Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

Drgač @Vse_je_najslabse, kako to, da si tako padel v namizne igre? Se ne spomnim, da bi jih kdaj omenjal (pred letos), a to je kako obujeno zanimanje izpred 10+ let ali nov hobi? :D Drgač je postala carska izba, odkar postaš not, še mene 10x bolj mika kaj kupit, na srečo me cene pol malo trajno umirijo :D 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 6 urami:

Drgač @Vse_je_najslabse, kako to, da si tako padel v namizne igre? Se ne spomnim, da bi jih kdaj omenjal (pred letos), a to je kako obujeno zanimanje izpred 10+ let ali nov hobi? :D Drgač je postala carska izba, odkar postaš not, še mene 10x bolj mika kaj kupit, na srečo me cene pol malo trajno umirijo :D 

Ma v bistvu se je začelo s to punco, ki sva bla en dan pri meni pa tko ko sva se naveličala teh običajnih stvari je rekla, da če greva kako igro, pa pol sva gledala kaj bi lahko igrala, sva šla neke glupe igrice na mobitelu za dva in edino igro, ki sem jo imel doma - šah in pol sem začel razmišljat, da bi kako namizno igro nabavu za dva igralca, pred tem pa mi je v bistvu lih frend na polno shillal wingspan, da skoz igrata z ženo in da je dbest. Sej sem imel že dolgo časa nekje v kotičku zavesti družabne igre, ampak je bila to speča ideja, pol se je pa vse skupaj nekako poklopilo. Tudi s tem, da sem dokončno nehal z igrami za pc in rabu nek nadomestek, da sem prišu v leta ko se mi ne da več tolko družit s folkom da nekje sedimo in pijemo, ampak mi je kul da se nekaj dogaja, ali šport ali namizne igre, in tako dalje, skratka več dejavnikov se je pokloplo. Plus to, da mi je enkrat ko sem začel postalo ful dobro kupovat igre, od tega da odpreš škatlo in zaduhaš unikaten vonj vsebine pa do tega, da začneš dajat stvari narazen in v vrečke, brat navodila, si razporedit igro na mizo in probat malo igrat da vidiš kako gre ... pač cel proces mi je droga :D Ja s to punco že nekaj časa ne kaže najbolje, ampak sem našu en drug folk s katerim igram, dosti iger je za enega, pa pri naslednji punci bo skriti kriterij da ji sedejo družabne igre, jebiga.

 

Drugače Maria je bla dost carska danes, dobre 3 ure smo igrali, prvič smo šli polno verzijo in v bistvu bolj vemo za naslednjič kako igrat :D 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

Ma ja za ene stvari vem tudi jaz, npr. da se nisem bolj udeleževal politike, samo ne vem kako counterat to, da ima Friderik toliko faking kart. Maria je se mi zdi res "kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima". Friderik se je ful umikal iz bojev in sva se midva fajtala, pol pa sva bla oba brez kartic in je on oba dominiral. V bistvu se moraš bolj izogibat fajtov razen ko točno veš kje in zakaj se fightaš al neki. Pa jaz bi se moral že early v igri ful bolj na jugu premikat proti zahodu in osvajat tvoja mesta, če te ni tam da jih braniš, nisem izkoriščal dovolj dejstva, da imam v bistvu ful generalov. Če jih kopičiš na kupu za vojaško premoč bi te moral jaz jebat z enim izmed svojih da ti grem mesta osvajat. 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 urama:

Maria je se mi zdi res "kjer se prepirata dva, tretji dobiček ima". 


Ja, sej to velja za vecino iger v tem stilu. Po eni strani smeti, po drugi strani pa te sili v dodaten razmislek, kako si zavarovati rit, da ta tretji ima cim manjsi dobicek. Enej tudi na sploh rad igra pasivno in udari na koncu, zato ga je treba malo bolj drezat, da si ne nabere premoci (no, to velja na sploh in res effective v tem lahko postanes po par playih, ko zares usvojis pravila). Jaz po drugi strani znam bit vcasih malo prevec aggressive, kar me vcasih stane igre. Premalo smo tudi poskusali cuttat supply lines z generali in unicevali supply trainse, kar imo lahko ogromno vpliva na izzid igre (za dobit supply train nazaj moras placat 4TC + ko pride noter, ga 1 turn ne mores premikat - basically mu dobro zjebes overextended generale, ce je kje slabo postavil train).

 

Prusija je v startu s kartami res malo tricky. Vse kar lahko naredis je, da ga pac napadas z Avstrijo in mu s tem zbijes vsaj del kart (Francija ne more, ker so allied, lahko pa negotiata z Avstrijo, da se ne bosta napadali na drugi strani mape) + probat dobit Saxony na svojo stran. Ko pomislim, bi moral v vcerajsnji igri tudi sam delat na prikljucitvi Saksonije k Avstriji, ampak je decko bil res dalec pred nami s kartami.

 

No, bottom line mi je igra res mega in omogoca tono strategije, nacrtovanja, razmisjanja in smart playsov :D

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Včeraj končno padu Grand Austria hotel. Meni je dejansko precej kul, všeč so mi karte, ki znajo bit kr močne, pa raznolike so. Pri teh euro igrah me moti ko so karte preveč weak, ali pa da se ponavljajo (wingspan, filing imam da je v igri pet različnih powerjev od ptic). Tudi dobro lahko izkusiš kaj pomeni v biznisu da ne moreš delat denarja če nimaš denarja :D Nam je pa bivši lastnik gostinskega obrata @mangoforatango fino prevetril analne odprtine brez pomoči lubrikantskega mazila 

 

20221006_191122.thumb.jpg.bb933fd643feca487109be77d523890a.jpg

 

Šli smo tudi A war of whispers, deluje kul, ampak smo bli dost unlucky ker je random padu tako, da smo imeli precej podobne cilje v igri in je blo vse bolj pasivno (valda spet zmagal mango, sploh ne vem kako). V tej igri drugače dobiš na random pet različno močnih stav na pet različnih kraljestev ki so v vojni in vsak lahko premika enote od vseh, samo da ne vemo drug za drugega kje ima kdo kake interese (valda ti tekom igre postaja približno jasno).

 

20221006_223948.thumb.jpg.d5d8e03c4bfe36bfaa09b641fa5ddd8a.jpg

 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 4 urami:

 (valda spet zmagal mango, sploh ne vem kako)


Pa swapnil sem vam ga malo. :w00t:

Drugače Austria kr fun. Sicer pri meni med euro igrami še vedno kraljuje Concordia, za njo pa verjetno kak Brass.

War of Whispers pa precej unikatna igra. Zelo kul, da so vse vojske na karti asimetrične. Malo mi je wierd, da ne moreš enot premikat normalno vsaj znotraj svojih regij (je kar nekaj mest na mapi, ki nimajo enot gor, lahko pa nasprotnik s kartami na koncu igre pač pristane gor), a se strategija verjetno dejansko odpre komaj po nekaj igrah. Sem pa našel še ena malo bolj podrobna navodila. 

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Fak skoraj po štirih urah z mangotom jedva zmagala, če sva na koncu uporabljala prav eno pravilo, @Sadako: če igraš fear pred nasprotnikovo fazo in dobiš s to fear kartico novo fear kartico, jo igraš takoj lahko, al moraš čakat cel krog?

20221010_235639.thumb.jpg.3c34f2cc44c88266902b22c6ea269035.jpg

 

EDIT: @mangoforatango, prav sva igrala  zmaga zaslužena: https://querki.net/u/darker/spirit-island-faq/#!.3y28aus

 

Komaj čakam da sprobam še druge spirite, res so odlično narejeni.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

gg easy

 

Zanimiva igra. Spiriti so kul narejeni, po 2 odigranih pa sicer ne vem, ce bi jo uvrstil pred ostale coop igre, ki sem probal.

 

Robinson Crusoe, Pandemic (Legacy, Rome in Cthulhu), Gloomhaven, Zombicide, Massive Darkness, tudi Dead of Winter in Archipelago (obe z mehaniko traitorja) so vse precej drugacne igre, so mi pa bolj dogajale. No, mogoce zaradi pozne ure :D

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Ja prinesi kej, mogoče Robinsona ki me prav zanima, kar sem bral so vsi pisali da jim je island boljši oz najboljša coop igra.


Tudi ocene ima Spirit naceloma dosti boljse in tudi res velja za najboljsi coop.

 

Sama mehanika upravljanja Spiritov je … hotel sem napisati drugacna, ampak dejansko pa je samo (precej) bolj kompleksna od kakega Robinsona, ceprav razlike v samem gameplayu definitivno so. V Robinsonu imas namrec se vedno special abilitije karakterjev, ki jih potem aktiviras s tokeni, se pa tekom igre odvijajo razni eventi, ki jih je res ful.

 

In ravno to mi je pri Robinsonu mega. S temi eventi se potem vsako igro odvije neka zgodba :)

 

 

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Robinson in Spirit Island nimata kaj dosti skupnega (po moje), kljub temu, da se morda na prvi pogled zdi drugače. Obe sta coop, tema je podobna, obe sta težki - ampak zaradi drugačnih razlogov. In predvsem sta obe zelo dobri igri. :) Spirit Island je euro game/puzzle, kjer je zelo malo odvisno od sreče in dopušča ogromno combotov in "skill expressiona". Robinson je veliko bolj experience, ker je stalen risk mitigation / risk taking in tudi, če odigraš res dobro, te lahko kocke ali karte zafrknejo (ali obratno, čeprav se redko zgodi, da je igra milostna). Ima pa to zgodbo, ki se sproti pojavlja in je super najs ter immersive, če mu to dopustiš.

Spirit Island je vsekakor bolj tight game, je pa tudi bolj brain burner in ga je zato včasih težje spravit na mizo, medtem kot lahko Robinsona igraš skrajno resno ali pa malo na hojladri in YOLO. :D Je pa oboje uživanvija s pravo družbo/partnerjem,

Povezava do prispevka

Jest sm tuki team Sadako. Brat ima Eldritch Horror, pa Mansions, pa mi je Mansions nadmočna igra. Tud jest sm mislu da bo app moteč, pa mi sploh ni. Eldritch mi je predolg in preveč razvlečen. Sej igre, ko noter padeš so lahko mega, samo po mojih izkušnjah je to ena na pet iger, ostalo se mi je pa zdelo pretežko in preveč kaznovalno. Tko ti že kaže sredi igre, da ti bo mogoče uspelo, pa se mal začneš veselut v sebi, pol pa sam lol nope, nek mega zafulan event, kjer ti pol investigatorjev ponori, pa itak nimaš šans zmagat. Sej pravim, igra res zahteva fokus in pravo vzdušje, sam meni osebno se jo res ne da tlačit več na mizo. 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 3 urami:

Mene ibr odbija ideja da je vmes telefon v igri. Zame je čar namiznih iger ravno v odsotnosti računalnika, da je vse karton, les in plastika.

Jest si kar na platno nabijem pa zvočnike do konca. Top atmosfera :)

 

App je tukaj zlo user friendly da ti ni treba brat gore scenarija, pa zajebane uganke mas vmes, pa k se fajtas ti ni treba rezultata belezit, ne rabis si gore stvari zapomnit i slicno. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...