Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

bendeho reče pred 22 urami:

ne vem a samo meni pri obeh avtih, ki jih vozim vetrobransko steklo slabo tesni, samo cim je dez/megla rabim klimo, drugace mi rosi pa ne vidim nic, ne bi prezivel brez klime predvsem pozimi

Kdaj si nazadnje menjal filter kabine?
A se vsedes moker v avto?

 

Z izjemo nekih specificnih tezav (kot recimo ti dve zgoraj) v principu to ne bi smel bit problem, ker ko segrevas zrak (kar pozimi ga) njegova vlaznost pade.

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
Dono reče pred 13 urami:

alfa

🐍👑

 

Hjo jaz mam trenutno tud neke probleme z mojo in sicer z črički v notranjosti. Pa močno sumim, da je to povzroču kolega z njegovim super profesionalnim čiščenjem in mazanjem armaturke z nekim drekom. 
 

Od tega bom popizdu, škoda ker kar se tiče motorja, zvoka, volana, lege na cesti - ne dobiš ničesar na nivoju Alfe v tem price pointu. Škoda da jim je kvaliteta izdelave notranjosti in določene druge pizdarije ahilova peta. 

Povezava do prispevka

Jest gretja sedežev ne vem če sem 2x prižgal.

Pozim se itak vsedeš v mrzel avto, se pravi v bundi. Preden gretje prebije bundo je v avtu že toplo. Ko pa je toplo pa ne vidim poante v gretju sedežev.

 

Jest bi recimo ful imel webasto. Da se pozim vsedeš v topel avto mmmmmm

Povezava do prispevka
cashman reče pred 11 urami:

razen  pri - Breri

Jp jaz osebno tud ne bi mel Brere ni moj cup of tea. To je bolj GT avto

 

Dono reče pred 10 urami:

ampak za razliko od golfa, alfa vsaj dela

Ma motorje je mela alfa vedno top in zlo robustne, problem so druge stvari v zvezi s kvaliteto izdelave. Moral bi jih kupit nekdo drug, stellantis je sranje…

 

Mi je zanimivo kako se folk pritožuje nad Giulio (QV). Zadnjič sem si od blizu ogledal interior od stare (preupdate) verzije, ki je kao bolj plastic fantastic pa se mi je zdel ne sam noro lep ampak tudi kvalitetno izdelan. Cel dash v usnju pa carbon fiber na volanu, noro res. 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 22 urami:

Kupu sm Brero 2.4 200hp. 

Dal sem za njo tok, kolkr bi me stalo popravilo trenutne 159 :D. 

Tko da zdej bom kako leto vozu to, dokler Giulia ne bo mela normalne cene (pač, 30k mi je pa malo neumno dat za rabljen avto). 


nekako tko zgleda (slika je iz interneta)

 

 

kaj vse pa je bilo narobe z 159 in kako veš, da ne bo isto z brero?

Povezava do prispevka

nč kej dosti ni narobe blo z njo. 
precej hvaležen avto, če zanemarmo to, da ma 340k km.

menjal sem roke, pa par reči ki je preperelo zaradi starosti. Podvozje je brez pikice rje (avto ni nikol vidu garaže)

 

Ostalo kar je blo za rihtat je bla pa moja krivda, tko da ne štejem kot da je avto bil nezanesljiv.


Razlog za menjavo:
Problem so bolj al manj luči, ker so te leče ratale z leti slabe, in je svetilnot polovica nižja kot bi bla treba. Plus ker sem avto ene 3 leta nazaj prbil v volvota, so luči svetle malenkost nižje (le te sem kar z vijaki nekako dal na mesto).  Posledično jih nisem želel menjat, ker so zaradi nesreče bli vsi teli plastični nosilci zjebani (ubistvu bi mogu cel sprednji odbijač pa luči menjat, zamenjal sem pa samo havbo, ostalo sem improvizirano dal na mesto). Letos mi je pa še dpf zabilo, pa sem ga samo odrezal iz avta, brez da bi v računalniku popravu program, da ne dela regeneracij  (kar je slabo za motor). To pa tud nisem želel zrihtat, ker je avto spredi bil tak kot je pač bil. 

tl;dr

Če se nebi 3 leta nazaj zabil, bi verjetno vse kar sem pol pustil zjebanga na avtu vmes porihtal, ampak enostavno ni blo računice. 
Je pa in general na avtu z leti slab lak (če avto ni pod streho), luči (ker preperi plastika od leč), pa podvozje je treba pogosteje rihtat (ampak spet, vozim precej objestno, lol, tko da to ni mogoče v celoti res za normalne voznike). Ubistvu sem menjal samo vse stvari ki se obrabijo z uporabo (kot pri vseh avtih).
S 15let starim avtom (159 SW - motor je 1.9 čipiran na probably 170hp) sem gladko pihnu marsikaterega "frajerja". Pa je to ubistvu stock family car. 

Good car, would buy again. 

Brera drgač je pa itak isti kurac kot 159, vsaj kar se mehanskih reči tiče. Tko da če bo isto vzdrževanja kot z 159, bom dost zadovolen. 



 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Vse to kar si napisal je tipično alfa. Generalno z njimi ni nič narobe razn da so določene finese mogoce res narjene malenkost manj kvalitetno kot pri konkurenci in jih je treba pogosteje zamenjat (pa tud to ne drzi vedno). Zna prit do kakih čričkov kot v moji giulietti kar pa je zal logično, glede na to da sem kupu nov avto za (pod) 20k ki se še vedno vozi 3x boljše kot karkoli drugega novega za (pod) 20k. 

Povezava do prispevka
mr.killer reče Dne, 27. 10. 2022 at 15:21:

 

 

pa nekateri fordi so imeli/imajo ogrevano sprednje steklo, tisto je tudi majka

 

 

to sm mel v prejšnjem fordu, skupaj z ogrevanimi sedeži

 

bi rekel, da ogrevane sedeže bolj pogrešam kot ogrevano sprednjo šipo - za odroševanje ni tako uporabno kot klima, ker grelnik tudi ne pokrije celotne površine šipe, je pa več uporabna pri odstranjevanju ledu.

Povezava do prispevka
bendeho reče Dne, 4. 11. 2022 at 13:44:

filtre menjam na cca 2 leti, bom pomenjal spet naslednjič, ko bo kak servis

 

če je gretje na max itak suši tudi brez klime

Zamenjaj in bos videl (ni glih bas strosek in verjetno lahko tudi sam to naredis). Ce je trenutni star > 1 leto, bi jaz imel res na sumu to.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 13 urami:

Evo, tko zgleda nova/stara krava. 

 

image.thumb.png.e26a9db8c02cb4d07986bfc86bc6aee0.png

Upam da ti dela, 2.4 masine imajo probleme s pokanjem glav.

 

Povej mi a si pri prejsni 159SW menjal sklopko pa vztrajnik ter volansko letev ? Oziroma kater modelno leto je bila ?

 

 

Mi je tudi zanimivo ko se VW golfe pa passate prodaja dosti drazje folk daje 5-6k eur za masine s 350 000 in vec prevozenimi.

159ko pa dobis skoraj za drobiz.

Pa da nebi kdo omenjal kaksno kvaliteto VWja drgac.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 20 minutami:

Upam da ti dela, 2.4 masine imajo probleme s pokanjem glav.

 

Povej mi a si pri prejsni 159SW menjal sklopko pa vztrajnik ter volansko letev ? Oziroma kater modelno leto je bila ?

 

 

Mi je tudi zanimivo ko se VW golfe pa passate prodaja dosti drazje folk daje 5-6k eur za masine s 350 000 in vec prevozenimi.

159ko pa dobis skoraj za drobiz.

Pa da nebi kdo omenjal kaksno kvaliteto VWja drgac.

 

Na čipirani AR 159 SW 1.9 8v, katera je mela original 120hp (2006) nisem od 200k do 340 menjal ne sklopke ne vztrajnika (pa avto je mel vedno nasilne štarte), pred tem je avto fural foter, ampak se ne spomnim da bi mel kakšne večje servise, mogoče se motim, ker je že veliko časa nazaj ...
Volanska letev sem mislil da bo problem, ampak se je na koncu izkazalo, da je bil problem v power steering servo pipe-u (obnova 120e, nove so po 200e+ - slišalo se je pumpo jokat pri obračanju volana (zaradi te cevi).

 

Imo je skor boljš kupit 159 za kake 3-4k, pa se jo pol še za 1k uštima v piko, kot pa gledat passate/golfe. Ampak s to trditvijo se verjetno ne bo strinjala večina ljudi....

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 26 minutami:

 

Na čipirani AR 159 SW 1.9 8v, katera je mela original 120hp (2006) nisem od 200k do 340 menjal ne sklopke ne vztrajnika (pa avto je mel vedno nasilne štarte), pred tem je avto fural foter, ampak se ne spomnim da bi mel kakšne večje servise, mogoče se motim, ker je že veliko časa nazaj ...
Volanska letev sem mislil da bo problem, ampak se je na koncu izkazalo, da je bil problem v power steering servo pipe-u (obnova 120e, nove so po 200e+ - slišalo se je pumpo jokat pri obračanju volana (zaradi te cevi).

 

Imo je skor boljš kupit 159 za kake 3-4k, pa se jo pol še za 1k uštima v piko, kot pa gledat passate/golfe. Ampak s to trditvijo se verjetno ne bo strinjala večina ljudi....

 

Ja jaz sem kupil leto nazaj 159 SW 150km MY2007 s prevozenimi 121 000 km od prvega lastnika za 3700 eur. Je pa res, da sem moral narediti velik servis pa sreco sem imel ker so ze lopute (swirl flaps) padle notri, vendar so se zataknile tik pred ventili. Aja pa zadnji pragovi so bili pregniti, ker je imel prejsni lastni avto skos v garazi.

Za ta denar je res luksuz. Edino pac diesel je, dokaj glasna ropotuljca, se pa navadis.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
bainit reče pred 2 urama:

do koliko km si jo pa sploh imel? pa kaj ti je šlo narobe bolj proti koncu?

 

Avto ma zdej 340k km.
menjal sem roke

menjal sem vse bremze 

crknu je motorček za šipo

nekdo mi je odlomu zadnji brisalec (sem menjal mehanizem)

preperela je kompenzijska posoda za vodo (skora bi mi avto zakuhal ).

DPF je zabilo, zaradi tega mi je razfukalo cev od turbine (cev sem zamenjal, dpf odrezal). 

menjal sem power steering servo cev

Pa še ena cev je vmes preperela, se ne spomnem točno kaj, bla je ene 60e. 

 

torej v zadnje 4 letih je to zgori kar je blo malo večjega za zrihtat. Ostalo je blo pa bolj kot ne samo menjava olja pa verjetno malenkosti ki se jih ne spomnem (verjetno še kaka reč na podvozju).

 

Evo, to je bil pa crash. Če bi tel to v nulo popravt, bi mogu en nosilec poglihat, menjat odbijač, vse luči, masko, havbo pa vse na novo pobarvat. No tega nisem naredu, ker mi je blo bv dat 2k za popravilo avta, ki je vreden 2k. Dobu sem samo drugo havbo, ostalo sem pa s šravfi skup sestavu, da je blo kukr tolk uredu. 
 

image.thumb.jpeg.ee48f2410fc6ced4ce33390920a1f8dc.jpeg

 

Evo, to je pa pol blo popravljeno v 2h urah, samo druga havba gor:
 

image.thumb.png.3dd1b3e5b243540a22a59f221409faaf.png

 

Luči so od tega trenutka svetle malenkost nižje (pa še leče so precej zgorjene, tko so svetle ene pou manj kot bi nove). 
Od tukaj naprej sem rihtal samo še podvozje in če je šlo kaj v kurac (recimo DPF - pa še tega nisem na računalniku popravu, ker mi je spet blo bv dat 400 za to zrihtat na avtu v takem stanju). 

Avto zgleda v pizdi, pri strani je cel olupljen (na sliki se ne vidi najbolje). 

ampak ... pelje pa še vedno super :D

Povezava do prispevka

1.9 jtd je itak bol al manj neunicljiv, tko ko 1.9 tdi... mel brat pr bajti isto 200k km bp, razn klasicnih napak - predvsem roke, ker je pac tezka krava. julka je glede voznje cist drug svet ko 159. vidim pa, da so jih tko ko vse podrazali na neke nore cifre :D js sem dobil lani poleti za 22k...

 

je pa plebs julka ok za daily, ni pa nek hot hatch, lahko jo sicer specas dost sportno, sam ni narejeno za track...  premze hitr izdihnejo če jo prevec tiščiš, lahk pogledas kaj vse sravfa un tip iz enigme na svoji, da je bo potem bolj za progo.... 

 

https://www.bmwslo.com/topic/153297-rdeča-italijanka-2017-ar-giulia-20t-rwd/   

 

razen avspuha/difuzor moje se nisem modal nic, ene 5k bi rabu, sam trenutno ni mozno :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...