful svetujem. Pravila so ful simple, ni veliko stvari, da postavljaš board eno uro in igra je noro fun, napeta in zahteva da vložiš razmislek, analiziraš nasprotnikov bluff in da imaš smisel za taktiko.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Mene tudi zanima kaj je ta ark nova hype. A je to še en tak malo drugačen wingspan al kej podobno "dolgočasnega" al je čisto drugače.

 

@Sadako kako se ti kej Gaia obnese na dolgi rok? Si napisal da si ful igral ko si jo dobil, se je obdržala carskost al ti kej peša?

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 8 urami:

 


Mislim, da je v tem primeru glavna razlika med Mario in ostalimi (no, razen tega, da je Maria izraziti wargame) predvsem v zahtevnosti. Pa ne toliko po pravilih (ceprav tudi), ampak bolj po globini in odlocitvah. Imo ti bodo bolj lezale malo bolj heavy igre. Definitivno pa moramo probat se kak wargame ;)

 

Se tudi pri meni pojavi problem pri euro igrah - na koncu vec ali manj pac vedno sestevas tocke, ne glede na zahtevnost. Dalec od tega, da mi euro igre ne bi bile kul, mi je pa ameritrash precej bolj pri srcu. 

 

 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče Dne, 14. 9. 2022 at 20:24:

Mene tudi zanima kaj je ta ark nova hype. A je to še en tak malo drugačen wingspan al kej podobno "dolgočasnega" al je čisto drugače.

 

@Sadako kako se ti kej Gaia obnese na dolgi rok? Si napisal da si ful igral ko si jo dobil, se je obdržala carskost al ti kej peša?

 

Evo, sem jo odigral danes, ker si me sprovociral :D Še vedno vrhunska; so many options pa vseeno noro tekoče.

 

Sem imel pa po dolgem času noro ploden vikend:

Dune Imperium solo 2×

Spirit Island solo

Village

The Castles of Burgundy

The Voyages of Marco Polo

Gaia Project

 

 

 

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 1 uro:

 

Evo, sem jo odigral danes, ker si me sprovociral :D Še vedno vrhunska; so many options pa vseeno noro tekoče.

 

Sem imel pa po dolgem času noro ploden vikend:

Dune Imperium solo 2×

Spirit Island solo

Village

The Castles of Burgundy

The Voyages of Marco Polo

Gaia Project

 

 

 

Smeh, sem si jo rezerviral, novembra pride od založbe ki jo prodaja bolj poceni, za 68 eur. Mislim da je to igra zame, ZF tematika mi ful dogaja, rabim solo mode, pa kul mi je da bolj heavy. Sem probal Anachrony zadnjič z enim frendom in mi je blo malo too much sicer, ma sem bil malo utrujen, me je bolela glava od vsega. Sicer si bom ob priliki dodatek kupu, ki vsi pravijo da ful izboljša igro in ima še boljši solo mode.

 

Castles of Burgundy si igral solo? Jaz ga imam že nekaj časa doma ma ful se mi upira da bi ga igral, grafika mi je grda, ful so mi podobne zgradbe, pa vse mi zgleda dolgočasno, rabim enkrat prav na silo vzet, ki verjamem da je dobra. Pa rabim eno novo igro za eno grupo (5 nas je) ki niso gejmerji in zadnja dva tedna sem jim pokazal 7 wonders in oni bi zdej to skoz igrali. Po moje bi kak Ticket to ride bil za njih.

 

Spirit Island imam na spisku za kupit next, tega se kr veselim, kaj od ostalega ti je blo še dobro?

Povezava do prispevka

The Castles of Burgundy imam staro verzijo, kjer solo varianta ni možna. Design res ni močna plat te igre (meni se starejša verzija dopade malenkost bolj kot nova, ampak gre najbrž predvsem samo za moč navade), ima pa druge močne plati. Ko ti paše nekaj lahkotnega, a kljub temu z dovolj draža in razmišljanja je tole top igra.

 

Svoje čase mi je noro dogajal tudi npr. Great Western Trail, Brass Birmingham in Terraforming Mars (nujno z Prelude). Za malo daljši spopad pa Through the Ages: A New Sotry of Civilization (drugače nisem fan pretirano dolgih iger in tale je zaenkrat praktično edina izjema). Od teh ima solo zgolj Mars, ki pa ga še nisem sprobal.

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 19. 9. 2022 at 9:30:

The Castles of Burgundy imam staro verzijo, kjer solo varianta ni možna.

Za staro verzijo imam jaz dodatne mape (10a - 10h), mape z samostani (13a - 13h), dve Team mode mapi, mapi z nemškega prvenstva 2013 in 2016, ter tudi dve solo mapi.

Vse je ready to print and play v wordovem dokumentu, z navodili za mape vred. Jaz sem to že naredil, mape plastificiral in se jih da super in krasno igrat. Samo v zasebno sporočilo mi pošljete vaš mail in dobite :D

uredilo bitje ayrton79
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...